Skocz do zawartości

Edycje Kolekcjonerskie


Polecane posty

O właśnie smile_prosty.gif Tak naprawdę za 10 zł mógłbym kupić nawet biedronka edyszyn wink_prosty.gif

Szczególnie, że big boxa gothica widziałem raz czy dwa na aukcji, łącznie z pozostałymi częściami. Tylko, że cena podchodziła pod około 300 zł, co niestety nie jest ceną jaką gotową byłbym zapłacić confused_prosty.gif

Co do Fable - głownie zalezy mi na OST, bo muzyka w grze tak mi w głowie zapadła, że jak tylko ją usłyszę już mam nagły powrót nostalgii smile_prosty.gifPozostaje może szukanie gdzieś poza Polską. Jak znajdę czas to może spróbuje.

Szkoda też, że Fable III na PC nie dostało EK jak na Xboxa (tak na marginesie - widział ktoś pudełko tej gry w jakimkolwiek sklepie? Bo jak na razie widziałem ją tylko w internecie a w takim empiku czy MM nie ma sad_prosty.gif

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zgadzam się ze stwierdzeniem, że Gothic bez okienka to biedronka - sam kupiłem kiedyś zwykłego gothic'a w Boxie, bez okienka, w zwyczajnym sklepie z grami - to po prostu prawdopodobnie jakaś druga edycja. Do dziś trzymam go w folii, dla jakiegoś fana serii.

Wciąż waham się nad zakupem Heroes VI - może mi ktoś doradzić czy warto? Oglądałem unboxingi, zdjęcia i jest ok, tyle że sama gra jakoś mnie nie przyciągnęła w czasie bety. Mimo to pewnie wprowadzono do teraz wiele zmian, a i ekrany miast mają się zmienić. Kompletnie nie mogę się zdecydować, cena już pewnie nie będzie korzystniejsza niż 90 zł.

Edit:

@bleub - z Extra Gry także nie pochodzi mój egzemplarz, pamiętam że został nabyty w typowo "komputerowym" sklepie, gdy kupowałem jakiś sprzęt.

@Ferrou - Dzięki za pomoc, raczej się skuszę jako fan serii. Dodatkowo podoba mi się grafika i jej styl, który jest zupełnym przeciwieństwem tej bajkowo-cukierkowej oprawy, prezentowanej w części piątej. Twój unboxing także mi pomógł : )

Edytowano przez Zodiak
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zodiak, powiem w ten sposób - uważam, że za cenę rzędu 90zł opłaca się kupić tę kolekcjonerkę. Zresztą sam tego całkiem niedawno dokonałem (sklep "3 Kropki"). Na tle innych zestawu kolekcjonerskich, nawet w podobnej cenie (vide Król Artur II, którego notabene też niedawno kupiłem w tym samym sklepie), ta spod szyldu Heroes'ów wypada chyba najatrakcyjniej; porządne pudło zbiorcze, bardzo dobrze wykonany artbook (co do jego zawartości, to uważam, że ten z Diablo III akurat wypada lepiej), soundtrack, pierścień, koszulka i dodatki DLC. Zatem jeszt czego posłuchać, w co się ubrać i czym zabłysnąć tongue_prosty.gif Sama gra może i faktycznie nie powala na kolana, jednak aż tak katastrofalnie to nie wygląda. Owszem - jest kilka radykalnych zmian (surowce, gildie magów itd.) ale sam szkielet cyklu został jak najbardziej zachowany.

Z tymi ekranami miast, to zmiany mają nastąpić dopiero w nadchodzącym dodatku Pirates of the Savage Sea; ponoć ma powrócić typowo "hirołsowy" ich wygląd.

