Skocz do zawartości
CrixDoomsday

Edycje Kolekcjonerskie

Polecane posty

@sergeon

Nie zapominajmy, że Freedom Edition dostępne było tylko w Empiku i to w cale nie takim dużym nakładzie. Pewnie dlatego kolekcjonerka ta trzyma cały czas cenę, a powiem wręcz, że jest trudna do nabycia. Owszem zdarzają się pojedyncze egzemplarze ale w wysokich cenach. Ubi robi na prawdę świetne kolekcjonerki, ale zupełnie nie wiem dlaczego tłucze je w tak przytłaczających ilościach.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie umilowani Bracia i Siostry (sa jakies?) kolekcjonujacy gry. Troche tu nie zagladalem, a jak widze, ile stron musze przejzec, to sie zaczynam zastanawiac, czy brac jutro wolne. ;) No ale w sumie jakos zadna ciekawa kolekcjonerka nie pojawila mi sie ostatnio przed oczami, zadna zbytnio nie rozbudzila mojego zainteresowania, a EK Wiedzmina 3 wciaz pozostaje nieujawniona. ;) No chyba, ze mamy podyskutowac o zapowiadajacym sie bardzo ciekawie Kingdom Come: Deliverance i jego Saint Collector's Edition, no ale akurat nie mialem zbednych 6 tysiecy euro na nia... ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zawsze lepiej kupować za grosze smile_prosty.gif

ale trudno Ci sensownie doradzić

na tak postawione pytanie każdy z tu obecnych odpowie w zgodzie z własnymi upodobaniami więc raczej zerowy pożytek dla Cibie z takiej odpowiedzi smile_prosty.gif

witaj Tesu (kolejny post spośród długo niewidzianych stałych bywalców)

EK D3RoS - jest jak wielu się spodziewało, choć nie liczyłbym na takie dno cenowe jak przy Pandarii, raczej coś jak przy S2HoS czyli najbidniej 150 pln będą wołać

ja wziąłem za empikowe 240pln i nie żałuję, jako fanatyk 1 oraz entuzjasta 2 (w singlu) muszę mieć wszystkie części i choć czułem że będzie ogólnie dostępna wolałem nie ryzykować... smile_prosty.gif

Edytowano przez marek79
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@marek79

Dzieki. I powiem Ci szczerze, ze ja zakupu kolekcjonerki RoS tez nie zaluje. Nawet kolorystyka pudelka mi sie bardzo podoba, a i standardowa jak na kolekcjonerki Blizza zawartosc tradycyjnie nie rozczarowuje jakoscia wykonania. Oczywiscie moglbym marudzic, iz w EK nie ma klimatycznej figurki Maltaela, ale wiadomo, ze takich gadzetow w wydaniach kolekcjonerskich gier Zamieci nigdy nie bylo...

  • Upvote 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie kolorystyka

nie wiem jak Wy ale ja się ucieszyłem że dodatek jest w "czerni" ta biała szata to nie wiem czyj był koncept ale była to najbardziej przestrzelona rzecz w EK D3 niestety, reszta na dobrym blizzardowym poziomie, natomiast w RoS jednak trochę brakło jakiegoś takiego przytupu imho, nie chodzi o mega figurki ale jakiś taki klimatyczny gadżecik (zresztą blizzardowe EK mimo że wydawana na świetnym poziomie właśnie nie mają (każda w zasadzie) takiej wisienki na torcie, jakiegoś (nawet małego) gadżetu który dawałby smaczku tym EK (w D3 był np. ten pendrive w czaszce, duży plus)

Edytowano przez marek79
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecnie można nabyć (za niecałe 50 zł) Wiedźmin 2: Zabójcy Królów Edycja Premium. Zawiera duże pudełko, skóropodobny notes, oraz drewniany rysik z tłoczonymi runami. Warto za taką cenę? Wydaje mi się, że tak, zwłaszcza, że jakoś mnie ten tytuł ominął, a wypadałoby go nadrobić. Co sądzicie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę ostatecznie żałuję braku figurki z Borderlands 2. Fajnie by się do samochodu nadawała podczas jazdy z kiwającą główką. Na horyzoncie jednak mamy Borderlands Pre-sequel. Widać iż są nastawieni na kolejną grę z serii, a nie tylko DLC do dwójki. Tak więc możemy się spodziewać kolekcjonerki. Pytanie tylko, jak będzie tym razem wyglądać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Crottor

no za tą cenę już warto imho

zwłaszcza że goły wiesiek kosztuje 30pln

ale patrząc na allegro jest tego tyle że czekam z ciekawością kiedy pierwszy sprzedawca zejdzie w okolice 30 pln (z wysyłką licząc) smile_prosty.gif

