Skocz do zawartości

Polecane posty

Ludzie najświeższa wiadomość http://mycraft.pl/hot-1-9-pre-release-link/ .Tak to jest to co myślicie .Pre relese 1.9 , notchowi chyba się spodobał ten pomysł .A bałwanki są takie fajne.Zrobię sobie fortece z śniegu gdzie będą bałwany w specjalnych strzelnicach odwracać uwagę crepow i zombie i innych.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra... Na początku - sorry, ale nigdy w życiu w Minecrafta nie grałem, więc będą pytania "od nooba" :P

Czy Minecraft jest darmowy? Tzn. czy istnieje opcja gry bez płacenia? Nie żebym skąpił, ale nie chcę płacić 13 euro za coś, czego nie spróbowałem. Na oficjalnej stronie mogę tylko włączyć grę w przeglądarce...

No i gdzie mogę znaleźć jakieś dobre FAQ dla noobów? Wiem tylko tyle, że Minecraft = budowanie w dzień i survival w nocy :P Ale po tym, co widziałem na filmikach... Wiem, że robi się też masę innych rzeczy :f

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pograłem trochę w 1.9 i wrażenia z gry bardzo pozytywne. Bałwany całkiem pocieszne, jeśli jest ich kilka potrafią nieźle zaspamować przeciwnika. Szkoda, że usunęli dźwięk otwieranych skrzynek. Niby mała rzecz. NPC wyglądają... cóż oryginalnie. Mają duże nosy :) Mi ten patch bardzo się podoba, czekam na kolejne.

PS nie spotkałem grzybowego biomu i krów. To on juz jest?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kupciak

Z tego co wiem to jest niemożliwe.

@ZdeniO

Minecraft nie jest darmowy. Możesz ściągnąć jego demo( bodajże 90 min gry) a potem trzeba kupić. Ale jak teraz kupisz to będziesz miał pełną wersję ( a mc wyjdzie w listopadzie), updaty czy możliwość wybrania własnego skina(wygląd postaci).Co do FAQ to polecam ci także luknąć na www.mycraft.pl Znajdziesz tam najnowsze wiadomości o Minecrafcie. Jak poszukasz to i na tej stronie są różne poradniki.

@fergiX

Tak jest już. Występuje tam grzybowa krowa którą można strzyc nożycami , wypadną grzybki i po ostrzyżeniu zamieni się w zwykłą "mućkę".

Edytowano przez Weq
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kupciak z tego co wiem to one się same nie generują. Ale jeśli ci się wygenerował to hmm dziwne :)

@ZdeniO jest demo Minecrafta. Masz całą dostępną zawartoś gry na określony czas. Co do FAQ to nie wiem za bardzo. IMO najważniejsze byś ogarnął crafting. Wszystko znajdziesz na minecraft wiki.

minecraftwiki.net/wiki/Crafting

Edytowano przez fergiX
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PS nie spotkałem grzybowego biomu i krów. To on juz jest?

Jup, podczas tworzenia świata skorzystaj z tego seeda: 5630765669477878057 i udaj się do x:150 z:60

Ja mam jakiegoś pecha, stworzyłem już kilka światów, a nie trafiłem na żadną wioskę xD (wiem, że seed gimmeabreak spawnuje mnie w wiosce, ale to nie to samo)

Czy Minecraft jest darmowy? Tzn. czy istnieje opcja gry bez płacenia?

Tylko ten co jest na stronie, MC Classic, bez survivala.

No i gdzie mogę znaleźć jakieś dobre FAQ dla noobów?