Edytowano przez Ferrou
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, kolekcjonerka Herosów VI za 90 zł to zakup bardzo opłacalny (brać, póki dostępne). Jako maniak serii nie omieszkałem kupić już w marcu, gdy cena obniżki wynosiła 110 zł (również 3kropki, naprawdę godny polecenia sklep, robiłem tam już 2 zakupy i z obu jestem zadowolony pod względem ceny, czasu dostawy i trwałości opakowania), co było równie atrakcyjne. Z zakupem zwlekałem od dnia premiery, bo sama gra nie przekonywała mnie po przeczytaniu recenzji, obejrzeniu kilku materiałów video. Mimo to mam nadzieję, że będę się przy niej dobrze bawił, bo do Herosów mam sentyment. Niestety, nie znalazłem jeszcze czasu na grę, ale kolekcjonerka cieszy moje oczy i to jest najważniejsze w tym wszystkim :trollface:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolekcjonerom (i nie tylko) polecam zapoznać się z tym materiałem:

[media=]

Na prawdę bardzo ciekawe przedmioty można znaleźć u tych panów, zresztą na ich kanale można obejrzeć też profesjonalne uboxingi. Odkryłem to przypadkiem i aż dziw bierze że mają tak mało widzów. (na końcu filmiku czeka coś nietypowego :D)

Ostatnio rozmyślałem sobie czy powstanie Fallout 4 i jak może wyglądać jego kolekcjonerka. Osobiście byłbym pierwszy do preordera, tylko co mogło by się w niej znaleźć, jak sądzicie?

Edytowano przez Zodiak
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio rozmyślałem sobie czy powstanie Fallout 4 i jak może wyglądać jego kolekcjonerka. Osobiście byłbym pierwszy do preordera, tylko co mogło by się w niej znaleźć, jak sądzicie?

Nie wiem, moze replika Pip-Boy'a naturalnych rozmiarow (nie mylic z Vault Boy'em, czyli charakterystyczna dla universum Fallouta postacia, ktorej figurka znalazla sie w kolekcjonerce Fallouta 3)? Tyle tylko, ze to nie jest zupelnie nowy pomysl. Swego czasu bylo cos, co sie nazywalo Fallout 3 Survival Edition - dostepna wylacznie na amazonie wersja Fallouta 3, ktora zawierala wszystko to, co edycja kolekcjonerska plus zakladana na reke replike Pip-Boy'a 3000 z gry. Zastanawialem sie nawet nad zlozeniem pre-ordera na te wersje, ale ostatecznie zrezygnowalem, bo doszedlem do wniosku, ze doplacanie 50 euro do kolekcjonerki Fallouta 3 tylko po to, zeby dostac jeszcze sporych rozmiarow, niepraktyczny i generalnie srednio wykonany zegarek nie jest najlepszym pomyslem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Zodiak

Powinieneś częściej zaglądać do tematu - linki do unboxingów arhn.eu czy choćby wspominki na ich temat były tu już widziane co najmniej parokrotnie. Co jak co, ale ten kanał warto subskrybować jak rzadko który :)

Co do EK Fallouta 4 - wróżenie z fusów. Gra nie została (jeszcze) zapowiedziana, nie wiadomo więc nic o jej świecie ani bohaterach. Gdyby jednak zachowała klimaty trójki i New Vegas, bardzo chętnie zobaczyłbym w niej jakieś mentaty lub kapsle, może pudełko zbiorcze w stylu pokrytej skórą walizki (EK New Vegas pozostawia w tym względzie duży niedosyt). Coś takiego przychodzi mi do głowy. Coraz trudniej będzie wymyślić jakieś oryginalne gadżety dlatego fajnie, gdyby Bethesda podchwyciła fanowskie wytwory i wrzuciła do kolekcjonerki jakąś wiernie odwzorowaną butelkę po Nuka Coli czy coś w tym guście.

@Tesu

Ten Pip-Boy o którym piszesz to nie był przypadkiem zegarek na biurko? Czy mówimy o jakiś dwóch wersjach takowego gadżetu z Survival edyszyn F3?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zodiak? Obejrzałem ten filmik, który tu zamieściłeś i uwagę moją zwróciła jedna rzecz, a mianowicie poradnik do The Elder Scrolls V: Skyrim. Tak opasłego tomiska, które jest poradnikiem do gry oraz tak ładnie wydanego, to jeszcze nie widziałem. Piękna sprawa.

Żałuję, że nie kupiłem kolekcjonerki Skyrima podczas premiery. Po prostu nie spodziewałem się aż takiego nasilenia miodności i syndromu "jeszcze jednego questa".

