Skocz do zawartości

Poszukuję filmu...


Turambar

Polecane posty

Wiem, że to zabrzmi kretyńsko, ale szukam filmiku bardziej nagranie muzyczne na YouTube, do którego podrzucanie linków uchodzi za świetny dowcip na 4Chanie... Wie ktoś, o co chodzi? (Mam nadzieję, że trafiłem do dobrego tematu)

Edytowano przez gerbilos
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@dangerziom

Dorzucę do listy Delikatessen. Mniej broni i walki o przetrwanie, więcej czarnego humoru i dość specyficznego nastroju.

@gerbilos

Eeee? Chodzi ci o teledysk Ricka Astleya "Never gonna give you up" czy coś bardziej świeżego? Sprecyzuj trochę jakie nagranie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

opis idealnie pasuje do Przekrętu (Snatch) Richiego

pewnie, że oglądałem :) do podobnych filmów zaliczyć także trzeba polskie "Ciało", "Cztery pokoje" i po trosze "Pulp Fiction". a "11:14" i "Big nothing" polecam tobie, bo to kozackie filmy :)

Jeden bilet na dwóch (1987)

oglądałem to kiedyś pod tytułem "Samoloty, pociągi i samochody", faktycznie bardzo dobra komedia. pozostałe wymienione przez Ciebie filmy także obejrzę, jeśli uda mi się zdobyć :)

zna ktoś coś jeszcze? :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

/.../

Poza It's a Mad Mad Mad Mad World (1963) pozostałe filmy dostępne na dvd w Polsce.

Coś jeszcze ? Hmm... mam nadzieję że i tym razem utrafię w warunki brzegowe.

The In-Laws (1979) i remake również śmieszny z 2003 r. z M. Douglas-em (obydwa na dvd)

http://www.dvdmax.pl/dvd/art/id/6202

Jak w zegarku (1986) wydany na dvd w Polsce

Skarbonka (1986) wydany na dvd w Polsce

Zbiegowie (1986)

Tajemniczy blondyn w czarnym bucie (1972) na dvd w Polsce

Apartament w Hotelu Plaza (1971)

Najwspanialszy (1973) na dvd w Polsce

Kim jest Harry Crumb? (1989) na dvd w Polsce

Łatwy szmal (1990)

Stan krytyczny (1987) na dvd w Polsce

Blues Brothers (1980) na dvd w Polsce

Dostępność filmów sprawdzona na allegro.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ up: facet, jesteś wielki :D nie pozostaje nic innego, jak czatować na okazyjne ceny :happy: naprawdę stokrotne, wielkie merci :)

no to jeszcze przypomnę o takiej sprawie: przeczytajcie te dwa posty i standardowo: podobne filmy poproszę. poza wymienionymi w tych postach komediami, obejrzałem jeszcze "Powrót do Garden State" (wspaniały film) i "Bezdroża"

-------------

@ down - i ponownie dziękuję :) kilka poniższych filmów widziałem - Rybka zwana Wandą (klaaasyk, a kontynuacja też była niczego sobie), 2 czy 3 części Żandarma (ale dawno. i nie powiedziałbym, żeby to były komedie gangsterskie/kryminalne, to po prostu komedie ;)), Miłość, szmaragd... (też dawno), Dzień świstaka oglądam zawsze, kiedy nadarzy się okazja i 500 dni miłości - również bdb. gdyby coś jeszcze przyszło Ci na myśl - nie krępuj się :)

Edytowano przez poor_leno
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

/.../

komedia kryminalna/gangsterska

Żądło (1973) na dvd w Polsce

Jak zabić starszą panią (1955) na dvd w Polsce

Szlachectwo zobowiązuje (1949)

Tokapi (1964)

Szajka z lawendowego wzgórza (1951)

Rybka zwana Wandą (1988) na dvd w Polsce

W czym mamy problem? (1994)

Robin i siedmiu gangsterów (1964) na dvd w Polsce

Ubaw z Dickiem i Jane (1977)

Mózg (1969) na dvd w Polsce

http://www.film.org.pl/sequele/gendarme.html na dvd w Polsce

Louis de Funes:

