Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Smuggler

CDA 08_2008

Polecane posty

Hej! Już 5.08.2008 w sprzedaży pojawi się najnowszy numer CDA, a w nim jak zawsze niemal 150 stron pełnych ciekawych treści, DVD 9 z pełnymi wersjami (całkiem nowymi, zresztą i na czasie). Wszystko jak zawsze za 14.99 zł.

A co w numerze? Mimo sezonu ogórkowego w pełni sporo naprawdę ciekawych rzeczy. Po pierwsze (i nie ostatnie...) przegląd 26 gier z E3. Wszyscy na nową formułę targów narzekamy (poczytajcie co o nich mówili bossowie firm ? jest parę smakowitych cytatów w środku...) ale to nie oznacza, że je należy zignorować, stąd sporo stron im poświęcimy, nie olewając rzecz jasna ?klasycznych? zapowiedzi, które też są.

W Temacie Numeru pojechaliśmy sobie do producentów Mirror?s Edge. Co, nie za bardzo kojarzycie ten tytuł? No wstyyyd. Bo zdaniem naszego ?wizytatora? to będzie rewolucja w obrębie gatunku, jedna z tych gier, które zapisują się na zawsze nie tylko w historii ale i w sercach graczy. Coś jak Thief, coś jak Assasin?s Creed, w FPP i z takim złudzeniem realności przestrzeni, że wielu betatesterów skarżyło się na... zawroty głowy i mdłości wywołane NAZBYT realnym oddaniem dużych wysokości, na jakich toczy się gra! (Dla tych, co nie znają realiów: to nie symulator lotu, ale parcour po wieżowcach jest dość częstą metodą odrywania się od przeciwnika). Polecam! Tym bardziej, że rzecz jasna mamy na owe informacje exclusive. J Tadam...

W betach tyż piknie, bo nie dość, że mamy tam wrażenia z dodatku do Stalkera (jako pierwsi w Polsce, jak mniemam...), to jeszcze pograliśmy sobie w Kings? Bounty (jako pierwsi... no co.... no co... ). A ta gra to jest coś, co maniaków HoMM powinna przyprawić o ślinotok i silne skurcze półdupków. :P

Z recenzjami jest o tyle lepiej, że gier więcej jak miesiąc temu (*), a parę tytułów jest na pewno graczom znanych (najnowszy Debil... ops... Devil may Cry), czy kosmiczny h?n?s autora Dungeon Siege (Space Siege), So Blonde, Hired Guns, plus parę recenzji polonizacji największych hitów i edycji kolekcjonerskich.

(*) zdaje się, że to szczyt zastojowego sezonu, bo za miesiąc zapowiada się parę niezłych tytułów...

Zalecam też lekturę tekstu o największym gierkowym przekręcie XXI wieku ? Limbo the Lost.

Dodam, że tekst liczy prawie 4 strony i punkt po punkcie pokazuje kolejne ?pożyczki?, jakie autorzy owego dzieła porobili u swych bardziej utalentowanych kolegach, bez ich zgody i wiedzy. Dodam też, że całość została uhonorowana odpowiednią do miary przekrętu oceną. Warto...

Z innych ciekawostek ? fotorelacja z konwentu Blizzarda, powrót Życia w Sieci (3 strony!), stałe kąciki ? Modulator, Freeware, Odmienne stany grywalności, Na Luzie (gdzie spróbowaliśmy powrócić do dawnych ?naluzyjnych? klimatów ? dłuższe teksty, opowiadania itd.)

W części sprzętowej ? historia kontrolerów SideWinder, poradnik/kurs do programu do tworzenia grafiki wektorowej (program w pełnej wersji na DVD), testy najnowszych kart Nvidii (takoż edycja NDSN im poświęcona), Konfigurator, poradnik dla tych, co chcą mieć Kino Domowe (a nie kino domowe), Magazyn ? no i testy, testy, testy.

A na coverze? A na coverku całkiem fajnie: trzy gry, z rzadko spotykanych gatunków, po polsku, jedna to praktycznie polska premiera, druga sprzed roku... Not bad. J A konkretnie to:

Loki PL (hack?n?slash, ciągle w sprzedaży, nie pamiętam jej w taniej serii), sportowa Summer Athletic (polska premiera 2 tygodnie temu!), i połączenie RPG i gry ekonomicznej, czyli Gods: Kraina Nieskończoności. A dla ambitniejszych userów ? pełna wersja programy do tworzenia grafiki wektorowej (Inkscape). Plus kurs obsługi w piśmie, a jakże.

Z ciekawostek ? nieco mp3 z muzyką z Age of Conan, solucja do Jacka Keane, antologia opowiadań sf (i nie tylko - Poltergeist), no i wiadomo że stałe kąciki, gameplaye, trailery, freeware, mody itd. itp. Itd.

Krótko mówiąc ? jest co poczytać i jest w co pograć. Jak zawsze.

Co sam(a) możesz sprawdzić już od 5.08.2008. J

################################################ ZAWARTOSC PISMA

###JAZDA OBOWIĄZKOWA

Zawartość Cover DVD

Kalejdoskop

Gamewalker

Prenumerata

Action Redaction

Action Top

######### W PRODUKCJI

Champions Online

Dynasty Warriors 6

WoW: Wrath of the Lich King

Dungeon Hero

#E3 przegląd gier

Dark Void

Warhammer 40,000: Dawn of War II

Project Origin

Stormrise

Sid Meier's Civilization IV: Colonization

Dragon Age: Origins

Prince of Persia

Singularity

Wheelman

Wolfenstein

Age of Booty

Empire: Total War

Tomb Raider: Underworld

Warhammer Online: Age of Reckoning

Neverwinter Nights 2: Storm of Zehir

Operation Flashpoint 2: Dragon Rising

Alpha Protocol

Disciples III

Tom Clancy's H.A.W.X.

