Skocz do zawartości

Wiedźmin/Witcher (seria)


Cardinal

Polecane posty

Tylko, że Ciri jest dużo starsza od Alvina, juz pomijam fakt, ze ja sobie zartowalem. :) Nie mam jakichs pedofilskich mysli, zeby Cirille zaliczac. :P A Djisktra? Nie chce miec uczucia "wielkiej polityki" jak to ujales. Oczywiscie - wiedzmin z reguly byl przesiakniety nie mala wodza polityki, jednakze gdy wpakujemy za duzo do jej do gry, to zamiast walka z potworami, to bedziemy debatowac.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jednakze gdy wpakujemy za duzo do jej do gry, to zamiast walka z potworami, to bedziemy debatowac.

I o to chodzi, żeby debatować. Od walki z potworami są hack'n'slashe, w RPGach powinno być dużo więcej możliwości prowadzenia różnorakich rozmów, szczególnie tych, dzięki którym można walki unikać.

A z tym o Ciri to walnąłeś jak łysy o kant kuli. Przecież ona dla Geralta jest jak córka... Natomiast "zaliczenie", jak to ładnie ująłeś, Yen byłoby pewne, a nawet bardziej uzasadnione niż "zaliczanie" Triss.

Edytowano przez Alaknar
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno ciekawa byłaby sytuacja, gdyby Yennefer spotkała Geralta po tych wszystkich przejściach "miłosnych" z jedynki. Już w sadze była cięta na Triss, a co dopiero teraz...

A jeśli chodzi o samą grę, to niepokoją mnie dwie sprawy. Po pierwsze, boję się o system walki. Co prawda nadal mało o nim wiemy, ale z tego, co prezentowały dotychczasowe gameplay'e, rysuje mi się obraz potyczek w stylu Fable. Walka taka jest na pewno sympatyczna, ale RPG pretendujące do miana hardkorowego na coś takiego raczej nie może sobie pozwolić. I sprawa numer dwa, czyli design świata. Nie wiem, jak wam, ale mi zaprezentowany las, jakkolwiek piękny, wydawał się trochę zbyt w stylu... Zachodu. Mam nadzieję, że powrócą takie polskie miejscówki, jak choćby Pola w jedynce. Jest to jedna z chyba najcieplej wspominanych przeze mnie lokacji w całym Wiedźminie...

Za to diabelnie podobały mi się elfickie ruiny. Te róże i kolory, gra świateł... Wszystko wręcz obrazowało moje wyobrażenia o scenie z książki, w której białowłosy pokazuje Ciri zniszczone miasto, usłane białymi różami... O ile dobrze pamiętam.

Bądź co bądź, ale bez względu na wszystko jest to gra, na którą czekam z zapartym tchem!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie czytałem żadnej z części ,,Wiedżmina'' więc nie będe się udzielał jaką nową postać bym chciał zobaczyć.

Dobrze by było gdyby ,,przeszedł'' Krół Gonu (choć to chyba nierealne) , chciałbym również zobaczyć więcej innych Wiedżminów niż w pierwszej części . Może też być więcej wątków erotycznych :wink: . Ale cóż porzyjemy zobaczymy .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem wielkim fanem Wiedźmina ksiązki jak i gry. Bardzo podoba mi się świat i klimat Wiedźmina to jest nalepsze RPG jakie powstało do tej pory 2 część na pewno powtórzy sukces 1 i też zapiszę się w naszej pamięci na długi czas jako świetna gra.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak propo Regisa, przyszedł mi ostatnio do głowy dość oryginalny (i zapewne głupi) pomysł. Otóż ciekawym wątkiem byłoby, gdyby Geralt znalazł, hm... Szczątki Regisa, zdolne się z nim w jakiś sposób komunikować. Coś takiego pasowałoby do motywu przypominania sobie przeszłości... I na pewno wypadłoby co najmniej interesująco :smile:.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może lepiej by było gdyby miał szanse znaleźć jego szczątki i uratować je zakopując w ziemi (bo nie wiem, czy dobrze pamiętam, ale chyba pod ziemią szybciej się regenerują). Byłby taki miły akcencik. A Geralt mógłby nawet nie wiedzieć kogo ratuje.

Tak na marginesie, było cokolwiek mówione o tym czy Geralt odzyska w końcu pamięć?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Geralt może by to jakoś przetrawił, gorzej z Yen. xD Szkoda, że Yennefer raczej nie zobaczymy, byłoby ciekawie. :P Ale jakby się uparli to każdego mogą przywrócić do życia. No bo skoro Geralt żyje, to Yennefer też może. Jakimś. Cudem. xD

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bardzo licze na powrot Yennefer rowniez dlatego, poniewaz chce zobaczyc czy model zrobiony przez tworcow bedzie podobny do mojego, wytworzonego w mojej wlasnej glowie. :) Aha, no i co z

alvinem? jak wiadomo chlopak tajemniczo znika i nikt nie wie, co sie z nim stalo, na jego powrot i akcje z nim zwiazana tez licze, watpie, zeby scenarzysci go ot tak olali

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość sebi1295

A ja mam do Was pytanie odnośnie pierwszej częsci.Nie przepadam za gatunkiem RPG.Podchodziłem do Obliviona, nie podobał mi się, tak samo było z Drakensang i kilkoma innymi tytułami.Najbardziej z RPG wciągnął mnie Gothic 2.Czytałem sporo o ,,Wieśku" i pytanie czy jeśli podobał mi się Gothic to i Wiedźmin mi się spodoba?Czy może ktoś opisać w skrócię tą grę tzn. fabuła ile potrzeba na ukończenie tytułu.Czy w grze występuje dużo scenek erotycznych?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze - scenek erotycznych w grze nie było, miałeś za to zaszczyt kolekcjonowania kart z podobiznami "zaliczonych" pań. Grę można ukończyć dość szybko, ale jeśli zechcesz wypełniać wszystkie questy poboczne, czeka cię coś koło 40 - 50 godzin gry. A co do tego, czy całość ci podpasuje - powiem szczerze, nie wiem. Jak siłą Gothica był wielki i otwarty świat, tak w przypadku Wiedźmina skupiono się na świetnej fabule i projekcie świata (który jest niestety ograniczony dziesiątkami ścian i gęsto podzielony na obszary).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Matej, musze Cię zmartwić, ale Alvina

raczej już nie ujrzymy, gdyż pod koniec gry zabijamy go

:) Tak, dobrze się domyślasz. Mistrz Zakonu to właśnie Alvin.

skoro Geralt żyje, to Yennefer też może. Jakimś. Cudem. xD

Byłoby w tym tyle cudu ile było w sprawie Geralta.

Poza tym oni wcale nie zginęli, zostali tylko przeniesieni dzięki Ciri do innego świata.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Geralt zginął "permanentnie", nikt go nigdzie nie przenosił - dostał przecież widłami w klatę. Natomiast nie pamiętam już kiedy umierała Yen - było coś takiego w ogóle? Bo zdawało mi się, że ona i Triss kończyły sagę żyjąc... : )

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...