Skocz do zawartości

Wiedźmin/Witcher (seria)


Cardinal

Polecane posty

Odnoszę nieodparte wrażenie że nasz rodzimy Wiedźmin po angielsku to jakaś profanacja, angielskie dialogi nie oddadzą nawet w połowie charakteru wypowiedzi i rozmaitych smaczków. O ile wiele innych gier w języku angielskim sprawuje się dobrze, to akurat Wiedźmin mi w nim kompletnie nie pasuje.

Podczas konferencji strasznie mało pokazali tej polskiej wersji językowej, bo raptem jeden niekompletny dialog i ''za stary na to jestem podczas walki" ale chyba nawet po tych krótkich wypowiedziach nie mam na co narzekać, w lokalizacji pojawi się standardowy skład od polonizacji gier.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie. Jak będzie wyglądał system zabezpieczeń w W2, a raczej, czy będzie taki sam jak w W1(instaluje, wkładam płytkę i gram)? I czy (pierwsze) uruchomienie gry lub instalacja będzie wymagała połączenia z internetem?

Wpisujesz seriala, gra łączy się z netem, pobiera 50 mb danych i możesz grać.

Edytowano przez pankamilek
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiedźmin 2 jest chyba jedyną grą, która może skłonić mnie do upgrade'u kompa i zamówienia pre-orderem kolekcjonerki :tongue:

Jedynka była świetna - genialnie wykreowany świat, fajna fabuła, ciekawe questy. Jedyne mankamenty pierwszej części to nie do końca udany system walki i tylko dobra (w tamtym czasie) grafika. A skoro Wiedźmin 2 poprawia te dwa elementy, to mam nadzieję, zobaczę 10 w CDA i średnie ocen na Metacritic powyżej 85% :D

Edytowano przez Parandoks
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie tam rybka, bo mam sesję potem, ale rozumiem, że inni nabywcy EK nie są aż tak wyrozumiali.

Znalazłem w sieci:

Podsumowanie konfy cdp na temat wieśka:

1.W maju znowu okładka z wieśkiem w CDA.

2.Za dwa tygodnie w wielu sklepach pojawią sie kartonowe standy z geraltem.

3. rozkładówka triss merigold w playboyu

4.Reklamy w TV przez cały maj i spoty sposnorskie przed xfactorem

5.będą darmowe DLC

6.Marketing będzie kosztował 6mln złotych i ma obejmować 9mln polaków

7.CDP chce sprzedać w Polsce 210 000 egzemplarzy.

8.Wiedzmin będzie w Warszawskim metrze

9. W maju ma się pojawić spejalny dodatek o wiedźminie w gazecie wyborczej i będzie też 8stron reklam

10.W dniu premiery gry wiedźmin będzie na okładce metra

11. Kolekcjonerki będą wysyłane 12-13 Maja a premiera gry 17Maja

12.Nowym partenerem CDP jest LG

* Wiedźmin 2 zajmuje dwie płyty DVD.

* Gra projektowana jest z myślą o działaniu także na starszych pecetach.

* Gra będzie miała zabezpieczenie Securom, przygotowane specjalnie na potrzeby CDProjekt RED.

* Po zainstalowaniu trzeba pobrać 50MB łatki, by móc grać.

* Rejestracja ma być prosta (ok. 3 kroków) i dawać łatwy dostęp do automatycznych aktualizacji gry.

* Zabezpieczenie sprawi, że piraci nie zagrają wcześniej, nawet jeśli gra wycieknie.

* Gra będzie bez cenzury na całym świecie.

* Dialogi mają być bardzo zabawne.

* ESRB przyznało oznaczenie Mature

* Wśród wyposażenia znajdą się magiczne miecze, np. zamrażający przeciwnika Negocjator. Magicznych kurtek chroniących przed różnymi rodzajami obrażeń również nie zabraknie.

* Wiele umiejętności można rozwinąć na kilka sposobów.

* W czasie walki napełnia się pasek Wigoru, który pozwala na zadawanie specjalnych ciosów kończących.

* W walce przydaje się wykorzystywanie ukształtowania terenu.

* Są umiejętności bojowe, które opierają się na wyczuciu czasu i zręczności, co pozwala zabijać nawet jednym ciosem.

* Czeka nas dużo biegania po otwartych terenach.

* W nocy pojawiają się nowe rodzaje potworów, ale i w dzień bywa niespokojnie.

* Wiele mikstur ma efekt uboczny - np. zmniejszenie obrażeń w zamian za zwiększenie zdrowia.

