Skocz do zawartości
Cardinal

Wiedźmin/Witcher (seria)

Polecane posty

Czy ktoś jeszcze zauważył, że akt IV jest wzorowany na ,,Balladynie"?? Pewnie wszyscy ;p...

Nie bieżcie tego na poważnie, ale prezypominacie dziadka na Cmentarzu na bagnach? Tego co mu się syn zgubił. Można by pomyśleć, że on jest ojcem Alvina bo opis jego syna pasuje idealnie do wyglądu Alvina ( no po za tym ,,...na piętnaście wiosen wygląda"). No wiecie, kolejne rozmyślenia nad sensem życia ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanie dotyczące czwartego aktu - i to jest chyba najwłaściwszy temat. Otóż - jak się nazywa/gdzie mogę znaleźć muzykę z IV aktu? Chodzi mi o tą muzykę, która towarzyszyła nam na Wybrzeżu... Przekopałem youtube i niczego nie znalazłem. Nie ma jej też w OST dołączonego do gry.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki Wiedźminowi znów zacząłem wierzyć w to, że gry komputerowe potrafią wciągać. Wiedźmin uświadomił mi, że to nie ja się zestarzałem tylko gry ostatnich lat po prostu były do rzyci. Troszke obszerniejszy tekst o grze zamieściłem na blogu CD-A

zapraszam do lektury

http://forum.cdaction.pl/blog/infraczern/i...?showentry=1862

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za moją wypowiedź będziecie mnie chcieli zlinczować, ale nie lubię Wiedźmina. Jako gry oczywiście bo książki bardzo sobie cenię. Zwykłe RPG gdzie trzeba klikać myszka na przeciwniku w określonym momencie. Gdyby nie uniwersum w jakim została osadzona ta produkcja to bym kijem nie tknął. Mam wrażenie, że jej fenomen jest oparty właśnie na tym, że fabuła wzięta od polskiego pisarza, zrobiona przez polskie studio. Podobają mi się naturalnie niektóre dialogi czy questy, dylematy typu zabić wiedźmę czy mieszkańców wioski też dają się lubić, ale poza tymi rzeczami nie widzę tam nic co mogłoby mnie wciągnąć na dłużej. Nie rozumiem dlaczego tyle ludzi się w to zagrywa, tak jak nie rozumiem tego w przypadku Gothików.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lincz Linczem ale mam takie pytanko, jakie gry w takim razie lubisz? Jako cRPG Wiedzmin spełnia bardzo dobrze swoją rolę i tego mu odmówić nie można... tak jak na przykład Oblivionowi (dyskusyjna sprawa, dla mnie obek to nie cRPG tylko sandbox).

Co Cię kręci w grach cRPG?

Zagrałbym ponownie w Wiedźmina ale mam jakieś problemy sprzętowe i nijak nie mogę zrobić update'a.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale mam takie pytanko, jakie gry w takim razie lubisz?

Z gier RPG bardzo cenię sobie BG2, serię Icewind Dale, Tormenta i Arcanum. Ogółem raczej te tworzone 10 lat temu. Z nowszych (hehe, 2002) produkcji nawet podobał mi się Morrowind i Neverwinter, ale już nie tak jak tamte tytuły. Moje najnowsze olśnienie to Guild Wars, gra co prawda (pół) internetowa ale to też RPG.

Podsumowując, lubię kierować w grze drużyną mając duże możliwosci jej modyfikacji i walczyć nie martwiąc się, czy wykręcę jakiegoś kombosa klikając 3 razy myszką. Jeśli już gram samym bohaterem to wolę coś lekkiego pokroju h'n's - Diablo II czy Titan Quest. Poza tym Wiedźmin bardzo mnie męczył koniecznością łażenia w kółko np. z bagien do miasta, co przy dość długim ładowaniu było udręką.

