Skocz do zawartości
CrixDoomsday

Edycje Kolekcjonerskie

Polecane posty

Kolekcjonerka Black Ops 2 szału nie robi. Quadrator spoko, ale to kolejna zabaweczka na sterowanie, niczym samochodzik z jedynki, którego kupić mogłem już x razy z grą za 150 zł, ale zawsze miałem lepsze pomysły na zmarnowanie mojej kasy. Reszta to jedynie dodatki wirtualne, jedynie pudło zbiorcze wygląda epicko i owni to z Borderlands 2. Pytanie, tylko gdzie upchać takiego kolosa skoro nie mam już praktycznie miejsca w pokoju? Odpuszczam, tym bardziej, że gra letnio mnie interesuje, a cena tego zestawu to co najmniej 700 zł.

@Hellspawn

Żałuj, że nie kupiłeś EK Guild Wars 2 (chociaż może jeszcze gdzieś będzie opcja kupna). To darmowe MMO, więc można pykać od czasu do czasu dla przyjemności. Przynajmniej ja tak robię, a nie gnam na złamanie karku ku najwyższemu lvl i nie zaprzedaję duszy żadnej gildii.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nagram dopiero pewnie w piątek - usiądę od rana jeśli dostanę dzień wolnego.

O EK nie będę się rozpisywać na razie bo posłuchacie na filmie. Jednak jeśli EK Skyrima była Epicka to jak nazwać EK GW 2? Tutaj wszystkiego jest więcej i wykonane znacznie lepiej.

PS.

Znowu wygrałem :D

http://swap.muve.pl/forum/post/1044

Edytowano przez CriX
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moge tylko przytaknac Hellspawnowi. Owszem, kolekcjonerka GW2 jest bardzo fajna, ale aby w pelni cieszyc sie nia i "czuc" kolekcjonerke trzeba wedlug mnie w gre grac. A ja tez czasu na MMORPG juz nie mam. Wystarczy mi te ponad 5 lat spedzonych w WoWie. Zreszta jesli chodzi o ten gatunek gier nie moge zgodzic sie z Yaperem. Kupujac MMORPG nie nastawiam sie na casualowe granie z jakimis poznawanymi przez przypadek randomami, bieganie w obciachowych itemach i kiepskie wyniki przy questach i instancjach grupowych, o byciu miesem armatnim w pvp nie wspominajac nawet. Dla mnie MMORPG to dazenie do jak najlepszego rozwiniecia i poznania mechaniki mojej postaci, wyciskanie z niej maksymalnych mozliwosci, zdobycie poteznego gearu i ostatecznie zostanie glownym tankiem, healerem czy dpsem w gildii, ktory nie bedzie piatym kolem u wozu, a osoba ktora podczas rajdowania end game czy w czasie meczy pvp bedzie miala istotny wklad w ostateczny sukces rajdu czy zwyciestwo w meczu. Takie wlasnie osoby naprawde robia roznice - juz w WoWie dolaczenie do rajdu osoby, ktora rozumiala swoja postac, pelniona role i ktora dazyla do perfekcji w grze potrafilo sprawic, ze walka z bossem byla o niebo latwiejsza. Tak samo w pvp - dolaczenie do meczu kumatego gracza potrafilo odwrocic wynik spotkania typu Capture the flag z 0:2 na zwycieskie 3:2. Tylko ze na to potrzeba sporo czasu. A ze jest to u mnie towar deficytowy, to niestety ale te zacna kolekcjoberke Guild Wars 2 jak i wersje standardowa musialem sobie z pewnym zalem odpuscic.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dawno się tu nie odzywałem, ale, że jako sezon ogórkowy był w pełni, a i czasu było mało, postanowiłem poczekać do 28 sierpnia i zobaczyć, jakie reakcje wywoła imho jedna z najlepszych kolekcjonerek roku (porównując jednak cena/jakość to remisuje z EK Diablo III). Tak jak się spodziewałem, figurka wygląda genialnie (jak dla mnie przebija tą z Skyrima).....i to tyle. Artbook znacznie lepszy był w EK D3, reszta też niezbyt poruszająca. Kolekcjonerka jak najbardziej warta swojej ceny, ale imho, oprócz figurki nie ma w niej nic, co by wywoływało opad szczeki. Ja niestety, muszę zadowolić się zwykłą standardową edycją, przeznaczoną dla zwyczajnych śmiertelników, bo na GW2 zdecydowałem się zbyt późno, aby zarezerwować własną edycję kolekcjonerską. Na początku byłem lekko rozgoryczony, ale recenzja lobo (btw. wg. mnie bardzo udana wink_prosty.gif ) rozwiała moje wątpliwości, które miałem już wcześniej. Kolekcjonerka jak najbardziej udana i warta swojej ceny, ale oprócz figurki, nie ma w niej nic specjalnego.

