Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

RoZy

Jagged Alliance (seria)

Polecane posty

Hmm... a jak oceniacie spolszczenia JA2 i JA2,5? Moim zdaniem oba są kiepskie. W Jagged Alliance 2 teksy przetłumaczone są zbyt dosłownie, a sens wypowiedzi często zostaje zupełnie wypaczony. Natomiast za dubbing w JA 2,5 powinno się kogoś powiesić...

fakt. dubbing w ub to tragedia, gdyz glosy niektorych najemnikow brzmia, jakby nagrywal je facet siedzacy na wc i skupiajacy sie na...no...wiadomo na czym :P , a tlumaczenie tez jest zbyt doslowne, zbyt slowo w slowo, co powoduje ze wypowiedzi czasami bywaja nie do konca zrozumiane. w ja2 na szczescie dubbingu nie bylo...

Według mnie, jesdyna seria która jest w stanie konkurować z serią UFO

znowu napisze ze ja to moja milosc i mysle ze nawet przewyzsza ufo.

a serie to w ja puszcza Fidel jak dostaje szalu :P

zreszta nie tylko on...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tlumaczenie tez jest zbyt doslowne, zbyt slowo w slowo, co powoduje ze wypowiedzi czasami bywaja nie do konca zrozumiane. w ja2 na szczescie dubbingu nie bylo...

Taa... ciekawa też sprawa z przekleństwami. Jasne, to są najemnicy, więc trudno oczekiwać po nich poetyckiego języka, no ale po co polski tłumacz w ich wypowiedzi powsadzał przekleństwa, których w oryginale nie ma? Świetny przykład to "sucker" (jedno z ulubionych słówek Blooda :) ), które przetłumaczyli jako... sami sprawdźcie. Przecież słówko "sucker" dosyć często pojawiało się np. w kreskówkach z Królikiem Bugsem! Pamiętam też, że zdarzały się wypowiedzi, które w oryginale były zdaniami twierdzącymi, a po przetłumaczeniu stały się pytaniami!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jest wlasnie polskie podejscie do sprawy :P

narzucac miesem to my potrafimy, ale z kolei te przeklenstwa nawet pasuja, bo jak ci kule swiszcza nad glowami, to nie powiesz przeciez ze "uwazam ze dalsze przebywanie w tym miejscu moze spowodowac u mnie trwaly uszczerbek na zdrowiu, badz utrate zycia, wiec nadszedl czas, aby sie oddalic...itp." :lol: , tylko "k..., s...." :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nemrod dokładnie!!! na takie rzeczy to mozna sobie pozwalać w anglojęzycznych wersjach a gdzie porządny Polak by wyprawił taką sentencje?! normalny najemnik :) w opałach wypowiadał by słowa które mieściłyby się w 5 literkach: K... H... Pi..

no ale dubbing w UB naprawde podlega naganie, chodź odgłosy broni są nieporównywalnie lepsze moim zdaniem :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ale dubbing w UB naprawde podlega naganie, chodź odgłosy broni są nieporównywalnie lepsze moim zdaniem :)

ja zawsze slynelo z wysokiej jakosci udzwiekowienia i dzwiek pochodzi z wersji oryginalnej, kanadyjskiej, a nie polskiej. a na dubbing prawdziwy polak z krwi i kosci powie "ja p..." :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja kiedys znalazlem ja1 na jakiejs plytce pozyczonej od kumpla wsrod chyba 1000 starych gierek i wrazenia moje byly dosc negatywne, bo przyzwyczajony do systemu gry z ja2 nie moglem sie przyzwyczaic i szybko zrezygnowalem z gry.

nie wiem gdzie ja dostac, ale podejrzewam ze w necie beda na ten temat informacje.

heh. ales mi przypomnial, bo chyba sam poszukam jedynki, moze sie do niej przekonam :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się, pierwsza część Jagged Alliance jest abandonware, czyli zupełnie darmowa i można ją legalnie pobrać z internetu. Można ją pobrać pod tym linkiem. Ale uważajcie jeśli będziecie chcieli pobrać dodatek Deadly Games, on jeszcze nie jest darmowy i nie wiadomo czy kiedyś będzie.

Jednakże ta gra jest tak stara, że żaden współczesny gracz nie usiądzie przy niej dłużej niż 5min. Cały system rozgrywki jest zupełnie inny od dzisiejszych.

A grał ktoś w JA2 Urban Chaos? To jest gra która pobiła wszystkie rekordy wśród wszystkich części JA, choćby największa liczba nowych sektorów - 300! Czy największa liczba nowych tekstur. Tutaj już nie walczymy w zniszczonym wojną Arulco ale bogatej Danubii, tutaj miasta wreszcie wyglądają jak miasta no i co najlepsze mamy tutaj metro które umożliwia szybkie przemiszczanie się po kraju.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Część pierwsza, ta która była bodajże na 4 czy 5 dyskietkach :D czy można jakoś legalnie ją zdobyć :?: czy to już abandonware :?:

Pewnie była na dyskietkach, takie czasy :) Ja natomiast mam Jagged Alliance na płycie CD, wersja 1,13. Dawno temu (za czasów mojego P166 i Windows95) kupiłem taki box, składający się bodajże z pięciu gierek na DOSa i wśród nich był właśnie JA na CD. Szkoda tylko, że wtedy się doń nie przekonałem, a na XP nie chodzi... Jednak z tego co się orientuję, to z JA2 jest lepsza od jedynki, więc nie narzekam. No... moża za wyjątkiem fabuły, bo ta z dwójki kojarzy się z jakimś miernym filmem akcji.