Edytowano przez marek79
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@marek79

No ten bialy kolor pudla kolekcjonerki D3 mial podobno nawiazywac do kolorystyki miejsca, w ktorym gracz sie znajdzie w Akcie IV. Wybor palety barw niezbyt mi pasowal do tematyki gry o Diablo, dlatego zem wzial pisaka i popisal jeden z moich egzemplarzy. ;) Co do tego uczucia, ze chociaz kolekcjonerki Blizza nieodmiennie sa wysmienicie wykonane, to brakuje w nich tej wisienki na torcie, tego przytupu, to sie zgodze. Czacha Diablo z pendrivem w ksztalcie Kamienia Dusz byla milym dodatkiem, ale to raczej wyjatek potwierdzajacy regule. Dla osob grajacych w WoWa zawsze niezlym bonusem jest dolaczany do kolekcjonerek unikalny pet, ktorego nie da sie zdobyc w MMORPG Blizzarda. No ale z taka sytuacja trzeba sie nam chyba pogodzic i zbytnio nie narzekac. W koncu artbooki znajdujace sie w kolekcjonerkach gier Zamieci sa o wiele lepsze od tych malych ksiazeczek, ktore inni wydawcy umieszczaja w edycjach kolekcjonerskich swoich gier.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W koncu artbooki znajdujace sie w kolekcjonerkach gier Zamieci sa o wiele lepsze od tych malych ksiazeczek, ktore inni wydawcy umieszczaja w edycjach kolekcjonerskich swoich gier.

Zgadzam się. Artbooki w obu kolekcjonerkach D3 są przepiękne. Ciekawe jakiego koloru będzie pudełko EK drugiego dodatku wink_prosty.gif Biały - czarny - ??? smile_prosty.gif Wg mnie w następnej EK, obowiązkowym elementem powinny być wielka mapa, breloczek oraz jakaś figurka postaci z uniwersum Diablo.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@UP

Jakbys nabyl wydawana osobno gruba ksiege "The Art of Blizzard Entertainment" to dopiero bylbys pod wrazeniem. To kompilacja szkicow i artow pochodzacych z WoWa, Starcrafta i Diablo, w tym takich, ktore w artbookach z kolekcjonerek sie nie znalazly. Co do wyboru kolorystyki nastepnego dodatku to nie mam pojecia. Oby tylko nie zrobili pudla w zlowieszczym, rozowym kolorze... :P O wymienionych przez Ciebie gadzetach raczej mozesz zapomniec. Blizz co prawda wrzucal do swoich kolekcjonerek mapy, ale z tego co pamietam, to tylko raz, w EK podstawki World of Warcraft, dal materialowa mape. Mapki byly tez na podkladkach pod myszy w kolekcjonerkach dodatkow The Burning Crusade (mapa Outlandow) i Wrath of the Lich King (Nothrend), ale w kolejnych dwoch juz ich zabraklo. W instrukcji do wydanego 20 lat temu pierwszego Warcraft: Orcs & Humans tez znalazla sie mapa swiata Azeroth i to by bylo chyba na tyle... Figurki na 100% nie bedzie, bo licencjonowane przez Blizza figurki mozna kupic osobno, jak np. stojaca na moim biurku w pracy figurke Lich Kinga lub figurke Sylvanas Windrunner. Jedyny breloczek jaki Blizz mogly zaczac dawac do swoich kolekcjonerek to chyba ich authenticator... ;) Chociaz prawde mowiac naprawde chcialbym, aby ten licencjonowany przez Blizza gadzet znowu trafil do sprzedazy. Kupilbym go od razu, nawet pomimo tego, ze wiazaloby sie to ze zdobyciem na policji pozwolenia na jego posiadanie... :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@UP

Jakbys nabyl wydawana osobno gruba ksiege "The Art of Blizzard Entertainment" to dopiero bylbys pod wrazeniem. To kompilacja szkicow i artow pochodzacych z WoWa, Starcrafta i Diablo, w tym takich, ktore w artbookach z kolekcjonerek sie nie znalazly.