Edytowano przez Vlado
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za moją wypowiedź będziecie mnie chcieli zlinczować, ale nie lubię Wiedźmina. Jako gry oczywiście bo książki bardzo sobie cenię. Zwykłe RPG gdzie trzeba klikać myszka na przeciwniku w określonym momencie. Gdyby nie uniwersum w jakim została osadzona ta produkcja to bym kijem nie tknął. Mam wrażenie, że jej fenomen jest oparty właśnie na tym, że fabuła wzięta od polskiego pisarza, zrobiona przez polskie studio. Podobają mi się naturalnie niektóre dialogi czy questy, dylematy typu zabić wiedźmę czy mieszkańców wioski też dają się lubić, ale poza tymi rzeczami nie widzę tam nic co mogłoby mnie wciągnąć na dłużej. Nie rozumiem dlaczego tyle ludzi się w to zagrywa, tak jak nie rozumiem tego w przypadku Gothików.

Na pewno fenomenem Wiedźmina jest to, że napisał go polski pisarz. Ale przecież o to chodzi. Założę się, że chociaż połowa graczy grających w Wiedźmina przeczytała choć jedną książkę Sapkowskiego. Mnie np. gra skłoniła do sięgnięcia po książkę. Co prawda chciałem to zrobić dużo wcześniej, ale jakoś wyszło to dopiero po odpaleniu gry. Na pewno wydawcy książki zyski po wypuszczeniu gry wzrosły ;P

Ale Wiedźmin jako gra też jest dobry. Nie wiem co Ci się w nim nie podoba. Dobra fabuła, świetne dialogi i innowacyjny system walki. Do tego znaki + alchemia. No i to, że grę można przejść na 3 sposoby ;] Dla mnie idealny RPG. Szczególnie fajnie grało mi się w dłuugie zimowe wieczory ;]

Może po prostu nie lubisz RPGów?

A Gothica też nie lubię - dla mnie ta gra jest denna i nudna...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do Gothica to się nie zgadzam :laugh: Ale to nie temat o nim. A więc w Wiedźminie rzeczywiście są świetne dialogi. Jak dla mnie najlepsze wśród gier w jakie grałem. Szczególnie mi się podoba ten subtelny humor w nich zawarty :happy: Fabuła również niczego sobie. A o klimacie nie będę wspominał bo brak słów. Rzekłem :laugh:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za moją wypowiedź będziecie mnie chcieli zlinczować, ale nie lubię Wiedźmina. Jako gry oczywiście bo książki bardzo sobie cenię. Zwykłe RPG gdzie trzeba klikać myszka na przeciwniku w określonym momencie. Gdyby nie uniwersum w jakim została osadzona ta produkcja to bym kijem nie tknął. Mam wrażenie, że jej fenomen jest oparty właśnie na tym, że fabuła wzięta od polskiego pisarza, zrobiona przez polskie studio. Podobają mi się naturalnie niektóre dialogi czy questy, dylematy typu zabić wiedźmę czy mieszkańców wioski też dają się lubić, ale poza tymi rzeczami nie widzę tam nic co mogłoby mnie wciągnąć na dłużej. Nie rozumiem dlaczego tyle ludzi się w to zagrywa, tak jak nie rozumiem tego w przypadku Gothików.

Rozumiem, że jakiś RPG może ci sie nie podobać, ale że Wiedźmin?! :) Według mnie najlepszy RPG, w jaki grałem! Fabuła, grywalność, klimat, walka, dialogi, muzyka... Wspomnienia... :blush: Bardzo miłe wspomnienia. Czemu narzekasz na walke? Przecież jest ona taka świetna i satysfakcjonująca, że nie można jej zarzucić nic. Może i za wiele od gracza nie wymaga - klikać i klikać i klikać, a to nie oznacza by zaraz ją nie lubieć i krytykować... Może i nie rozumiesz, czemu wiele ludzi w to gra, ale odpowiedź jest prosta - TO WIEDŹMIN! :biggrin:

Z gier RPG bardzo cenię sobie BG2, serię Icewind Dale, Tormenta i Arcanum. Ogółem raczej te tworzone 10 lat temu. Z nowszych (hehe, 2002) produkcji nawet podobał mi się Morrowind i Neverwinter, ale już nie tak jak tamte tytuły. Moje najnowsze olśnienie to Guild Wars, gra co prawda (pół) internetowa ale to też RPG.

[...] Poza tym Wiedźmin bardzo mnie męczył koniecznością łażenia w kółko np. z bagien do miasta, co przy dość długim ładowaniu było udręką.