Edytowano przez Dedexus
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@CriX: Jest to tylko moja opinia, ale oprócz figurki, która jest po prostu genialna, to naprawdę nie widzę tam niczego specjalnie nadzwyczajnego, co by się wyróżniało. Mamy pięć 'pocztówek" i ramkę a la Ikea oraz artbook. Bardzo ładny artbook. Arty w nim zawarte (oraz samą "książeczkę") widziałem i pokuszę się o stwierdzenie, że jest dobrze, ale do takiego Art of Mass Effect czy artbooka z EK Diablo III (podaję przykłady tylko z tego roku) trochę jednak brakuje. Soundtrack jest również częstym elementem. Oprócz tego dosyć ładne pudełko zbiorcze, ale oprócz tego, że jest duże, nie ma w nim nic specjalnego.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie ty masz tam jakieś pocztówki?

W której jeszcze EK masz tłoczoną puszkę na wszystkie elementy.

Ramka "a la Ikea"? OMG. W której jeszcze EK miałeś coś takiego?

Wiem że to twoje zdanie ale już nie przesadzaj z brakiem oryginalności. Specjalnych rzeczy to jest tutaj naprawdę sporo. W EK Skyrima np. dostawaliśmy znacznie mniej. Diablo 3 miało lepszy artbook ale nic po za tym (no i może niższą cenę :P)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@CriX:

Gdzie ty masz tam jakieś pocztówki?

W skład EK GW2 wchodzi 5 artworków. Może nie są to tradycyjne pocztówki, ale na pewno nie nazwę tego litografią, bo bliżej temu do tego co mieliśmy w EK Risena 2, niż do litografii z prawdziwego zdarzenia.

W której jeszcze EK masz tłoczoną puszkę na wszystkie elementy.

Chociażby EK Stalkera (no, i tam mamy okrągłą puszkę tongue_prosty.gif ). Poważnie jednak mówiąc, to metalowe pudełko z nadrukiem mapy to nie jest nic specjalnego. Fajny pomysł, ale było tego dużo, no i przez historię tego tematu pojawiało się dużo więcej ciekawszych pudełek zbiorczych.

Ramka "a la Ikea"? OMG. W której jeszcze EK miałeś coś takiego?

w EK CoJ'a miałeś zapalniczkę, a w EK Dead Island latarkę i pomimo faktu, że jest to element zupełnie oryginalny, nie uważam go za zbyt fajny. Tu nie chodzi tylko o bezsensowne wrzucanie tego czego jeszcze nie było, a wrzucenie czegoś, co jest do tego wszystkiego jeszcze szczególne dla fanów serii/gry. Białą drewnianą ramkę, można sobie kupić w pierwszej lepszej Castoramie/Ikei. Idąc tym tokiem myślenia, do EK GT6 można by wrzucić akumulator samochodowy i zużyte kołpaki "bo tego jeszcze nie było" wink_prosty.gif.

iWem że to twoje zdanie ale już nie przesadzaj z brakiem oryginalności. Specjalnych rzeczy to jest tutaj naprawdę sporo. W EK Skyrima np. dostawaliśmy znacznie mniej. Diablo 3 miało lepszy artbook ale nic po za tym (no i może niższą cenę tongue_prosty.gif)

