Skocz do zawartości

Wiedźmin/Witcher (seria)


Cardinal

Polecane posty

Co ciekawe - najbardziej zainteresowani Wiedźminem drugim zdają się być... Węgrzy. : )

A wziąłeś pod uwagę, że jest większość krajów wyszukuje Wiedźmina w swoim języku? ;) (np. Rosjanie jako Wiedżmak, Czesi też mają swoją nazwę)

Przecież zrobiłem zapytanie o "Witcher 2", a nie "Wiedźmin 2". Nie wydaje mi się, by Amerykanie mieli jakąś jeszcze inną wersję tej nazwy, prawda? : )

Co do zabezpieczeń - nie wydają się (z tego co tutaj mówicie) jakieś nadmiernie restrykcyjne. No, ale pogramy zobaczymy. Byle się nie okazało, że bez stałego połączenia z netem nie da się grać, będzie OK. : )

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Up Marzenia ściętej głowy, nie ma jeszcze niestety zabezpieczenia którego nie złamano, a podejście ''oni mają kasę możemy ich okradać" też nie należy do najmądrzejszych, bo pc gaming właśnie przez coś takiego cierpi najbardziej. W przypadku Wiedźmina pierwszego i tak na rozmaitych torrentach i innych tego typu pirackich stronkach występował duży fenomen, bo duża część zawziętych piratów po prostu nie chciała gry ściągać i namawiała innych do kupna.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

EA ma góry kasy, od nich można ściągać, i tak nie zauważą że ktoś ich zhackował... I tak są bogaci...

To nie jest temat do tego typu rozważań, ale... przestań pieprzyć takie głupoty! Przestępstwo jest zawsze przestępstwem, nieważne, czy okradniesz bogacza, czy średnio zamożnego człowieka. Takie nacjonalistyczne poglądy (Polaków nie okradam, innych - czemu nie?) to może głosić jakiś menel spod sklepu, ale młodzież? Wstyd!

@Abyss

Owszem, dużo osób apelowało, by kupić polską grę... ale jeśli szło im o to, by kupic tylko polską grę, a francuską czy niemiecką spiracić, to niechże i tą polską kradną, bo widocznie dla nich jest już za późno i basta.

A co do zabezpieczeń: vide Sony i Geohot - to wyścig zbrojeń, w którym jedna strona - wydawcy gier, są z góry skazani na porażkę.

Edytowano przez pankamilek
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiecie może, jaka cena będzie w Saturnie? Bo nie wiem, czy opłaca się zamawiać na empik.com czy lepiej podreptać do galerii? I co jak co, to piracenie Wiedźmaka nie ma kompletnego sensu - wiadomo jest, że ta gra to nie Bulletstorm, który jest kierowany ogólnoświatowo, tylko to jest produkcja o silnie polskim charakterze - jeśli w Polsce nie znajdzie nabywców, to reszta świata nie podciągnie sprzedaży i trójka nie powstanie. Dlatego piraci powinni nawet tylko ze względu na kontynuacje wydać swoje ciężko uciułane 100 zł :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiecie może, jaka cena będzie w Saturnie? Bo nie wiem, czy opłaca się zamawiać na empik.com czy lepiej podreptać do galerii? I co jak co, to piracenie Wiedźmaka nie ma kompletnego sensu - wiadomo jest, że ta gra to nie Bulletstorm, który jest kierowany ogólnoświatowo, tylko to jest produkcja o silnie polskim charakterze - jeśli w Polsce nie znajdzie nabywców, to reszta świata nie podciągnie sprzedaży i trójka nie powstanie. Dlatego piraci powinni nawet tylko ze względu na kontynuacje wydać swoje ciężko uciułane 100 zł :)

Niezupełnie jest tak jak mówisz. Przecież sprzedaż Wiedźmina pierwszego w Polsce to tylko mały ułamek światowej sprzedaży. Polska nie jest tak dużym rynkiem. Owszem, sporo sprzedano Wiedźmina na Wschodzie, ale ogólnie rzecz biorąc sprzedał się Wiedźmin na całym świecie naprawdę dobrze.

A co do Wiedźmina 2: tydzień temu można było kupić w Empiku edycję premium za 90 zł, obawiam się, że teraz wszędzie będzie się wahać w cenach od 100 do 120 zł.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znam dokładnych danych, ale gdzieś obiło mi się o uszy, że duża część sprzedaży przypadła na Polskę. A i podejrzewam, że w Polsce dużo osób kupiło Wieśka po premierowej cenie, a na Zachodzie na początku musiał on zdobyć swoją pozycję itd. i sporo osób kupiło go np. na wyprzedaży Steama. Ale to tylko moje domysły. Są gdzieś dane nie na temat ilości sprzedanych egzemplarzy, ale czystych zysków CDP RED?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiedźmin 2 obecnie najtaniej jest na Ultimie. Za 89,90 zł. Tutaj macie możliwy szkic fabuły Wiedźmina. Nie potwierdzony, bo zrobiony przez użytkownika, ale możliwy bo:

-Już w trakcie Aktu I questy różnią się w zależności od wcześniejszych wyborów.

