Skocz do zawartości
Cardinal

Wiedźmin/Witcher (seria)

Polecane posty

Tylko czy to ma sens... opóźniać granie tym którzy zapłacili kupę kasy za kolekcjonerkę, na obiecane 24h przed premierą, przez głupie DLC... przecież można je dodać później. A teraz pewnie ok. 12 zagramy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, to już dla mnie jest dziwne. Jak była mowa o świcie, to ruszył licznik na 50mb.pl, było ok. 7000, teraz liczba znów się do tego poziomu zbliża :D Słoneczko wali po oczach, o tej porze miałem spać, po kilku godzinach grania... :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytuję tą karteczkę z kolekcjonerki: "Pragniemy również poinformować, że jesteś jednym z nielicznych, którzy będą mogli aktywować swój egzemplarz Wiedźmina 2 już o godzinie 00:01 dnia 19 maja 2011, czyli dzień przed światową premierą. Czyyni Cię to jedną z pierwszych osób na świecie które zagrają w Wiedźmina 2. W ten sposób chcemy wyróżnić naszych największych fanów". No nie wiem jak wy, ale ja się nie czuje uprzywilejowany. BTW CD Projekt ciekawie traktuje swoich największych fanów :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozwalił mnie komentarz na stronie Wieśka: Coś w stylu "Jeśli troll już jest gotowy to on podpieprzył kurtkę i spie***lił" xD

===EDIT===

Właśnie! Może to jest ten problem z trollem? :D

===EDIT 2===

I pamiętajcie że jeszcze nie dostaliśmy odpowiedzi TAK/NIE :)

Edytowano przez Jedi17
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz rację :D A ostatnio rzeczywiście komentarze się ciekawe robią. Podobnie jest na stronie gram.pl w newsie o problemie. Dzisiaj będzie masakra na tych nocnych premierach, jak wpadną posiadacze EK z bejsbolami :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na szczęście spać poszedłem. Ale powiem tak, to są po prostu jaja...to nie jest awaria serwerów. To działanie z premedytacją - uruchomienie tej gry przed premierą nigdy nie było możliwe a nas użyto jako beta testerów przed dzisiejszym startem. Ja już nie mam najmniejszej chęci zagrać w to dziełko...po prostu nie. Może w weekend uruchomię...ale czar prysł w jednej chwili. Gratulacje CDP, gratulacje...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kraven2000: W pełni się z tobą zgadzam. Cała nagonka na CDA(ze 30 newsów i odliczanie od premiery), przeglądanie zawartości EK i nawet oglądanie jeszcze raz DD(developer diary). I wszytko poszło jak krew w piach.

W końcu wersję gold osiągnęli już dawno. Chyba mieli wystarczająco dużo czasu by przetestować to pobieranie z sieci.

Ciekawe czy CDA umieści jakiś choćby skromny news o tym wydarzeniu.

PS: Jeśli witcher babies(dzieci twórców urodzone podczas produkcji gry) rodziły się w takim bólu jak sam Wiesiek to ja współczuję matkom. :wink:

PPS: Ja też już uciekam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj... moim zdaniem coś im nie najlepiej idzie.

on Społeczność - Instalacja i aktywacja Wiedźmina 2 ? informacje techniczne - thewitcher.com 3 minutes ago

Przepraszamy wszystkich, którzy czekają całą noc (i ranek). Bynajmniej nie chcemy powiedzieć że się poddajemy - wręcz przeciwnie, jesteśmy coraz bliżej celu.

Obiecujemy też wyciągnąć wnioski na przyszłość.

Co raz częściej pojawiają się przeprosiny. Jestem ciekaw, czy oni potrafią sobie wyobrazić teraz frustrację niektórych osób. Mogliby chociaż w końcu odpowiedzieć TAK/NIE, no i przybliżyć mniej więcej godzinę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Janos

Ale taki błąd w przygotowaniu dało się przewidzieć. Tak czytając to co podają i co się dzieje, wygląda na to, że oni W OGÓLE nie przetestowali tego całego systemu pobierania tych 50mb potrzebnych do uruchomienia gry... \

Co innego zapchanie serwerów, a co innego kiedy ich program nie realizuje funkcji, które miał wykonać...

