Skocz do zawartości

Piłka Nożna IV


Turambar

Polecane posty

Jeśli pojawiał się twój w temacie to było to zazwyczaj psioczenie na sędziego lub w przypadku zwycięstwa Legii radość z wygranej. Twoje posty idealnie wpisywały się w myślenie Kalego "jak sędziowie nam źle zagwiżdżą to skandal i korupcja, ale jak nam się uda skorzystać, to no cóż - bywa".

Pojawiam się w temacie częściej, ale jak widzę na dwie strony dyskusję o tym, jaki to Milan nie jest super (co mi nie przeszkadza akurat, chociaż jakiś ruch jest) to nic nie piszę, bo i po co? Zwłaszcza, że mi akurat wyniki tego klubu wiszą. A na sędziego psioczyłem bo raz, miałem podstawy a dwa, miałem do tego prawo. Ty zawsze siedzisz cicho, jak gwizdek coś odstawi? Ciekawe, że niezbyt było to widać w trakcie MŚ po meczu Hiszpania - Paragwaj. Jak coś do mnie masz to po prostu nie czytaj postów, nikt jaśnie hrabiego nie zmusza.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6k
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź
Wczoraj zresztą obejrzałem mecz Borussi Dortmund z Freiburgiem. Do wejścia Kuby i Lewandowskiego, BVB strasznie się męczyła i zmarnowała kilka świetnych okazji do wyrównania. A Robert, po trzech minutach od wejścia na boisku ładną główką, strzelił na 1:1. Kilka minut później po akcji Błaszczykowskiego i Piszczka, samobójczego gola strzelił jeden z obrońców Freiburga. Szkoda, że Kuba nie wykorzystał tej sytuacji z 83 minuty. Mielibyśmy kolejnego "polskiego" gola, a tak to Kuba stał się bohaterem filmików na YT, niestety niechlubnym. Niezły cyrk wyprawiał również sędzia, który przy golu dla Freiburga, nie zauważył faulu na bramkarzu. W podobnej sytuacji po przeciwnej stronie, nie uznał gola Kagawy.

Też oglądałem , mecz bardzo dobry. Dortmund dalej liderem Bundesligi. Gol Lewandowskiego oczywiście bardzo cieszy tak samo jak wkład Piszczka przy golu samobójczym na 1:2. Szkoda Kuby - piłka źle mu "weszła" na nogę i z paru metrów nie trafił w pustą bramkę. Ale BVB i tak dużo mu zawdzięcza. Szczególnie mogą się podobać akcje Lewandowski-Kuba-Piszczek. Dobrze się zgrali chłopaki.

Widziałem też wczoraj Jagiellonie . Dobry mecz , dużo dobry sytuacji - szczególnie Frankowskiego , niestety obrońcy Cracovi skutecznie interweniowali.Kapitalny mecz Grosickiego - chłopak pokazał się ze świetnej strony . Myśle , że po tym sezonie transfer na zachód (ew. na wschód - były słuchy o zainteresowaniu klubów z Rosji) murowany.

Teraz oglądam Chevio-Inter. Eto'o oczywiście popisał się znajomością gry w teatrze a także powtórzeniem ciosu Zizou. Dziwne , że nie dostał czerwonej kartki , ba nawet zółtej. Ale napewno nałożą na niego niezłą kare.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt, jeszcze siedem meczów do końca kolejki, ale coś takiego pobić będzie na prawdę ciężko, zwłaszcza, że potrzebne skillsy mają tylko zawodnicy Napoli (Cavani i Lavezzi oczywiście) oraz Interu, ale Nerroazurri zupełnie nie mają formy. Zawodnicy pozostałych zespołów mogą jedynie "coś" przyfarcić, jakiś strzał życia, albo błąd bramkarza... z Ibrą zaś było zupełnie inaczej.