Fantomas 1964 na dvd w Polsce

Fantomas powraca 1965 na dvd w Polsce

Fantomas kontra Scotland Yard 1967 na dvd w Polsce

http://www.defunes-kolekcja.pl/

Komedie romantyczne

Miłość, Szmaragd I Krokodyl (1984) na dvd w Polsce

Za burtą / Overboard (1987) na dvd w Polsce

Pracująca dziewczyna / Working Girl (1988) na dvd w Polsce

Dzień świstaka / Groundhog Day (1993) na dvd w Polsce

Francuski pocałunek / French Kiss (1995) na dvd w Polsce

Szczęśliwy dzień / One Fine Day (1996) na dvd w Polsce

Kate i Leopold / Kate & Leopold (2001) na dvd w Polsce

Jak w niebie / Just Like Heaven (2005) na dvd w Polsce

Słyszeliście o Morganach? / Did You Hear About the Morgans? (2009) na dvd w Polsce

500 dni miłości / (500) Days of Summer (2009) na dvd w Polsce

dostępność sprawdzona na allegro

Edytowano przez Bogart
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up- IMO nie ma tak dobrego filmu jak Milczenie Owiec (może "Siedem"?), ale podam kilka tytułów, które moim zdaniem mają przynajmniej podobny klimat (albo i coś innego). Nie będę zagłębiał się w szczegóły, gdyż i tak pewnie te filmy oglądałeś (większość z nich często leci w TV). Do rzeczy: "Psychopata (Copycat)", "Kolekcjoner(Kiss the Girls)", "Cela", "American Psycho", "Zodiak", "Złodziej Życia", "Kolekcjoner Kości", "Osiem Milimetrów", "Mr. Brooks", "Obserwator", "Pachnidło", "W Mroku Zła (Broken)", "Zaginiona bez Śladu", "Zabójczy Warunek", "Bezsenność (Insomnia)", no i oczywiście, najbardziej podobne są pozostałe filmy o Lecterze. To tyle, jedne filmy są bardziej w stylu Milczenia Owiec, inne mniej, jedne lepsze, drugie gorsze, lecz IMO dają się oglądać i coś takiego w nich zapamiętałem, co mi się z Milczeniem kojarzy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Ja mam dość nietypowe wymagania. poszukuję komedii z typowo absurdalnym/amerykańskim Humorem. Coś w stylu ''Scary Movie'' czy ''Clerks''. Interesują też mnie komedie gdzie jest poruszony temat palenia Marihuany czy czarnych ludzi :) - coś jak ''Super Zioło''. Wiem że tego typu produkcje są powszechnie bojkotowane, ale jak dla mnie są najzabawniejsze. Z góry dziękuję za pomoc.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Zodiak

Absurdalne to z całą pewnością:

Jaja w Tropikach

Poznaj moich Spartan

Wiadomości bez cenzury

Austin Power Agent Specjalnej Troski

Wielkie Kino

Weekend - Polski film, głupkowaty ale potrafiący rozśmieszyć do łez, to nie kolejna komedia romantyczna, tylko bardzo śmieszny film

Ciacho - też jedna z głupszych i dosyć śmiesznych komedi polskich

Zemsta Frajerów (seria filmów)

Wampiry i Świry - tego tylko z podanych tu nie oglądałem, ale słyszałem, że mocno głupkowate a zarazem bardzo śmieszne.

Twarda laska

I to tyle ode mnie, zapewniam, że jeśli lubisz taki humor amerykanów to będziesz płakał do łez.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Zodiak

Czyli jakieś głupawe komedie ;]

Chłopaki na Ibizie - mi akurat się nie podobało ale jak chcesz to oglądaj :)

Ace Ventura: Psi detektyw

Ace Ventura: Zew natury

Szklanką po łapkach

A z trochę poważniejszych komedii to Bad Boys 1 i 2

Gang Dzikich Wieprzy

@Suteq

No to polecam Ci fylmu: Hanibal, Hanibal po drugiej stronie maski i Czerwony Smok. Są to filmy powiązane z milczeniem Owiec, Hanibala Lectera nadal gra Hopkins tylko niestety zmieniają się agenci FBI, nikt nie zastąpi świetnej Foster :/ Na necie zorientuj się w jakiej kolejności oglądać te filmy oglądałem je już dość dawno więc za bardzo nie pamiętam, ale na pierwszy ogień idzie Hanibal po drugiej stronie maski.