Jest to EK naprawdę dobra i na równi z EK Skyrima, ale na dobrą metę, to oprócz genialnej (i jeszcze raz dodam, aby nie było wątpliwości, genialnej) figurki, nie dostajemy tu jakoś specjalnie dużo. Artbook "tylko dobry", a "reszty" (jeśli resztą można nazwać ramkę z Ikei, 5 pocztówek i soundtrack w kopercie) jest po prostu mało. Są to takie "gadżeciki", ale nie wmówisz mi, że to 5 artworków, ramka oraz metalowe pudełko to specjalnie dużo. Nadal podkreślam, że to tylko moja prywatna opinia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może zacznę od końca - GW2 EK. Nie będę oryginalny i przyznam że kolekcjonerka jest szczenoopadająca i z perspektywy czasu oraz doświadczeń w kontakcie z samą grą bez wahania bym ją zamówił - szkoda, wielka szkoda że nie pokazano wcześniej jakiejś konkretniejszej wizualizacji poszczególnych elementów. Ramkę wyobrażałem sobie jaką zapchajdziurę, wielkości 20x15cm i tandetnego drewienka, to samo z litografiami i artbookiem. Tymczasem album wygląda naprawdę bardzo dobrze (piękne arty, dużo opisów, mimo mniejszego od A4 rozmiaru 112 stron jest całkiem atrakcyjne) choć oczywiście to półka niżej w porównaniu do tego z Diablo 3 czy nadchodzącej Pandarii mających prawie 2 razy więcej stron i konkretny format. Ramka bardzo neutralna i powinna pasować do każdego pomieszczenia przy czym jest na tyle duża że rzeczywiście w połączeniu z ładnymi litografiami nadaje się do powieszenia na ścianę. Dodając do tego przekozacką (wybaczcie ten przyziemny epitet, jestem zmęczony ;)) figurkę i jeszcze bardziej wywalone w kosmos (sry guyz) metalowe pudełko, które świetnie będzie prezentować się na półce, dostajemy zestaw naprawdę wart tych 500zł. Należy również pamiętać że sama gra kosztuje w dniu premiery blisko 2 stówki.

Płynnie przechodząc do Black Ops 2 EK - dostajemy zasadniczo podobny setup co prestiżowe edycje MW2 i Black Opsa 1. W tej pierwszej dostawaliśmy noktowizor, w drugiej natomiast zdalnie sterowany samochodzik z kamerką i o ile jeszcze ten pierwszy jako tak działał tak samochodzik z wyglądu przypominał chińską tandetę. Dystrybutor zamówi hurtową dostawę latajek za 100zł sztuka i wywali cenę 7 stówek za edycję kolekcjonerską, jestem tego pewien. I tak jak w przypadku 2 poprzednich prestiżowych edycji będziemy mogli je zakupić 2 lata po premierze na allegro za 1/5 ceny wyjściowej.

  • Upvote 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie dostalem maila z irlandzkiego GameStopu z informacja o mozliwosci zlozenia pre-orderu na Black Ops 2 Care Package Edition. Dostepne sa wersje tylko na X360 i PS3 (zadna niespodzianka), a ich cena to "tylko" 194,97 euro. Co prawda jakies tam vouchery do sieci GameStop jeszcze mam, ale raczej nie wykorzystam ich na zakup tej kolekcjonerki. Obstawiam, ze w Polsce jej cena zostanie ustalona na 799zl, jesli beda starali sie udawac, ze ta edycja kolekcjonerska "wcale nie kosztuje 800zl"...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Up

Na amerykańskim GameStopie te edycje kosztują 179,99 $, czyli w przeliczeniu na złotówki daje lekko ponad 600 zł. Zazwyczaj ceny u nas są ciut niższe więc stawiałbym na 599,99. Za drona i skrzyneczkę liczą sobie 100 dolców, bo zwykłą hardened wycenili na 79,99.

Na oficjalnej stronie CoD:BO2, też można składać zamówienia. Przy wyborze kraju, czyli Polski, przy nazwie sklepu gdzie możemy zamówić pre-ordera wyświetla się "Empik", czyli lada dzień powinna się ta edycja w Empiku pojawić.