Pewnie. Takiego Pastore z Palermo, to wszyscy czapką przykryją :tongue:

A na sędziego psioczyłem bo raz, miałem podstawy a dwa, miałem do tego prawo. Ty zawsze siedzisz cicho, jak gwizdek coś odstawi? Ciekawe, że niezbyt było to widać w trakcie MŚ po meczu Hiszpania - Paragwaj. Jak coś do mnie masz to po prostu nie czytaj postów, nikt jaśnie hrabiego nie zmusza.

W przeciwieństwie do ciebie nie traktuję tego jako personalne ataki. Na MŚ psioczyłem na fatalne sędziowanie, ale nie tworzyłem na podstawie tego zaawansowanej teorii spiskowej. Nikt mnie nie zmusza, ale czytam, żeby piętnować w postach innych użytkownikach rzeczy, z którymi się nie zgadzam, bądź takie które mnie śmieszą. Przez jakiś czas podczas serii porażek Legii można było czytać twoje komentarze na złe sędziowanie. To jeszcze można by było jakoś znieść, ale dorabianie do tego teoryjek, że ktoś tam kupił mecz było już co najmniej komiczne. W dodatku takie komentarze zaprezentowałeś niejednokrotnie, co jeszcze potęgowało śmieszny wydźwięk twoich "hipotez badawczych". Poza tym widzę, że musiałem ci nieźle dopiec, skoro co chwila przypominasz MŚ sprzed pół roku.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem bardzo zadowolony z zwycięstwa Milanu , tym bardziej że Lazio remis , a Inter znowu przegrał :) . Szkoda że w tej kolejce Javier Patore gola nie strzelił , bo kibicuje mu . IMO Pastore będzie kiedyś zawodnikiem który razem z Garethem Bale będzie walczył o Złotą Piłke . Allegri źle robi IMO nie wystawiając w pierwszym składnie Kevina-Prince Boatenga . On jak wchodzi na 20 minut robi więcej dla drużyny niż Seedorf przez cały mecz.

W lidze hiszpańskiej znowu pogromy . Cristiano Ronaldo ma świetny bilans , 41 meczy i 41 goli w barwach Realu .

Teraz coś o Barcelonie . Najpierw zrobili "genialny" interes kupując Zlatana i oddając w zamian Eto'o . Przed sezonem sprzedali Zlatana kupili Ville . Nie dość że stracili kupę kasy na tych interesach to jeszcze żaden z napastników nie spełnia do końca oczekiwań . Chociaż Villa ma na to jeszcze masę czasu . Chyba najlepiej dla Barcelony byłoby gdyby zostali przy Eto'o , który nawet jak Inter gra poniżej oczekiwaćń , to Samuel strzela bramki .

Co do brakmi Ibrahimovića powiem tak : Mnie ona bardzo nie zachwyca . Techniką Ibra sie popisał , ale mnie jakoś specjalnie nie urzekają brakmi strzelane "pseudo" przewrotką . Co innego jakby Ibra z 100% przewrotki oddał mocny strzał , a nie myśnięcie piłki byle leciała na dalszy słupek ;) .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://seriea.pl/index.php?dzial=aktualnos...;artykul=184421

Panowie, to już oficjalnie :uklon:

Jak tam nastroje przed jutrzejszymi meczami LM? Mnie osobiście interesują szczególnie dwie potyczki - pierwsza to rzecz jasna Auxerre - Milan, a druga to Real - Ajax. Liczę na zwycięstwa Milanu i Realu, żeby zapewnić sobie spokojny awans z grupy. Co będzie potem, na kogo wpadniemy po wyjściu z drugiego miejsca (Tottenham byłby mile widziany, jeśli alternatywą jest Barcelona :) ) będę się martwił w zimie. W środę ciekawi mnie spotkanie Valencia - Bursaspor. Oczywiście kciuki trzymam za Hiszpanów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam po tygodniowej przerwie.

