Skocz do zawartości

Wiedźmin/Witcher (seria)


Cardinal

Polecane posty

Ej, a w dwójce Wiedźmina można jakoś ustawić sobie wybrane możliwości rozwoju akcji w jedynce? Bo nie chcę zabijać wilkołaka, chcę ubić Addę, chcę być neutralny itp. itd. ale nie mam sejwa, a bodajże pojutrze wychodzi Arkham Asylum w taniej serii i nie wiem czy kupować Batmana czy przechodzić Wiedźmina pod dwójkę ^^

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

System ma być podobny do tego z ME 2, czyli w rozmowie będziesz mógł przypomnieć sobie ostatnie wydarzenia, tj. w razie braku sejwa, napisać owe wydarzenia od początku.

Ja tam nigdy nie zabijałem królewny, ale widzę, że z serca strzygi niezły eliksir da się zrobić. Podobnie ze skóry wilkołaka (a dzięki modowi FCR, można sierść kupić w akcie IV, gdy wilkołaka wcześniej nie zabijemy). Tak więc warto czy nie z tą Addą?

Obecnie mam chyba 24 poziom [albo nadal 23, nie sprawdzę chwilowo] i już w akcie trzecim siedzę. Gram oczywiście na flash modzie, bo choć raz chcę mieć 50 poziom.

Edytowano przez Exclusive
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż, przeszedłem "jedynką", zagłębiać się w jej niuanse fabularne nie będę, bo nie mam czasu na wszelakie dyskusje (czekam na rozwinięcie i wyjaśnienie wątku

Alvin'a

). Jednakże:

- dobrze, ze wrócą stare głosy. Jacek Rozenek jako Geralt jest świetny i basta, podobnie jak reszta aktorów (nie zdziwię się, jak znowu usłyszę Jarosława Boberka :D )

- graficznie jest lepiej niż świetnie, a że dochodzi do tego większa swoboda, niż w "jedynce"...

- scenariusz na pewno będzie co najmniej dobry

- wydanie standardowe znowu kopie sporą ilość "kolekcjonerek" (choć chciałbym, żeby zamiast monety był TEN wisior), a EK to już w ogóle ogrom

Cóż - miesiąc jeszcze. Liczę, ze w CD-Action Wiedźmin 2 dostanie tą "dychę" i to zasłużenie. Oczekuję.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojawiło się FAQ dot. Wiedźmina 2

http://www.thewitcher.com/images/newslette...Q_April2011.pdf

Jest napisanie:

"The REDengine is built so players with two-core processors and min-spec machines will receive a

fully enjoyable experience. Even more importantly, anyone with the recommended 4 cores and/or

hyperthreading will see a visible improvement. 6 cores? 8? Cool! The Witcher 2 will make good use

of them all. The game will also scale exceptionally well. It has not only low, medium and high

graphical settings, but also an ultra detail level? and even an ?uber sampling? mode."

Zobaczymy jak będzie z tymi wymaganiami, mam nadzieję, że nie będą przesadnie wysokie, bo na średnich chciałbym pograć :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czekam na rozwinięcie i wyjaśnienie wątku

Alvin'a

).

Alvina

!

W temacie Pytania do CDPR któryś pracownik odpowiedział kiedyś, że jego wątek nie będzie ciągnięty dalej. Głęboko wierzę, że napisał tak tylko na odczepnego, żeby nie dręczyć. \

Ja natomiast czekam na wersję na PS3 i doczekać się nie mogę (choć do zakupu konsolki też się zabieram z pół roku :rolleyes:).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://tvgry.pl/?ID=1602

W dziesiątej minucie rozmowy potwierdzona zostaje obecność zupełnie różnych wersji drugiego aktu w Wiedźminie 2. Łał, więc jednak to prawda. W zależności od decyzji w I akcie, możemy trafić do dwóch różnych aktów. Nieźle.

@down: Szczerze mówiąc, do tej pory słyszałem jedynie niewyraźne stwierdzenia, że coś może być inaczej, albo przypuszczenia dziennikarzy grających w wersję preview. Może źle szukałem.

Edytowano przez ZdeniO
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi się wydaje, że będą to duże różnice, bo lokacje będą inne. Vergan zamiast Obozu wojsk Kaedwen i króla Henselta, lub odwrotnie. Fabularnie też powinno być inaczej, bo w krasnoludzkim mieście spotkamy kogo innego, a w obozie Henselta,

tegoż króla i czarodzieja Detmolda.

