Jump to content
  • entries
    286
  • comments
    1,809
  • views
    445,448

Polska teoria piłkarska


otton

316 views

 Share

Polska piłka upadła. Rzekłbym nawet, że tym razem na głębokie dno. Pewnie niewielu wierzy już w historię i niektórzy z oglądających mogą utracić nawet wiarę w to, że tamte wielkie tryumfy nie były jedynie efektem halucynacji wywołanych rozmaitymi substancjami.

Dziś, nie wiem o której oświećcie mnie, polska reprezentacja gra mecz. Nie byle jaki, bo towarzyski. Naszym rywalem będzie Francja. Jako człowiek niespecjalnie sport kochający (w wersji elektronicznej to co innego) na słabe mecze nie mam czasu. Te polskie to jednak unikat. Pamiętam jeszcze ostatnie ?widowisko? z Argentyną. Jaka była podnieta, że z podrzędnym składem wygraliśmy. I tak zaskoczył mnie wynik, gdyż liczyłem na kolejną spektakularną klęskę Franka Smudy.

Polska piłka coraz niżej upada, czemu nie zaprzeczy chyba nikt. Od trzech lat linia na wykresie zwraca się w stronę ziemi. Dlaczego korupcja hula a drzwi do wrocławskiej prokuratury nie zatrzaskują się choćby na chwilę? Czy ktoś kto ma pojęcie mógłby mi powiedzieć jak jest z karami za granicą?

Dlaczego na meczach Polaków prawie każdy kibic musi otrzymywać tytuł pseudo? Słyszałem, że w Anglii mają kamery i każdemu namierzonemu zadymiarzowi walą pięć tysięcy. U nas zaś sprzedają takim panom bilet na mecz pucharowy, bo w zakazie pisze, że tylko na ligowy. Czy na tym ma polegać ta genialna polska walka z przestępczością na euro. Na stronie UEFA przy zamawianiu biletów (nie dostałem :() poszukiwałem też elementu moim zdaniem nieodzownego. Ktoś chyba sobie zażartował i zapomniał wkleić wielki baner: ?kupujesz na własne ryzyko?.

Na stadionach nie wolno pić alkoholu. Jak myślicie ilu naszych wspaniałych kibiców wejdzie na stadion będąc już pod zgubnym wpływem chmielu i żyta?

Do polskiej piłki jestem nastawiony krytycznie, choć tak naprawdę dla tych, którzy jej szkodzą. Ciekawe jak wykorzystamy ten rok do EURO? Myślicie, że coś się zmieni, czy będzie jak zwykle po prostu swojsko?

PS. Oto odczucia wyłącznie moje. Jeżeli zamierzacie bronić polskiej myśli piłkarskiej, czekam na komentarze. Apeluję o kulturę, choć z obserwacji widzę, że większość nie ma z tym problemów.

PS2. Dziś w PeSie plan na jutro i pojutrze. Ostatnio przeczytałem książkę. Już dawno tego nie zrobiłem, z powodu innych, ważnych rzeczy. Jutro będzie nie tyle recenzja, co komentarz. Jeżeli tylko słyszeliście kiedyś o Kurcie Cobainie, będzie to książka o nim. Pojutrze zaś wybieram się do kina. Idę na czwartych piratów. Słyszałem, że podobno chłam, ale wolę przekonać się sam. Postaram się też przekonać was, już w sobotę. W sobotę zacznę martwić się o to co będzie później.

 Share

6 Comments


Recommended Comments

Guest
Add a comment...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...