Nastroje przed LM pozytywne. Milan jest w formie i powinien ograć Francuzów. Liczę także na Real, by Ajax nie zrobił nam jakiegoś kuku w końcówce 6. kolejki. Do tego trzymam po cichu kciuki za Twente ( przy zwycięstwie mają szanse na awans) oraz Koniczynki ( to przez moją słabość do Govou). Valencia i oczywiście Lyon to też drużyny, którym życzę jak najlepiej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście liczę na zapewnienie sobie awansu do następnej fazy przez Tottenham. W sobotę pokazali nie tylko dobrą dyspozycję, ale także niesamowity charakter i odwrócili losy meczu z odwiecznym rywalem. Na White Hart Lane przyjeżdża pokiereszowany Werder, który w lidze przegrywa chyba ze wszystkimi. W ostatnim meczu zespół Thomasa Schaafa dostał niezłe bęcki od Schalke Gelsenkirchen, które wygrało z bremeńczykami aż 4:0 (w tym hattrick Raula). We wcześniejszych meczach defensywa też nie spisywała się najlepiej. Nie biorę pod uwagę innej możliwości jak zwycięstwo londyńczyków-debiutantów, którym w tej edycji LM kibicuję.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, to już oficjalnie

No cóż, niech będzie. Jakiś soczysty strzał to nie był, ale pozycja trudna, więc powiedzmy, że można się zgodzić z tym wyborem.

Jak tam nastroje przed jutrzejszymi meczami LM?

Ja tylko mam nadzieję, że nikt nie złapie kontuzji w jutrzejszym meczu z Ajaxem. Przegrana jakoś mnie nie zaboli, bo awans i tak zapewniony, ale wygląda na to, że w tym roku wyjątkowo warto powalczyć o to pierwsze miejsce. Lyon, United, Chelsea, Arsenal i Bayern nie będą wtedy zagrożeniem, do tego naturalnie Barca oraz ktoś z dwójki Inter/Tottenham (obie drużyny równie groźne).

Z radością przyjąłbym spotkanie z Kopenhagą, Szachtarem, Bragą, Marsylią albo Schalke w 1/8. Tak właśnie przeczuwam powrót Raula na Santiago Bernabeu. Oby nie miał okazji przedłużyć niemocy swojego klubu na następny rok. W dwumeczu liczyłbym na x-2 dla Królewskich, gdzie x>=4 ;) Oczywiście dwa gole Siódemki :)

W innych meczach kibicuję Tottenhamowi, Panathinaikosowi, Rubinowi i Valencii. Reszta mnie mało interesuje.

Tak sobie pomyślałem, ze miło by było gdyby Barca powalczyła sobie o awans do ostatniej kolejki. Zajęcie 3. miejsca jest raczej niemożliwe, ale gdyby się trochę pomęczyli w najsłabszej grupie tego roku byłoby miło :) Rok temu 10. drużyna Bundesligi, teraz same europejskie ogórki - mają farta w losowaniach.

Szkoda, że Polska TV oparta jest na spazmach o Hiszpańskiej piłce klubowej.

Ja bym raczej powiedział, że na polskich piłkarzach na Zachodzie. Zresztą polskie kompleksy widać nie tylko w piłce. Wszędzie szukają jakiegoś punktu zaczepienia, choćby najmniejszego sukcesu, o którym w innym kraju nawet by nie wspomniano.

W TV przez lata pokazywali United i Celtic, bo byli tam Kuszczak i Boruc (w przypadku pierwszego "grał" to trochę za dużo powiedziane). Potem doszedł do tego Arsenal i Auxerre. Czasem wybiorą najnudniejszy mecz tylko po to, żeby pokazać jak na ławce siedzi któryś nasz rodak.

Co do tego milczenia na temat sytuacji w Premiership - też tego nie rozumiem. Liga angielska jest nawet lepsza od hiszpańskiej, a tu cicho. No ale lepiej powiedzieć czy Kuszczak miał ciepłą kurtkę podczas meczu albo że Dudka wszedł na ostatnie minuty w Auxerre.

