Skocz do zawartości

Edycje Kolekcjonerskie


Polecane posty

Ja się tam nie martwię jakoś zamówiłem EK D3 na gramie i wątpię żeby zabrakło kolekcjonerek akurat dla takiego sklepu. Zamówiłem dzień po tym jak EK pojawiła się w sklepach więc nie mam się o co bać. Gorzej mają Ci co w ostatniej chwili zamówili kolekcjonerkę ;/ mam nadzieje że każdy dostanie swoje EK, a jak już ta pula będzie zmniejszona to żeby było to minimalne zmniejszenie :) Dla mnie strata Edycji Kolekcjonerskiej D3 byłaby straszna, nie po to zbierałem, chomikowałem tyle kasy żeby się okazało że mojej kolekcjonerki nie otrzymam. Najgorsze jest to że takie powiadomienie te osoby dostają kilka dni przed premierą, a jak wiadomo kolekcjonerek już nie ma. Gdzie taka osoba ma dostać EK? Można za droższe pieniądze kupić już chyba tylko no i w małych sklepikach. Ja jakbym EK nie otrzymał to wydałbym nawet te kilka stów więcej za tą Edycję Kolekcjonerską :).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałem to dziś na początku dnia i nadal nie mogę zrozumieć skąd ten sprzedawca ma tyle kopii skoro szanowane internetowe sklepy mają z tym taki problem. Cena typowa dla desperatów, którzy zaspali złożenie pre-ordera. Jeśli ta aukcja to prawda, to koleś zrobi niezły interes :>

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem jakimś wielkim kolekcjonerem (może zostanę :happy: ), w swoim skormnym składzie posiadam tylko EK Wiedźmina 2 i EK S.T.A.L.K.E.R.-a Clear Sky (miałbym jeszcze EK Mass Effect 3, lecz sklep mi ją anulował..) i jako fan Gothica noszę się z zamiarem kupna EK Risena 2.

Widziałem już unboxingi, lecz jeśli jest tu jakiś posiadacz owej Edycji Kolekcjonerskiej (chyba Yaper, ale nie jestem pewien) to czy mógłby mi streścić swe przemyślenia i opinie czy warto ją kupić? Dużo czytałem w necie na temat Risena plus te filmiki, ale chciałbym zaciągnąć opinię z 'pierwszej ręki'

Edytowano przez Seba77
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Seba77: W zasadzie to warto. Zależy od ceny. Ja swój egzemplarz zakupiłem za 230 złotych, co jest naprawdę dobrą ceną. Beczka jest dosyć duża, nawet solidnego wykonania (aczkolwiek brudzi ręce). Jest to naprawdę ciekawe pudełko zbiorcze, które piękne prezentuje się na szafce/biurku. Gnom (figurka) jest dosyć szczegółowy (a nawet bardzo). Jest on jednak wykonany z gumy i na początku śmierdzi spalenizną, w dodatku brudzi ręce (chociaż sam nie jestem pewien, czy to beczka brudzi ręce, czy ten gnom). Pomimo swojej brzydoty (chodzi o samą postać) to figurka prezentuje się naprawdę ładnie (co jak co, ale samego wyglądu i szczegółów odmówić jej nie można). Nie ma jako takiego artbooka. Za to mamy zbiró kilkunastu pocztówek z artami, na naprawdę grubym i porządnym papierze. Dostajemy również amulet. Jakość wykonania nawet dobra, jednam on sam w sobie jest strasznie mały. Do całej zawartości kolekcjonerskiej dochodzi jeszcze flaga (aczkolwiek jej nie otwierałem), więc nie powiem ci nic o niej (z tego co widziałem jest duża i dość nieporęczna. Mam pewien plan jej zawieszenia, ale muszę poczekać na przemeblowanie). Do EK dochodzi oczywiście również edycja standardowa. Niezwykle bogata jak na te czasy. Dostajemy porządną instrukcję, gruby (i to bardzo poradnik) oraz soundtrack w osobnym pudełku. Jak dla mnie warto, jeśli jeszcze masz jakieś pytania, to wal śmiało ;).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie dowiedziałem się wszystkiego. Ślędze oferty EK Risena w 3 różnych sklepach (muve, ultima, gram.pl) i we wszystkich ta oferta jest ciągle aktualna (na gramie posiadają ponad 10 sztuk) ale na chwilę obecną rak mi funduszy na tą grę, gdyż musiałem zaopatrzyć się w pewne rzeczy, gdyż za niedłuygo wyjeżdżam do Rumunii :happy: I tu się rodzi kolejne me pytanie. Czy moje zwlekanie z kupnem gry nie skończy się źle? Bo w sumie wolałym to wydanie kupić troszkę później, ale boje się, że wykupią i dla mnie już zabraknie.

