Skocz do zawartości
CrixDoomsday

Edycje Kolekcjonerskie

Polecane posty

Odnośnie artbooka: jest już do zamówienia i pełna wersja:

http://www.amazon.co...09&sr=8-1-spell

http://www.amazon.co...nfinite artbook

Cena, ok. 130zł (mówię o wersji z brytyjskiego amazona)

Ilość stron: 184, twarda oprawa, formatu nie widzę podanego, ale pewnie a4 albo więcej.

@DOWN: Tylko szkoda, że to właśnie tej wersji nie ma w zestawie. Myślę, że znacznie zmieniłaby postrzeganie tej edycji. Swoją drogą: dziwisz się zawodowi części osób? Edycja kolekcjonerska BIoshocka 2 była na maksa dopracowana (cena premierowa zdaje się, że też była całkiem rozsądna).

Edytowano przez podgoor
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@UP

Ładnie się z ceną artbooka wstrzeliłem :D

Jak to jest wreszcie z tą premierą EK AC III - widzę co najmniej 3 różne daty i już sam nie wiem...

@UP

Akurat artbook jest moim największym zawodem... Jak mozna do najbogatszej EK dać tylko DEMO...? Ono (demo) powinno jak już być w biedniejszej wersji, lub dodawane do zwykłego wydania.

Edytowano przez CrixDoomsday
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LOL! O co wam chodzi z tą cenedzą? Każdy chce zarobić, a jak już mówiłem, kolekcjonerki to towar luksusowy. Do ferrari nikt nie ma pretensji, że ich auta kosztują setki tysięcy euro :D. Poza tym zrobili już mnóstwo dobrych promocji i wyprzedaży (gra za 50% ceny czy EK bodajże batmana za 50zł).

  • Upvote 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@marek79

Mam nadzieję, że moderacja jakoś wybaczy tego offtopowego posta. :D

Zapewniam Cię, że ani jednego posta nie skasowałem.

Może to złudzenie, bo moja data rejestracji trochę mąci - sporo czasu temu się rejestrowałem, a udzielam się na forum dopiero od niedawna (i to tylko w tym temacie). Wraz z jakimiś ciekawszymi premierami wrzucę posta, więc możliwe że wychodzi to trochę regularnie. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ohh, zwariowali z tą ceną pecetowej kolekcjonerki Bioshock: Infinite, nie ma co (ciekawe, owej edycji nie ma jeszcze na Amazonie, a muve już wystawia oferty - ewidentnie chcą zarobić na hype, a sami jeszcze nie wiedzą, ile szt dostaną, chore!)! 500 zł to 'Guild Wars 2' kosztował i wielu kręciło nosem, a tu za tak biedny content wołają tyle samo. Na muve wszystko już rozebrane do fundamentów, ale nie żałuję, że się nie załapałem, bo za taką bandycką cenę to nigdy bym nie kupił, o! Niezmiernie cieszy mnie fakt, że owa figurka będzie do nabycia osobno - będę na nią polował, o ile cena zamknie się w 200 zł, co nie powinno być niemożliwe patrząc na inne wiodące figurki z gier w podobnych rozmiarach i cenie. Pełnoprawny artbook od Dark Horse mam już na oku i uzupełnię nim swoje doświadczenie z Infinite. Za nieco ponad 25 funtów dostanę pełnoprawną, niemal 200 stronicową księgę po brzegi wypełnioną artami, to lubię. Małoformatowe popierdółki mnie nie interesują.

I nie, nie jadę do tej kolekcjonerce, bo jest dla mnie za droga itd. Content w niej jest żałosny. Jedyne, co mnie w niej rusza do figurka i brelok. Soundtrack w wersji cyfrowej to jest śmiech na sali dla fanów serii Bioshock rozpieszczonych poprzednimi EK. Z tą figurką z planszówki to rozśmieszyli mnie na maxa, takiej kpiny dawno nie widziałem. Jeszcze gdyby cena była adekwatna...

  • Upvote 5
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Jachus

Kolekcjonerki towar luksusowy - zgoda, nikt nie ma pretensji do Ferrari, że ich auta kosztują setki tysięcy euro bo to klasa sama w sobie, a co gdyby do nowego modelu samochodu wrzucili tandetne plastiki, słaby silnik i wiele więcej innych miernej jakości detali, a za wszystko zawołali niebagatelną kwotę ? Z zewnątrz piękny, w środku tandeta. W przypadku tej kolekcjonerki jest podobnie, na pierwszy rzut oka wygląda nieźle, ale im bardziej się przyglądasz tym rozczarowanie rośnie, a cena zaproponowana przez producenta przelewa czarę goryczy. Tyle w kwestii porównywania.

Figurkę i breloka będę usilnie się starał zdobyć, chociaż mam jeszcze złudne nadzieje wiążące się z Amazonem, gdyż może być podobnie jak z Hitmanem.

Nasuwa mi się tylko pytanie jak faktycznie wygląda/ł nakład tej edycji w Muve. O ile na edycję pecetową mogło być dużo chętnych, to wykupiony cały nakład na Xboxa jest niezmiernie ciekawym zjawiskiem.

