Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

mrgonzo

Sherlock Holmes (2009), Guy Ritchie

Polecane posty

72961343.jpg



Premiera w Polsce: 2010-01-15

Film Guy'a Ritchie'go pozwala nam na nowo spotkać się z dwoma już kultowymi bohaterami. Holmes i jego przyjaciel dr Watson znów staną przed próbą zdemaskowania wielkiego spisku. W roli detektywa wcielił się amerykański aktor Robert Downey Jr., za którą to rolę otrzymał Złotego Globa. Po seanie wyszedłem z kina bardzo zadowolony, co prawda parę głównych bohaterów zawsze wyobrażałem sobię inaczej, ale Downey Jr. i Law spisali się bardzo dobrze. W filmie nie brakuje scen walki rodem z "Podziemnego kręgu" czy zabawnych scen z udziałem detektywa. Guy Ritchie stworzył Holmes'a można by powiedzieć idealnego, awanturnika niczym Indiana Jones, przy tym niezwykle inteligentnego człowieka. Uwagę przykuwa też Watson (Jude Law) który często rzuca ciętą ripostą w kierunku Sherlocka. Obok Avatara, to prawdopodobnie najlepszy film roku 2009. Wg mnie zasługuje na ocenę 9/10
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam zdanie podobne jak mrgonzo, dla mnie film rewelacyjny, 9/10. Niedługo wybieram się na Avatara i jestem ciekaw, co bardziej mi przypadnie do gustu, film Camerona czy detektyw. :) Czekam na drugą część, bo koniec pierwszej zwiastuje miejmy nadzieję prędkie nadejście kontynuacji.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutro, bądz dzisiaj również się wybiore, tylko opłaca się iść na 3D?

Generalnie, gdy oglądałem trailer zauważyłem, że 3D w tej produkcji było wciśnięte na siłę, i bez tego będzie (wg mnie oczywiście) dobrze oglądało. Jakie jest wasze zdanie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też byłam na pokazie przedpremierowym i wyszłam naprawdę zadowolona!

Sama nie mogę się do tej pory zdecydować, czyja rola bardziej mi się podobała - Roberta czy Jude'a. Momentami Watson przebijał samego Holmes'a. :D Zabawne dialogi, wartka akcja... No i naprawdę uwierzyłam w całą historię z magią. :D (więcej na ten temat nie napiszę, co by nie psuć oglądania).

Film jest dobry na każdą okazję, na pewno obejrzę jeszcze raz.

Ode mnie 8/10. :D (a to dużo ;)).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Film bardzo dobry ...swietnie pokazane czy uwidocznione zdolnosci Holmes-a...bardzo mi to zaimponowalo.

Rola napewno nie byla latwa do zagrania ale Robert Downey Jr. dal rade...jak zwykle...

Historia w filmie ...fajna...tak byla fajna...

Ogolnie film dobry chodz nie jest niewiadomo jaki dobry...

8\10!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O filmie dowiedziałem się przez przypadek. I dobrze zdarzają się takie przypadki - film mi się podobał, mimo iż spodziewałem się czegoś innego, a mianowicie, że będzie bliższy kryminałowi niż filmowi akcji. Bawiłem się dobrze, wydanych pieniędzy nie żałuję. 8/10

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdy tylko usłyszałam o owym filmie, pomyślałam że to nie dla mnie. Nie jestem fanką Sherlocka i jakoś nigdy mnie nie interesował, ale po obejrzeniu zwiastunu w kinie stwierdziłam iż to wcale nie jest to taki Sherlock, którego znam z literatury. Wybrałam się na film i wcale nie pożałowałam. Naprawdę świetny film, ubaw po pachy..Co do samego Sherlocka..miałam wrażenie iż oglądam House'a w roli głównej - te teksty, zachowanie..normalnie jak Greg:D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Idę na to w ten Czwartek, oby było tak dobre, jak mówicie :D

Co do filmu widziałem trailer i wywarł na mnie bardzo pozytywne wrażenie- sceny akcji i komedii, niezwykły klimat i przede wszystkim gwiazdorska obsada z Robertem Downeyem jr na czele- są wystarczającą rekomendacją na pójście na nową wersję Holmes'a.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porównując stare filmy z nowym, ten drugi wypada znacznie lepiej. Nie tylko pod względem, że w nim dzieje się więcej. Po prostu Holmes ma tu charakterek, którego bym po nim oczekiwał, zaś w starych filmach był mało wyraźny i zdecydowanie mniej interesujący.

Może i jest dosyć podobny do House, lecz to nadal Holmes, bo każdy z nich ma inny tok myślenia i inne założenia, więc porównanie, że są tacy sami jest błędem. Film naprawdę wciąga, a sprawa z początku wygląda, jakby

Lord Blackwood miał naprawdę magiczna moc, choć widzów takich, jak ja to nie przekonało i pod koniec filmu moje domniemania się potwierdziły

. Dla mnie byłby to film roku 2009, lecz w polsce wyszedł dopiero w styczniu :P

10/10

Spoiler for goat's sake - Black Shadow

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbyt szybko się skończył, wiec film naprawdę dobry. (prawie) Wszystko logicznie wytłumaczone, świetna gra aktorów, ujęcia rewelacyjne. Dobra historia dobrze opowiedziana - 9/10.

