Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Bethezer

Darksiders (seria)

Polecane posty

Żeby to wciórności! Niestety nie zaliczyła mi gra achieva za Tiamat... Ma ktoś sejwa? Bo ja, chyba nigdy nie zmądrzeję i zapisuję prawie zawsze na jednym slocie....:/

Ależ mnie wkurzył ten nietoperz. Z początku wydawał się nie do pokonania, dopiero po jakimś czasie znalazłem na niego sposób. Ale to dobrze, że walka z bossami wymaga pomyślunku - zwykła rąbanina nie bawi tak jak łamiglówka :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj włączyć grę od nowa i sprawdź czy ci się nie dobił, jeśli nie to po prostu straciłeś achika :/ . Co do bossów i walk z nimi

praktycznie tylko ta z Tiamat wymaga jakiegoś tam pomyślunku, reszta jest banalna np. taki Styks, najpierw rozwalasz mu maskę, a później tylko strzelasz, albo Żałobnica, rozwalasz jej osłonę na serce, przemiana i koniec walki

. Dla mnie osobiście walka z

Abadonem

była najfajniejsza i najlepsza :tongue: .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Włączyłem grę ponownie i nic. Nie pomoże mi sejw? A jeśli będę grał od nowa też mi nie zaliczy? Cholerka, lubię achievy i zależy mi na nich, zwłaszcza jeśli powinienem dostać a steam/gra nie zalicza. :/

Dobra tam, idę oglądać mecz :) Ale jeśli jest jakiś sposob na te acziki, żeby je nabić, chociaż gra nie zaliczyła, to napiszcie proszę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak są ukryte achivmenty, normalnie na ich liście ich nie widać ale wystarczy wejść na globalne osiągnięcia i tam jest pokazana full lista wszystkich achivmentów, razem z tymi ukrytymi. Niestety nie ma opisane co trzeba zrobić, żeby je zdobyć ale przy większości można się domyśleć po samym obrazku, w razie problemów służę pomocą :laugh:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm rozumiem, że masz te ukryte wszystkie odblokowane? No cóż, przejdę grę, to wtedy zapytam :) A nuż sam wpadnie jakiś :)

Nie podoba mi się ta pustynia. Jakaś taka nieciekawa. A i z ciekawości, nero na jakim kompie grasz w Darksiders? Tnie Ci się?

Bo mi trochę czasem przycina, a wymagania z pudełka spełniam zalecane idealnie :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie z Darksiders jest tak, że konwersja nie należy do idealnych wiec gra potrafi haczyć momentami, a gra spełniać może 100% zalecane wymagania :wink: . Co do ukrytych to nie mam jeszcze jednego, ale jestem na dobrej drodze żeby go zdobyć i dostać upragnionego calaka :laugh: .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moje ulubione walki

z robalem na pustyni i z tym bydlaczym robotem po uwolnieniu anioła śmierci o ile dobrze pamiętam

:P

wg mnie największym minusem jest to że nie można zacząć 2 raz gry ze zdobytym wyposarzeniem z poprzedniej rozgrywki

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@woj

True, walka ze

Stragą

przy użyciu portali naprawdę była świetnie wykonana. :) A przy drugim przejściu gry co prawda wszystkich przedmiotów nie zachowujesz, ale jeśli za pierwszym razem zebrałeś 10 części Abyssal Armor to po nowym rozpoczęciu gry zbroję zachowujesz. Przydaje się zwłaszcza gdy planujesz przechodzić grę na Apocalyptic.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Darkmen

Gdzieś czytałem - może na jakiejś wiki? - o błędzie w wersji PC, który uniemożliwia wykorzystanie Zbroi Otchłani przy ponownym przechodzeniu gry. Zresztą, to nawet dobrze. O ile na normalnym walkę traktowałem jako uciążliwy przerywnik, o tyle na apokalipsie nabrała rumieńców. Nie doszedłem daleko, ba, dopiero pierwsze wrota po hotelu serafimów za mną. Niemniej, już tu czuć, że ślizg się na coś przydaje. Pierwszą grę przeszedłem, używając praktycznie jednej kombinacji, tj. ślizg + uderzenie mieczem*, po cichu liczę, że na wyższym poziomie trudności będę musiał wykazać się nieco większą różnorodnością.

