Skocz do zawartości

Edycje Kolekcjonerskie


Polecane posty

@bleub

wydaje mi się że przesadzasz i te odjechane (w górę) ceny które się czasem trafiają "zepsuły" Ci postrzeganie :)

co w tej chudej wersji uprawnia wg Ciebie (tak realnie) do podbicia ceny do 260 zł "figureczka" i "artbooczek", a może mapa i komiks do pobrania? ta edycja to ewidentny przykład na to że kolekcjonerki są w wielu przypadkach dojną krową dla wydawców i dystrybutorów

trochę inaczej wygląda to z tą wersją skrzyneczkową bo nie wiadomo jaka będzie ta skrzynka, ja stawiam na chiński plastik jak w tych skrzynkach na narzędzia w markecie po 20-50 zł a jeśli tak będzie to cena też jest mocno przesadzona

i jak już wspomniano dla porównania AC 3 Freedom ale też Skyrim, Diablo 3, Wiedźminy - wszystkie o wiele lepsze (IMHO) i o wiele tańsze niż ta skrzyneczkowa

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Strasznie duzo tych przypuszczen odnosne pudla... WYglada jednak na to, ze wszystkiego dowiemy sie dopiero przy okazji jakiegos unboxingu, bo nie sadze aby podano specjalne informacje na temat uzytych materialow/jakosci wykonania przed premiera. Ja na razie odpuszczam zakup kolekcjonerek. Oprocz zamowionej Freedom Edition i Join or Die Edition AC3 chwilowo nie widze na horyzoncie niczego interesujacego, no moze poza jubileuszowym wydaniem Street Fightera i nowego Hitmana (jednak jeszcze nie zdecycowalem, czy ktores z tych wydan kupie). Na razie zakupilem jedynie kilka swietnie wydanych artbookow/przewodnikow do Skyrima, Mass Effect i Diablo 3 i wydaja mi sie one o niebo ciekawsze od planowanych na najblizsza przyszlosc kolekcjonerek gier. Zreszta i tak musze lekko przystopowac z zakupami, bo troche kasy na trwajacej obecnie letniej wyprzedazy gier na Steam juz wydalem, w przyszlym miesiacu czeka mnie urlop i zwiazane z nim wydatki, a po wakacjach bede kupowal nowy telefon i niezaleznie od tego, czy zdecyduje sie na Galaxy SIII, czy na nowego iPhone, to portfel i tak niezle oberwie. :(

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Edycja Kolekcjonerska Borderlands 2 (a może raczej Edycje kolekcjonerskie, bo przecież są dwie) pojawią się w Polsce. Ceny są bardzo wygórowane. Ultimate loot chest będzie kosztować 439,99 PLN. Cena o wiele za dużo, za bądź co bądź, bardzo budżetową kolekcjonerkę. Sama skrzynka wygląda fajnie, jednak zapewne jest wykonana z plastiku. Dodatki też klasy AAA+ nie są, więc nie wiem skąd ta cena. Pozostaje mi tylko mieć nadzieję, że cena spadnie, bo jak na razie samej gry i tak nie kupuje. Wygląda więc na to, że jedyną EK którą jeszcze kupię w tym roku jest Freedom Edition.

Edytowano przez Dedexus
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@cubek28