A jeśli szukasz motywów z psychpatą to polecam Ci film Fan z Robertem De Niro.

Edytowano przez ElTabasco
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[quote

Mam do Was prośbę. Czy moglibyście polecić mi filmy podobne do tytułów takich jak np. "Dom latających sztyletów", "Ostatni Samuraj"... generalnie nazwałbym to kinem samurajskim. Prosiłbym o jak najwięcej dobrych pozycji, bo kilka filmów z tego nurtu już widziałem. ;)

47 roninów (1994)

Bunt (1967)

Ci , którzy nastąpili tygrysowi na ogon (1945)

Dzban warty milion ryo (1935)

Harakiri (1962)

Sanujro - Samuraj znikąd (1962)

Shiro (1962)

Straż przyboczna (1961)

Ukryta forteca (1958)

www.filmydalekiegowschodu.pl

http://www.jfilm.pl/

http://cinemaasia.blox.pl/html

http://filmsamurajski.blogspot.com/

http://www.tomiland.pl/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up- To ja polecam takie filmy:

"Siedmiu samurajów" 1954- najlepszy (IMO) i najsłynniejszy film o samurajach (amerykańska adaptacja to słynny western "Siedmiu wspaniałych"),

"Rashomon" 1950

"Miecz zagłady (Sword of doom)" 1966,

"Po deszczu (Ame Agaru)" 1995.

Jeśli zaś nie odstraszają Cię dzieła Szekspira, adaptowane na kino samurajskie (trochę spłycam), to polecam;

"Tron we krwi" 1957 (Makbet)

"Ran" 1985 (Król Lear)

Wszystkie filmy, których tytuły wymieniłem należą do ścisłej czołówki kinematografii japońskiej (a niektóre i do światowej), te co już widziałeś w większości też.

Bardziej rozrywkowe kino (choć też doceniane) to cała seria filmów o Zatoichi (w Wikipedii są wymienione wszystkie tytuły), nie będę polecał konkretnych, ponieważ oglądałem tylko kilka filmów i nawet nie jestem na 100% pewny, które (na pewno pierwszy). :icon_wink:

Poza tym w tego typu kinie (w dawnym, bo nowszych filmów nie oglądałem zbyt wiele) liczą się najbardziej trzej reżyserzy a mianowicie; Kurosawa, Kobayashi i Okamoto, także ich filmy IMO można brać w ciemno (oczywiście filmy z tego gatunku).

Edytowano przez antros22
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam filmów podobnych do Step up 3 gdzie świetna muzyka+genialne akrobacje taneczne tworzą znakomitą całość. :)

Proszę mi nie podawać tytułów typu High School Musical.............

I filmów poniżej 1995 roku.

Jedynkę i dwójkę też oglądałem. ;]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wszystkie propozycje. A tak nawiasem mówiąc radzę nie kierować się ocenami na filmwebie bo z komentarzy wynika że ktoś daje produkcji 1/10 tylko dlatego że nie zrozumiał zakończenia czy bohater nie uczynił tak jak on by chciał. Żenua. Wiele moich ulubionych filmów ma tam ocenę 7 lub gorszą.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam filmów podobnych do Step up 3 gdzie świetna muzyka+genialne akrobacje taneczne tworzą znakomitą całość. :)

Proszę mi nie podawać tytułów typu High School Musical.............

I filmów poniżej 1995 roku.

Jedynkę i dwójkę też oglądałem. ;]

Cóż dając taką cezurę czasową ominie Cię wiele znakomitych filmów tanecznych np. takich jak

West Side Story (1961)

Cały ten zgiełk / All That Jazz (1979)

Dirty Dancing (1987)

i wiele innych ale o.k. twój wybór.

Save the Last Dance

Save the Last Dance 2

Nine

Jeśli chodzi o fabułę to powyższe filmy to gnioty natomiast popisy taneczne to to o co Ci chodzi.

Aha jeśli chodzi o oceny filmów to IMBD jest pod tym względem bardziej rzetelne.

Edytowano przez Bogart
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie Panowie i Panie. Poszukuję jakiegoś filmu podobnego do "Sierocińca". Razem z kumplami jutro wieczorem planujemy coś obejrzeć, ale nie za bardzo się odnajdujemy w tych klimatach :) Z góry dzięki za pomoc.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...