Tej księgi jeszcze nie mam, ale mam poradnik od BradyGames do Diablo 3 (ten w twardej oprawie) I też jest super smile_prosty.gif

Blizz co prawda wrzucal do swoich kolekcjonerek mapy, ale z tego co pamietam, to tylko raz, w EK podstawki World of Warcraft, dal materialowa mape. Mapki byly tez na podkladkach pod myszy w kolekcjonerkach dodatkow The Burning Crusade (mapa Outlandow) i Wrath of the Lich King (Nothrend), ale w kolejnych dwoch juz ich zabraklo.

Mimo wszystko liczę na to, że mapa się pojawi smile_prosty.gif Z jednej strony mogłaby zawierać cały świat sanktuarium, a z drugiej mapy poszczególnych aktów, takie jakie mamy obecnie zamiast listy wp.

Co do wyboru kolorystyki nastepnego dodatku to nie mam pojecia. Oby tylko nie zrobili pudla w zlowieszczym, rozowym kolorze... tongue_prosty.gif

Może nie w różowym, ale takie krwistoczerwone... smile_prosty.gif

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tej księgi jeszcze nie mam, ale mam poradnik od BradyGames do Diablo 3 (ten w twardej oprawie) I też jest super smile_prosty.gif

Ten, w twardej czarnej okladce, do ktorego dodawali zakladke? Tez sie na niego skusilem. :)

Mam nadzieje, ze do czasu az bede zbyt stary, zbyt slepy i zbyt ociezaly aby grac, bede miec mozliwosc kupienia kolekcjonerki Warcrafta IV. Na ta gre czekam bardziej niz na Final Fantasy VII HD... :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam lepszy pomysł kolejne jak RoS

ale 3 razy większe z miejscem na 2 poprzednie EK

po lewej RoS środek D3 a po prawo 3 dodatek smile_prosty.gif

a tak z innej beczki Muve głosi że Risen i Sacred 3 będą sprzedawać a ani słowa o EK ktoś coś wie? będą jakieś?

Edytowano przez marek79
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem Crottor wiem. Też swego czasu miałem sobie zorganizować tą wersję. Tak trochę żałowałem, bo przeceny empikowskie były na tyle dobre, że mogłem sobie tą wersję sprawić. Za szybko się pośpieszyłem z kupieniem gry, a za długo czekałem z jej przechodzeniem. Wyszło na to, że mogłem sobie spokojnie sprawić kolekcjonerkę, bo w momencie gdy zechciałem przejść grę, była bardzo tania.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli ukaże się kolejny dodatek to nie widzę innego wyjścia niż krwisto-czerwone pudło zbiórcze, choć w zasadzie takie pudło powinno być przy podstawce, a białe i czarne przy dodatkach. Dla mnie zamiast podkładki idealnym dodatkiem był by podobnie stylizowany pendrive z podstawką, chociażby głowa Maltaela + pendrive stylizowany na kosy. Czegoś takiego mi brak, i za takie coś jak najbardziej mógłbym ciut więcej dopłacić.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Blizzard rzadko zaskakuje. Co więcej, priorytetowo traktuje jedynie 'podstawki', w przypadku 'rozszerzeń' można się spodziewać jedynie standardowej zawartości bez fajerwerków typu pendrive (patrz: EK Starcraft 2: WoL, Diablo III w porównaniu do Starcraft 2: HotS i Diablo III: RoS). Pudełko niemal na pewno będzie dopasowane do pozostałych, jedyna niewiadoma przy kolekcjonerce kolejnego dodatku do Diablo to kolorystyka pudełka. Winno być mrocznie i piekielnie, ponieważ nowy opiekun projektu na dobre porzucił cukierkowe niewiadomoco. Obstawiam kolor ognia / lawy / czeluści piekieł (być może akcja dodatku będzie się tam rozgrywać?).