Moim zdaniem kolekcjonerka Wiedzmina tyle warta nie jest, ale jesli ktos ma kase i jest wielkim fanem Wieska, to pewnie dalby za nia i wiecej, jesli zalezy mu na skompletowaniu gadzetow zwiazanych z naszym rodzimym herosem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warta jest tyle na ile wyceni sobie ją sprzedający lub zainteresowani. Jako że jest rewelacyjnym stanie prawie bez ubytków, zadrapań bądź zarysowań i jest w komplecie z koszulką która jest niezwykle cenna i rzadka,choć nie unikatowa i bardzo rozchwytywana ,ogólnie przyciąga wielu chętnych. A cena ta wyniosła taką kwotę ze względu, na wczorajszą aukcje edycji deweloperskiej Wiedźmina i 2 użytkowników przegrywających tamtą aukcje przerzuciło się na tą. Wiem ponieważ z ciekawości obserwowałem ostatnią i tą aukcje i posiadają ogromny portfel,będą licytować do ostatniej sekundy - można się spodziewać podobnej kwoty do tej z edycji deweloperskiej. I tak na marginesie - zauważyłem że najwięcej zyskują ci którzy sprzedają EK wiedźmina 1 z koszulką, breloczkiem opcjonalnie medalionem z Wiedźmina 2 łącznie w komplecie. Reszta dochodzi do 300-500zł co nie jest małym pieniądzem.

@cubek28 domyślam się że chcesz sprzedać lub orientacyjnie dowiedzieć się o cenie przed przyszłym zakupem

OFFTOP

@Do każdego Zauważyłem że porostu dla niektórych osób jest to już osiągalne i zapominają się jak zaczynały kolekcje gier, nie zważając na cenę osądzają że przedobrzamy z propozycją niższej ceny. A tym czasem większości nie stać nawet na zwykłą edycje i nie jest to wyssane z palca(przecież samemu dzieci nie zarabiają - kieszonkowe ktoś im musi dać, a płace większości z nas po-prostu przemilcze), nie jest też politowaniem w stronę czego kol-wiek i kogokolwiek.Ta wypowiedź nie ma być obroną przed piractwem ale dla niektórych to jedyna droga, dla innych tymczasowa(Czekają z przeceną na Steam - ie itp.). Jestem przeciw , ale w czasach gdzie demo gier jest robione po wypuszczeniu pełnej wersji lub wcale,nie dziwi mnie że większość porostu ściągnie grę zamiast płacić.

Tak samo jest z EK, nikt nie zapłaci za niepewny produkt. Nawet najlepsza wirtualizacja nie zastąpi doświadczenia obcowania z nią. Każdy chce zobaczy jak wygląda naprawdę więc nie będzie ryzykował niezadowolenia, każdy chce mieć pewność że z ceną zyskuje się solidnie wyprodukowany produkt z konkretnego materiału. Albo odpowiednio niską cenę za średnie lub słabsze wykonanie. Więc póki nikt nie wie z czego jest ta skrzyneczka z Borderlands 2, ja tym bardziej nie będę nawet próbował typować z czego może być, a czy rzeczywiście jest tyle warta przekonamy się.

Edytowano przez SasWickas
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@marek79

Zepsuły mi postrzeganie? A to ciekawe :) To nie ja zwykłem mawiać że ta czy tamta kolekcjonerka fajna ale kupię ją dopiero na wyprzedaży za 50/100zł bo nie jest dla mnie więcej warta :trollface:. Uboższa EK Borderlands 2 ma w zestawie Bobblehead, artbook i mapkę. Licząc circa 40zł za każdy element + marża związana z hasłem "edycja kolekcjonerska" i wychodzi ~250zł. Gdybym był fanem serii to byłbym w stanie tyle za to wydanie zapłacić.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ludzie... Ręce mi opadają jak czytam co nie raz piszecie...

Oczywiście że skrzynka będzie z plastkiu. Może z marmuru lub stali byście chcieli za 300 zł? A myślicie że figurki z czego są zrobione? Też z plastiku. Jedyną zagadką jest jakość użytego plastiku, jednak czegoś gorszego niż w EK AC B Codex bym się nie spodziewał.

A może byście chcieli skrzyneczkę z kartonu jak to było w wypadku zagranicznego Risena 2 Dark Waters. Cieszcie się że dostaliśmy beczkę.

  • Upvote 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@SasWickas

Dosłownie przed chwilą ukończyłem wiedźmina i jestem pod wrażeniem tej produkcji, tak bardzo że zapragnąłem jej edycji kolekcjonerskiej. Jednak cena skutecznie mnie odstraszyła, niestety nie byłbym w stanie dać więcej niż ~350zł., mój budżet jest mocno ograniczony. Pozostaję mi polować na okazję ( dużą okazję smile_prosty.gif ) lub po prostu odpuścić.

