Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

hohen95

Radeon 5850 vs Nvidia GTX 470

Polecane posty

GTX470: szybszy, więcej pamięci, nieco prądożerniejszy i wydziela trochę więcej ciepła, minimalnie głośniejszy, lepiej się podkręca.

HD5850: wolniejszy, mniej pamięci, nieco oszczędniejszy i wydziela trochę mniej ciepła, minimalnie cichszy, gorzej się podkręca.

Różnica w wydajności jest zauważalna (GTX470 wydajnościowo bliższy jest 5870 niż 5850). Większa ilość pamięci jest przydatna w niektórych grach (np. GTA4). Prądożerność nie robi kompletnie żadnej różnicy (rachunku się zmienią co najwyżej o kilka zł rocznie), a wydzielanie ciepła nie jest na tyle duże by stanowiło problem (jak w przypadku GTX480). Różnica w ciszy jest nieznaczna. Nie dość że GeForce jest wydajniejszy, to jeszcze dostaje większego kopa po podkręceniu (choć oczywiście by jego pełen potencjał wydobyć przyda się lepsze chłodzenie).

No i co tu można dodać... Jako że cenowo są dość podobne, to zwycięzcą IMHO jest GTX470, który ma zdecydowanie więcej zalet.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.benchmark.pl/testy_i_recenzje/C...rona/10516.html

Tutaj jest test 5 kart gtx460, ale dodane są radki 5850/30 jak i gtx470, akurat wkleiłem test z Crysisa to ok 2fps w tej grze 5850>gtx470. ale reszta testów jest górą dla geforce. Popatrz może będziesz chciał w jakąś gierkę zagrać którą przetestowali:P to będziesz wiedział "co lepsze" .

Oczywiście w pełni zgadzam się z yojo2 :)

Pozdro

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam radka 5770 i też się dobrze sprawuje... więc nie wiem co chciałeś Scania124L420 osiągnąć swoim komentarzem. Porównujemy te karty ze względu na osiągi nie na to z jakiej stajni są ponieważ obydwie robią równie dobry sprzęt.

Natomiast co do tematu nie będę oryginalny i powiem zdecydowanie gtx 470, który będzie szybszy od tego radka, a tak jak yoyo napisał na rachunku aż takiej różnicy nie zauważysz.

@up: owszem ten radek jest tak samą dobrą kartą jak kiedyś, ale jest natomiast dużo mniej opłacalną :wink:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dylemat, którą wybrać kartę, dlatego chcę się Was poradzic. Weźcie pod uwagę wszystkie aspekty dwóch kart. za odpowiedzi z góry dziękuję i pozdrawiam:

hohen95

Weź GTX 470, bije radeona 5850 na głowę, sam mam GTX 470, jest odrobinę ciepły to fakt (i w niczym to nie przeszkadza), ale sprawuje się lepiej od 5850. ^^ Też miałem taki dylemat, ale mówię ci, nie ma co się zastanawiać.

GTX470: szybszy, więcej pamięci, nieco prądożerniejszy i wydziela trochę więcej ciepła, minimalnie głośniejszy, lepiej się podkręca.

No i co tu można dodać... Jako że cenowo są dość podobne, to zwycięzcą IMHO jest GTX470, który ma zdecydowanie więcej zalet.

Powodzenia w podkręcaniu 80 C referenta. ^^

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowana większość kart GTX470 to referenty, więc nie ma różnicy co weźmiesz bo i tak dostaniesz tę samą kartę. Bierz najtańszą i tyle. Ewentualnie jak koniecznie chcesz dopłacić to możesz wziąć wersję SOC (Super Over Clock) od Gigabyte, która jest fabrycznie podkręcona i ma fajne chłodzenie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a pytanie jaki masz zasilacz??

jaki procesor???

Kogo pytasz?

Jeśli autora, proponowałbym mu mieć odrobinę mocy w zapasie, bo jednak GTX 470 jest odrobinę bardziej prądożerny.

A jaka wersja GTX 470, jakiej firmy mam brać??

Referent obojętnie jaki, najtańszy był chyba INNOVISION za ok. 950 zł, najdroższe Gigabyte i Asusy za ponad 1100 zł. Na twoim miejscu wziąłbym referenta, bo chyba nie zamierzasz podkręcać? Poza tym w cenie dobrego niereferenta (GTX 470) z dobrym chłodzeniem mógłbyś już kupić referenta 480, ale wtedy brakłoby ci pewnie watów w zasilaczu. ;) Może jednak napisz, jaki masz ten zasilacz?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do Inno3D to on jest już od dawna niedostępny (tzn. nie w takiej cenie jak kiedyś); w tej chwili najtańsze są Asusy i Twintechy, choć to zależy od sklepu. Spokojnie się powinno dać dorwać referenta GTX470 od ~950zł.

A co do niereferenta to gadasz bzdury... świetny GTX470 SOC od Gigabyte kosztuje ~1150zł. Wskaż mi gdzie za tyle znajdziesz GTX480. Słucham. :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Intel Xeon X3440 LGA1156 BOX

Gigabyte GA-P55-USB3 Intel P55 LGA1156

Samsung 500GB SATA2 (HD502HJ)

Goodram DDR3 4GB(2x2GB) PC1600 Play CL8

OCZ StealthXStream 2 SLI 600W

Nec nagrywarka DVD AD-7241S czarny OEM

CoolerMaster Elite 370

+

GTX470 SOC

Czy taki zestaw komputera do 3300 zł może być, czy może coś jeszcze zmienić. Komputer kupuje dopiero za 2 tyg.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skąd masz te dane co do gier? Bo choćby GTA4 wykorzystuje maks. 3 rdzenie, a nie żadne 6.

Poza tym Xeon ma Hyper Threading. Jego wydajność w aplikacjach wykorzystujących wszystkie rdzenie logiczne nie jest wcale mniejsza od 1090T. Powiedziałbym nawet, że wygrywa. Ponadto dzięki wydajniejszej architekturze lepiej się będzie sprawował w teraźniejszych grach. Biorąc pod uwagę że podkręcają się do podobnych wartości to wybór jest (jak dla mnie) oczywisty).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

F1 2010, Metro 2033 (lekko), GTA4, RE 5, i tak dalej i tak dalej... i będzie ich jeszcze więcej. Phenom X6 to inwestycja w przyszłość a Xeon nie tak bardzo...

F1 2010 u mnie maks. 3 rdzenie, gta4(choć grafa na maksa nie jest wykorzystywana) to ok. 60% z czterech. Nawet jak zmniejszę rozdziałkę to nic nie zmienia. W przyszłości będą gry, które skorzystają z 6 rdzeni ale nawet ten Xeon z ht będzie niewiele słabszy od 6 phenoma. Architektura itp. będzie więcej jak chociaż jedna gra (nie aplikacja) skorzysta z 6 rdzeni.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...