Skocz do zawartości

Wiedźmin/Witcher (seria)


Cardinal

Polecane posty

Niekoniecznie najpierw, ale brak symultanicznej premiery na PC i X360 (PS3 to bardziej skomplikowana maszyna, może być dla REDów problematyczna, ale klocek jest b. podobny w strukturze do PC) jest dla mnie czymś niepojętym. Na konsolach więcej się sprzedaje i więcej się zarabia na jednym pudełku.

Pierwszy Wiedźmin przyniósł bardzo mały zysk, ale Polacy chyba nie wyciągnęli wniosków. Ich polityka - wydawanie gry z mało znanej na Zachodzie marki tuż obok inkarnacji tytułów o ugruntowanej pozycji (Dragon Age II, Deus Ex: Human Revolution) i to tylko na PC - jest dla mnie czymś absolutnie bez sensu i pod prąd. To nie jest Blizzard, żeby mieć sprzedaż kasowego hitu tylko na PC.

I szczerze? Jeśli Wiedźmin 2 będzie znakomitą, ale niedocenioną na Zachodzie grą to REDzi sami będą sobie winni.

Edytowano przez Fristron
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(PS3 to bardziej skomplikowana maszyna, może być dla REDów problematyczna, ale klocek jest b. podobny w strukturze do PC)

Tak samo prymitywny, chciałeś rzec. :laugh:

Rzeczywiście jeżeli marzą o zyskach to powinni wydać grę na konsole równocześnie z PC. Chociaż... Jeżeli wydadzą W: Powrót.... i W2 na konsole w jednym pakiecie i za rozsądną cenę... To może się udać! Byleby nie kazali czekać konsolowym graczom jeszcze dwa lata.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niekoniecznie najpierw, ale brak symultanicznej premiery na PC i X360 (PS3 to bardziej skomplikowana maszyna, może być dla REDów problematyczna, ale klocek jest b. podobny w strukturze do PC) jest dla mnie czymś niepojętym. Na konsolach więcej się sprzedaje i więcej się zarabia na jednym pudełku.

W wywiadzie dla portalu polygamia jeden z twórców (koleś, który pracował nad silnikiem, nie żaden PR-owiec) powiedział, że TSUD został zaprojektowany tak, że nie sprawia większych problemów na konsolach. Ba, twierdził nawet, że można spokojnie zrobić Wieśka 2 na konsoli bez rezygnowania z dużej ilości efektów graficznych.

Moim zdaniem CDP po prostu nie ma pieniędzy, żeby zrobić wersję konsolową. Albo czasu, bo został im wyznaczony termin i nie mogą wydać gry później... Innych powodów nie widzę, po tym jak usłyszałem, że TSUD nie gryzie się z konsolami.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się, że czerwoni (jak to brzmi) najprawdopodobniej wstrzymują się ze względu na fundusze. Skoro mechanika gry jest już przystosowana do gry na padzie - co łatwo wywnioskować na podstawie jednej z pierwszych prezentacji - a technologia nie stanowi żadnej przeszkody, musi iść o pieniądz. Myślę, że po delikatnym podreperowaniu budżetu premierą na PC zajmą się konwersją, albo zlecą ją jakiemuś zewnętrznemu studiu... Chociaż po ekscesach z "Powrotem Białego Wilka" mogą mieć względem ludzi z zewnątrz pewne uprzedzenia.

A i nie myślę, aby wyżej wymieniona wersja jedynki kiedykolwiek się ukazała. To zwyczajnie się nie opłaca - tak jak Bioware'owi, który wydaje na PS3 Mass Effect 2 nie poprzedzając go konwersją jedynki.

P.S. Muszą wydać Wieśka na konsole, bo mój komputer niestety nie pozwoli mi się cieszyć pełnią TSUDów (to ma być taka gra słowna :tongue:).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy Mass Effect nie wyląduje na PS3 raczej dlatego, że początkowo wydawał go Microsoft i był to xboksowy exclusive.

Gdyby szło o pieniądze, to chyba raczej sensowniejsze byłoby uderzanie w większy i bardziej zyskowny rynek konsolowy, tak?

Tak samo prymitywny, chciałeś rzec. :laugh:

Nie chciałem, nie miałem zamiaru implikować wyższości/niższości którejkolwiek platformy, wojny fanbojów kompletnie mnie nie kręcą.

Edytowano przez Fristron
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż, zdaje sobie sprawę, że odnośnie kwestii DLC można mieć dużo różnych - nierzadko nie nieuzasadnionych - obiekcji i zastrzeżeń, ale jeśli ostatnią wypowiedź producenta Wiedźmina na temat DLC (''Istnieje wiele opowieści wartych opowiedzenia.'') można interpretować jako aluzję do przygód Geralta opisanych w tomach ''Miecz Przeznaczenia'' i ''Ostatnie Życzenie'', to uważam, że byłby to znakomity pomysł - możliwość rozegrania interesujących, zupełnie odrębnych przygód, których istnienie nie implikowało by zubożenia jakichkolwiek treści gry... Choć to oczywiście tylko moja opinia.

Edytowano przez Murezor
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Generalnie takie przesunięcie mi nie przeszkadza. Tym bardziej, że producenci oficjalnie przyznają, ze potrzebują więcej czasu aby dopracować grę. A nie ma nic gorszego jak wypuszczenie gry oczekiwanej przez duże grono graczy a okazującej się niegrywalnym bugiem (patrz: CoD:BO), który wymaga wielu poprawek.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Przesunięta" to przesada. Wcześniej mówiono o I kwartale, lub też o wiośnie 2011. Maj to jednak wiosna, a w tym okresie będzie nawet lepiej, bo konkurencja mniejsza.

