Skocz do zawartości
CrixDoomsday

Edycje Kolekcjonerskie

Polecane posty

Kolekcjonerzy nigdy nie śpią :trollface: . Oni wyszukują okazje, drążą temat i starają się zgłębiać tajniki zbieractwa. Co tym razem wypatrzyli? Ano mianowicie znaleźli filmik, który 40 minut temu został wrzucony na YouTube. Co w nim takiego ciekawego, żeby pisać posta w tym wątku? Oj, jest. Unboxing kolekcjonerki Assassin's Creed III z figurką:

.

Co prawda wersja na PlayStation 3, ale daje pogląd na zawartość, a trzeba przyznać, że jest interesująca. Przede wszystkim figurka, która jest wykonana z wielką dbałością o szczegóły, flaga oraz dziennik Washingtona.

Podsumowując: Jest dobrze i klimatycznie zarazem.

Empiku? Nie zawiedź mnie.

Edytowano przez Wuwu1978
  • Upvote 5
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@UP

Dzięki za ten filmik. EK AC III tak jak się można było spodziewać jest genialna, a nawet lepsza niż myślałem. Figurka jest ogromna. Flaga szyta, nie jakiś nadruk na materiale - rewelacja. Klamra do paska śliczna - wykonana z dbałością o szczegóły. Szykuje się wielki bój z EK GW 2 o miano EK roku biggrin_prosty.gif Ciekawe czy gra będzie przynajmniej dobra...

Edytowano przez CrixDoomsday
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze Cenega jako wyłączny dystrybutor ma ogromne rabaty i te 40% to ma spokojnie a myślę, że więcej.

Po drugie podczas negocjacji cena zależy tez od tego ile sztuk Cenega zakupi. Jak dużo to cena niższa ale ryzyko, że będzie na magazynie zalegało.

Po trzecie Empik tez w pewnym momencie z cenami wariował aż nastąpił odpływ klientów. Dlatego teraz tak walczą fajnymi promocjami bo to my kupujący mamy na to wpływ. Nawet jak handlarze rzuca się i zapas wykupią ale potem nie sprzedadzą lub po kosztach to następnym razem zrobią ostrożniejsze zakupy. Tak czy inaczej w końcu Cenega po kieszeni dostanie.

Po czwarte cena powinna być dostosowana do rynku bo sorry ale dla Niemca te 100 ojro to jak dla nas 100zł.

Po piąte Steam może tak kody regionalizować ze nikt spoza polski nie pogra (tak da się to obejść ale mając konto o wartości kilku tysięcy mało kto zaryzykuje bana).

Wszystko zależy od dobrej woli wydawcy. Od kiedy cdp padło Cenega całkowicie nie ma dobrej woli i korzysta z monopolu. Do czasu...jak większość monopoli. Takie cdp po restarcie daje radę i zarabiać i robić dobrze graczom. Cenega nie. Do tego chyba zdają sobie sprawę z tego, że nie są lubiani stad rebranding.

Co do kolekcjonerki BI. Czekałem na nią strasznie. Bardzo mi na niej zależy...ale pokazany zestaw nie jest wart więcej jak 250zl w dniu premiery. Dlatego poczekam aż kupie za 90zl jak BS2. A wielka szkoda ehhhh.

PS. Literówki bo z komórki pisałem.

Edytowano przez kraven2000
  • Upvote 5
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wuwu dzięki za filmik

genialna EK, najlepsza (IMHO) w tym roku

i w atrakcyjnej cenie

nie napchane stuffu ale za to każdy element starannie i pieczołowicie oddany,

piękna figurka, wymiatająca flaga

jednym słowem świetnie wydane 250 PLN

@Kraven widzę że się rozumiemy (plusik w górę dla Ciebie)

każde Twoje zdanie w tym poście to jakbyś spisywał moje myśli smile_prosty.gif

jak to mówił Kot w Shreku?... za chwilę nasze jaźnie staną się jednością*

* "cytat" z pamięci

@down

rzeczywiście brak precyzji 250 w empiku było za FE

właśnie gdzie mogę załapać taką edycję?? jak na filmie

Edytowano przez marek79
  • Upvote 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

FAP ! Teraz to już w ogóle nie mogę wytrzymać, aby capnąć moją Freedomke z Empiku. Figurka tak jak liczyłem i sobie życzyłem jest fantastyczna ! Szkoda tylko że w Freedom Edition zabraknie flagi, bo ta jest przepiękna, no ale cóż, nie można mieć wszystkiego.