Edytowano przez Orchi
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz tylko pytanie, jak faktycznie owy "dron" będzie się prezentował. Podpisując się pod tym, co pisał już blueb - gdyby nie wszechobecna tandeta bijąca z wykonania samochodziku z EK części pierwszej, łyknąłbym ją wtedy bez popity. Latadło, na chwilę obecną, ma u mnie taką przewagę, że a) będzie (miejmy nadzieję) latać b) zdaje się być bardziej integralną częścią gry niż jakiś tam samochodzik, który dostawaliśmy za kill streaki w multi (w które i tak nie gram). Innymi słowy, łatwiej jest mi ten dodatek związać z samą grą. Ale faktycznie, może warto będzie się wstrzymać i capnąć w późniejszym czasie. I tak będzie w co na Święta w tym roku grać ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby nie to, że to Activision to pewnie wziąłbym tą kolekcjonerkę. Jednak, 700-800 złotych (nie liczę, że będzie niżej bo gry Activision kierują się zasada "zaokrąglij w górę, a nie w dół") za drona i pudełko to trochę za dużo. Bo oprócz żetonów to reszta tej kolekcjonerki składa się z DLC. Do tego dochodzi jeszcze pytanie, czy za samego drona (bo za to głównie dajemy nasze pieniądze), nawet dobrze wykonanego, warto dać taką sumę. Nie znam się za bardzo na modelach RC, ale dwie minuty w google raczej rozwiały moje wątpliwości. Parrot AR Drone (pierwszy lepszy wynik) kosztuje 999 złotych, a posiada m.in wbudowane kamery. Druga wersja tej niezaprzeczalnie drogiej zabawki kosztuje 1399 złotych, jednak posiada masę innych funkcji (w tym kamerę nagrywającą w standardzie HD Ready i urządzenia pokładowe śledzące lot). Takie, "zwykłe" drony utrzymują się na pułapie cenowym 250 złotych.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak cena będzie zabójcza to tak jak pisali poprzednicy, można poczekać i kupić jak stanieje. Wymiary skrzynki znalezione w opisie na amazonie to w przybliżeniu około 64 x 32 x 27 cm. Z wymiarów tych wynika, że dron to będzie na prawdę miniaturka w porównaniu do tych o których @Dedexus wspomniałeś. Obstawiam 20 x 20.

Z innej beczki. Jak myślicie, jaka cena jest optymalna za kompletną kolekcjonerkę AC: Brootherhood Codex Edition na konsolę ?

@EDIT

Black Ops 2 Care Package Unboxing

Edytowano przez Orchi
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też dorzucę swoje 3 grosze.

1. Kolekcjonerka Guild Wars 2 naprawdę fajna, aczkolwiek powinna być o ok. 100zł tańsza. Poza tym wypas.

2. Kolekcjonerka CODa na pewno przekroczy 800zł. Chyba, że Empik dalej będzie kontynuował dobrą politykę. Bo niestety skoro skrzyneczka z B2 kosztowała 500zł to tutaj przekroczy 800zł...więc módlmy się aby ludzie z Empiku nie zaczęli zżynać pomysłów z Cenędzy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Że tak kolokwialnie zacznę - rzygać mi się chciało kolorową tęczą oglądając unboxing Cage Package i słuchając zachwytów twórców nad wg. nich super-hiper-mega-awesome-colletor's-edition. Już bez przesady, plastikowa skrzynka na narzędzia, 2 metalowe żetony, steelbook i latajka to naprawdę nie powód do fapania przed kamerą :trollface:. Dron rzeczywiście nie jest pełnowymiarowy, tak jak wyczuwałem - zabawka sprowadzona hurtem z Chin za 30$ sztuka. Nikogo.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, bez szału ta edycja Care Package Black Ops 2. Quadrator wydaje się mały i zrobiony z najtańszych materiałów, co mu dobrze nie wróży w wyczynowej eksploatacji. Owszem, fajnie toto lata, ale nie poszedłbym z zabawką kupioną na 800 zł na pole i narażał ją na czynnik losowy. Nigdy nie wzdychałem do kolekcjonerek CoD'a. Zarówno MW2 jak i BO ominąłem bez żalu i tutaj będzie podobnie. Jedynymi gadżetami, jakimi mogliby mnie skusić byłyby figurka Price'a (tak!), Soapa lub Ghosta, replika jakiejś kultowej broni lub świetnie wykonany artbook. Nic takiego nie miało miejsca 'wienc' :trollface:....