Edytowano przez smyku
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No co za kaszana. Ledwo zasnalem w nocy, co chwile skacząc do kompa z nadzieją, ze moze dziala. Jest prawie 8.00, a oni tego jeszcze nie zrobili?! Na szczescie znalezli czas na te tępe wiadomosci na twitterze, rodem nagłówków z onetu.

Widac, ze to polscy tworcy, oraz jak daleko nam jeszcze brakuje do czolowki. Jak niedawno czekalem na premiere Starcrafta, Blizzardowi udalo sie wszystko ogarnac tak, ze kazdy mogl grac o 00.01.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to nie jest awaria serwerów. To działanie z premedytacją

:laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh:

nas użyto jako beta testerów przed dzisiejszym startem.

:laugh: :laugh: :laugh:

I co niby "beta-testowałeś"? Obciążenie organizmu brakiem snu? :laugh: :laugh: :laugh:

Oj, kolega się chyba faktycznie nie wyspał. : )

Mam tylko nadzieję, że zdążą przed dziewiątą... Nie po to sobie brałem pół dnia wolnego, żeby teraz w Bad Company 2 grać... : D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

łapcie:

Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy wytrwali. Ponownie przepraszamy.

Odblokowywanie serwerów uaktualnień właśnie ruszyło. Ponieważ jest ich dużo i są rozsiane po całym świecie - proces musi potrwać. Zaczął się kilka minut temu, a dla niektórych użytkowników może potrwać nawet do dwóch godzin.

Jeszcze raz dzięki! Jeszcze raz sory!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widac, ze to polscy tworcy, oraz jak daleko nam jeszcze brakuje do czolowki. Jak niedawno czekalem na premiere Starcrafta, Blizzardowi udalo sie wszystko ogarnac tak, ze kazdy mogl grac o 00.01.

Ponieważ Blizz ma doświadczenie w tych sprawach którego CDP nie posiada. Każdy moim zdaniem ma prawo do błędu i nie będe obsypywał całego studia [beeep] za to że im nie wyszło. Fakt nie powinno się było to wydarzyć ale jak mówiłem oni nie mają w takich sprawach doświadczenia i po części im wybaczam. Jak sie niczego nie nauczą i to samo spotka mnie z wiedźminem 3 to już wtedy będzie inna sprawa :)

I dodatkowo pamiętaj że po uruchomieniu WoWa, Blizz też nie był przygotowany na taki a nie inny rozwój sytuacji przez co zablokował sprzedaż gry i możliwość zakładania nowych kont.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm wydane prawie 250zł, zapewnienia o ekskluzywnym szybszym dostępie do gry, a wszystko co do tej pory widziałem to " Zapłaciliście ? No to świetnie, a my teraz mamy was w (_!_) "

Poczekacie sobie bezczynnie 4 dni. zresztą my też nie mamy zamiaru nic robić (no bo po co w ogole coś testować, albo zrobić premierę na weekend żeby ludzie mogli sobie spokojnie pograć, przecież to nielogiczne nie ? )

W dniu premiery (Dla posiadaczy EK ) nagle coś nie działa ? No cóż za szok no nic zasypiemy twittera idiotycznymi wiadomościami (łącznie ponad 10 "aktualizacji " większość z nich brzmiała jak by czytające je gracz był idiotą.

Zakładam że gdybym JA miał "techniczne " problemy z wykonaniem przelewu za EK, to nie było by żadnego zmiłuj się ani "Poczekajcie sobie do świtu, albo dostaniecie pieniądze gdy naprawie problemy " :dry:

Edytowano przez HanPL
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Thug

Niekoniecznie, są jeszcze tacy, co musieli pójść do pracy/szkoły/na uczelnie i (na szczęście!) nie wzięli na dziś urlopu/nie uciekli z zajęć.

Mam tylko nadzieję, że koło 15 już zatrybi, bo wtedy będę wracał do dom z roboty i chciałbym móc spokojnie pograć... A patrząc na to, co miało miejsce do tej pory, z tym działaniem może być mocno różnie.

Ciekaw jestem jak CDPR zrekompensuje kupcom EK to wszystko.

Miała być wielka feta i impreza z sukcesu, będzie łyżka dziegciu w beczce miodu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trzeba jeszcze poczekać...

u was działa ?