Edytowano przez cubek28
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ bleub - 40 zł za każdy z tych przedmiotów, o rly? 40 zł za mapkę z papieru? :trollface: Szalejesz! W Borderlands GOTY była papierowa mapka i na pewno nie jest warta więcej niż 5 zł (format A3 i tu się większego nie spodziewam). Ja jestem wielkim fanem Borderlands, ale w życiu nie dałbym 260 zł za takie wydanie, patrząc na bubblehead z Fallout 3 i artbook z DNF. Razem z mapką to absolutnie nie jest warto dodatkowych 140 zł, jakie każe sobie płacić wydawca. Już wolałbym kupić figurkę Claptrapa za 65 zł - o wiele fajniejszy gadżet w niezłej cenie.

Co innego, gdy się traktuje takie zakupy jako inwestycję pieniężną i trzyma xx lat w folii - ja kolekcjonerki kupuję, by cieszyć nimi oczy i słono przepłacać nie zamierzam. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@CriX

Wtedy westchne nad bolem istnienia, zastanowie sie nad ulotnoscia chwili, po czym wzrusze ramionami i zajme sie swoimi sprawami, nie ogladajac sie na kolekcjonerke z uber-hiper-ekstra kuferkiem za okazyjna cene 439,99 PLN. Nawet dla mnie stosunek ceny do zawartosci jest pozbawiony wiekszego sensu i w zyciu tyle kasy za to bym nie dal, tym bardziej ze przy okazji innych kolekcjonerek zostalo juz udowodnione, iz mozna lepiej albo chociaz tak samo za sporo nizsza kwote.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tesu dlatego miejmy nadzieję że Cenega bada rynek i jednak znacznie zejdzie z ceny. W innym wypadku Empik odpali machinę robiącą pieniądze i to oni zarobią sprzedając to samo w niższej cenie. Obecnie mamy zawody w pozyskiwaniu klientów - kto ma lepsze ceny zgarnia więcej. Empik ceną AC III jak na razie rozbił kasę bo dostajemy za ok 250 zł zestaw o niebo lepszy od EK pierwszej EK B2.

I takie pytanko. GW 2 EK to ty nie kupujesz?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I pojawiła się wersja z skrzyneczką na konsole za 529.99! biggrin_prosty.gif Bez przesady żeby za taka produkcję dawać 420zł na PC, większe i bardziej znane tytuły jakoś potrafiły zrobić niższą ceną. Przykładem jest np. D3, gdzie za same dodatki płaciliśmy 150-200zł zależy od ceny zakupu, nie wspominając o samej grze. Kolejny przykład np Uncharted 3 na PS3. Za 500zł dostaliśmy wiele gadżetów i to nie jakieś z giełdy chińskiej.

I raczej nie przewiduje żeby ludzie się tak na nią rzucili jak an D3 czy wiele innych tytułów. A jeśli będzie inaczej to współczuje kupującym:D

Edytowano przez DjAndzia
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@CriX

Nie kupuje kolekcjonerek (zwyklych wydan zreszta tez) gier, w ktore grac nie zamierzam. A ze moja wieloletnia przygode z WoW juz zakonczylem i obecnie jedynym multi jakie uznaje jest kilka szybkich meczy od czasu do czasu w Modern Warfare 3 lub Battlefield 3, to i Guild Wars 2 mnie zupelnie nie interesuje w zadnym ze swoich wydan.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma sensu dalej ciągnąć tematu wersji kolekcjonerskich Borderlands 2, bo zakup w danej cenie jest nieopłacalny, chyba że ktoś nie ma poszanowania do pieniądza, jak kto woli. Osobiście poczekam do przecen, bo takowe się pojawią. Kto by się spodziewał, że taka super kolekcjonerka jak ta Batmana: Arkham City zejdzie za 4 miesiące od premiery (SIC!) z 300 zł do 50 zł. Wow? :trollface: Cierpliwość to cnota kolekcjonera.