Odnośnie Assassyna to odliczam dni do 2 listopada :>, oprócz tego Ubi edition ponoć już została wysłana :D. Jak wykombinuję coś aby nie kręcić z ręki, to podzielę się unboxingami obydwu edycji :)

Edytowano przez Orchi
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak BTW - w większość z tych gier nie grałem:)

Witaj w klubie :trollface:

Kolekcja niesamowita. Coś pięknego.

Miałbym taką małą prośbę. Na jednym ze zdjęć jest pucha od Civilization III (jeżeli dobrze widzę). Czy mógłbyś zrobić dokładniejsze zdjęcie tej pozycji? To w ogóle jest jakaś edycja kolekcjonerska?

Z góry dziękuję :) .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę uprzejmie:)

http://s1253.photobu...!cpZZ2QQtppZZ36

Są tu dokładne zdjęcia większości pozycji. Na drugiej stronie jest interesująca Cię Civka.

I jest to limitowana edycja kolekcjonerska oczywiście:)

Edytowano przez blazercruel
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki. Podejrzewam, że to wydanie na rynek amerykański, ale wygląda bardzo klimatycznie :) .

Trochę nie podoba mi się to, co się robi na rynku kolekcjonerek.

A, co ma się robić? Producenci edycji kolekcjonerskich gier zauważyli, że to chodliwy towar i nawet, gdy dają coraz więcej cyfrowego badziewia, to i tak one w większości schodzą na pniu (zwłaszcza znane marki), więc windują ceny, ile się tylko da. Brutalne prawa rynku. Ot co :) .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wuwu - pal licho ceny, bo to przecież "towar luksusowy". Pal licho tona DLC i cyfrowe sountracki. Ale coraz częściej można spotkać mikroskopijne artbooki w formacie A6 (albo zbliżonym), w dodatku wybitnie cienkie (Batman Arkham City pod tym względem chyba jest nie do przebicia; ile tam było - 20 realnych stron?), a jakość wielu kolekcjonerek woła o pomstę do nieba (Dead Island, Borderlands 2 etc.). Dlatego powoli odsuwam się od tego segmentu i poluję raczej na osobne gadżety, tj. pełnoprawne artbooki i tym podobne. Przynajmniej większy fun, bo taki arttbook z prawdziwego zdarzenia to jest coś, a nie mikre i cienkie jak książeczka dla dzieci.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam szybkie pytanko do forumowiczów którzy kupując w wirtusie zamawiali wysyłkę kurierem DPD. Otóż, czy wirtus udostępnia dane które pozwolą namierzyć kuriera który paczkę do nas wiezie? Bo nie wiem czy jestem ślepy czy po prostu nigdzie tego nie ujawniają.

Jak wszystko pójdzie dobrze to w następnym tygodniu powinna w moje łapki wpaść EK Afterfall'a i wtedy może nawet wrzucę parę fotek. No, chyba że wirtus zrobił mi kawał smile_prosty.gif.

Edytowano przez Rainrir
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając do kolekcjonerki BioShock: Infinite, to powiem tak: nie ma figurki Elizabeth = nie ma kasiorki :trollface: . Jakiś Songbird (czy jak mu tam) mnie nie interesuje. Jak jeszcze pomyślę o demie artbooka... LOL.

Także, jeżeli chodzi o grę, to zadowolę się zwykłą wersją pudełkową.

Ale tak w zasadzie, to ja nie o tym chciałem...

Bleub, Lubro, Yaper? Przygotujcie się na ostrą jazdę :)...

  • Upvote 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Wuwu

Aha... Dzięki. Czytam i oglądam w robocie - bez dźwięku biggrin_prosty.gif Jakoś mi to na EK marnie wyglądało. Ale skoro mówisz, że bogatsze niż EK to już wiem wszystko biggrin_prosty.gif

@EDIT

Zbliża się weekend - pora na unboxing :D

Edytowano przez CrixDoomsday
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra to ja mam chwilę czasu i też skrobnę o Bioshock.

Jestem fanem Bioshocka i nie kryję tego. Gdybyśmy byli np. tydzień przed premierą i wszystko wiedzieli o cenach, zawartości itp to bym brał. Nawet zrobiłem zamówienie ale jeszcze nie opłaciłem.

Problem w tym że strasznie, ale to strasznie nie podoba mi się sam pomysł dodawania do EK elementów niepełnych np. pare utworów soundtracku Guild Wars 2 czy właśnie jakiś okrojony artbook w Bioshocku. Gdyby to był mały normalny artbook to jeszcze spoko. Ale próbka aby skusić na normalny? Producenci podpadli. Z zapłatą lub ewentualną anulacją poczekam aż wszystko się wyklaruje i poznam wszystkie oferty na artbooki oraz figurki. Dodatkowo nadal mam cichą nadzieje że Empik będzie miał trochę egzemplarzy bo wolę odbiór u nich w salonie. Gdyby jeszcze trochę obniżyli cenę to było by super.