O jakoś samej gry się nie boje, bo jestem na 101 % pewien, że to będzie hit. Już tu myślę jak tu zrobić sobie na uczelni tydzień wolnego chytry_prosty.gif

@robart

Po pierwsze ta edycja z unboxingu jest ( na 99.9 %, ale głowy nie dam ) dostępna tylko w USA, jako odpowiednik naszego Europejskiego Freedoma.

Po drugie Freedom na PC początkowo można było zamówić za 250 ~~ zł, ale później stopniowo podnosili cenę do około 280.

Po trzecie w FE jest oprócz figurki, dziennika właśnie między innymi steelbook.

@EDIT

Dobrze pamiętałem, ta limitka jest dokładnym odpowiednikiem Europejskiego FE, i można ją kupić tylko w amerykańskich sklepach confused_prosty.gif

http://www.amazon.co...sassins creed 3

Z kosztami przesyłki zarówno z amerykańskiego amazonu i gamestopu cena jest zaporowa. ( 166 $ przy wysyłce 9-18 dniowej, 180 $ przy 2-4 dniowej )

Edytowano przez Orchi
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze pamiętałem, ta limitka jest dokładnym odpowiednikiem Europejskiego FE, i można ją kupić tylko w amerykańskich sklepach

Właśnie mi trochę brak tej flagi, która jest naprawdę porządnie wykonana i przede wszystkim duża, a nie jakaś festynowa popierdółka.

Właśnie przed chwilą sprawdziłem, czy aby na angielskim Amazonie jest do kupienia ta edycja z filmiku. Niestety, ale nie mają. Dla chętnych pozostaje więc opcja sprowadzenia z USA, ale tu trzeba będzie doliczyć jakieś koszty przesyłki.

Tamże (czytaj: za oceanem) do kupienia steelbook: http://www.amazon.com/Assassins-Creed-Collectible-Steelbook-Only/dp/B007I0MXR8/ref=sr_1_13?ie=UTF8&qid=1350724143&sr=8-13&keywords=assassin%27s+creed+3+limited .

Trzeba przyznać, że wygląda świetnie. Ciekawe, czy nasz kolega od steelbooków się w niego zaopatrzy ;) ?

[DOPISEK]

Chociaż steelbook będzie i w "wersji empikowej" kolekcjonerki.

Edytowano przez Wuwu1978
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Edycja świetnie się prezentuje, figurka wygląda wspaniale, natomiast do Dziennika Waszyngtona miałbym kilka zastrzeżeń, aczkolwiek jest to na tyle specyficzny element, że wolę poczekać aż sam go dotknę i coś o nim będę mógł powiedzieć. Szkoda trochę, że nie dają u nas Amerykańskiej Asasyńskiej Flagi ;) bo fajnie wygląda, jestem ciekaw jakby wyglądała taka flaga obok flagi z Risena 2. :D Co by tu dużo nie pisać, to i tak największą niewiadomą ciągle jest sama gra jak i element o którym się mówi najmniej - litografie. W każdym razie, UbiSoft mnie jeszcze nie zawiódł jakoś wyjątkowo, więc czekam. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@marek79

Tak wygląda owa kolekcjonerka Port Royale:

1001152-3.jpg1001152-1.jpg1001152.jpg

Po prostu: jest zaczepista:D

@DOWN

Sporo fajnych kolekcjonerek ( pierwsza Mafia, Anno 1701, Port Royale... ) były wydane tylko u Germańców niestety...confused_prosty.gif

Widać mają tam lepszy zbyt.

Edytowano przez blazercruel
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Girsy - im w lepszym stanie, tym więcej, przy czym egzemplarz nawet w średniej kondycji wart jest 50-100zł, Morrowind to zdecydowanie nie ta półka cenowa i 50zł za egzemplarz w bardzo dobrym/idealnym stanie to w tej chwili optymalna cena.

@marek79

No właśnie nie bardzo, najczęściej kończą na 30-70zł, zależnie od stanu i skompletowania.

