Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Bethezer

Darksiders (seria)

Polecane posty

Ja mam pytanie czy ktoś wie kiedy powstanie książka Darksiders? O ile już nie powstała, to kiedy wyjdzie? Czy ma ktoś takie informacje?

Fabuła gry mnie po prostu powaliła, jest świetnie moim zdaniem powiązana. Wszystko się układa z czasem w całość mimo nadchodzącej drugiej części gry (za parę lat).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli się dobrze orientuje, to nie ma żadnych konkretnych informacji na temat książki (chociaż mogę się mylić :rolleyes: )..

Co do fabuły: wg mnie także jest świetna. A że fabuła to jedna z najważniejszych (dla mnie) rzeczy w grze, dlatego też Darksiders mi się spodobał :happy:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio mam na tę grę ochotę i mam pytanie: czy osoby grające w nie mogli by odpowiedzieć na parę pytań?

1. Jak z sterowaniem na wersji PC? Można WSAD + myszka (ew parę innych klawiszy jeśli są jakieś dodatkowe moce/ umiejętności)

2. Słyszałem, że ma spore wymagania, czy pójdzie mi na:

Pentium Dual Core E5200

Geforce 9600GT

Karta dźwiękowa: Realitek HD audio

RAM 4 GB

Windows XP Professional Service patch 3

3.Polecacie tę grę? :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. No jasne że tak :smile: Ja tak grałem i nie miałem większych problemów ani powodów do narzekań..

2. Spokojnie ruszy, nie ma najmniejszych obaw :wink:

3. Zdecydowanie tak :smile: Bardzo ciekawa fabuła, zróżnicowane zagadki, fajne walki z bossami, gra nie jest taka krótka, graficznie przyzwoicie wygląda, dobrze prezentują się także bronie głównego bohatera. No po prostu: brać i grać :biggrin:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wprawdzie slashery mi niezbyt odpowiadają (ale lubię od czasu do czasu np. w Devil May Cry 4 czy w Ninja Blade pograć) ale ten jest jakiś taki...dziwny, kierowanie jeźdźcem Apokalipsy to chyba nowość na PC i gra po pooglądaniu parę gamepley mi się po prostu spodobała.

W takim razie dziękuję wam za odpowiedź i teraz jestem pewien, że zakupię. Czuję, że miło spędzę przy niej czas :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja do tej pory ukończyłem grę dwa razy, ale jestem przekonany, że przejdę i trzeci :biggrin: Przy pierwszym przechodzeniu gra mi się bardzo spodobała, dlatego postanowiłem przejść ją po raz drugi. I przy drugim podejściu gra trochę straciła w moich oczach, ale nadal uważam ją za grę godną polecenia :wink:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A właśnie jeszcze jedno pytanie, w gamepleyach które oglądałem (nie było tego dużo aby nie spoilerować sobie) kamera była cały czas za plecami głównego herosa, czy tak jest przez całą grę czy raczej kamera robi takie uniki jak w hmmm np. w Resident Evil 3, że zmienia swoje położenie i np. widzimy bohatera z przodu i w takim trybie musimy walczyć. Bo w Devil May Cry 4 tak było czasami.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm.. Nie jestem pewien czy chodzi Ci o to, co mam na myśli, ale odpowiedź brzmi: tak. Przyjdzie nam momentami przyglądać się facjacie głównego bohatera.. Jest to nawet konieczne podczas walki z pewnym bossem.. Ale szczegółów nie chcę zdradzać :tongue:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

up

Ach no tak.. Teraz sam sobie to wyjaśniłem :rolleyes: W DMC nie można było sterować kamerą, tylko dostosowywała się ona do położenia bohatera. Żeby zmienić kamerę trzeba było przejść bohaterem w inne miejsce. A tu jest swoboda w tym względzie. Sorry, mój błąd :tongue:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

eee....w dmc4 ja sobie prawym analogiem dowolnie obracam kamerą w każdym możliwym kierunku :) Chyba, że mówisz o innej części.

Ja Darksiders sobie podarowałem na podstawie widzianych na yt filmików. Poza walką wygląda to nawet interesująco, jednak walka zdaje się taka...monotonna. Czytałem gdzieś (chyba nawet w tym temacie), że można przejść całą grę, nawalając tylko w lewy przecisk myszy :huh: . A to nie do końca to, czego bym po slasherze oczekiwał.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no teraz to ja już sam nie wiem jak to jest z tym sterowaniem w DMC (4)... Nie grałem na padzie, dlatego nie wiem czy można sobie było dowolnie kamerą obracać :rolleyes: Ale na klawiaturze chyba czegoś takiego nie ma (sam już nie wiem :wacko: )..

A odnośnie przejścia Darksidersa tylko używając lewego przycisku myszy - obawiam się że można przejść każdego slashera w ten sposób. Owszem, walki i są monotonne, ale jak się używa różnych broni to ta monotonia nie jest aż tak widoczna.. Co prawda finishery jakimi wykańczamy przeciwników występują chyba (taki mi się wydaje) w ilości 1 finisher na 1 rodzaj przeciwników, a powinno być to bardziej urozmaicone :rolleyes:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A odnośnie przejścia Darksidersa tylko używając lewego przycisku myszy - obawiam się że można przejść każdego slashera w ten sposób. Owszem, walki i są monotonne, ale jak się używa różnych broni to ta monotonia nie jest aż tak widoczna.. Co prawda finishery jakimi wykańczamy przeciwników występują chyba (taki mi się wydaje) w ilości 1 finisher na 1 rodzaj przeciwników, a powinno być to bardziej urozmaicone :rolleyes:

Treserze drogi, dobry slasher to taki slasher którego NIE DA się przejść spamująć podstawowe kombo. :P Życze powodzenia przy kończeniu np. God of War za pomocą button mashingu :P A DMC z uwagi na specyficzne sterowanie w ogóle nie da się przejść podstawowym kombo :P Co do finiszerów to 1 finiszer-1 przeciwnik to standard, więc nie ma tu ujmy dla Darksiders. I z tego co kojarzę to DMC4 poza menusami nie obsługuje myszy.