Widze, że może poprostu wolisz starsze gry? Pewnie wolisz i gustujesz w starszych tytułach, a nowe cie nie kręcą i nie zachwycają.

Edycja Rozszerzona wystarczy, by lokacje sie szybciej ładowały. Czasem troche to denerwowało, ale można sie przyzwyczaić. A chodzenie w kółko jest fajne... ten świat i postacie...

Na pewno fenomenem Wiedźmina jest to, że napisał go polski pisarz. Ale przecież o to chodzi. Założę się, że chociaż połowa graczy grających w Wiedźmina przeczytała choć jedną książkę Sapkowskiego. Mnie np. gra skłoniła do sięgnięcia po książkę.

[...]

A Gothica też nie lubię - dla mnie ta gra jest denna i nudna...

Ja też przeczytałem, dzięki grze wszystkie opowiadania i sage o Wiedźminie. Świetna literatura! Dla każdego fana gry pozycja obowiązkowa... :smile:

A Gothica kocham :happy: Jeden z najlepszych RPG'ów jakie są.

Edytowano przez KamilosD
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że jakiś RPG może ci sie nie podobać, ale że Wiedźmin?! :)

Właśnie Wiedźmin to jest dla mnie jakiś RPG a nie żaden hit.

Czemu narzekasz na walke?

No sorry ale dla mnie albo walka jest bez udziału gracza, albo jak już chcą się bawić w kombosy to niech zrobią to porządnie. Walka w tej grze sprawia mi taką "przyjemność" jak klikanie w rytm muzyki jak to było w GTA:SA czy zabawą w naciskanie klawiszy z Shellshocka 2.

Może i nie rozumiesz, czemu wiele ludzi w to gra, ale odpowiedź jest prosta - TO WIEDŹMIN!

Gdyby był to powiedzmy Władca Pierścieni to tej gry prawie nikt by nie ruszył. Nie ma w niej nic prócz ciekawego dla Polaków uniwersum i nawet udanych dialogów.

Gdybym miał wystawić Wieśkowi ocenę byłoby to 6+/10.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja Wiedzmina uwielbiam. Cala sage przeczytalem juz daaaawno temu, a na gre nie moglem sie doczekac. Nawet kupilem edycje kolekcjonerska. Siedzialem przy niej po kilka godzin dziennie. Gra jest super. Wciagajaca fabula - fajnie jest spotkac znajome z ksiazek postacie. Swietne dialogi, piekna grafika i dzwiek. Walka moim zdaniem tez jest bardzo dobra. Poza tym, ze w odpowiednim momencie trzeba kliknac myszka to jeszcze trzeba uzywac znakow, a przed niektorymi walkami wspomoc sie eliksirami bo inaczei nie idzie wygrac. Ukonczylem Wiedzmina juz dosyc dawno, ale mam zamiar zagrac jeszcze raz w edycje rozszerzona. Zobaczymy czy widac te poprawki, ktore mialy zostac wykonane.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za moją wypowiedź będziecie mnie chcieli zlinczować, ale nie lubię Wiedźmina. Jako gry oczywiście bo książki bardzo sobie cenię. Zwykłe RPG gdzie trzeba klikać myszka na przeciwniku w określonym momencie. Gdyby nie uniwersum w jakim została osadzona ta produkcja to bym kijem nie tknął. Mam wrażenie, że jej fenomen jest oparty właśnie na tym, że fabuła wzięta od polskiego pisarza, zrobiona przez polskie studio. Podobają mi się naturalnie niektóre dialogi czy questy, dylematy typu zabić wiedźmę czy mieszkańców wioski też dają się lubić, ale poza tymi rzeczami nie widzę tam nic co mogłoby mnie wciągnąć na dłużej. Nie rozumiem dlaczego tyle ludzi się w to zagrywa, tak jak nie rozumiem tego w przypadku Gothików.

Nikt Cię linczował nie będzie (mam nadzieję). Ukazałeś swoje zdanie i sensownie poparłeś je argumentami. 