Edytowano przez bleub
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Morrowind może i 50 optymalna, ale zwykle schodzą bliżej setki smile_prosty.gif

tylko że to raczej nie jest kolekcjoneka w pełnym znaczeniu tego słowa, tam tylko zrobili złotą edycję z mapką tak naprawdę

a Gearsy jeśli byś odpuszczał a byłyby w dobrym stanie i kompletne to z chęcią łyknę linka i samą gierkę (oczywiście o ile cena nie będzie z sufitu) smile_prosty.gif

@up

a to mnie zaskoczyłeś - bo wprawdzie mam więc nie szukam - ale najbidniej chyba za 70 widziałem jak poszła, ale jak mówię nie obserwuję tego tytułu

@down

uuu to sporo

ja raz widziałem za jakąś niezbyt dużą kwotę poszło ale było bez któregoś elementu (chyba czapki)

Edytowano przez marek79
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@UP / 2UP

Jeśli chodzi o EK Gears ale kompletną to cena zwykle powyżej 150 zł... Niekompletne sprzedają taniej a kompletną trudno dostać. Śledziłem kilka razy to wydanie i tak chodziło...

A teraz coś ważnego dla was. Na moim kanale YT pojawił się pewien ważny unboxing - o którego od dawna prosiliście. Łącznie dzisiaj wysłałem 3 filmy.

@Yaper

Tak - wiem. Szkoda że wcześniej nie pisałeś o tym... tak to musisz czekać do weekendu na zmiany.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak! Dziś nareszcie dotarła do mnie paczka z EK Afterfall'a. Początkowo byłem zaniepokojony tym jak wyglądała. Była nieźle pognieciona, nawet wyglądała na połamaną, na szczęście poza małym, niemal niewidocznym wgnieceniem na pokaźnych rozmiarów kalendarzu ( swoją drogą, ładnie się prezentuje, aż szkoda że zostały mu tylko 3 miesiące życia ) cała reszta zawartości jest nienaruszona. A jaka ta reszta. Plecak na żywo wygląda dużo lepiej niż na zdjęciach, dodatkowo nie jest to jakaś popierdółka w którą z oporem można zmieścić soczek klasy bojowej "Pysio". Koszulkę będę nosił z dumą, wygląda lepiej niż połowa mojej garderoby ( smile_prosty.gif ), a i nie będę się wstydził Kompendium Wiedzy o Świecie w którym skryta jest kopia gry. Muszę tylko znaleźć dla niego jakieś dobre miejsce, rozmiarem przewyższa normalne pudełka z grami. Jest jeszcze dodatkowy soundtrack, na szybko przesłuchałem wszystkie osiem kawałków, nie jest źle!

Muszę przyznać, dawno nie czułem takiej satysfakcji z wydania 30 złotych wink_prosty.gif .

Edytowano przez Rainrir
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gabriele: Poprzednia paczka przyszła z uszkodzonymi rzeczami. I dostałam ponownie press kity i do tego gratis. Zostałam też mianowana przez głównego kapitana "VIP-em"smile_prosty.gif.

Żeby nie robić off topu to stałam się posiadaczką EK Drive San Francisco. I jestem bardzo zadowolona z tej Ek, samochód zrobił na mnie duże wrażenie. Kupiłam nówkę za dość śmieszna cenę 79zł na Xbox'a360 (mimo że tej konsoli nie posiadam to grę sprzedam i wymienię na PS3).

Edytowano przez DjAndzia
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Up: Press Kity (2sz) Lego Batman i inne rzeczy, ale właśnie to Press Kity uległy uszkodzeniu, dlatego zostały ponownie wysłane ponownie i reszta to wszystko gratisy. Byłam w szoku jak to otworzyłam. Figurka Hitmana i manga (komiks) Resident Evil zrobiła na mnie największe wrażenie ^^

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@DjAndzia

Nie ma co, konkretny zestawik. Zdradź proszę czy gdziekolwiek da się dostać za te 8 dyszek EK San Francisco? Ja jak i przysłowiowa kupa innych osób z pewnością wiele by dała za tego typu "cynk".

@Rainrir

W tej chwili trudno dorwać ją choćby za 150zł w akceptowalnym stanie, egzemplarze dobrze zachowane osiągają kwoty przekraczające 200zł, niemniej życzę powodzenia :).

Edytowano przez bleub
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...