Nie, u nikogo nie działa. Próbowałeś doszukać się prawdy w komunikacie z CDP ? Oni tam lecą w bambuką od północy, dlaczego tym razem miałoby być inaczej. Kupują sobie dodatkowe 2h licząc na to, że w końcu uda im się coś odpalić. Oby.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:laugh::laugh::laugh::laugh::laugh::laugh::laugh::laugh::laugh::laugh::laugh::laugh::laugh:

No i co w tym śmiesznego? Uważasz, że oni naprawdę mieli awarię? Jakoś mi się nie chce wierzyć.

:laugh::laugh::laugh:

I co niby "beta-testowałeś"? Obciążenie organizmu brakiem snu? :laugh::laugh::laugh:

Na przykład obciążenie serwerów bo ruch mieli spory. Więc zanim zaczniesz się śmiać to się może zastanów? Gra ma mieć dwie premiery...jedną dla 10 000 drugą dla 100 000. Myślisz, że nie wykorzystaliby okazji aby przećwiczyć system na darmowych 10 000 po to, żeby 100 000 mogło spokojnie zagrać?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"W ramach odpowiedzi, Michał Miłosz (specjalista ds. marketingu CDP) napisał:

[...]

(...) Wspólnie z firmą Sony solidnie się przygotowaliśmy do całej akcji przeprowadzając sporo testów. Jesteśmy pewni, że pod względem infrastrukturalnym i technologicznym jesteśmy przygotowani perfekcyjnie do tego by posiadacze Edycji Kolekcjonerskiej mogli aktywować swoje egzemplarze 16 maja, a posiadacze Edycji Premium w dniu oficjalnej premiery czyli 17 maja".

:dry:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na przykład obciążenie serwerów bo ruch mieli spory. Więc zanim zaczniesz się śmiać to się może zastanów? Gra ma mieć dwie premiery...jedną dla 10 000 drugą dla 100 000. Myślisz, że nie wykorzystaliby okazji aby przećwiczyć system na darmowych 10 000 po to, żeby 100 000 mogło spokojnie zagrać?

Z Twojego rozumowania wynika, że specjalnie strzelili sobie w łeb, narazili na gniew klientów, szyderstwa, negatywne recenzje w prasie, utratę prestiżu marki firmy, po to tylko, żeby zrobić test na 10 tysiącach userów, test, który mogli zrobić dużo wcześniej i który wcale nie jest trudny do przeprowadzenia?

Edytowano przez smyku
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytałem informację z twittera, ale nie bardzo rozumiem. Oznacza to, że gra już działa? U mnie po wpisaniu klucza secuRom, reakcja jest taka sama, czyli żadna.

Zresztą co nam po przeprosinach jak kilka tysięcy ludzi ma nieprzespaną noc...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trzeba jeszcze poczekać...

u was działa ?

Nie, u nikogo nie działa. Próbowałeś doszukać się prawdy w komunikacie z CDP ? Oni tam lecą w bambuką od północy, dlaczego tym razem miałoby być inaczej. Kupują sobie dodatkowe 2h licząc na to, że w końcu uda im się coś odpalić. Oby.

na tym twicie jest armagedon...

przykładem może być to "Krzychowi działa Troll. Czekamy na kurtkę." :ohmy:

nie próbuję doszukiwać się prawdy ^^

dzisiejszym celem jest odpalenie gry :laugh:

@Janos

u każdego jest to samo.

od kilku minut do 2h czekania aż serwery ruszą...

Edytowano przez KrissXD
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z Twojego rozumowania wynika, że specjalnie strzelili sobie w łeb, narazili na gniew klientów, szyderstwa, negatywne recenzje w prasie, utratę prestiżu marki firmy, po to tylko, żeby zrobić test na 10 tysiącach userów, test, który mogli zrobić dużo wcześniej i który wcale nie jest trudny do przeprowadzenia?

Masz 10 000 tych najwierniejszych, bo to oni głównie inwestują w EK. Tacy ludzie pokrzyczą, ponarzekają, potem dostaną lub nie jakiś ochłap w postaci małego dlc i będą happy. Zwłaszcza, że na razie stanowią jedynie 10% ogółu...a za kilka miesięcy pewnie maksymalnie 1%. Oficjalna premiera jest dzisiaj w nocy i do tego czasu nie ma strzału w stopę i ośmieszenia się. Licznik na CDP nadal bije...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...