Skocz do zawartości

Edycje Kolekcjonerskie


Polecane posty

@robart

Wiedzmin silny w Polakach jest, a ze ilosc edycji kolekcjonerskich byla ograniczona i nie bylo wymogu dokonania zadnej, nawet czesciowej przedplaty przy skladaniu pre-ordera, to nic dziwnego, ze wiele osob zamowilo wiecej niz jedna kolekcjonerke z zamiarem wystawienia jej na aukcji. Kto sie zagapil, to teraz da innym zarobic ze strachu, ze pozniej ceny W3 EK jeszcze bardziej wzrosna.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przychodzę tutaj z problemem z tematu NJGWK.

Na pierwszą część nie musicie zwracać uwagi, tylko ostatnia głównie się liczy.

Wracając do AC4, też mam z nim problem, mianowicie na którą platformę kupić i w jakiej edycji. Chciałabym w końcu zacząć kupować kolekcjonerki, tylko, że pieniądze na drzewach nie rosną. Zastanawiałam się nad Edycji Bukaniera na pc, granice 140 zł, więc źle nie jest. Problem mam taki, że nwm czy na tym sprzęcie:

procek - AMD Phenom II X4 965

karta graficzna - AMD Radeon HD 7700 Series

ram - 4GB

będzie chodził dostatecznie dobrze, w każdym razie w porównaniu do ps3. Na konsolce EK odpada (ek na x360 chodzi o 100 taniej, pfff).

Czy może macie propozycje innych, lepszych, bardziej godnych uwagi kolekcjonerek na ps3 albo pc, max do 150 zł. Jeśli chodzi o rodzaj gry to w sumie jestem otwarta na propozycje, lubię wszystkie poza h'n's.

Z tych najtańszych wiem, że ek S:GW2 jest za 35 zł, gra licha, ale za taką cenę chyba warto. FC3 w jednym sklepie widziałam w wyjątkowo dobrej cenie - http://www.konsolki.pl/product_info.php?cPath=50&products_id=2924 Zastanawia mnie fakt, czemu ceneo jej nie wyświetla, ale trudno. Bord 2 Vault Edition za te 180zł ....

Kojarzycie cuś w tym rodzaju?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Germanotta

Podstawowa kwestia jest to, jakie masz podejscie do kolekcjonerek. Czy zalezy Ci na zakupie edycji kolekcjonerskich gier, w ktore wczesniej gralas i Ci sie podobaly do tego stopnia, ze chcesz miec kolekcjonerke, ewentualnie jeszcze nie gralas, ale naleza do lubianych przez Ciebie serii, czy tez moze po prostu chcesz kupic kolekcjonerke byle jakiej gry, bo nie zalezy Ci na grze, ale na tym by po prostu miec jakiekolwiek kolekcjonerki?

Jedni kupuja edycje kolekcjonerskie tylko tych gier, na ktorych im zalezy, bo uwazaja iz warto doplacic ekstra kase za gadzety zwiazane z ich ulubiona seria. W tym przypadku wybor jest dosc prosty, bo ogranicza ilosc potencjalnych zakupow. Inni zbieraja kolekcjonerki dla samego ich zbierania, czasem nawet nie zdejmuja z nich folii i w takim przypadku praktycznie kazda kolekcjonerka ponizej gornego pulapu cenowego moze zostac Ci polecona.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po namyśle, z gier, w które grałam najbardziej chciałabym mieć ek Skyrima, ale nie aż do tego stopnia, żeby bulić 600zł. :P

Wychodzi na to, że ulubionych serii. Po prostu denerwuje mnie fakt, że patrząc na półkę z grami, czy okolice biurka nie mam się czym specjalnie pochwalić. Ot, pudełka w rozmiarze zeszytu. Figurka tu i tam, a przy okazji stos większych, ładnie wykonanych pudeł nadałby uroku, zwłaszcza tych ulubionych produkcji, choć niekoniecznie. Jak ek jest naprawdę za śmieszne pieniądze, a w środku jest przynajmniej ładny artbook, to czemu nie. A, i większe pudło. :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma idealnej rady, trzeba się kierować swoim instynktem gracza.