*Szybki, odpychający przeciwników, pozwalający uniknąć ciosów atak. Może frytki do tego?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jednak da się użyć Zbroi Otchłani przy ponownym przechodzeniu gry ale jest jedno ale. Żeby zacząć z nią grę trzeba najpierw przed rozpoczęciem Nowej Gry przejść jeszcze raz walkę z

Abadonem

, następnie właśnie bierzemy Nową Grę i pytają się nas czy chcemy jej użyć.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ano właśnie.. Darksiders :smile: Leży sobie na półce i patrzy na mnie łaskawie mając w oczach to coś, co sprawia, że chyba wkrótce przejdę grę ponownie :biggrin: Grę ukończyłem już dwukrotnie, ale po zakończeniu semestru nastąpi czas trzeciego przejścia gry. Co prawda do tego czasu zostało jeszcze troszkę ponad miesiąc, jednakże chyba nie powstrzymam się przed tym, żeby po raz kolejny wcielić się w Wojnę :wink: Tym razem jednakże wybiorę sobie średni bądź niski poziom trudności, co by się fajnie i bezstresowo grało - może trzecie przejście gry będzie lepsze niż drugie (na poziomie najwyższym) :rolleyes:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Darksiders.. Achh.. no i w sumie tyle. Streściłem moje przeżycia z grą maksymalnie.

Nie chcę się rozwodzić nad zaletami- gra dostała 9 w CD-Action i wg. mnie zabrakło jedynie plusa.

Ale jest jedna "wada", która sprawia, że w moim odczuciu gra nie zasługuje na pełną dychę- chodzi tu o brak "systemu oceniania" w stylu Devil May Cry. Jedyne co widzimy to cyferka mówiąca ile zadaliśmy ciosów w serii Combo. To nie przebije radości, jaką daje zdobycie SSS podczas walki z czarcimi pomiotami i innym cholerstwem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kolega powyżej

Polecam się zainteresować Lost Planet 2 na dowolną platformę. Niby kooperacyjna strzelanina, ale z zaimplementowanym systemem ocen.

Osobiście nie widzę potrzeby dorzucania czegoś takiego w kolejnej grze z serii. Nie nazwałbym Darksiders slasherem czy inną rąbaniną: fakt, walki jest dużo, jest różnorodna i te sprawy, ale równie wiele jest eksploracji terenu i elementów "z platformówek".

A tak tego, jaki jest Wasz ulubiony moment w grze? Mój to - na początku niezbyt mi podchodził, ba, był nawet irytujący -

walka z bossem-czerwiem. Ucieczka po arenie i strzelanie ulepszonym pistoletem - to jest to;) Właściwie cały etap "pustynny" bardzo mi się podoba, ale ja ogólnie kocham motyw wszędobylskiego piasku - patrz: Varant w G3 - więc nie jest to nic dziwnego. Ciekawy był lot anielskim wierzchowcem, tak samo pojedynek na liczbę zabitych aniołów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ulubiony moment w grze? A ja wiem? Chyba nie ma takiego.. No może walki z bossami (wszystkimi) - bo były fajne i różnorodne :wink: A po nich dostawał się nową broń itp itd.. A ulubiona lokacja - nie ma takiej wg mnie.. Wszystkie lokacje mi się spodobały - wieża Tiamat, pustynia, żelazne sklepienie..

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chodzi tu o brak "systemu oceniania" w stylu Devil May Cry.

Jeśli masz dostęp do konsoli to zagraj w Bayonettę. :>

Nie nazwałbym Darksiders slasherem czy inną rąbaniną: fakt, walki jest dużo, jest różnorodna i te sprawy, ale równie wiele jest eksploracji terenu i elementów "z platformówek".

Mimo wszystko slashera w tym wszystkim najwięcej. Jednak gra naprawdę ma sporo fajnych rozwiązań, które dają mnóstwo radości. Portale, manipulowanie czasem, zabawy bumerangowym ostrzem (crossblade się to nazywało?). Fajne to było. ;)

Mi się podoba prawie to samo co Pagułowi. Dla mnie dosiadanie Ruin na pustkowiach Ashlands i walka z grzbietu rumaka była naprawdę fajnym sposobem na odpoczęcie od momentami dłużącego się wątku głównego.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...