-Kończąc Akt I, wykonujemy jeden z dwóch zupełnie różnych questów.

-Są dwa alternatywne Akty II, każdy z nich dzieje się w innym miejscu.

-Tak samo mamy po dwa alternatywne Akty III, zależne od wyborów w II.

-Po Akcie III następuje Epilog, a właściwie jeden z 8 epilogów.

-Każdy Epilog może się różnie skończyć, co daje nam 16 możliwych zakończeń.

Co myślicie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

UP@- jeśli to prawda to będziemy mieli powody, by grać w W2 drugi i trzeci i czwarty ...............i ile tam tego wyjdzie razy.

Już w pierwszą część grałem 3 razy, chociaż specjalnie wielkich różnic między nimi nie było, a teraz....hohohoho......prędko się od tej gry nie oderwę.

Z każdą nową informacją z coraz większą niecierpliwością oczekuję premiery.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc to aż się nie chce wierzyć - nie przy dzisiejszych kosztach produkcji - ale jeśliby tak było w rzeczywistości, to wielki szacun dla REDów i na bank ukończę wtedy grę czterokrotnie.

Czekam i jestem coraz bardziej zaintrygowany, czy ambitne pomysły REDów wypalą. W jedynce było z tym różnie, np. teraz rozgrywając drugi akt stwierdzam, że grze dobrze by zrobiło, gdyby nie było żyjącego świata z postaciami chadzającymi tu i tam. To fajny ficzer, ale rozsadza spójność narracji od środka.

Edytowano przez Fristron
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kompletnie różne akty? Nie pojedyncze questy, ale samo miejsce akcji? :huh: Woah, brzmi szalenie ambitnie i miło by było jakby te niepotwierdzone informacje wypaliły a REDzi nie zawiedli z wykonaniem. Eh, tyle, że na razie musiałem zrezygnować z preordera, bo wydatki na szykowany festiwal Soni pochłonęły mi masę funduszy i raczej będę musiał wstrzymać się z zakupem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, czy takie znowu ambitne :) O ile mnie pamięć nie myli, w pierwszej części było 5 aktów, w dwójce najwyraźniej też, tylko podzielone niejako na dwa przejścia gry. Ciekawe i ryzykowne zagranie :) I skoro dwa akty III są zależne od wyborów w akcie II (w domyśle niezależne od wyborów w akcie I) daje to kombinacje: I - IIa - IIIa, I - IIb - IIIa, I - IIb - IIIa, I - IIb - IIIb + epilogi. Nie jest powiedziane, jak będzie przeprowadzone przydzielanie epilogu do danej kombinacji aktów, ale można założyć, że każda kombinacja będzie miała 2 epilogi, dla jakiś konkretnych, ważnych wyborów, oraz dla każdego epilogu dwa różne zakończenia. Mam nadzieję, że moje wyliczenia są poprawne i REDom uda się to jakoś logicznie złożyć w całość, bo szczerze mówiąc mnie taka rozpiska odrobinę przeraża :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm...

Trzy akty mające circa 10h dają około 28h-32h do finiszu. Quite impressive, aczkolwiek obawiam się, że akty jedynie będą się różnić lokacjami startowymi i questami, ale sam "rdzeń" pozostanie identyczny. Mam nadzieje, że system rozwoju będzie bardziej różnorodny i promował więcej dróg do celu. Całość wygląda dość ciekawie, lecz spokojnie poczekam na pierwsze opinie z zagranicznej prasy. Jak będą pozytywne to może wygospodaruje troszkę moich wakacji na W2... Byle nie koniec sierpnia i początek września, tu już monopol ma DX: HR.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby te potencjalne zagranie z aktami okazało się prawdą i gra trwałaby nadal te 25h+ to byłbym chyba w siódmym niebie i przestał grać w W2 chyba dopiero po czterokrotnym ukończeniu. Takie zagranie jednak wydaje mi się o tyle ryzykowne że odbiłoby się pewnie spójnością niektórych miejsc w scenariuszu i nie do końca sobie wyobrażam jak miałoby to wyglądać. A może już po prostu się przyzwyczaiłem do gier Bioware gdzie każde przejście jest mimo wszystko niemal identyczne, a misje różnią się od siebie jedynie zachowaniami wobec postaci.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

E no, nie zgodzę się. Przecież to miasto krasnoludów wcale nie musi być bardzo ważną częścią fabuły co nie? Według mnie to rozgałęzienie jest bezsensowne, obóz K jest już zbyt ważny dla fabuły(

wspomniany smok

).

Zresztą cała teoria runie jeśli się okaże że Vergen występuje w 1 akcie. To jest takie gdybanie, nie mając nawet zarysów 2 aktu/ów nie mówiąc już o 3 akcie ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LOL. Vergen jest w drugim akcie, a obóz Kaedweński też. W pierwszym akcie jest pokazane na zeszłorocznej wiosennej konferencji, Flotsam.