Z gier, które darzysz szczególnym szacunkiem wybierasz kolekcjonerki, które:

- satysfakcjonują Cię zawartością (zauważ, że nie musisz kupować kolekcjonerki, może to być figurka, artbook, steelbook, poradnik - ważne, aby dotyczyło konkretnej gry i miało swój kolekcjonerski walor),

- są dostępne w sprzedaży (nówka, używka, jeden cziort, ważne, aby był komplet i stan przyjemny dla oka),

- są w akceptowalnej cenie (kwestię bariery cenowej pozostawiam Tobie do samodzielnego rozważenia, na dobry początek można dostać całkiem wypasione zestawy nawet do 150 zł, wystarczy dobrze szukać).

Kupujesz, masz pierwszą EK na koncie. Czy to przerodzi się w dłuższe zbieractwo i poszerzanie kolekcji? Kto wie, oby tak ;)

  • Upvote 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Friedrich Poszukałem opinie na temat sklepu Kurtmedia, zaczyna zastanawiać się czy zaryzykować zakup u nich tej edycji kolekcjonerskiej. Reputacja z której się nie cieszą jest tak dobitna że wyskoczyło mi coś takiego:Niezadowoleni Klienci Kurmedia na googlu. Ogólnie to nie miejsce na to ale chciałem poytać jak wygląda u nich zakup jakich kolwiek gier, i czy te wszystkie negatywne opinie sa zasłużone.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podałem pierwszy lepszy link żeby pokazać, że cena idzie w dół i za parę miesięcy będzie można spokojnie zakupić Dedsec Edition za około 150zł.

Natomiast...

Ciekawi mnie, jaką figurkę przygotuje ekipa RockSteady w nadchodzącym Batmanie. Daję 99%, że będzie to Batmobil. Ileż można mieć tych Batmanów na półce? smile_prosty.gif

PS. Zna ktoś powód kiepskiej sprzedaży kolektorek od Arkham Origins? - W sumie, to dla mnie lepiej, ponieważ teraz wyrwę ją za 50% ceny premierowej...

EDIT. Znamy zawartość Edycji Limitowanej gry Lords of Fallen:

528263bc2f3fc3cb8f01d2d1b7440670.jpg

Edytowano przez Friedrich
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@SasWickas

W zeszlym roku kupowalem u nich laptopa i osobnego windowsa, bo jako jeden z nielicznych polskich sklepow wysylaja towar za granice. Jedyne do czego moge sie przyczepic, to to ze paczka szla o 4 dni dluzej niz powinna, ale to z winy kuriera, bo numer przesylki i potwierdzenie odebrania jej ze sklepu dostalem w dniu wysylki, nie moglo wiec byc mowy o przetrzymaniu paczki przez sklep. Nie wiem, moze to tylko ja mialem szczescie, ale narzekac na ten sklep nie mam powodu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@SasWickas

kupowałem u nich jakieś ek chyba i parę pierdołek w jednym zamówieniu, raczej nie narzekam, nie pamiętam tylko czy było to w czarnej folii (jak zawsze dostaję z moreli !) bez jakiegokolwiek pudła czy wrzucili w dodatkowe pudło zbiorcze

ale co do tej EK to jak nie masz ciśnień "na już" to lepiej poczekaj...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja swoją pierwszą kolekcjonerkę kupiłem jakieś 3 miechy temu. Za 73zł ( z wliczoną przesyłką ) kupiłem Splinter Cell: Blacklist 5th Freedom Edition. Ogólnie jestem zadowolony, gra mi się spodobała a i z zawartośćą nie ma co narzekać. Figurka wygląda ciut lepiej niż na zdjęciach ( Sam ma ciemniejszy kolor włosów i jego twarz wygląda o wiele lepiej niż na zdjęciu ). Warto eż nadmienić, że sama figurka kupowana osobno kosztuje 80zł. wink_prosty.gif