.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że jeśli nie w tym tygodniu, to po świętach coś w TV pokażą.

http://www.idg.pl/news/369296/6.milionow.z...iedzmina.2.html

"Reklamy Wiedźmina 2, zaczną się pojawiać z coraz większą intensywnością już w najbliższym czasie. Oprócz standardowych reklam displayowych, zapowiedziane zostały interaktywne filmy, które zapewne znajdą się na serwisie YouTube."

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi się wydaje, że będą to duże różnice, bo lokacje będą inne. Vergan zamiast Obozu wojsk Kaedwen i króla Henselta, lub odwrotnie. Fabularnie też powinno być inaczej, bo w krasnoludzkim mieście spotkamy kogo innego, a w obozie Henselta,

tegoż króla i czarodzieja Detmolda.

.

Ogramy, zobaczymy. Wolę się przesadnie nie napalać na rewolucyjne podejście do nieliniowości, pozostać sceptycznym i miło rozczarować niż oczekiwać nie wiadomo czego i potem czuć niedosyt.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że jeśli nie w tym tygodniu, to po świętach coś w TV pokażą.

http://www.idg.pl/news/369296/6.milionow.z...iedzmina.2.html

"Reklamy Wiedźmina 2, zaczną się pojawiać z coraz większą intensywnością już w najbliższym czasie. Oprócz standardowych reklam displayowych, zapowiedziane zostały interaktywne filmy, które zapewne znajdą się na serwisie YouTube."

Fragment z interi ;)

14. Firma obiecuje, że na Geralta natkniemy się na niemal każdym kroku - nawet w metrze. Odpowiednie reklamy znajdą się również w największych gazetach codziennych.

15. Reklamy pojawią się także w telewizji. Obecne będą 15-sekundowe spoty oraz krótsze, 8-sekundowe, emitowane przed najważniejszymi programami telewizyjnymi, takimi jak choćby X-Factor. Wyświetlane one będą w najbardziej atrakcyjnych pasmach antenowych w godzinach 7:00-10:00 i 18:00-23:00.

16. Kampania obecna będzie również na największych serwisach growych i w pismach branżowych (m.in. w CD-Action).

17. Marketing Wiedźmina 2: Zabójcy Królów ma objąć wszystkie najważniejsze media. Kampania trwa już od marca ubiegłego roku, a od 2011 r. napisano o grze tysiąc artykułów. Zasadniczy proces reklamowy właśnie się rozpoczął i potrwa do połowy czerwca.

18. Produkcja CD Projekt RED pojawi się też... w "Playboyu". A konkretniej zawita tam Triss. Kiedy? W majowym numerze pisma.

19. W sklepach pojawią się różne materiały reklamowe, takie jak papierowe figurki Geralta czy brama wiedźmińska.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawia mnie postać zabójcy, bo twórcy powiedzieli że Geralt go już zna. I że są powiązani, a w całej sadze raczej nie ma opisu odpowiadającego tej postaci.

Na forum Wiedźmina CDP potwierdziło, że jest to postać w 100% stworzona przez nich więc w sadze go nie ma. Chyba ich znudziło ciągłe "odkrywanie", że to Dijkstra :wink:

Wydaje mi się, że jeśli nie w tym tygodniu, to po świętach coś w TV pokażą.

http://www.idg.pl/news/369296/6.milionow.z...iedzmina.2.html

"Reklamy Wiedźmina 2, zaczną się pojawiać z coraz większą intensywnością już w najbliższym czasie. Oprócz standardowych reklam displayowych, zapowiedziane zostały interaktywne filmy, które zapewne znajdą się na serwisie YouTube."

BTW rozbroił mnie ten pan z filmiku wieszczący wzrost sprzedaży bo to okres na Komunie i Dzień dziecka po drodze...gra jest od 18 lat!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ależ tu nie ma co wyjaśniać :wink: wszystko było przecie jasne od samego początku. Tylko niektórzy musieli się przyczepić do tak oczywistej oczywistości jaką jest fakt że będą DRM. Których byt i sposób wykorzystania został w sposób bardzo prosty i jasny wyjaśniony na konferencji.

W sumie to nie rozumiem osób, które mówią że potem kupią wieśka. Przecież wiążę się to z 100% ryzykiem zetknięcia z spoilerami. Już teraz można się natknąć na spoilery, a po premierze...

Edytowano przez Vetos
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...