Czy ktoś by w Polsce oglądał biegi narciarskie gdyby nie Justyna Kowalczyk? Raczej nie. Ale że ktoś wygrywa to od razu się robi sport narodowy. To samo co do Formuły 1. Że o żużlu nie wspomnę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tego trzymam po cichu kciuki za Twente ( przy zwycięstwie mają szanse na awans)

What ? Jesteś kibicem Milanu ,a lige włoską masz za przeproszeniem w poważaniu ? Ja trzymam kciuki baardzo mocno za Inter w Lidze Mistrzów , dopóki na Milan nie trafią . Jak Inter nie wyjdzie z grupy to sytuacja ligi włoskiej będzie KRYTYCZNA . Ja licze na wyjście z grupy wszystkich trzech ekip z włoch . Interowi i Romie życzę jak najlepiej , dopóki nie trawią na Milan . A jeśli Roma , Inter i Milan wejdą do 1/8 to najprawdopodobniej z 2 miejsc , bo znaczy cholenie ciężkie mecze......

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Inter walczący na wielu frontach będzie mniej groźny w Serie A :) Również trzymam za nich kciuki, ale tylko z tego względu. Czwarte miejsce w LM i tak już praktycznie stracone na rzecz Niemców, więc nie mam nic przeciwko laniu Interu przez inne ekipy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raz w życiu trzymałem kciuki za Inter, ale to było w FMie i ich 3ptk dawały mi Scudetto.

Mi wystarczy, że muszę na filmikach w Champions League oglądać cieszącego sie Zanettiego. Zresztą Twente mnie porwało remisem z Interem właśnie i zwycięstwem w trudnym meczu z Werderem. I to za czerwonych kciuki będę trzymał.

@Funakoshi

Jak najbardziej wspieram Calcio w Europie. Romie, Juve, Udinese ( oprócz meczów z Lechem), Violi czy Palermo życzę jak najlepiej. Inter to jednak ten klub, którego wspierać nie będę. Jeżeli obecny dołek potrwa do wiosny to może się okazać, że będę mógł w przyszłym sezonie kibicować z całego serca wszystkim drużynom z Serie A, które wystartują w przyszłej edycji CL.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet bardzo mało prawdopodobne, a szanse są znikome. Nazwą klubu się jednak meczu nie wygrywa. Co by się o Interze nie myślało to trzeba chórem krzyknąć: " Niech się wreszcie obudzą". Nie muszą obronić tytułów, ale niech zakończą się komentarze w których poniżany jest Benitez.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marzy się Wam, tez nie darze sympatią Interu, ale to mało prawdopodobne zeby nie dali rady zająć miejsca uprawniającego do gry w LM w przyszłym roku.

To samo mówili o Juve w zeszłym sezonie. Teraz Interowi wypadł Eto'o na trzy kolejki (za idiotyczne zagranie w stylu Zidane'a), bez niego gra będzie wyglądać zapewne jeszcze gorzej. Więcej niż 5 punktów w następnych trzech kolejkach Nerroazurrim nie daję.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Inter - Parma

2. Lazio - Inter

3. Fiorentina - Inter

Terminarz nie zapowiada się dobrze, dla Interu. O ile Parma na wyjeździe nie stanowi ogromnego zagrożenie ( choć silna jest), to jednak wyjazdówki z vice liderem oraz Violą mogą być brzemienne w skutkach dla oceny pracy Beniteza.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raz w życiu trzymałem kciuki za Inter, ale to było w FMie i ich 3ptk dawały mi Scudetto.

Thats my boy! :) Ja akurat prowadzę Legię w FMie, bo nigdy nie lubię się wchrzaniać do SerieA.

Co do Interu. Drużyna ta przechodzi kryzysik podobny do tego jaki my mieliśmy w 2007 roku. Wpierw wygranie wszystkiego (poza Scudetto) a potem zadufanie prezesa, monotonnia w drużynie i na ławce i mamy klops. O ile ich nie lubię zbytnio, to jako fan Calcio trzymam za Inter kciuki w każdym meczu w Europie i zdania swego nie zmienię. Trzeba się wspierać nawzajem mimo, że się nie lubimy :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Włosi sobie w Europie poradzą. To nie polskie realia, gdzie każdy, a nawet i szczypiorniści czy siatkarze i nawet politycy powinni się zjednoczyć co czwartek na meczu Lecha.