1365593636_main_Splinter_Cell_Blacklist_The_5th_Freedom_Edition.jpg

Edytowano przez kuba345692
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łiii, dzisiaj zdobyłam swojego pierwszego steelbooka. Jest z antologii AC i powiem, że jak na pierwszy raz jestem pozytywnie zaskoczona. Nie myślałam, że będzie wyglądał aż tak przyzwoicie, nareszcie coś, co nie jest kawałkiem plastiku. Jakość wykonania jest na jak największym plusie ( tak, tak, zaskok kogoś, kto pierwszy raz miał coś podobnego w dłoni :D ). Mogę się przyczepić tylko małej ryski na tylnej stronie pudełka. :c O reszcie zawartości nie mam za dużo do powiedzenia, litografie są takie se, nie ma szału. Myślałam, że będzie lepsza jakość papieru. Natomiast ciekawy pomysł mieli z wysuwaną szafeczką, która sama w sobie też wygląda naprawdę nieźle. Nwm, czy można nazwać to ek, ale jak na pierwszy większy, growy zakup antologia dostaje ode mnie 7+/10. I tak, pewnie będę kontynuować "większe zakupy". c:

A tutaj parę zdjęć.

1NLoYWb.jpg

oZ7RmDV.jpg

1HGJYRD.jpg

  • Upvote 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie jestem zadowolony, gra mi się spodobała a i z zawartością nie ma co narzekać.

To dobrze, że jesteś chuć zadowolony. Ja około 2 miechy temu kupiłem AC IV (Buccaneer Edition), wszystko fajnie, ale jak zobaczyłem jaka figurka mi się trafiła... Gdybym wiedział, że tak będzie, to bym się nawet nad nią nie zastanawiał.

Plus jest taki, że nabrałem chrapki na inne kolekcjonerki, m.in. na kolekcjonerkę Wieśka 3 (którą swoją drogą sobie zarezerwowałem), oraz na kolektorkę Batmana: Arkham Origins (jako fan Batmana bym miał sobie za złe gdybym jej nie kupił, a w dodatku kolektorka ta oferuje baaardzo ładny steelbook, całkiem niezły artbook i co najważniejsze figurkę - Batman trzymający Jokera - dwie figurki w cenie jednej :] )

Edytowano przez Friedrich
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również niedawno dołączyłem do grona kolekcjonerów. Trochę przypadkowo, bo specjalną wersję Reaper of Souls dostałem, więc nie odczułem na własnym portfelu wydanej kwoty. :P Nie mam nawet na razie Diablo III, więc nie mogę zagrać, ale sam zestaw bardzo mi się podoba. Duże pudło, płyta z muzyką, krążek z "making of", bardzo ładny artbook i jakieś dodatki do gry. Może zapoluję na jeszcze jakąś edycję kolekcjonerską. 400 czy 500 zł nie wydam, ale może kupię coś tańszego jesienią.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Elano

Akurat Blizz jest znany z bardzo dobrych artbookow. Zawsze sa duzego formatu, szyte, na dobrej jakosci papierze i w twardej oprawie. Mila odmiana od mini-artbookow oferowanych przez innych wydawcow (np. w Fallout 3 czy Shogun 2).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy Ded_Sec Watch Dogs na PC zejdzie jeszcze z ceną? Bo kumpel chce kupić bo twierdzi, ze tyle (250 na muve) jest to warte. Z drugiej strony, gdyby spadło jeszcze o 50 zł byłoby lepiej, ale czy jeszcze będą egzemplarze na stanie?

Czy ktoś, kto wypatruje takich okazji od dawna, może się wypowiedzieć, czy jest jakaś reguła/odstępy czasowe, kiedy można by się spodziewać obniżki? Chociaż na muve ta obniżka (z 300 na 250) była chyba dość niedawno.

Edytowano przez TomcioM
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@TomcioM

Moim zdaniem cena jeszcze spadnie. Watch_Dogs mialo byc hitem i next genem, a wyszlo tak sobie i sporo tych kolekcjonerek nie znalazlo nabywcow. Za kilka miesiecy muve pewnie da jakies promocje/wyprzedaze, zeby pozbyc sie tego z magazynu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up

Też dostałem. Wkurza mnie napis na grzbiecie, który jest w odwrotną stronę niż na większości steelbooków, ale oprócz tego wszystko jest OK (tym bardziej że mam go za darmo biggrin_prosty.gif ): https://plus.google....173506860144449

Przy okazji Ubi zapowiedziało figurkę Elise do AC: Unity. Na trailerze postać ma wg mnie jaśniejszą karnację niż ta z figurki:

508594053.jpg

Edytowano przez sergeron
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...