Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

RoZy

Jagged Alliance (seria)

Polecane posty

Statsujecie, panowie... Dajcie sobie na wstrzymanie - to nie czat.

Lynx takie podejście wiesz.. nie chce się źle wyrazic ale czesto nooby mówią "no ja lubie Lynxa on jest super" a tak naprawde wszyscy go kochają za umiejetnosci strzelania 99 i wkońcu 100

A ja za nim nie przepadam. Może i ma te 99 pkt celności, ale zbyt często zawodzi. U mnie lepiej od niego sprawdzały się postacie z o wiele mniejszymi umiejętnościami strzeleckimi, jak np. Grunty czy Grizzly.

I uprzedzam ew. uwagi - Lynx nie był ciężko ranny ani nie miał broni o za małym zasięgu. Bah, miał full hp i Draugnova, a zdarzało mu się nie trafiać w żołnierzy stojących parę, eee, metrów od niego :P.

shadow jest niezły

Shadow jest świetny :). Jedna z moich ulubionych postaci. Wysokie umiejętności strzeleckie + ciągły kamuflaż + um. skradania + gogle UV = maszynka do mięsa :twisted:. Najemnik uniwersalny :).

fajny jest ten polak... jak on miał? bo nie pamietam.. strzelał karabinem z jednej ręki Smile wymiot Very Happy

Steroid. Gontarski, jeśli się nie mylę. Nigdy nim nie grałem, bo wkurza mnie jego głos :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Statsujecie, panowie... Dajcie sobie na wstrzymanie - to nie czat.
bez przesady, akurat nie było nikogo innego w temacie, więc rozwijaliśmy temat :)

Rzeczywiście Lynx pudłuje nawet z bliska, ale pokaż mi kogoś kto zawsze trafia, nawet z bliska....to czasem denerwuje, ale taka jest gra :P A Steroid jest całkiem niezły, kiedys nim grałem, ale nic nadzwyczajnego, normalny najemnik :) Jak możesz to podaj swój ulubiony team.....

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

em no moge podać :D ale nie wiem czy się nie pomyle ;P

to było 6 czy 7 ludzi? :)

1) Ja

2) Ira (a co tam :) przynajmniej cos fajnego mowila a pod koniec z kałachem z podłaczym dwojnogiem, optycznym i laserowym nawey nie pudłowała miała 87 ksili strzeleckich ;P )

3) Ice

4) Stereoid

5) Lynx (później go kupowałem, poczebowałem dobrego snipera :) mimo to nie jest moja ulubiona psotacia)

6) Ivan (haha kto nie lubi Ivana? :P Gontarski chyba ale Stereoid później zmieniał team.. na team "szkoleniowo-naprawczo-znajdowaczy-odbierawczyprzesyłki" :P

7) Shadow

PS. nigdy nie odsyłałem starcyh najmemnikow przydawali sie na trenowanie "samoobrony" i wyłaćzam zwykle ten numer "sicience fiction" z tymi potworkami smiesznymi to smieszne ;/ ale szkoda zę nie mozna wyłączyc panzer kleinow w Silent storn :) aha gdzie sie znajduuje helihopter w JA2?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to było 6 czy 7 ludzi? :)

Sześciu.

Jak możesz to podaj swój ulubiony team.....

Aktualnie zagrywam się w Urban Chaos, więc podam od razu 2 teamy: ten z JA 2 i ten z UC :).

W JA 2:

Konfiguracja nr. 1 [z late game]:

-mój IMP, Duke :)

-Conrad

-Shadow

-Reaper

-Scully

-Ivan

Konfiguracja nr. 2 [z early game]:

-Duke

-Blood

-Grunty

-Grizzly

-Shadow

-Igor

W UC:

-Duke

-Kelly

-Shadow

-Morgan

-Ivan

-Igor

Rzeczywiście Lynx pudłuje nawet z bliska, ale pokaż mi kogoś kto zawsze trafia, nawet z bliska...

Takiej postaci rzeczywiście nie ma, ale jak na moj gust to Lynx pudłuje zbyt czesto :P.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takiej postaci rzeczywiście nie ma, ale jak na moj gust to Lynx pudłuje zbyt czesto :P.
Ee jak to niema??? Trochę nie rozumiem :)

Mój ulubiony team to: Lynx :), mój Scorpion, Ivan, Ira( imię mi się tak jakoś kojarzy, a poza tym nieźle leczy :) no i Shadow... czasem jeszcze jakiś jeden się przypęta :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ee jak to niema??? Trochę nie rozumiem :)

No więc tak:

Rzeczywiście Lynx pudłuje nawet z bliska, ale pokaż mi kogoś kto zawsze trafia, nawet z bliska...

