Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

RoZy

Jagged Alliance (seria)

Polecane posty

Jak myślicie powstanie jeszcze jakiś JA ?!

Czy Wildfire był ostatni ? A tak wogle ktoś w to grał ?

Nie myślimi tylko wiemy. Jest w przygotowaniu Jagged Alliance 3D robiony przez rosyjską firmę Mist Land. Premiera jesienią.

A Wildfire to tylko taki odświezony JA2. Fabuła bardzo nie wiele się zmieniła, trochę sektorów, w AIM pojawiło się kilka nowych twarzi i podwyższono rozdzielczość do 1024x768. Ogólnie gra fajna ale nie jest to czego byśmy się spodziewali. Więcej zmian wprowadzają amatorskie modyfikacje.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak myślicie powstanie jeszcze jakiś JA ?!

Czy Wildfire był ostatni ? A tak wogle ktoś w to grał ?

Nie myślimi tylko wiemy. Jest w przygotowaniu Jagged Alliance 3D robiony przez rosyjską firmę Mist Land. Premiera jesienią.

A Wildfire to tylko taki odświezony JA2. Fabuła bardzo nie wiele się zmieniła, trochę sektorów, w AIM pojawiło się kilka nowych twarzi i podwyższono rozdzielczość do 1024x768. Ogólnie gra fajna ale nie jest to czego byśmy się spodziewali. Więcej zmian wprowadzają amatorskie modyfikacje.

len możesz podać stronke do JA3? ruscy robią?? w sumie ruscy jak się natchną to potrafią coś zrobić, a tak poza tym nie będzie a sama gra co kanadyjców nie ten klimat na pewno, pare LAT temu widzałem screeny za ja3.. i prezentowały się no okropnie straszniew textury widać... Podaj jakąś stronke zebym widział jaka firma robi tego ja3...

aha jeżęli zajeli sie tym od nie dawna to nie ma szans ze bedize to cos wiekszego od Silent Storma a dlaczego?? bo nad enginem do SS pracowano ponad 2 lata bodajże... daltego teraz mamy taki mocny silnik :D SS potrafi sie przycaic anwet na mocnym kompie! ;) wiec ciekawi mnie czy ja3 mu dorówna...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

len możesz podać stronke do JA3? ruscy robią?? w sumie ruscy jak się natchną to potrafią coś zrobić, a tak poza tym nie będzie a sama gra co kanadyjców nie ten klimat na pewno, pare LAT temu widzałem screeny za ja3.. i prezentowały się no okropnie straszniew textury widać... Podaj jakąś stronke zebym widział jaka firma robi tego ja3...

aha jeżęli zajeli sie tym od nie dawna to nie ma szans ze bedize to cos wiekszego od Silent Storma a dlaczego?? bo nad enginem do SS pracowano ponad 2 lata bodajże... daltego teraz mamy taki mocny silnik :D SS potrafi sie przycaic anwet na mocnym kompie! ;) wiec ciekawi mnie czy ja3 mu dorówna...

ja ostatnio widzialem screeny do ja3d

http://www.mistgames.ru/eng/projects.php?project_id=2

to ta oficjalna stronka na ktorej mozna zobaczyc sporo screenow, jest takze 6 tapetek z kilkoma postaciami z gry

tam byly tez obrazki broni i kilku postaci, alee...sa z poprzednich ja, co mnie nieco zmartwilo :roll:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gra nie przentuje sie najgorzej :D o niebo lepiej niż te screeny z przed paru lat co widziałem, ale nie dorównuje SS, no ale zauważcie zę po interfejscie już można poczuć oldskulowy klimat ja2... no i czołgi coś ciekawego, jak gra nie bedzie miała efektu szmacianej lalki, czy jakiś element na mapie bedzie niezniszczalny to nie dorówna SS...

a co do strony huh odstraszyło mnie to:

Results in projects:

Ничего не найдено!

??!! no panowie... ruscy nawet nie przetłumaczyli tekstu w wyszukiwarce na stronie...

Niciewo nie najdjeniu! arghhhhhhhhhhhhh... 3majcie mnie!!!

no i w gruncie rzeczy nie ma żadnego trailera, a screeny to zawsze wyglądają dobrze jakby nie patrzeć :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chodzilo o to ze niczego ci nie znalazlo po prostu :P

ja sie troche jednak martwie o ta gre, bo kacapy chyba nie zdaja sobie sprawy z odpowiedzialnosci na nich ciazacej :P , a jednak kanadyjczycy lepiej by sobie z tym poradzili, ale niestety jest jak jest i mam nadzieje, ze gra bedzie warta czekania na nia [-o<

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Screeny i informacje o JA3D ukazują się na najróżniejszych stronach dlatego polecam zaglądać na stronę http://www.jacenter.xt.pl/, tam zawsze pojawia się info o grze gdy tylko coś w internecie zaświszczy, no i zawsze po polsku. Zapraszam również na forum gdzie często można znaleźć trochę mniejszych informacji, jak choćby screen z menu głównego gry.