Jeśli mowa o I kwartale, to przesunięta. I kwartał to okres styczeń-marzec. O wiośnie osobiście po raz pierwszy słyszę dziś, ale może coś przegapiłem. Zresztą dev CDPRED się tłumaczył z przesunięcia, a oni chyba najlepiej wiedzą, co wyprawiają z premierą. ; )

IMO przesunięcie wynika przede wszystkim z tego, jak gorąco się zrobiło na początku 2011 - zarówno jeśli idzie o poletko RPGowe (DA2, DXHR, Fable III PC) jak i inne po prostu mocne tytuły (Dead Space 2, Portal 2, Sims Medieval). Parę postów wcześniej krytykowałem pomysł REDów żeby się pchać z W2 w ten okres wydawniczy - za słaba (na Zachodzie) marka i marketing. Myślę, że przełożenie premiery to dobre posunięcie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolekcjonerka Wiedźmina

Tak ma wyglądać edycja kolekcjonerska Wiedźmina 2. Jak dla mnie, wygląda super! Głowa? :D

Szkoda tylko, że dość droga, bo w przeliczeniu na złotówki, jest to około 400 zł, dla mnie za drogo i liczę, że podstawowe edycja również będzie bogato wydana.

Ech... nie mogę się doczekać jutrzejszej konferencji :smile:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masakra ta edycja kolekcjonerska, jeszcze ta cena :blink: Przeraża mnie ta głowa Geralta, już lepsza była figurka dodawana do kolekcjonerki pierwszej części Wiedźmina. Już na pewno sobie ją odpuszczę ze względu na koszty jakie musiałbym ponieść, mam tylko nadzieję, że podstawowa wersja będzie w miare tania i że do niej dodadzą jakiś mały bonus (może chociaż te kości, lub karty), no i mapę oczywiście.

Edytowano przez spontan
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na bogato! Podoba mi się ta głowa, mam nadzieję, że nie będzie zrobiona z bardzo kiepskiego materiału. A co do ceny-na pewno będzie to mniej niż 400zł, przecież znają Polskie realia.

PS Mam nadzieję, że na konsole też będzie tak obszernie, bo kompa wymieniać nie mam zamiaru.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówicie tak, jakby każda gra która kosztuje 100$ w USA, u nas kosztowała 300 zł... zaraz, u nas często kosztują nie więcej niż 130-150, więc kolekcjonerka, o ile się nie mylę, nie powinna kosztować więcej jak 200 złotych ( 199,90, nie? :D ).

Mimo to nie kupię, nie mam aż tyle kasy/miejsca na wersje kolekcjonerskie, ale na jakąś normalną miejsce zawsze się znajdzie ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

up

Nie powinna - zgadzam się, ale nie wiadomo jak to będzie.. Miejmy nadzieję, że na jutrzejszej konferencji twórcy zdradzą wszystkie tajemnice odnośnie polskiej kolekcjonerki.. jeśli okazałoby się, że cena byłaby "bardziej zachęcająca" niż te ~400 zł, to być może się skuszę :wink:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Choróbsko, z tego co widać, zestaw kości jest bardzo skromniutki. A jak dla mnie cała kolekcjonerka mogłaby zawierać jedynie takie wypaśne kości jak w grze (wraz z drewnianą planszą ; ). No i oczywiście wszystkie bonusy typu mapy, artbooki itd. Tego wydawcom nie opłaca się nie dodawiać. Oczywiście skład polskiej wersji może być zupełnie inny. Ale ja myślę, że CDPR pomyśli o rodakach i dostaniemy najfajniejszą kolekcjonerkę ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo... nie dostaniemy jej wcale(patrz Two Worlds 2) :P

Nie żebym był jakoś zainteresowany kupnem kolekcjonerki bo pewnie nawet się nie zachłysnę na jej widok, ale ta głowa Geralta to nie jest szczyt marzeń, medalion był lepszy, a i plansza z kośćmi do gry nie byłaby taka zła.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic ciekawego w tej kolekcjonerce, na pewno jej nie kupię. Martwi mnie tylko jedna rzecz, a mianowicie napis "Bonus DLC" w prawym dolnym rogu obrazka przedstawiającego edycję kolekcjonerską Wieśka. Mam nadzieję, że to tylko jakieś specjalne wdzianko dla tych, co kupią kolekcjonerkę, a nie zapowiedź wydawania płatnych dodatków.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowego Wiedźmina kupię na 100% lecz w kwestii EK nie będę się może wypowiadał bo...nic specjalnego w niej nie widzę, a może zamiast głowy Geralta dostaniemy coś innego (chodzi o polskie wydanie).

A DLC to podobno

płaszczyk V. Roche.

Tak przynajmniej pisali na oficjalnym forum Wieśka.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm... pre-order? Ciekawe. Jednak poczekamy zobaczymy, jak będzie się prezentować polska wersja kolekcjonerska, bo zostało około 26 minut do ujawnienia tej tajemnicy :D

O lol!Zobaczcie tą cenę... :D Kto teraz nie kupi wieśka?

Edytowano przez Shaker
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...