Tytułem pozostaje ciągle zainteresowany, jeśli się tylko w przecenie jakiejś trafi :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

up

I tu się z Tobą zgodzić nie mogę :rolleyes: (Mała poprawka: nie wszystkie slashery, lecz wiele z nich) Wg mnie wiele slasherów (nie powiem dokładnie ile bo nie znam wszystkich) da się przejść używając podstawowego kombosa.. Ale wypadałoby przy tym używać uników, jeśli takowe istnieją (unik to przecież nie atak). Wiem, że przechodzenie gry w ten sposób to istna męczarnia, jeśli można wykorzystać bardziej złożone kombosy, ale fakt jest faktem - jeśli podczas walki z bossem nie jest konieczne użycie specjalnego kombosa, to grę spokojnie można przejść używając podstawowego ataku - bo niby kto inny jak nie bossowie są najbardziej wymagającymi przeciwnikami w slasherach? Zwykły, podstawowy przeciwnik, którego w grze spotyka się w hurtowych ilościach? Raczej nie.. Nie jestem broń Boże zwolennikiem takiej gry, ale stwierdzam, że tak się da :wink:

EDIT: Widać że lekko odbiegamy od tematu :tongue:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up

No jak sie uprzesz to w teorii da rade tak przejść każdego slashera. Ale w dobrej grze autory WYMUSZAJĄ używanie ciosów specjalnych. I to nie tylko na bossach, ale też na zwykłych przeciwnikach.I chyba mówisz o niskich poziomach trudności :P

Serdecznie przepraszam moderacje za offtop :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwól iż zacytuję samego siebie:

(Mała poprawka: nie wszystkie slashery, lecz wiele z nich)

Zauważ, że napisałem ogólnikowo, a mój post nie dotyczył wybranej gry/gier. :wink: Nie grałem we wszystkie slashery, więc nie mogę się wypowiadać na tak szerokim polu.. :smile: A mówiłem może o najniższym poziomie trudności, a może nie.. :rolleyes: Jakbyś kto się uparł to może dałby radę przejść daną grę używając tylko podstawowego ataku na najwyższym poziomie trudności :tongue: Ale zakończmy ten offtop, co by się nie narażać moderacji :smile:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do "Darksiders można przejść nawalając w podstawowy atak" to ja to tu napisałem. ^_^ Co prawda każdy slasher tak ma i w każdym finezja jednak pomaga ale nic nie poradzę na to, że Darksiders nawalanie w jeden atak jest dużo bardziej skuteczne a finezja nie daje tyle ile w innych slasherach ;).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno pytanko ale teraz w sprawie instalacji, dopiero teraz przeczytałem to na CDP i trochę mnie zdziwiło, że kupując grę w pudełku nie otrzymuję gry na płycie tylko muszę ponoć ściągać ją z steama (całe 9GB) czy rzeczywiście tak jest? A może steam tylko aktualizuje Darksiders? (prościej pisząc, gry w pudełku nie ma tylko kod do steama który umożliwi mnie do sciągnięcia instalki?)

Ja w DMC 4 atakowałem prawie wszystko za pomocą demonicznej ręki (grając Nero) i jakoś mnie to bawiło :) A nawet jak grę można przejść tylko za pomocą jednego combossa to mi to nie przeszkadza.

Jako, że widzę, że Treser IMO źle zrozumiał pytanie to naprostuję jedno stwierdzenie. Sterowanie WSAD + myszka jest standardem i można DOWOLNIE sterować kamerą za pomocą myszki jak w FPS-ie chyba, że namierzysz konkretnego przeciwnika.

Zadałem niejasno pytanie ale właśnie o to mi chodziło, czyli jest naprawdę bardzo dobrze bo właśnie takiego sterowania po Darksiders oczekiwałem :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to pewnie ten koleś co się skarżył na forum CDP zakupił pewnie na Allegro tylko kod do Steama i teraz ma wielkie żale :) to fajnie, że gra się instaluje normalnie. Z zakupem Darksiders poczekam do ujawnienia promocji przez CDA (taj nowej) bo chodzą słuchy, że może być akurat wtedy w tej promocji :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdobył ktoś achivmenta "Zaprawiony w boju", bo nie jestem do końca pewny czy gra zrobiła mnie na szaro czy nie. Z tego co się mniej więcej orientuje to trzeba mieć na maks. lvl wszystkie bronie, wszystkie ataki i

Ostrze Armagedonu

, ale nie jestem pewien czy także wszystkie ataki Gniewu na maks. lvl i tutaj moje pytanie czy potrzeba. Od razu uprzedzam, że jeśli chodzi o bronie mam je na maksa upragednięte, tak samo z broniami ranged.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wiadomo nie długo w królewskiej promocji CDP będzie Darksiders za 5dych warto go kupić nie posiadając pada?

Wg. mnie tak (z tym że osobiście nie lubię grać w nic na padzie), chyba że Grałeś już w podobne gry (np. Devil May Cry) na klawiaturze i nie było zbyt komfortowo.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...