Mówisz Dedexus, że zależy od ceny. Czy za 259.90 zł warto?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tą dostępnością to mówią różnie. Niby ma być ta EK dostępna jeszcze do czerwca, ale kto wie, czy po pozytywnych recenzjach nie wykupią dużej ilości egzemplarzy. Jest to pewne ryzyko, nie powiem, ale z drugiej strony, cena może spaść do około 200 złotych. Wtedy, będzie to bardzo opłacalny zakup. Czy warto brać za 259,90 złotych? Zależy. Zależy, czy lubisz "markę". Jednak, jeśli jesteś fanem gothica, to myślę, że się opłaca. Druga sprawa, to taka, że edycja standardowa jest już bardzo bogata, więc cała różnica cen leży w beczułce, amulecie, fladze, figurce i pocztówkach. Jak dla mnie warto pokusić się nawet o te 260 złotych, jednak to tylko moje subiektywne zdania, ostateczna decyzja należy do ciebie ;).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do DjAndzia:

Tą wadę trzeba reklamować. Masz do tego pełne prawo, a nie jest to jakiś drobiazg, na który można przymknąć oko. Na Twoim miejscu sam bym był wkurzony.

Nie wykluczam Lubuskigo Jagodowego bo nie piłem choć owoce w piwach raczej omijam. Ale moze moze. Najbliższy z dwóch filmików to jednak unboxing gry Starcraft 2 ponieważ Ultima się z zamówienia wywiązała :)

Widzę, że unboxing StarCrafta 2 już nakręciłeś (jeszcze go całego nie obejrzałem) i dodałeś kolejny bonus do degustacji. Kolega wyżej zaproponował Lubuskie Jagodowe, wiec aby nie odchodzić zbytnio od tej marki, to polecam przetestowanie przedstawiciela mojego prywatnego TOP 10, czyli Lubuskiego Jasnego (jeżeli nie lubisz zbytniej goryczki), oczywiście wraz z jakąś kolejną edycją kolekcjonerską :trollface: .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zamówiłem EK D3 z myślą o sobie, ale z powodów finansowych odsprzedałem swój egzemplarz. Ponadto przeszedł mi już zachwyt nad pendrivem więc bez żalu pozbyłem się tej gry.

Za to ostrzę sobie pazurki na ES Maksia 3 o ile jej cena znacząco spadnie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem jakimś wielkim kolekcjonerem [...] i jako fan Gothica noszę się z zamiarem kupna EK Risena 2.

Jeżeli Empik ma jeszcze je na magazynie, to polecam kupno właśnie tam. Cena wynosi 239.99 zł, a jeżeli wybierzesz odbiór osobisty w którymś z salonów, to za dostawę nic nie płacisz.

Trudno przewidzieć, jak będzie wyglądała przyszłość tej kolekcjonerki, ale żeby czasem nie było z nią tak, jak z "survivalówką" Dead Island :trollface: .

Tutaj interes kwitnie :D Jak ktoś teraz zdecydował się na zakup to jeszcze trochę zostało.

http://allegro.pl/diablo-3-edycja-kolekcjo...2325666770.html

Policzmy.