Ja Wiedźmina jak grę lubię, jednak jakiegoś nadzwyczajnego szału nie ma. Pewnie, mnie grało się bardzo przyjemnie ze świadomością, że Polacy zrobili naprawdę dobrą grę. System walki natomiast wymusił na mnie, by przestawić się na coś innego niż to, co widziałem w innych grach tego gatunku. Fabuła i dylematy moralne bardzo przypadły mi do gustru, naprawdę można się wczuć w klimat. W całym rozrachunku jednak wystawiłbym Wiedźminowi 8/10. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiedźmin jest świetny, najlepszy RPG w jakie grałem - żaden nie wciągnął mnie aż tak jak ta gra. I owszem, strasznie irytujące jest łażenie z jednego końca mapy na drugą - i odpoczynek tylko przy ogniskach (wolałbym rozwiązanie z morrowinda - w każdym miejscu możesz poczekać jakiś czas - w Wiedźminie nie trzeba by było latać do ogniska żeby poczekać na jakąś postać)... Ale za tak dojrzały świat wszystko wybacze.

Naprawdę - w żadnym rpg nie było tak swojsko - postacie niby pozytywne okazują się strasznymi skurczybykami, i odwrotnie. Nie ma postaci jak np Aerie w BG2 (była tak słodka że aż mdli) idiotycznego początku (jak NVN 2 - ten festyn to była tragedia...) tylko od razu rzucono nas na głęboką wodę - acz to raczej wynika z tego że w końcu zaczynamy ukształtowanym już wojownikiem i nie ma co się z nami babrać. I przede wszystkim - ciekawe zadania, dialogi... Zazwyczaj w RPGach nie wypełniam zadań pobocznych - nie chce mi się za nimi latać i szukać - poza tym nie wydaje mi się żebym odgrywając jakąś postać chciał latał po wszystkich i pytać czy nie trzeba im pomóc się podetrzeć - w Wiedźminie tak nie było - z każdą znaczącą postacią aż się chciało gadać - zadania naprawde zaskakiwały i były wciągające. Np to zadanie z siostrą rycerza pracdującą w zamtuzie, z bestią zaraz na początku... Krótko - nie było gry z lepszymi, ciekawszymi zadaniami! Na minus jedynie muszę zaliczyć zakończenie - jakoś mi nie przypadło do gustu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dla mnie Wiedźmin to hit! Kocham go! :wub:

A mi walka w Wiedźminie sprawia wielką przyjemność. Te ciosy, akcje, salta itd. są świetne. Nie ma lepszej walki w RPG :happy: Poprostu powala na kolana...

Jest w niej wiele ciekawych rzeczy, a nie tylko ciekawe dla polaków uniwersum i ciekawe dialogi. Np. fabuła, klimat, muzyka, walka, postacie, dialogi... i Geralt :D

@Fafer

Mnie tam odpoczynek przy ogniskach nie przeszkadzał. Fajnie to wyglądało jak Geralt sobie medytuje i odpoczywa :happy: Czasem wkurzało to latanie, w szukaniu ogniska, ale to mało ważne...

A to zadanie z siostrą rycerza, pracującą w zamtuzie nie było 'zaraz na początku'. Było dopiero mniejwięcej w połowie gry, czyli III akcie, a jak wiadomo jest ich V... :)

A zakończenie... supermegawyczehiper świetne! :biggrin: To outro zapadło mi w pamięć. Widziałem je już wiele razy... ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma w niej nic prócz ciekawego dla Polaków uniwersum i nawet udanych dialogów.

W Wiedźminie faktycznie duże znaczenie ma uniwersum, ale nie tylko z powodu jego "polskości". To po prostu miła odmiana w fantasy po tych wszystkich grzecznych Forgotten Realmsach i Tolkienach, których tak się namnożyło przez ostatnie kilka lat. W końcu też nie mamy do czynienia ze zwyczajną historyjką wybrańca.

Co jednak mnie nie mogło oderwać od Wiedźmina to owa nieprzewidywalna fabuła oraz system przyczynowo-skutkowy. Nieraz zdziwiłem się konsekwencji jakie wynikły z niepozornego, prostego zadania. Dawno nie widziałem by w grze dopiero po w IV akcie można się było dowiedzieć czy decyzja w pierwszym była słuszna.