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O tak, moją uwagę także zwrócił ten poradnik - większość gier rpg lubię zazwyczaj przechodzić z poradnikiem (a raczej zerkając do niego), aby nie ominąć żadnego questu i wycisnąć z gry jak najwięcej. Do dziś chyba nie powstał jakiś darmowy opis questów i tajemnic do Skyrim, a tamten poradnik musiał być baardzo drogi. Wystarczy spojrzeć ile kosztuje "official guide" do Fallouta 3, czy New Vegasa, które przecież były cieńsze i mniej okazałe.

Sam żałuję że nie sprowadziłem Fallouta 3 z figurką rycerza z Bractwa Stali - piękna sprawa, do nowego EK Fallouta (Oby był i się udał) można by dorzucić statuetkę paladyna, który w wiernej pozie "naparza" z miniguna lub lasera gatlinga. Do tego jakieś inne klimatyczne gadżety (w New Vegas osiągnięto taki efekt).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zodiak, dopiero teraz obejrzalem ten filmik i rzeczywiscie, poradnik do Skyrima jest nieprzecietny. Opasle tomisko i wyglada na solidnie wydane. Do pomocy w przechodzeniu Skyrima bym go pewnie nie kupil, ale jako gadzet zwiazany z gra juz tak. Ogladajac filmik doszedlem do dwoch wnioskow. Pierwszy - jak taki kolekcjoner moze nazywac figurke z kolekcjonerki Fallouta 3 Pip-Boyem, mylac ja z narecznym komputerem wystepujacym w tej serii? Ktos tu chyba nie uwazal grajac w Fallouta... ;) A drugi wniosek jest taki, ze patrzac na to, ile miejsca zajmuja im gry w dvd boxach i gadzety zwiazane z graniem, zaczynam sie zastanawiac ile sam bede potrzebowac miejsca i polek, kiedy juz sie wezme za robienie mojego wlasnego pokoju rozrywki i bede musial poustawiac grubo ponad 100 big boxow, przynajmniej drugie tyle dvd boxow, kolekcjonerki, ksiazki, czasopisma i inne gadzety zwiazane z grami. Do tego jeszcze biurko z kompem, TV, konsole i system naglosnienia oraz dodatkowo zapas wolnej przestrzeni na nowe tytuly w przyszlosci... Trzeba to bedzie wziac pod uwage podczas robienia projektu domu w przyszlym roku...

  • Upvote 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@UP

Tesu to może poczekaj na moje zdjęcia lub film z pokoju. Zobaczysz ile ja mam "miejsca", a ile zajmują gry itp.

Co do Pip-boy - pomyłka bardzo powszechna, ale jak ktoś mówi, że jest fanem serii to powinien wiedzieć lepiej.

Co z EK Borderlands 2 bo nie śledzę?

@Zodiak

Może i bym miał jak załatwić tą figurkę z Fallout ale uwierz mi - ani ty, ani ja nie zapłacilibyśmy tyle ile jest ona warta obecnie... Za te pieniądze miałbyś przynajmniej jedną super EK albo i więcej, lub kilka drobnych.

Edytowano przez CriX
  • Upvote 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sa tu jacys fani serii Mass Effect z nadmiarem gotowki, ktorzy interesuja sie kolekcjonerskimi gadzetami? ;)

Pytam, bo wlasnie znalazlem strone, na ktorej mozna skladac pre-ordery na pelnowymiarowa (19 cm wysokosci, 5 cm szerokosci, 30,5 cm dlugosci) replike pistoletu M-3 Predator z universum ME firmy TriForce. Oczywiscie gadzet jest limitowany, powstanie tylko 600 sztuk i cena to odzwierciedla... :/ Link do stronki: CLICK. Polecam tez zajrzec w zakladke Products na ich stronie, zwlaszcza jesli ktos jest fanem serii Gears of War - repliki broni z tej gry (do ktorej moj stosunek jest wybitnie obojetny) nawet na mnie zrobily wrazenie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tesu, sa, pewnie ze sa. Gorzej z tym, ze nie mam nadmiaru gotowki, a za taka cene to ja dostalem naprawde porzadna kolekcjonerke Diablo 3. Jezeli chodzi o replike, prezentuje sie bardzo okazale, jezeli dobrze licze, to wazy niecale 0,5 kg, nie widze tylko z czego jest wykonana, ale stawiam zapewne na wysokiej jakosci plastik, niestety, moze z elementami metalowymi. W kazdym razie dla mnie bardziej ciekawostka, bo cena jakby nie patrzec mimo wszystko odstrasza z lekka. smile_prosty.gif A jak jeszcze sie doliczy przesylke do naszego kraju...