11 osób kupiło od tego użytkownika Diablo III - Edycja Kolekcjonerska w cenie 470 zł / sztuka.

11 x 470 = 5170

Cena z Gram.pl (z odbiorem osobistym) wynosi (zaokrąglając) 355 zł.

11 x 355 = 3905

Teraz odejmijmy:

5170 - 3905 = 1265

Na chwilę obecną gość zarobił "na czysto" 1265 zł. A jeszcze kilka sztuk zostało w zapasie :trollface: .

Czy to nie jest żyła złota :trollface: ?

Crix? Domyślam się, że czytasz ten wątek, jako gość, wiec zacytuję Twoją wypowiedź z 28 marca 2012 roku, jako podsumowanie tego, co napisałem powyżej. Myślę, że nie będziesz miał mi za złe (w końcu Ci to obiecałem, choć miało to nastąpić za około rok):

Oni kombinują, a prędzej nic z tego interesu nie wyjdzie niż zarobią :D Kupować trzeba limitowane nakłady a nie takie wychodzące w dużych ilościach. Diablo 3 nie jest bardzo limitowany. Przez dużą konkurencję ceny będą niskie.
Edytowano przez Wuwu1978
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Wuwu,

Jedno jest w tym dziwne - wątpie, aby gram sprzedał jednej osobie 50 sztuk kolekcjonerki 'Diablo 3'. Pamiętamy dobrze jakie ograniczenia nakładano na kupujących, plus obecne cyrki z brakiem dostępności i anulowaniem pre-orderów. Ta aukcja jest albo ściemą, albo koleś sprowadzi to z zagranicy - innej opcji nie ma.

@Seba77,

Tydzień temu nagrałem prezentację EK 'Risena 2' i w niej wyraziłem o niej swoje zdanie, czy warto ją kupować. W skrócie: jeśli jesteś fanem gier Piranii - jak najbardziej warto! Pozostali mogą z czystym sumieniem odczekać do jesieni i kupić za 50-100 zł taniej, bo wygląda na to, że owa EK się dobrze nie sprzedaje i wiele sztuk będzie dostępnych przez długi czas.

@pankamilek,

Wystawiłeś swój pre-order na aukcje, czy po prostu anulujesz? W którym sklepie zamawiałeś?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widzę że znów wraca psychoza D3, tym razem mnie nie bierze, jeśli Wirtus nawali to najwyżej poszukam później jak ceny opadną, a myślę że opadną do tych 350 PLN

co do Risena, zabawnie brzmi tekst że sprzedaż tylko do czerwca, a potem co spalą te egz. które zostaną czy rozdadzą biednym dzieciom w afryce? wg mnie ten tekst świadczy o tym że sprzedaż kolekcjonerki idzie żałośnie i ciśnienie próbują robić

a jak napisał Dedexus całkiem bogate jest wydanie standardowe więc sporo osób mogło uznać że beczka flaga i gnom (a i amuleciczek) to trochę mało jak za dodatkowe 140 PLN

a wracając do D3 myślę że miesiąc dwa po premierze sytuacja powinna się ustabilizować bo kto jak kto ale Blizzard kase robić umie więc czemu ma dawać zarabiać spekulantom jak sam może (jednym słowem IMHO będzie "dodruk")

PS Guild Wars Zwei na gram.pl się dziś skończył znowu

Edytowano przez marek79
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a wracając do D3 myślę że miesiąc dwa po premierze sytuacja powinna się ustabilizować bo kto jak kto ale Blizzard kase robić umie więc czemu ma dawać zarabiać spekulantom jak sam może (jednym słowem IMHO będzie "dodruk")

A, jak to było w przeszłości z innymi pozycjami Blizzarda w edycjach kolekcjonerskich? Robili "dodruki"? Pytam poważnie, bo wtedy się jeszcze zbytnio nie interesowałem tą tematyką.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i tu mnie masz :)

wcześniej nie wydawali przecież EK :)