Wniosek: sugerujesz, że nie ma postaci, która zawsze trafia w cel.

Takiej postaci rzeczywiście nie ma

Wniosek: przyznaję Ci rację. Czego tu nie rozumiec? :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o broń, to mam parę swoich typów:

-karabin rakietowy

-Steyr Aug

-C7

Najbardziej lubię Steyra, bo podoba mi się z wyglądu :).

Karabin rakietowy uwielbiam za niebotyczne obrażenia i zasięg. Szkoda tylko, że są problemy z amunicją i że oddanie jednego strzału zabiera dużo punktów akcji.

C7 lubię za uniwersalność i wygląd :P.

Natomiast niemal w ogóle nie korzystam ze snajperek. Wg mnie są one do bani - jeden strzał pochłania mnóstwo punktów akcji, a efektywność jest... niezadowalająca (żołnierz dostał headshota z Draugnova i otrzymał 9 pkt obrażeń). Dlatego stawiam głównie na broń automatyczną.

Snajperki nabierają znaczenia dopiero w UC. Tam od razu mają wbudowane celowniki optyczne, a i zadawane przezeń obrażenia są bardzo wysokie. Strzał w głowę z AWM = pewna śmierć. U mnie nawet elitarni żołnierze w Adrian (Meduna) ginęli po jednym strzale w głowę, otrzymując +100 obrażeń... Choć raz AWM zawiodła, zadając elitarnemu "tylko" 88 pkt obrażeń :P.

W UC na snajperów nie ma mocnych :D.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eee... A cóż strasznego jest w niszczeniu czołgów moździerzem ? Tym razem chyba ja czegoś nie zrozumiałem :).

Prawdziwy hardcore to rozwalanie czołgów za pomocą TNT lub C4 :). Już kilka razy musiałem to robić, ze względu na brak innych broni masowego (w)rażenia.

Ale trzeba przyznać, że ta metoda daje całkiem sporą radochę i satysfakcję :).

RPK-74 - znakomity karabin maszynowy, cenię go głównie za celność puszczonej serii. Przeważnie wszystkie pocisky trafiają w cel.

Tu sporo zależy też od postaci dzierżącej broń :). Ja polecam dać Minimi komuś z umiejętnością "Auto weapons (expert)" :twisted:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość NEO DARK LORD

bdajże Wish-Master zadał pytanie dość dawno temu. Jednak teraz na nie odpowiem...

Pytanie brzmiało, cze ktoś kiedyś przeszedł JA2 w trybie ekspert jedną postacią...

Odpowiedź... JA :)

Nie jest to wcale trudne. Poziom expert, mnóstwo broni, do tego tryb Sci-Fi :) dla dobrego i ogranego strategoa to żaden problem więc i dla mnie też nie było to niemożliwe :)

Najemnik z IMP :) zanim się ruszymy z sektora po zabiciu ochrony z Omercie, włanczam trening i czekam do 85 w danej cesze aż postać sie podtrenuje. Enrico płacze, ze ja nic nie robie, ale po 4 mailu daje se siana :D Ja trenuje wszystko na 85 a potem jak już skończe, specjalnymi metodami ręcznie trenuje wszystko do 100... wychodze i zaczynam właściwą grę... Jest ok. 1600-1700 dnia :) (nie polecam stosowania edytorów, psują zabawę choć efekt treningu ten sam)

Napadam i w pojedynke rozwalam wszystko...

Jeśli masz cierpliwość i wczytujesz gre po 5-10-20 razy :D to wygrasz każdą walkę :)

podstawowe techniki, nawet dla ułomów... Walka w nocy z oddziałąmi o nieogrniczonej lidzbie :) mój rekord to 26 chłopa i 3 tygrysy... wszyscy moi nie powyżynali się nawzajem :P Tylko trzeba chodzić zaciupać nożami ludzi a potem tygrysy pięściami, po 3 ciosach tracą energie i nie mogą się ruszyć.

Druga taktyka, snajperstwo z dachu...