@ down - troche sie zdziwilem, ze moze to tyle wazyc i najwidoczniej zle przeliczylem (nie interesuje sie bronia palna, mowiac szczerze). No to w takim razie niezle i byc moze warte swojej ceny, skoro takie limitowane. Moze byc jeszcze taki myk, ze w srodku jest kawal zelastwa zwiekszajacego wage, niemniej i tak mnie nie stac, wiec nie ma co szukac domyslow. :P

Edytowano przez Prometheus
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Crix, zapewne masz racje, szczególnie, że ja nie dałbym rady dać parę stów za figurkę. Dołączona do EK, wraz z grą i innymi elementami, za ludzką cenę - ok, lecz kupno samej statuetki jest dla mnie nie do przełknięcia - czemu? Otóż wszystko co mam w EK (zarówno plakaty, koszulki, figurki jak i gadżety użytkowe) trzymam w pudełku i wyciągam je tylko czasem, aby je podziwiać. Figurek nie chcę stawiać i wyciągać, gdyż wydaje mi się że mój pokój jest wtedy "przeładowany". Dodatkowo nie ma u mnie mowy o np. używaniu kubka, kart czy wywieszenia plakatu. Jeśli chodzi o elementy kolekcjonerki to jestem wobec nich bardzo ostrożny (tym bardziej, że nie mam ich aż tak wiele), choć kiedyś postępowałem inaczej, czego bardzo żałuję, (przykładowo doszczętnie zniszczona koszulka z KWC Heroesów, czy plakat z nich, który wisiał kiedyś na ścianie). Jak wy się na to zapatrujecie? Pić z kubka czy nie pić? Wywiesić plakat? Nakleić naklejkę?

@Down - nie popadajmy w skrajność smile_prosty.gif, artbooki także czytam od deski do deski, a soudtracki są przeze mnie przesłuchiwane, często lubię też trzymać jakiś przedmiot w ręku i mu się przyglądać (My treasure!)

Edytowano przez Zodiak
  • Upvote 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wolę jednak korzystać z tego za co zapłaciłem. Nie mam tyle pieniędzy żeby kupować dla samego posiadania. Kartami zdarza mi się zagrać, kolekcjonerskim nożykiem otwierać paczki i listy, soundtracki przesłuchiwać, figurki obowiązkowo wystawiać na półki, koszulki nosić, a artbooki przeglądać.

  • Upvote 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To, że jakieś fragmenty kolekcjonerek używam/noszę to nie znaczy, że o nie nie dbam. Przez te wszystkie lata nic jeszcze mi się nie uszkodziło.

Jeśli chodzi o plakaty to również nie przyklejałbym ich taśmą do ściany, ale ja korzystam z takiej specjalnej masy, którą można w każdej chwili zdjąć, zostawiając plakat nienaruszony. Konsystencją przypomina plastelinę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdybym miał jakiś kubek z kolekcjonerki (Gears of War PC <3) to bardzo chętnie bym go używał, warunkiem jest jednak nie wkładanie takiego "gadżetu" do zmywarki - w grę w chodzi tylko mycie ręczne co by nadruki nie poznikały. Choć z drugiej strony już od paru lat używam szklaneczek po Nutelli z motywem z Władcy Pierścieni i nadruk wciąż jest dobrej jakości, także w przypadku porządnie zrobionego kubaska nie byłoby nawet takiego problemu. Koszulek z reguły nie noszę no szałowe nie są, kart jednak zdarza mi się używać. Wszystko zależy od konkretnego przedmiotu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...