Starcraft 2 nadal jest gdzieś tam do wzięcia

WOWy wprawdzie już wyszły ze sklepów ale też się pojawiają i to w uczciwych cenach (mówię o 2 ostatnich bo ten pierwszy to rzeczywiście biały kruk chyba)

ale z drugiej strony w WOWach chodzi o płatne MMO więc kolekcjonerki mogły być ukłonem wobec najzagorzalszych fanów

Starcraft jest osiągalny i sądzę że D3 też będzie ale to tylko moja opinia, można by rzec kobieca intuicja :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdybać można, ale fakt faktem, że obecnie jest na nią spory hype i kolekcjonerki sprzedają się "jak świeże bułeczki". Sam nie widzę problemu w ściągnięciu tej edycji np. z UK (choć teraz są akurat "tymczasowo niedostępne"). Żadnego "dodruku" raczej nie będzie, troszkę tego zostanie na magazynach więc szansa na dorwanie EK D3 po premierze jakaś tam rzeczywiście istnieje.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te Diablo rozchodzą się jak cieple bułeczki już 20 sztuk zeszło. a jeszcze wczoraj na kup teraz schodziły za 570zł:D Choć dziwne jest to ze to nie jest żadne sklep z grami, wiec zapewne sprowadzone z zagranicy jak mówicie.

Edytowano przez DjAndzia
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

temat (D3?) rozgrzewa publikę tego wątku o tej porze 14 odwiedzających :)

@bleub

wszystko zależy od zainteresowania, jeśli na świecie też będzie brak to dorobią IMHO, jeśli braki będą tylko w wersji z "okładką" PL i inną z Czech czy Litwy to raczej nie :)

@DjAndzia

pytanie czy one rzeczywiście istnieją (te egzemplarze) a jeśli tak to skąd są (może po francuzie lub dojczu :D)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja świadomie nie zamówiłam kolekcjonerki D3. Mimo, że gry doczekać się już nie mogę, wystarczy mi edycja standardowa (już do mnie przybywa z daleka, jupi jupi jeee). Tak naprawdę to ta kolecjonerka nie porywa jakoś specjalnie. Pen owszem, fajny, ale mały i bez uchwytu na smycz - łatwo go będzie zgubić. Odpuściłam więc.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam newsa dla chcących kupić Ek mass effecta 3 na pc albo shoguna 2 ek i mogących dostać sie do Opola. Minusem są ceny (199 za MA3 i 220 zł (tu uwaga ta: ek nie jest w żadnej sieciówce tylko w pewnym małym sklepie z grami więc myślę że tu coś się uda utargować) za shoguna) ale patrząc na ceny na allegro nie jest tak źle jeszcze. Jak ktoś zainteresownay to pisąć na PW to dam namiary.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pen owszem, fajny, ale mały i bez uchwytu na smycz - łatwo go będzie zgubić. Odpuściłam więc.
Nie wiem, ja mojego Kryształu Dusz (o ile zakup przebiegnie zgodnie z planem) w ogóle nie zamierzam nosić. Jasne, fajnie byłoby sobie go nosić i mieć dostępne te dodatkowe gigabajty, ale mi wystarczy, że będzie miał instalkę D2 i D2:LoD. Dlatego więc po zakupie tylko raz wbiję kryształ w czaszkę i postawię ją dumnie na którejś półce w pokoju. Poza tym - takie gadżety są jednak zbyt drogie lub zbyt kruche, by narażać je na zgubienie, kradzież lub zniszczenie. I wiem, co mówię, bo dopiero co wczoraj przypadkiem odłamała mi się przywieszka z wilkiem od mojego wiedźmińskiego medalionu z Wiedźmina 2 na Xboxa. Swoją drogą - jeśli ktoś wie, czy da się to jakoś naprawić, a jeśli tak - to jak, będę wdzięczna za informację ;)
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...