Z tego co się orientuję to ta gierka już od dłuższego czasu ma status abandonware, tak więc szukaj na serwisach z tego typu softem.

Fakt, zdaje się, że Jagged Alliance można było ściągnąć z www.jagged.friko.pl, ale strona od pewnego czasu nie działa...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w 2 dni oba jaggedy?? coś tu nie pasuje :) sam jagged alliance 2 jest zaprogramowany na minimum ponad 30h grania nie wierze w to ziomek :)) nie tu ten kit i jeszcze co jedna czesc jedend zien i druga drugi dzien? a gdzie miejsce na kupe i jedzenie? E E E I don't trust u.

ja ludzie wam polecam Silent Storma gra jest bosska szczegolnie z modem ktory usuwa PanzerKleiny... to jest po prostu orgazm :) szczegolnie dla osob lubiacych teamtyke II WŚ

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moze gral z kodami?

wtedy wystarczy przejsc sie do meduny i rozwalic wszystko co sie rusza :P

a tak wogole to w jakiej cenie jest teraz silent storm, bo pamietam, jak w cda wyszla to wszyscy sie podniecali, ze to powrot do torowek :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heh, tam masz opcje szybkiego zapisu i ja tez dbam, aby mi nikt nie zginal, i nie ginie. podejrzewam, ze kazdy kto gral, to wie o tym i na pewno dochodzi calo do konca.

1.5 dnia na doswiadczonym :?:

ja na nowicjuszu gralem chyba z 10 - 12 dni i to intensywnie...

cos krecisz, nieladnie... :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wiesz nie pochelbiaj mi mych umiejętności ...

Ale Jagged alliance 2.5 łatwiej przejść no nie !?

zwykła ściema :) JA 2.5 odrazu wrzuca na głebokie wody i nie da sie za 1razem przejsc przynajmniej 3 sektorow zeby nikt nie padł musiałeś robić zapisy i wczytywać ;D nikt Ci w to nie uwierzy sorrki nie ja, za dużo w takie gry gram. Ja 2 w jeden i pol dnia, bez siku bez niczego :D i Ja 2.5 to samo bez siku bez niczego zaczął o 1 w nocy i grał 2 bite dni :D hah nie nie.. asz mi sie przypomina post pewnego kolesia który walnał text w stylu "GTA:SA jest dla lamek przeszedłem w 1dzien" kiedy rekord wynosi iles tam dni ale loooz ;D nawet jakbyś grał 2 dni bez przerwy byś nie przeszedł możesz sie upierać ale nie wiem kto Ci w to tu uwierzy

silent storm kupisz z dodatkiem za 10-20zł (jak dobrze ja musialem za 5dych kupować)a gra jest bosska po prostu ragg doll,grafika miodzio, IIWŚ, PanzerKleiny BE ale sciagamy moda i jest wszystko cacy :D

tu masz link:http://www.allegro.pl/search.php?string=silent+storm możesz sobie pooglądać

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BUHAhahhahahahahahahahhahahah o kurde nie moge niby/ jak nakupywales najlepszych najemnikow i pobiegles do meduny? NIE NIE DA SIĘ a wiesz dlaczego? bo

a)Najemnicy padną z wyczerpania.

B) nie wykupisz najlepszych najemnikow na dłuższy okres czasu bo nie mamy tyle kasy na początku gry, a z ze słabymi najemnikami nie zaprowionymi w boju bys nie przeszedl nawet chitzeny!!! i bez sciemy w stylu zdobyles odrazu Medune!!!

c) żeby zdobyć samą medune a co dopiero do niej dojść trzeba się nieźle namęczyć bez samochodu nie podjedziesz, ponieważ w Arulco na południu są bagna i najemnicy poruszają około 1 sektor na jeden dzień jak nie dłużej!!!!!! i jak z dobrymy najemnikami chcesz zdobyc medune jak nie mamy tyle kasy zbey ich wykupić na dłużej??!!

d) najbardziej mnie ciekawi że odrazu pobiegłeś do meduny no tak... a jak rozwaliłeś czołgi? skoro żaden z najemników nie na początku bazuki, granatnika czy czegokolwiek z czym da się rozwalić czołg?

Man... zdaje mi się że masz troche wybujałą wyobraźnie wkońcu to 14 lat dopiero nie zdiwiłym się jak letko podkolorywujesz swoje osiągniecia. Tylko nadziałeś sie na mnie i ja się na takie sciemy nie na biore

EDIT: Ja.25 nie da się NIE przejść wszystkcih sektorów trzeba zaliczyć wszystkie... no nie imponujesz mi

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszedłem prosto do Meduzy czy jak jej tam ...

tak mówisz ze odrazu :) haha niby jakie sekotry? w jeden dzien zgarneles tyleeeee kasy zbey nakupowac sprzetu zaprawci ich w boju i w jeden dzien zdobyc do Medune?? hohohohoo... rzeczywiście masz wybujałą wyobraźnie... :) powiedz mi jakiej broni używa Deidranna... albo gdzie siedz dokładnie,

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...