JA3D nie ma jeszcze swojej oficjalnej strony, ale ruscy fani zrobili już jedną poświęconą tylko tej grze, niestety jest po rosyjsku, można tam znaleźć wywiad z twórcami (który przetłumaczony na j.polski jest na powyższej stronie) oraz ściągnąć próbkę muzyki. http://ja2.ru/JA3D/

D'artagnan. Co do twoich obaw o silniku gry, myślę że nie ma co się bać. Pierwsza zapowiedź JA3D była równo 2 lata temu, a skoro już wtedy ją zapowiedzieli to znaczy że pracowali nad nią już kilka miesięcy. Gra miała być wydana o wiele wczesniej ale nie miała być już turówką, pod naciskiem fanów zmienili ją spowrotem na turówkę co opóźniło prace. W grze będą efekty takie jak Ragdoll więc caiała wrogów już nie będą płasko padały ale latały po całych sektorach :wink:

Edit: Kanadyjczycy może i lepiej by sobie z tym poradzili ale pomysleliście dlaczego tego nie robią? Bo zbankrutowali 5 lat temu co wtedy przerwało im prace nad JA3.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Len, odwiedzilem jacenter i stronka mi sie spodobala, a ze od lat szukam czegos takiego (mam tylko czasowy staly dostep do internetu), to sie zarejestrowalem na stronce i na forum i obczajam.

A tak do tematu, to przeczytalem te pierwsze wrazenia i troche mnie martwi, ze po wrogu nie bedzie mozna broni zbierac, bo to odejscie od realizmu. ogolnie odnioslem wrazenie, ze gra poza wygladem zewnetrznym, nie wiele sie zmieni. ogolny zarys fabuly jest dosc dretwy :P i oklepany, ale kto wie...z kolei muzyka mi strasznie przypadla do gustu. z tym ze oddaje klimat afrykanski, to bym polemizowal, ale daje bardzo pozytywne wrazenie.

tak czy inaczej na pewno zaryzykuje kupno tej gry i to zaraz po premierze :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie tylko ty odniosłeś takie wrażenie, twórcy chyba boją się wprowadzać nowości. Cała gra jest zbyt podobna do "dwójki". Przeczytaj jeszcze wywiad który tam jest, także można się sporo dowiedzieć. Ale dla pocieszenie dodam, że JA3D to tylko taki eksperyment przed prawdziwą trójką, twórcy zobaczą co się podoba graczom a co nie i JA3 powinien być już taki jaki chcemy, zatem JA3D może być zupełnie inny od JA3.

Mi także muzyka bardzo się spodobała. Jest dobra, ciekawe jak będzie z innymi kawałkami. Oby były równie dobre.

Szkoda tylko, że jak narazie żaden polski wydawca nie zainteresował się tą grą. A szkoda bo sprzedaż może być ogromna - po tylu latach oczekiwania. Ba, mało tego, w polsce nie wydano jeszcze ani jednej gry z firmy Game Factory Interactive (właściciela Mist Land).

Ale cóż, jeśli nie znajdzie się wydawca to nic takiego straconego, no może poza brakiem pudełkowej wersji. Fani zrobili już jedno spolszczenie do jednej gry z serii JA, teraz robią kolejne i do JA3D też sobie zrobią.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ta wasza stronka jeszcze chyba faktycznie ma jakies bledy, bo mi sie juz nie chce otworzyc, chyba czas na restart :P

a jezeli to tylko eksperyment, to mysle ze to dobre posuniecie Mist Land, bo potem dokladnie beda wiedzieli, co sie gracze by chcieli poprawic i wprowadza najkorzystniejsze rozwiazania.

jak wiadomo, ja nie jest jakims super slawnym hitem, ale jest gra kultowa, majaca rzesze wielbicieli, min. mnie i Ciebie, wiec jak zawala sprawe z ja3, to dlugo nie pozyja.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy grafika była kiedykolwiek ważna w produkcji tego typu? :)

JA 1,2 oraz 2.5 miały grafikę taką sobie, a mimo wszystko były piekielnie grywalne :)

Ja się tylko martwię o to, żeby przejście do 3D nie zaszkodziło grze, a tylko stało się jej mocną stroną.

Nie martwię się natomiast, że być może nie będzie tam najnowszych shaderów itd. -> przynajmniej będzie ładnie działać :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy grafika była kiedykolwiek ważna w produkcji tego typu? :)

JA 1,2 oraz 2.5 miały grafikę taką sobie, a mimo wszystko były piekielnie grywalne :)

Ja się tylko martwię o to, żeby przejście do 3D nie zaszkodziło grze, a tylko stało się jej mocną stroną.