Ale walka jest do bani, zgadzam się.

Ogólnie bardzo cenię Wiedźmina; tak dobrego cRPG nie widziałem od premiery KotORa 2.

PS.

No sorry ale dla mnie albo walka jest bez udziału gracza

Z gier RPG bardzo cenię sobie BG2, serię Icewind Dale, Tormenta i Arcanum.

Wiem, wiem, w tych drugich liczą się statystyki, ale to i tak fajnie brzmi. xD

Edytowano przez Dabu47
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio pogrywam sobie Wiedźmina i muszę przyznać, że to super gra. Po pirwsze świat tej produkcji jest niezwykle ciekawy, a poza tym dialogi mi się słucha z przyjemnośćią. Po drugie system walki jest bardzo interesujący, choć z początku nie mogłem do niego przywyknąć. Po trzecie z tego, co orientuję się produkcja jest dosyć długa, więc czekają mnie jeszcze dużo godzin dobrej zabawy. Po czwarte muzyka i grafika prezentują naprawdę dobry poziom. A co do rzeczy, które mnie irytują denerwują mnie trochę tzw. szwy. Bo jestem jeszcze w stanie zrozumieć, że jak wchodzimy na nowy teren to potrzebne jest doładowanie, ale już w małych miejscach, jak choćby Miś Kudłacz jest to dla mnie niezrozumiałe. Irytować mogą niektórcyh, ale nie mnie sytuacje, że jak wchodzimy do czyjegoś domu i grzebiemy komuś w rzeczach to nikt nie zwraca na nato uwagi. Trochę to nie realistyczne, ale mi w zabawie nie przeszkadza.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie Wiedźmin to wg. mnie bardzo dobra gra cRPG. Jedyne co mogę mu zarzucić, to właśnie chodzenie po całej mapie kilka(naście) razy. W Icewind Dale także trzeba było się sporo nachodzić, np. aby odebrać nagrody za wykonane zadania. Takie są erpegi. Fabuła jest największym plusem tej gry. Możliwości rozwoju w sumie sprowadzają się do pakowania w różne style walki, znaki i alchemię. Questy poboczne też są ciekawe. Bardzo dobitna jest atmosfera w Witcherze- każdy ma coś na sumieniu, nikt nie jest idealny. Wreszcie nie walczysz jako dobry rycerz w złotej zbroi, tylko starasz się podejmować właściwe wybory ( według ciebie ofc.). Jako RPG to dosyć inny twór, a takie inności bardzo dobrze robią w grach komputerowych. Oby więcej takich produkcji.

Edytowano przez Ridicz
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiedźmina oceniam bardzo pozytywnie, mimo, że nie czytałem książek Sapkowskiego oprócz czterech opowiadań. Bardzo dobra fabuła i dialogi, świetna walka, muzyka, minigry, postacie, bardzo fajny dziennik, alchemia i karty :smile: Jest to też druga tak filmowa gra RPG (pierwsza Mass Effect). Bardzo przystępna dla nieznających twórczości Sapka. Denerwują tylko długie loadingi do większych lokacji i powtarzalne modele postaci.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to i ja opiszę swoje wrażenia co do tej gry. Grałem w nią podajże rok temu, coś na jesieni. Ogólnie bardzo fajna, grafika niezła, lekko się przycinała na moim kompie na otwartej przestrzeni, ale dało się przeżyć. Fajne walki, combosy, ulepszanie ciosów, system talentów, FABUŁA (!), dubbing, tylko mimika twarzy była słaba. Ogólnie grę oceniam na mocną 8.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Suteq w Edycji Rozszerzonej dodali wiele ciekawych mimik twarzy :) Gra bardzo dobra, tyle, że kupiłem ją w czasie premiery i dowolna lokacja wczytywała się cholernie długo !! (jak na RPGa to czekanie pół minuty co minutę by wejść tylko na minutę to hańba !) No na szczęście CD Projekt dodał wiele patchy i ukoronował swe dzieło Edycją Rozszerzoną co pozytywnie wpłynęło już na jakość gry :) (wczytywanie się lokacji 80% krótsze jeeeeeee).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...