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co prawda nie planowałem zakupu BO2, ale bardziej niż paczka z dronem interesuje mnie ta mniej wypasiona wersja bo Steelbook na prawdę ładny, i z obserwacji cen za granicą wnioskuję, że będzie za nią trzeba zapłacić jakieś 250-260. W porównaniu do limitki Halo 4 wydaje mi się bardziej dopakowana.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oglądałem i mówię tak (spostrzeżenia dopisywane w trakcie seansu):

1) Krzynka - nie zniżyłbym jej totalnie do poziomu wspomnianej "skrzynki na narzędzia" - wewnątrz czerń całkiem ładnie połyskuje, podoba mi się również pomarańczowy akcent na krawędziach.

2) Dron - większy, niż się spodziewałem, potwierdzam zdanie Yapera, że "fajnie to to lata".

3) Podniety twórców zaczynają mnie już denerwować, a nie minęły nawet dwie minuty. Mogliby sami pozwolić mi określić, czy to zaiste jest "really awesome" i "fans are going to love that". I'm not "really excited".

4) Koko koko steelbook spoko. Ale szału nie robi.

5) Podobnie zresztą jak i monety - jak dla mnie - zapchaj dziura.

6) W sumie dalszą część filmiku można już sobie odpuścić, bo to tylko kontynuacja podiet dwóch panów nad popierdółkami DLC, których nawet nie możemy zobaczyć (nie mówiąc o dotknięciu).

Podsumowując, mam mieszane uczucia. Z jednej strony, zestaw nie wygląda tak źle, jak się bałem, ale również i nie tak świetnie, jakbym oczekiwał. Przynajmniej nie za cenę, o której wszyscy trąbią (zresztą, całkiem słusznie). No nic, czas pokaże.

  • Upvote 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@bleub

Zgadzam się z Tobą i dlatego w tym roku, przynajmniej na razie odpuściłem Black Opsa i zdecydowałem się zamówić Medala. Tu właśnie żałuję, że w przypadku Medala nie mamy do czynienia chociażby z podobną edycją jak ta Hardened. Steelbook z GROMowcem, z polskiej okładki Warfightera w zupełności by wystarczył.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@TTTr96

Co do Just Cause 2 nie jestem pewny, trochę poszukałem i znalazłem coś takiego, ale nie wiem czy to nie jakiś fake http://img154.images...1/jc2lcewi6.jpg (Jak dla mnie na 99% fake, albo wstępny projekt który nie wyszedł, bo to jedyne co znalazłem). Natomiast limitkę miało taką http://www.thesixtha...werpoint_v2.jpg.

Kane and Lynch 2 chyba nie miało kolekcjonerki, a w limitce dostawaliśmy 7 nowych broni i 8 masek, i mapke do multi. http://ecx.images-am...hL._AA1500_.jpg

A było to dostępne w Polsce? Wydaje mi się, że kiedyś na Allegro widziałem limitkę K&L2 z UK, ale polskiej wersji nigdy. JC2 w limitce nie widziałem na Allegro ani w innym miejscu. ;/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@TTTr96

Just Cause 2 w takiej wersji kupiłem na steamie jakieś 1,5roku temu na jednej z wyprzedaży, niestety nie w pudełku, co do allegro to też tej edycji raczej nie widziałem.

A Kane`a takiego sprowadziłem z angielskiego amazona za kilka funtów,wraz z kilkoma innymi grami,żeby mieć darmową wysyłkę,nawet byłem miło zaskoczony bo była polska wersja językowa(napisy).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...