Trzecia taktyka... partyzantka. Jesdtem mistrzem :D Czyli strzelasz i w nogi :D przykucnąć, albo się położyc na ziemi gdy nie ma przeszkód. Jak są to je wykorzystać :D Byle nie za beczkami i oknami z szybami :D

Czwarta taktyka... podstęp... Schować się za kamieniem, rogiem, w domku... i czekać aż ktoś podlezie... potem łup i czekać aż zbiegający strażnicy wlezą Ci w pole widzenia i będzie przerwanie dla Ciebie. wtedy 2 strzały i czekamy na kolejnego. Nie można jej stosować do odziałów powyżej 15 ludzi... bo poprostu Cię otoczą i będą w kilku na raz strzelać...

Tygrysy amunicja HP i pięści oraz uciekanie do wody (ne nie umieją pływać więc stoją i patrzą)

Crepitusy mazidło :)

Czołgi, Madziara (moździeż) wycelowany w miejsce gdzie jest czołg. Wiem bo widze okopy z worków z piaskiem, ale jestem tak daleko, że nie widze samego czołgu a one nie wiedzą co się dzieje...

Te i inne taktyki + cierpliwość = 1 postać 100 wszystko... ponad 5000 zabójstw... 100% trafień, 0 razy ranna, kilkadziesiąt do kilkuset bitew. Jeszcze więcej dni w grze i godzin w Real Time grania :)

Kasa nie topnieje a Ty jesteś Army Men w stylu Rambo czy Terminator :)

Jak są Niewierni to mam pare screenów z kiludziesiecioma chłpa położonymi przez jedną postać, albo z kilunastoma tgrysami które leżą u moich stóp :) No problem :)

Prawdziwy heros i samotnik walczy jak nazwa wskazuje sam. Bo to Tobie poieżono tą misję i to Ty ją wykonasz najlepiej :) Koniec :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JA2 to nie gra lecz legenda i to wciąż żywa. Nie ma wiele takich gier do których można wiele razy powracać bez obaw, że się szybko znudzi. Wszystko dzięki swobodzie działania, za każdym razem inaczej możemy wszystko zrobić.

Wszystkich których interesuje ta gra informuję, że od jakiegoś czasu dostępne jest spolszczenie gry Jagged Alliance 2 Urban Chaos - największej, najpopularniejszej i najlepszej modyfikacji do JA2. Bije na głowę oficjalne części takie jak Unfinished Business i Wildfire. Wszystkie informacje jak i same spolszczenie znajdziecie na strnie Liberate Arulco.

Tak swoją drogą, dziwi mnie że CDA prawie* wogóle nie pisze o nadchodzącej trzeciej części zatytułowanej Jagged Alliance 3D. Pojawiła się tam tylko jedna wzmianka i jakby tego mało w momencie wydania CDA była już dawno przestarzała.

CDA zawsze pisało o kontynuacjach znanych gier sprzed lat. JA2 to gra kultowa, jedna z najlepszych strategii turowych. O JA3D na obecną chwilę jest tyle informacji, że możnaby napisać zapowiedź.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja to gra mojego zycia. nigdy tyle czasu nie spedzilem na zadnej grze, a bylo ich duzo. to recenzja Yasia w cda 07/2001 sklonila mnie do zakupu ja2.5, a pozniej na polce w jakims sklepie papierniczym znalazlem ja2 i zaczelo sie jeszcze wieksze granie...argh...lezka sie w oku kreci :cry:

juz myslalem ze gra umarla, ale obecnie czekamy na ja3d i oby to wypalilo bo wpadne w rozpacz...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odwiedź stronę http://ja2.prv.pl/, forum, poszukaj informacji o MOD-ach, a następnie graj w nie po kolei. Wydawać by się mogło, że to "tylko" zmodyfikowane JA2, ale to "tylko" jest baaardzo rozległe. Modyfikacje to całkiem inna historia (w większości), nowe bronie i każdy fan JA2 powinien się z kilkoma zapoznać.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm... a jak oceniacie spolszczenia JA2 i JA2,5? Moim zdaniem oba są kiepskie. W Jagged Alliance 2 teksy przetłumaczone są zbyt dosłownie, a sens wypowiedzi często zostaje zupełnie wypaczony. Natomiast za dubbing w JA 2,5 powinno się kogoś powiesić...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W temacie jest słówko seria, według mnie powinno być nad seria ( choć brzmi to do bani :( )

Według mnie, jesdyna seria która jest w stanie konkurować z serią UFO ( UFO, XCOM itd. )

P.S. Nie ma to jak Ivan 8)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...