Dawno się tutaj nie udzielałem. Jakie nadchodzące edycje kolekcjonerskie chodzą Wam po głowach? U mnie standardowo EK Watch_Dogs i chyba tylko tyle, ponieważ póki co nie zapowiedziano nic interesującego. Byłoby extra gdyby Blizzard zaskoczył i zrobił EK do konsolowego wydania Diablo III: Ultimate Evil, ale prawie na pewno tak nie będzie. Z pewniaków na ten rok można rozmyślać o nowym Assassin's Creed: Unity. The Crew pewnie zostanie olany przez Ubisoft, a szkoda, bo kolekcjonerka samochodówki z modelem dobrej jakości to coś, czego w moich zbiorach brakuje.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudno powiedzieć. Z miejsca zaklepałbym kolekcjonerkę The Crew, jest to bowiem jeden z moich pewniaków zakupowych w tym roku. Ubi pokazało swego czasu edycję specjalną Drivera: San Francisco, może w przypadku The Crew będzie podobnie. Paczące_Psy są dla mnie jedną wielką niewiadomą - obawiam się kupować je na premierze, bez wcześniejszego rozeznania w recenzjach, jednak najpewniej skuszę się mimo wszystko, choć tylko na edycję podstawową. Wciąż mam jakiegoś preordera na Ded_Sec Ediiton w cenie 299 złotych, wyczuwam jednak spore obniżki niewiele po premierze. Oprócz tego? NIc mi do głowy nie przychodzi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja akurat mam mieszane uczucia co do DedSec. Prawdopodobnie zaryzykuję i poczekam na jakieś obniżki po premierze.

Jesień natomiast szykuje się iście gorąco w tym roku i wysypom gier będzie towarzyszył wysyp kolekcjonerek. Dla mnie absolutnym priorytetem jest kolekcjonerka Batmana Arkham Night. Nowe dziecko od Rocksteady zapowiada się iście epicko, i oczekuję, że kolekcjonerka wpasuje się w ten klimat. Do tego miło by było zobaczyć kolekcjonerkę Middle-Earth Shadow of Mordor. O Assassynie na razie wiadomo tyle co nic, a w zasadzie o Assassynach bo wszystkie znaki na niebie mówią o 2 tytułach w tym roku. Kolekcjonerka The Crew ? Brałbym trollface.gif

@down

Jak najbardziej warta. Rycerz prezentuje się bardzo solidnie ( może poza podstawką ). Figurka jest duża i wykonana z dobrych materiałów. Reszta dodatków również trzyma poziom, także jak najbardziej polecam.

Edytowano przez Orchi
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A kolekcjonerka Dark Souls 2 (na PC) warta tych 320 zł? Bo oglądając unboxingi na YT ta figurka wygląda naprawdę zacnie. Reszta jak najbardziej jest dla mnie OK.

Z tego co widzę, to w EU dostaliśmy gorszy steelbook niż w USA oraz inny nadruk (czy jak się to nazywa) na płycie z soundtrackiem.

numer 1:

http://www.overclock.net/content/type/61/id/1938717/width/500/height/1000/flags/LL

numer 2:

https://encrypted-tbn3.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcSA67AkC4ByTfk9gwhQSO-TcTGR6-pcNTylOhMTfBNkmX1m6oPaAQ

Edytowano przez TomcioM
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Yaper

no brakowało Cię :) miło że tak jak bleub i Tesu postanowiłeś coś napisać :)

@Orchi

Batman... 2 poprzednie można było dostać jakiś czas później o wiele taniej, liczę tu na to samo zjawisko

D3 kolejny dodatek też liczę na czerwień taką "mroczną"

DedSec - szkoda 300 pln będzie taniej (nie widzę opcji na szybkie wyprzedanie)

a porównując do Dark Soul to tu figurka robi naprawdę świetne wrażenie i te 20 pln więcej a różnica kolosalna, no właśnie jak stawiacie będzie dostępna Dark Soul w dłuższej perspektywie czy raczej warto się spieszyć... ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@marek79

Origins jednak było dość nieudaną produkcją, co odbiło się na sprzedaży kolekcjonerki. Tutaj mamy do czynienia z ostatnią częścią trylogii tworzonej przez Rocksteady. Nie wiadomo czy wzorem z Origins kolekcjonerka pojawi się tylko na konsolach i ominie PC. Zobaczymy, ale w tym momencie jest to jeden z najlepiej zapowiadających się tytułów na PS4/X1/PC i bez mrugnięcia okiem jak tylko pojawi się kolekcjonerka to ją zamawiam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...