YT, przeróżne przewodniki survivalowe, ja się uczyłem chyba od niego:

No i niezawodna minecraft wiki, z wszystkimi receptami do wytwarzania przedmiotów itp.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up O dzięki. A na jakiejś stronie są te seedy wypisane? Tak jak napisałeś, że taki odpowiada za spawn w wiosce, taki za grzybowy biom. Skąd to wiesz, że się tak zapytam? :)

PS ja spotkałem 3 wioski, wszystkie były na terenach piaszczystych. Może tam poszukaj?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ZdeniO

Wersja demo Minecrafta pozwala w sumie na nielimitowaną grę ,,ogólnie". Jednak w praktyce jest to 90 minut na każdą nową grę(na tej samej mapie). W pełnej wersji można tworzyć własne mapy poprzez wpisywanie randomowego seeda(literki, które przemienione na kod tworzą odpowiadający mu teren). Wersja 1.8.1 obecnie pozwala też na tworzenie światów Creative i Survival( z dodatkowym modderskim narzędziem na zmianę mapy już zrobionej, jako S na C i z C na S). Wszystkie opisy danych aktualizacji są wyszczególnione w internecie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up O dzięki. A na jakiejś stronie są te seedy wypisane? Tak jak napisałeś, że taki odpowiada za spawn w wiosce, taki za grzybowy biom. Skąd to wiesz, że się tak zapytam?

Ten seed z biomem grzybowym wziąłem od Yogscast, wczoraj wypuścili kilka filmików o v1.9 i był też filmik o tym biomie, w opisie dali seed i koordynaty, a ten z wioską znalazłem u Patryka z MinecraftPolska (kanał yt, jedyny polski kanał o MC, który mam siłę oglądać, bo Patryk pokazuje tam różne mody, czy rożnego typu tutoriale)

Dziś mam zły dzień, już drugi raz jednego dnia wprowadzam Zdenia w błąd! Zapomniałem o demie, wybacz :]

Edit: linki do wspomnianych kanałów, jakby ktoś potrzebował:

MinecraftPolska: http://www.youtube.com/user/MinecraftPolska

Yogscast: http://www.youtube.com/user/Bluexephos

Edytowano przez deffik
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ohoho wielkie dzięki wszystkim za linki do stron. Na pewno sobie poczytam i skorzystam :)

A ja juz bardzo dawno wilków nie spotkałem. Tak jak i śnieżnego biomu.

A co do NPCów to wszyscy będą mieli taki wygląd jak teraz czy ich ubiory będą bardziej różnorodne? Wiadomo coś o tym?

Edytowano przez fergiX
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz zdobyć IP do jakiegoś serwera. Zwykle są to zoragnizowane grupy z własnym forum, jak na przykład mycraft.pl

Możesz też utworzyć własny serwer i grać czasem z przyjaciółmi(najlepiej tworzyć przy pomocy Hamachi).

PS. W przypadku Yogscast to ci panowie znają się od dłuższego czasu i w ich serii ,,Shadow of Israphel" pomaga im wiele różnych osób ;] Ogólnie w kilka osób gra się lepiej, jednak trzeba mieć pomysł. Niedawno jeszcze zakiewicz hostował serwer, który był od czasu do czasu dostępny, jednak teraz to nie wiem, czy nadal stoi.

PS2. W razie czego mogę pomóc w postawieniu serwera na Canary(jak wyjdzie wersja pod 1.8.1) lub też normalnego.

Edytowano przez Shaker
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(najlepiej tworzyć przy pomocy Hamachi)

Nieprawda. Po prostu dużo zależy od tego, jaki jest internet - jeśli jest możliwość łączenia się z zewnątrz, wystarczy własne IP (ewentualnie coś pokroju no-ip dla zmiennego adresu), zaś jeśli są z tym problemy - wtedy się sięga po Hamachi. Jeśli chcesz ograniczać dostęp, wystarczy whitelista. A stawianie serwera wcale takie trudne nie jest, wszystko jest na odpowiedniej stronie Minecraft Wiki. Jeśli chcesz świat z konkretnego seeda, możesz odpalić serv, wygenerować losowy, zmienić seed w konfiguracji i skasować to, co powstało (ew. zmienić jego nazwę, czy to folderu czy w pliku konfiguracyjnym).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...