Jump to content
  • entries
    286
  • comments
    1,809
  • views
    445,449

Gra widmo, Smuggler itp.


otton

314 views

 Share

Każdy książę, który wyruszył ciemną, niespokojną drogę wygnania nie jest już księciem, a nawet postacią niższą w hierarchii od plebsu. Gdy nałoży na głowę koronę może oczekiwać już tylko na pokłony spowodowane śmiechem żałości. Jak jest z księciem Dukiem? Ostrzegam od razu, że nie jest to recenzja, a jedynie dzika, nieokrzesana prowokacja fan bojów gry. W Duka nie grałem, dlatego wyrażę jedynie swoją opinię o tej trwającej 12 lat reklamie.

Nie lubię gdy ktoś robi mnie w konia. O ile w DN 3D nie grałem, o tyle strzelaniny silnie kojarzone z oldschoolem bardzo lubię. Na Duka więc czekałem, nie był nigdy na pierwszym planie, ale zobaczyć chciałem. Od ostatnich 4 lat moje zainteresowanie zaliczało stały wzrost.

Główny producent (o ile ma obiecany procent ze sprzedaży) na pewno zrobi z gry niezły interes. Nazwałbym Duka przykładem świetnego marketingu. Po tak długiej reklamie wielu nowych graczy sięgnie po grę tylko dla owej legendy z gatunku król powrócił. Wielu twórców zasypuje nas toną reklam swoich gier, a 3D Realms po prostu sprawiło by ich ?dziecko? stało się kultowe. Mam nadzieję, że inni jednak nie wezmą z nich przykładu, bo nie będzie w co grać, a gry zaczną istnieć tylko w świadomości graczy. Wyobraźcie sobie, co by było gdyby gry z serii Call of Duty wychodziły co dziesięć lat, a dodatki do simów powstawałyby tyle samo. Chociaż tym pierwszym i to by nie pomogło.

Gra może i powstawała 14 lat temu, ale raczej ?tylko? przez krótki okres. Duke to w końcu legenda, a więc fanów zawieść nie można. Ciekaw jestem ile pieniędzy utopił w nią pierwotny producent. Swoją drogą to 3D Realms jest wspaniałomyślne, dać zarobić na własnej legendzie. A ile oni sami zarobią???

Mam fundusz, ale nie wiem czy warto to kupić. Tym samym liczę na waszą poradę. Zaznaczam od razu, że oldschool i wysoki poziom trudności nie są dla mnie wadami. Warto kupić czy lepiej poczekać na coś innego?

PS. Z obiecywanym opisem filmu kicha. Plany uległy zmianie i napiszę o tym za tydzień.

PS2. Smuggler miał się przyznać po premierze kim jest. Nie żebym specjalnie na to liczył, ale wspomnieć, wspominam jak zapewne inni bloggerzy. (to smuggler w tytule to tylko dla "+100 odwiedzin bloga" :), wybacz Smugglerze, po prostu jesteś dobrą reklamą) Jutro podzielę się z wami wynikami pewnego badania na ten temat. Mam nadzieję, że forma będzie oryginalna ...

 Share

1 Comment


Recommended Comments

Jeśli kochasz gierki w starym stylu i nie bd ci przeszkadzac niedoróbki [w stylu textur w niskiej rozdzielczosci,czasow ladowania itp] to gra cie zadowoli, single jest zróżnicowany,pełen humoru i trzyma klimat,jenak do starego dn3d sie nie umywa[co też w dzisiejszych czasach jest niemożliwe]

Powiem tak. Ja kupiłem i jestem zadowolony, ale podchodziłem do gry z dystansem, nie spodziewając się zbyt wiele.

Nie wiem czy lepiej poczekać na Serious Sama,który zapowiada się jednak lepiej niż Książe

Link to comment
Guest
Add a comment...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...