Co się tyczy soundtracku. Dla mnie nie musi być na płycie. Ważne że jest cały a nie podpierdułka z GW2. Chyba tongue_prosty.gif

Jeżeli pełny artbook + duża figurka wyjdzie mnie dużo taniej niż ta EK to zamówię oddzielnie.

Co do Cenegi to tym razem stanę po stronie CriX'a. Cena jak i sam wygląd kolekcjonerki został wybrany przez twórców więc wpływ nie jest duży. To prawda, że gdyby to była jakaś super przyjazna klientowi firma to mogli by dać niższą cenę jednak nie są. Udowodnili to EK Guild Wars 2, która była droższa o 200 zł. W tym wypadku jeżeli na rynku ceny będą podobne to na nich nie powinno się narzekać. Oczywiście jeżeli chodzi o tą EK. Bo to co było wcześniej to inna bajka.

Sama wypowiedź Crix'a "Komu zależy - kupi. Komu nie - to nie kupi." To sama prawda. Tak samo jak było z Borderlands 2. Firmie (Cenega) też jak widać nie zależy. Bo co? I tak co jakiś czas może się zdarzyć że trzeba będzie u nich kupić. "Jedyne" co tracą to np. tak jak napisał marek "nawet jakbym miał kasę to bym tyle nie dał - dla zasady". Czyli jak będą podobne oferty w innych sklepach to ludzie będą ich omijać. Może z czasem jak im renoma spadnie to się zmieni. Teraz jak widać są na fali i sobie pozwalają.

Jedynie co mnie zaskakuje, że zmieniło się podejście twórców confused_prosty.gif Przecież wcześniejsze EK były jak dla mnie bomba a tu ... średniaczek.

Kolekcjonerzy którzy mogą sobie pozwolić jak np. CriX już się cieszą. Kolekcjonerzy którzy każdy zakup mają przemyślany jak marek mogą narzekać. Kolekcjonerzy okazjonalni i przy okazji fani gry muszą się zastanowić smile_prosty.gif Takie uogólnienie na koniec biggrin_prosty.gif

A i jeszcze przypomniało mi się o tej małej figurce która jest do planszówki. Znowu ciągną nas za nos na kolejny zakup. Może nie mam jakiegoś stażu w kolekcjonowaniu ale kolekcjonerka kojarzyła mi się z czymś kompletnym. A tu dają nam coś byśmy jeszcze więcej kupili.

P.S. Jestem otwarty na wszystkie propozycje grupowego zamawiania artbooka i figurki z zagranicy jak będzie ktoś zamawiał w ciekawej cenie.

@DOWN

Czyżby Kolekcja Wszechczasów HoMM? :)

Edytowano przez lobo1985
  • Upvote 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie zrobiłem zamach na moje kolekcjonerki Assassin's Creed III i kupiłem coś, na co czatowałem od długiego czasu. Cena niezwykle atrakcyjna, zestaw na zdjęciach wygląda naprawdę nieźle, więc czekam na przesyłkę. Co dokładnie zakupiłem, możecie zgadywać, ale wszystkie karty odsłonię dopiero jak dojdzie do mnie towar, w najlepszym przypadku nagram nawet unboxing, w najgorszym po prostu napiszę kolejny post na forum. :D

PS: Jeśli ktoś odgadnie poprawnie, to potwierdzę, o jaką grę chodzi. :) Jako podpowiedź dam, że seria jest exclusivem dla PC. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lobo dziękuję za zrozumienie.

Jeszcze żeby nie było. Może i mnie stać (ale na spółkę z bratem wiec dlatego) jednak nie oznacza to, że wydaję te 500 zł z lekkim sercem. O NIE... Też bym chciał niższą cenę, ale co zrobić. Jak chcę ta EK to muszę przełknąć gorycz i płacić. Tym że wy nie kupicie - nie ukarzecie nikogo, a już na pewno nie Cenegę. Na wasz egzemplarz czeka masa fanów. Żeby komuś pokazać, że się nie godzimy na takie ceny - wszyscy musieli by nie kupować, a jak wiecie to się nie stanie. Wasze skargi nawet nie zostaną odnotowane, bo są kroplą w morzu zadowolonych fanów (z samego faktu wypuszczenia EK).

Nie twierdzę, że Ek BI jest idealna. Twórcy kpią sobie z fanów wypuszczając DEMO artbooka i brak soundtracka. Jednak jak już mówiłem - wina producenta, nie Cenegi.

Cenega podwyża ceny jak każdy sklep, bo w końcu muszą zarabiać żeby istnieć. Każdy inny sprzedawca czy to na eBay, Allegro, Amazon itd robi to samo. Nikt nie sprowadzi czegoś dla was za darmo, tylko dlatego, że byście tak chcieli - każdy lubi rzeczy za free - jednak to tak nie działa. Cenega podejmując się wydania tej EK u nas naraża się na koszta i różne pośrednie problemy. Tak więc dlaczego nie mają doliczyć czegoś dla siebie za "fatygę".

@

Odpowiadam wam na jutro unboxing EK Neverwinter KWC?

Edytowano przez CrixDoomsday
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...