Calcio nie ma jednego przedstawiciela w LM i LE, więc każdy sobie może trzymać kciuki za swoją drużynę/drużynę sympatyzującą z ulubioną drużyną, gdy ta nie gra.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ajax 0 - 4 Real

Mecz bez historii :P Real poradził sobie bez problemu pół rezerwowym składem. Gospodarze stawiali mały opór. Przed GD widać, że ofensywa jest w dobrej formie, podobnie jak w Barcy, więc szykuje się ciekawy pojedynek.

Do potencjalnych ludzi zdziwionych dwiema czerwonymi kartkami pod koniec - obie za opóźnianie gry i obie w pełni celowe. Xabi i Ramos nie zagrają w meczu o nic z Auxerre i wrócą z czystym kontem na 1/8.

Widzę, że w innych meczach raczej bez niespodzianek, chociaż Chelsea znowu bez formy i męczyła się z Ziliną. No i mnie osobiście dość zaskoczyła porażka Arsenalu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Milan wygrywa 0-2 po bramkach Ibry (wielka niespodzianka :) ) oraz Ronaldinho. Gra przeciętna, ale teren też bardzo gorący. Ogólnie jestem zadowolony z zespołu, pokazali dużo zaangażowania, a cała godzina biegania po ciężkim meczu z Violą na pewno nie była łatwa. Teraz mamy awans w kieszeni, a tak się fani Ajaksu odgrażali :) Najbliższy cel to Sampa na wyjeździe... trzeba to wygrać, żebym mógł w końcu spędzić spokojnie święta.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napiszę krótko, bom zmęczony strasznie i senny - Ave Milan! :) Mamy awans i ostatni mecz u siebie z Ajaxem, więc poluzować trzeba będzie Ibrę bo widać po nim zmęczenie ciągłą grą po 90 minut ... inna rzecz, że nie ma go kto zastąpić skoro już tyle bramek ustrzelił =]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marsylia ma awans! W dobrym stylu wygrała w Moskwie ze Spartakiem 3-0. Gol Valbueny na 1-0 wspaniały :) Gra o niebo lepsza niż ostatnimi czasy w lidze i to cieszy. Teraz tylko wygrać w lidze z Montpellier i Rennes i można w spokoju sie rozsiąść na fotelu lidera. A tak btw to swietny weekend szukuje się w Ligue 1, oprócz meczu Marsylii mamy tez pojedynki Lyon-PSG i Lille-Bordeaux. Żyć nie umierać i tylko ogladac :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oprócz meczu Marsylii mamy tez pojedynki Lyon-PSG i Lille-Bordeaux.

Wreszcie mamy fana Ligue 1. Będę miał z kim dyskutować! :)

Właśnie wspomniany mecz Lyon - PSG interesuje mnie bardziej od derbów Hiszpanii. Nie wiem komu kibicować. Z jednej strony Paryżanie, których chciałbym z całego serca zobaczyć w LM, a z drugiej klasowy Lyon z genialnym Pjanićem, Gourcuffem i spółką. Szykuje się piłkarskie święto we Francji. To co ciekawe - Lyon jest na 8 miejscu i traci do lidera - 2 ptk... PSG natomiast ulokowało się na 3 pozycji z przewagą punkcika nad chłopakami Puela. Zaiste - piękne spotkanie to będzie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cała tabela Ligue 1 jest tak płaska, jak naleśnik rozjechany walcem drogowym ;) i ti dobrze bo jest jeszcze ciekawiej niż w ubiegłym sezonie.Lyon zagrał w drugiej połowie meczu z Lens najlepsze 45 minut w tym sezonie wg mnie i to pozwala im pozytywnie oceniać swoje szanse. Ale PSG ma Nene i wracających do formy napastników. Jedno jest pewne-będzie się działo i będzie co ogladać bo lubie patrzec na gre tych drużyn. Najbardziej by mi odpowiadał remis, tak 3-3 albo 4-4 po swietnym meczu, bo byłby to wynik idealny dla OM :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...