Co ma

smok

do fabuły? Takie rozgałęzienie będzie, bo w wywiadach Tomek Gop mówił, że na konferencji, która była 2 dni temu zostanie pokazane lokacja, która może być zamiast Vergen, zależna od wyboru w pierwszym akcie gry...

Jest tu jakikolwiek klon?

Geralt "zalicza" inną :P

Edytowano przez Elesshar
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z Elessharem, co ma

smok

do fabuły Wiedźmina 2? Zresztą polecam Vetosowi uważne oglądanie filmików i sluchanie Tomka Gopa, bo te bzdury tylko mieszają innym w głowach.

W ogóle po co na razie rozmawiać o tym, co nas ominie, a co nie, może wrócimy do tego po przejściu gry?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak ale

owy smok pali jakieś miasto a potem napotykamy się na niego w obozie... więc to może jest jakiś

bos? Więc skoro sieje zniszczenie to "chyba" ma jakiś wpływ na fabułę. Tak samo jak

żagnica

.

Jakoś nic nie powiedziałeś o tym że o owym Vergen mało wiemy, a z tego co widzieliśmy można stwierdzić że ma mniejsze znaczenie fabularne. Jednak nie będę się tu zapędzał, bo stąpam po kruchym lodzie...

A ta inna... to może(!)

być ta księżniczka z którą rozmawiał Geralt w obozie, jednak nie chce mi się sprawdzać, a zresztą w W1 Geralt miał takich na pęczki...

Edytowano przez Vetos
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Vetos Czy z tym całym smokiem nie mówisz czasem o gameplayu który ''wyciekł" prawie 2 lata temu? Od tamtego czasu gra mogła zostać prawie całkowicie przebudowana, a wiele pomysłów kompletnie zmienione więc nie widzę zbytniego sensu łapać się tego filmiku.

Jeśli w W2 pojawi się jakiś smok to pewnie będzie to jakiś ciekawy wątek poboczy, wątpię aby miał on być głównym elementem fabuły pokroju ''smocza krew ocali świat" jeśli już trafimy na smoka będzie to zwykła gadzina, bo to pasowałoby do uniwersum, no chyba że smok będzie

złoty

:happy:

.

@Elesshar Co do tego filmiku i jego wycieku przypomniała mi się jedna ciekawostka. Ostatnio na hyperze chyba w programie talking heads był właśnie Tomasz Gop i powiedział że ten film miał na celu poszukiwanie wydawcy do ''wieśka''.

Edytowano przez Abyss
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat REDzi bardzo pilnują, by żaden znaczący spoiler się "wydostał". Teraz nie wiadomo czy ten

smok

będzie w tym obozie, bo tamten wyciek był jeszcze na starym engine i może go nie będzie. O tym obozie też mało wiemy...

Żagnica to teraz Kejran, z racji tego, że jest za duża na żagnicę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale właśnie dla mnie żagnica/Kejran stoi na równi ze smokiem. Z

tego co wiemy super/turbo/dymo żagnica może utrudniać dostęp do wody więc statek wieśka

:) nie może płynąć dalej.

A co do smoka, to wydaje mi się że na pokazywanym(przed najnowszym) gameplay-u. A dokładniej w domku w którym to

możemy uratować mieszczan, przy użyciu axi używamy dialogu że coś tam coś o smoku

:). Wiem że gadam pierdoły, jednak to wyjaśnia czemu gry-online dało spoiler w to miejsce ukazujące dialog.

A co do klona, to na pewno jednak pewnie w oddzielnych lokacjach lub aktach.

Edytowano przez Vetos
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Redzi mówią, że chcą zrobić grę, którą każdy będzie chciał ukończyć więcej niż raz. Różne akty 2 i 3 właśnie to umożliwią i sprawią, że dzieło polskiego studia stanie się nowatorskim pomysłem i innowacją w rozrywce multimedialnej. Jestem pewien, że to jest możliwe i nawet bardzo prawdopodobne. Jeżeli jednak takie coś zastosowali, muszą być w 100 % pewni, że oba rozgałęzienia są ciekawe i rozbudowane, żadne nie jest lepsze od drugiego.

Co do powyższych wypowiedzi- nie będę się wam wcinał w rozmowę. Spoilery przeczytałem, ale nadal ich nie rozumiem i nie staram się ich składać do kupy :D

Edytowano przez I3ig
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale nie można, a raczej jest bardzo trudnym odkryć fabułę wiedźmina 2. Zwłaszcza jeżeli ktoś robi parę kresek i mówi że to będzie akurat tak. Dodatkowo pomija wszystkie wydarzenia w danym akcie.

A codo zakończeń to wydaje mi się że będzie np: 5 głównych zakończeń a te pozostałe 11 to będą mniejsze lub większe zmiany w głównych zakończeniach.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...