W tym roku liczą się jedynie dla mnie kolekcjonerki Guild Wars 2 (już opłacone) i Assassin's Creed III (zamówione). Nie zanosi się na żadne niespodzianki w tej materii. Czekam jedynie na ruch Blizzarda, bo ponoć w tym roku ma zostać wydana jeszcze jedna ich gra, a konkretnie dodatek. Jeśli będzie do niego kolekcjonerka to prawie na pewno się na nią zdecyduje (fanboj Blizza nie umie inaczej :trollface:).

Na marginesie: całkiem atrakcyjne zakończenie aukcji ponoć niezwykle rozchwytywanej kolekcjonerki http://allegro.pl/dead-island-edycja-kolekcjonerska-jedyna-taka-i2488513501.html

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co innego, gdy się traktuje takie zakupy jako inwestycję pieniężną i trzyma xx lat w folii [...]

Czy ktoś mnie wzywał trollface.gif ?

Powróćmy jeszcze do gorącego tematu ostatnich dni, czyli do Borderlands 2 - Ultimate Loot Chest Limited Edition. Jeżeli kogoś interesują zdjęcia tej skrzynki "w realu", to radzę się zapoznać z tym wątkiem: http://www.se7ensins...evealed.721679/ .

Uwaga. Po wyjęciu karabinów, w skrzyneczkę wchodzi pies średniej wielkości.

Cena w Wielkiej Brytanii, to 75 funtów, czyli dokładnie 400 zł.

Wychodzi na to, że Gearbox Software zwęszył w tym wydaniu interes i zamówił sobie "doprodukowanie" tej edycji. Ach, gdyby tylko cena spadła do 300 zł...

Edytowano przez Wuwu1978
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję, że nie podpadnę niektórym impulsywnym forumowiczom, ale skoro ja nie kupuję, a nie znam osoby, która by kupiła to wystawiam na publiczny żer. Kto pierwszy ten lepszy, zwłaszcza fani serii Bioshock, którym owe kolekcjonerskie cuda umknęły, a chcieliby domknąć kolekcję.

http://allegro.pl/bioshock-collector-s-edition-kolekcjonerska-i2493854747.html

http://allegro.pl/bioshock-2-special-edition-kolekcjonerska-folia-i2493855966.html

A tutaj premierowy deser dla kartonowych hardkorów, cena również niszczy system :trollface:

http://allegro.pl/system-shock-2-pl-i2493857916.html

http://allegro.pl/black-white-pl-kolekcjonerska-folia-i2493859510.html

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i kolekcjonerki Bioshocka 1 i 2 poszły po bardzo okazyjnych cenach. Zafoliowana dwójka ze względu na samą zawartość "gadżetową" warta jest 150-200zł i takich zafoliowanych egzemplarzy będzie się pojawiało coraz mniej. Ceny końcowe SS2 i kolekcjonerki Black & White pokazują natomiast że kolekcjonerów na stare boxy mimo wszystko nie brakuje.

Edit. Sam miałem przylicytować pierwszego Bioshocka ale aukcja mi tego dnia po prostu umknęła :>

Edytowano przez bleub
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmieniając lekko temat, Sins of Solar Empire: Rebellion doczekał się edycji kolekcjonerskiej. W skład wchodzi model (przepiękny, trzeba dodać) Statku bojowego klasy Kol, kilka nieśmiertelników, podkładka na mysz, steelbook oraz dwie pocztówki. Wszystko to za 70 dolarów. Warto dodać, że bez gry. Ją, musimy kupić osobno (albo inaczej, najpierw musimy kupić grę, później możemy składać zamówienia na ową edycją kolekcjonerską). Trochę drogo. W szczególności, że całość nie ma nawet chyba pudełka zbiorczego.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...