Nie martwię się natomiast, że być może nie będzie tam najnowszych shaderów itd. -> przynajmniej będzie ładnie działać :)

tu nie sposob sie z toba nie zgodzic, bo w ja potrafilem grac 17h prawie bez przerwy na dobe, a grafika mi nie przeszkadzala. Jednak czasy troche sie zmienily i grafika moim zdaniem jest dzisiaj wazniejsza niz 7 lat temu, ale jak wiadomo jak grywalnosc jest zabojcza to grafika schodz na dalszy plan

Tak BTW, to kiedy premiera?

najprawdopodobniej juz na jesieni :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale JA1 w momencie premiery grafikę miał raczej standardową, jak większość gier w tym czasie.

A JA2 w momencie premiery był chwalony za grafikę. Głównie za płynne i realistyczne ruchy postaci. Dziś ta grafika jest już przestarzała ale mi się podoba bardziej niż w najnowszych strategiach, tutaj wszystko widać. Wprost idealna na grę taktyczno turową.

I jak mówił Nemrod, premiera JA3D jesienią, ale kiedy w polsce to nie wiadomo. Jak na razie żaden polski wydawca nie zainteresował się tą grą, oby się zainteresowali bo ta gra będzie miała zabezpieczenia i to nie byle jakie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gra będzie miała zabezpieczenia i to nie byle jakie.

Oby nie StarForce, którym zabezpieczony jest np. Codename: Panzers. Nawet lekko zarysowanej płytki nie potrafi znaleźć (trzeba wziąć w tym wypadku szmatkę i delikatnie ją przetrzeć), a nawet jeśli jest w napędzie - też nie zawsze odczyta. Poza tym SF nie chce uruchomić gier z wirtualnych napędów, bo nie potrafi zrozumieć, że po to one są, żeby nie zniszczyć CD-ka. :? Wypada więc mieć nadzieję, że gra zostanie w Polsce wydana i z "myślącym" zabezpieczeniem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gra będzie miała zabezpieczenia i to nie byle jakie.

Oby nie StarForce, którym zabezpieczony jest np. Codename: Panzers. Nawet lekko zarysowanej płytki nie potrafi znaleźć (trzeba wziąć w tym wypadku szmatkę i delikatnie ją przetrzeć), a nawet jeśli jest w napędzie - też nie zawsze odczyta. Poza tym SF nie chce uruchomić gier z wirtualnych napędów, bo nie potrafi zrozumieć, że po to one są, żeby nie zniszczyć CD-ka. :? Wypada więc mieć nadzieję, że gra zostanie w Polsce wydana i z "myślącym" zabezpieczeniem.

SF to G.. :P dokładnie... nie potrafi znaleźć płytki lekko zarysowanej.. poza tym jak nie moze Ci znaleźć płtki w napędzie wirtualnym urzyj programu CureRom

Len.... jesteś fanatykiem :D grafika lepsze i bardziej przejrzysta jest w Silent Storm ;) ale na ja3 napewno nie będzie czegos super... bo już widać ale dla oldskulowców znających pozostałe części, albo grających w taktyczne turówki to będzie cud miód i orzeszki :D bo nie potrzeba nam silnika nowego unreala :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AAA! mam pytanie - czy to prawda, że w dodatku Wildfire będzie ustalona JEDNA MOŻLIWA rozdzielczość ? z tego co słyszałem to ma być (jest?) coś około 1152/864 bez możliwości zmiany ?? Jeśli tak to po co to? JA2 ma niedzisiejszą grafikę, więc powinien chodzić po starych sprzętach a tam ludzie mają 15" monitory - to będzie katastrofa jak nie zrobią możliwości zmiany...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AAA! mam pytanie - czy to prawda, że w dodatku Wildfire będzie ustalona JEDNA MOŻLIWA rozdzielczość ?

Cornivor zapomnij o tym badziewiu. Ściągnij sobie w zamian jakieś ślicznego modzika jak np. JA2 v.1.13:

http://jaggedalliance.pl/wiki/V1.13

to będziesz mógł się pławić w nowościach i Twojej ulubionej rozdzielczości (do wyboru 640x480, 800x600 lub 1024x768) ...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak BTW' date=' to kiedy premiera?[/quote']

Oj, niestety muszę Was lekko zmartwić. Max Tumin, manadzer projektu Jagged Alliance 3D w jednym z wywiadów (z 15. sierpnia) udzielił następującej odpowiedzi:

What is the current status of the game’s progress and when will it be released?

Wolę, żeby gra była dopracowana do ostatniego piksela, przygotowana tak, jak developer sobie życzył. Już sporo czekam na nowe JA, więc kilka tygodni/miesięcy nie robi właściwie na mnie wrażenia. Chcę dostać produkt, przy którym spędzę więcej czasu, niż przy JA2. Tyle.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...