Minusy: wg. mnie dwa niewytłumaczone zdarzenia, rodem z Prison Breaka...np:

jakim cudem Holmes pojawia się za plecami Lorda C. jeśli ten, zamykając drzwi i wykonując inne czynności ciągle patrzy w dym?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Film pozytywnie mnie zaskoczył! Właściwie, nie wiedziałem czego się spodziewać po tym tytule.. a dostałem mieszankę akcji, komedii (?) i Wszechwiedzącego Holmes'a. Zdecydowanie polecam - film nie jest nudny, wprowadza nieco świeżości w tytuł po którym, gdybym nie wiedział jaki jest, spodziewałbym się zupełnie czegoś innego (mniej ciekawego?). Jeśli ktoś zmusiłby mnie do wystawienia oceny, wydusiłbym z siebie: 8/10. I myślę, że na to film zasługuje, choć wielkim dziełem nie jest, to jednak nie był to czas stracony.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do samego Sherlocka..miałam wrażenie iż oglądam House'a w roli głównej - te teksty, zachowanie..normalnie jak Greg:D

Nic dziwnego - w końcu House był inspirowany Sherlockiem. ;)

Sam film? Wrażenia maksymalnie pozytywne. Dawno się tak dobrze nie ubawiłem na jakimś filmie. Co więcej - postaci Sherlocka jako takiej nigdy nie lubiłem, bo i jak może budzić sympatię nudny, flegmatyczny i genialnie mądry człowiek. W filmie tym detektyw jest za to świetną postacią. Co więcej: sporo osób narzeka na to, że wizerunek Holmesa został przerobiony, by był atrakcyjny dla masowej widowni. Chwilka googlania, wizyta u cioci Wikipedii, no i zdobycie książki na Project Gutenberg pokazały, że wersja Guya Ritchiego ma więcej wspólnego z oryginałem, niż bohater, który zachował się w naszych główkach.

Czekam na drugą część. ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie do końca fearonie, tak naprawdę ów Sherlock z filmu ma cechy Holmesa z komiksu Lionela Wigrama. Autor nadał mu cechy m.in House'a, aby nie był taki flegmatyczny, i spodobał się współczesnym czytelnikom. Ritchie poszedł tym tropem, i zapożyczył Wigramowskiego, zawadiackiego i zabawnego detektywa, i umieścił go w książkowym klimacie Arthura Conan Doyle'a.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gonzo zauważ, że serialowy doktorek ma nawet numer domu taki sam jak Sherlock :) (221b) :P

Twórcy serialu wcale nie kryją się z tym, skąd czerpali inspirację, tworząc tę postać

TU parę ciekawych podobieństw pomiędzy bohaterami (cechy Holmesa i fakty wzięte z Conan Doyla- nie z komiksu)

Ponadto na początku tego artykuliku są cytaty z wywiadu z twórcą serialu, w których mówi o zapożyczeniach z Holmesa

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm... No ja tam jestem mały prostaczek, więc moje wnioski oparłem na dość szybkim googlu. ;) Nie zmienia to jednak faktu, że

a ) Sherlock nowoczesny i masowy, jest imo Sherlockiem ciekawszym,

b ) oryginalna postać detektywa wcale nie była taka grzeczna i nudna, jak to jej współczesny wizerunek pokazuje,

c ) podbieranie cech House'a - czyli postaci inspirowanej Holmesem - byłoby co najmniej dziwne.

Tyle. ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście nie jestem jakoś wielkim fanem House'a, ale musisz przyznać że to niezły hak na miliony ludzi zakochanych w owym serialu. Obejrzą Sherlocka hoćby po to, aby Holmes'a porównywać z Gregorym Housem. Czysty marketing, ale i tak miks głównego bohatera wyszedł filmowi na dobre.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm

Czyli, że jak?

Twórcy filmu otwarcie obnoszą się z tym, że główny bohater ich produkcji jest wzorowany na głównym bohaterze serialu, który jest wzorowany na głównym bohaterze książek, których ekranizacją jest film? :D

Ja tego typu marketingu nie dostrzegam. Machina reklamowa Sherlocka nie działa w ten sposób.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie się nowy Holmes nie podoba. To odświeżenie wizerunku radykalne na miarę nowego Bonda i tak jak w tamtym przypadku, fan może tę zmianę znienawidzić lub pokochać. Ja tam wolę flegmatyka ze starych filmów, niż tego "brutala"

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja byłem i mi się bardzo spodobał :icon_mrgreen: , choć nie jestem ani fanem Sherlocka ani House'a (jeśli chodzi o jakiś tam marketing... :co: , jak ktoś chce sobie porównać obie postacie to proszę bardzo, a z marketingiem to film może mieć co najwyżej wspólną jedną rzecz: kasę z biletów i za reklamę :icon_confused: , jakoś ja nie widzę porównania pomiędzy Housem a Sherlockiem, zresztą mniejsza z tym... :dry: ). Jak na takiego Holmes'a to: duet Downey Jr. - Jude Law - super :cool: , choć chętnie się wybiorę raz jeszcze.

Co do historii: na początku

Lord Blakwood trochę mnie zaskoczył z tą ''czarną magią", choć Holmes mocno się natrudził by wszystko poukładać do kupy, bardzo mi się właśnie pod koniec podobało jak Holmes powoli doszedł do rozwiązania, spodobał mi się on i jego logiczny geniusz, bardziej to wszystko było tak na czystą logikę wzięte, fajnie.

Reszta filmu też super: muzyka,

fajny klimat Anglii,

teksty- zwłaszcza riposty Watsona a i Holmes też był niezły, ogólnie chętnie się wybiorę raz jeszcze bo też nie spodziewałem się, że Guy Richie nakręci jeszcze jakiś "dobry" film.

Polecam :icon_mrgreen: , warto się wybrać i chętnie do tego filmu wracać :ok: , fani też mogą być zadowoleni, choć oczywiście jedni będą kochać, inni mogą mieć małe zastrzeżenia, zresztą... ...Holmes is back i to w dużym stylu :wink:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...