* Fragmentów z rozmowami nie było zbyt wiele, lecz dało się słyszeć, że Geralt znów mówi głosem Jacka Rozenka.

* Pokazano polskie menu

* Sprzedało się już 8500 edycji kolekcjonerskich.

* Planowana sprzedaż gry w Polsce 210 tysięcy sztuk.

* Kampania reklamowa będzie duża, nastawiona na wszystkie media, skierowana nie tylko do graczy.

* Jak widać - Wiedźmin trafi do najróżniejszych mediów

http://bi.gazeta.pl/im/1/9435/z9435441O.jpg - menu

http://bi.gazeta.pl/im/7/9435/z9435637O.jpg - Triss

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi o to, że obiecywano kupującym kolekcjonerkę, że dostaną ją około tydzień przed premierą. Dla mnie jest to równoznaczne z tym, że kupując kolekcjonerkę będę mógł zagrać tydzień przed premierą.

Ale mnie to i tak nie dotyczy, bo kupiłem podstawkę ^^

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno tydzień przed premierą? Coś mi się nie wydaję, ja sądziłem że to będą 3 dni...

Tydzień to za dużo, jestem pewien że wszystko się wyjaśni :) ale czy jest tak duży powód do narzekań ? Według mnie nie! Zresztą jakby się popatrzeć z 2 strony to wszyscy zamawiali grę o której to nie mieli pełnych danych... tak więc nie jest to tylko wina REDów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawa zabezpieczenia wydaje mi się nieco chamska. Zawsze jednym z przywilejów kojarzących mi się z zamawianiem preorderów był fakt że mogłem zwykle dostać gre od kuriera wcześniej niż inni w empikach i włączyć ją szybciej, a w tym wypadku nie zamawiając kolekcjonerki (wiem, zgrzeszyłem) będę być może musiał czekać cały dzień aby odpalić gre, niby nic wielkiego, ale jednak wprowadza pewien niesmak. Czy identyczny system nie został przypadkiem zastosowany w przypadku DA2?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up: Tak, i Dead Space 2 też. Generalnie nowa polityka EA. Widzę że kolejna zaraza, która się rozprzestrzenia. Sam pewnie odbiorę dopiero w dzień premiery, ale tak czy owak - do bani.

Zacząłem grać ponownie w pierwszego Wiedźmina i 1 akt tak mnie wciągnął, że pół dnia dziś siedziałem i cały przeszedłem (fakt, że zapamiętałem go jako mój ulubiony). Gram na łatwym, i dzięki temu, że potyczki trwają kilka chwil (nawet ta z Bestią) to mnie nie irytują... A poza beznadziejnym systemem walki to jednak dobra gra jest.

Edytowano przez Fristron
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ Vetos

Bez spoilerów! Pisałeś, że nie chcesz spoilerów a sam piszesz o takich rzeczach... Jak już to użyj funkcji spoiler.

@Fristron

Zgadzam się, bardzo głupi pomysł z tym SecurRomem, zwłaszcza, że piraci i tak znajdą sposób, by pograć, a legalni nabywcy gry przed 17 maja nie odpalą... Pamiętam, że przy okazji premiery DA II również było z tym sporo szumu.

A co do Wiedźmina pierwszego - również jestem w I akcie i też zdziwiłem się, jak przyjemnie sobie popykać :) Zwłaszcza, że już sporo się w tą grę nagrałem.

@Karpaj

Posiadacze EK będą mogli pograć 16 maja - dzień wcześniej przed światową premierą. Problem w tym, że sama EK przyjdzie trochę wcześniej.

Edytowano przez pankamilek
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ktoś miał wątpliwości co do marketingu Wiedźmina 2, to zostały one chyba rozwiane... ;]

Raczej nie bardzo. Google mówi, że fraza "witcher 2" jest najczęściej wyszukiwana w Europie Środkowej i Wschodniej oraz Rosji. W Amerykach jest nieomal nieobecna na tym tle.

Co ciekawe - najbardziej zainteresowani Wiedźminem drugim zdają się być... Węgrzy. : )

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat za brak limitu aktywacji należy się CDP pochwała. Wszak kilka osob może jednocześnie na kilku komputerach grać za 100 zł!

Bardzo mnie to cieszy, bo chociażby z grami EA tak łatwo nie ma. Denerwuje jednak trochę ten DRM - przecież oczywistym jest, że gra prędzej czy później pojawi się w sieci i wydawca jest raczej bezradny. Chociaż i tak jest lepiej, niż w przypadku AC II.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...