Dead Space

Rise ot the Argonauts

Borderlands

Ghostbusters

This is Vegas

Left 4 Dead

The Lord of the Rings: Conquest

##########TEMAT NUMERU

Mirror's Edge

#########ZA PIĘĆ DWUNASTA

S.T.A.L.K.E.R.: Czyste niebo

King's Bounty: The Legend

############RECENZJE

Devil May Cry 4

Space Siege

So Blonde

Hired Guns: The Jagged Edge

Aquadelic

Wally-E

Bone: Epizody 1-2

Beijing 2008 Olympic Games

Kung Fu Panda

#Spolszczenia

Mass Effect PL

Stranglehold PL

Alone in the Dark PL

#Wersje kolekcjonerskie

Mass Effect PL EK

Alone in the Dark PL EK

#Kaszanka Zone

Limbo of the Lost

########O GRACH INACZEJ

Życie w Sieci

Freeware

Modulator

Odmienne stany grywalności

Blizzard Entertainment Worldwide Invitational 2008

###NIE TYLKO GRAMY

Na luzie

Temat numeru: Sidewinder

Newsy sprzętowe

Konfigurator

Kino domowe

Wademekum: Inkscape

Nie daj się nabrać

Magazyn

###Testy sprzętu

karty graficzne Raden HD 4870 Crossfire i X48 Sapphire

netbooki Aristo Pico 640, NTT Corrino Netbook NE-100a, MSI Wind U100

smartfony HTC Diamond i Asus M930

telefon SonyEricsson W380i

głośniki Hercules

komputer ICom Tryton 848 eXtreme LE

pad Belkin n52

myszka Wolf King

słuchawki Media-Tech Soundrave MT3519

pendrive OCZ x2

monitor Benq V2500W

GPS Mio Moov Mio Moov

###########################################################COVER DVD

PEŁNE WERSJE

Gods: Kraina Nieskończoności PL

Loki PL

Summer Athletics PL

BONUSY

Action Mag

Age of Conan ? muzyka mp3 (*)

Bonus

Esensja

FotoSmuggler

Jack Keane - solucja

Poltergeist - antologia

Scena Komputerowa

Tawerna RPG

(*) kilka utworów, a nie cały soundtrack

TRAILERY

Dark Void

Diablo III

Warhammer 40,000: Dawn of War II

Dragon Age: Origins

Fallout 3

Gears of War II

Mirror?s Edge

Runes of Magic

Wolfenstein

WoW: Wrath of the Lich King

GAMEPLAYE

Alone in the Dark

Devil May Cry 4

Kung Fu Panda

Mass Effect

So Blonde: Blondynka w opałach

FREEWARE

Final Vision

Fish Tycoon

Hall of Shadows

Kalendarz Elektroniczny

King?s Quest VGA

Lines DeLuxe

Shootiah

Star Racing

Sword of Fargoal

MODULATOR

EFSP08 ? mod do FIFA 08

Snowreal ? mod do Unreal Tournament

WADEMEKUM

Inkscape 0.46

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeden z najlepszych numerów dla mnie w tym roku...o wiele lepszy od poprzednika :) .Zabawne,że rok temu na okładce był Loki i teraz znowu jest :D. Tekstowo jest świetnie(bardzo lubię czytać relacje z E3),ciekawe recenzje(mam nadzieję,że za miesiąc będzie jeszcze lepiej) i również ciekawe Nie tylko gramy...

Cover-coś świetnego.O ile Gods i Summer zwisają mi całkowicie ,o tyle z Lokim dowaliliście do pieca konkretnie ;).Do tego bardzo dobry pomysł ze zbiorem i empetrójkami z AoC.Gratuluję numeru.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gods wydaje się być słabą grą, bo dostała tylko 4/10. Podejrzewam jednak, że w CD-A będzie wersja spatchowana która poprawia błędy, interfejs i działanie gry. Być może z tym patchem gra zasługuje na wyższą ocenę. Zobaczy się. Cieszę się z Lokiego, bo już dawno (od czasu średniego Fratra) nie grałem w żadnego hack'n'slasha. Z oceną numeru tym razem wstrzymam się aż do przeczytania go.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pełniaki: Na pewno zagram w Summer Athlethics. Od dawna miałem ochotę na jakąś niekonwencjonalną grę sportową. A tu proszę :). Chętnie zagrałbym w Loki, jednak mój "sprzęcik" w życiu tego nie udźwignie (chyba najwyższy czas na upgrade). Gods zainstaluje z ciekawości. Zawsze ciekawiły mnie takie gry RPG. Dodatkowo słyszałem że walka odbywa się w trybie znanym z choćby Final Fantasy. Spróbować nie zaszkodzi. Ale hitem i tak jest dla mnie Inkspace. Kolejny dobry program graficzny. Będzie się pięknie prezentował obok GIMP'a i Blendera :)

Co do zwartości to na pewno przeczytam zapowiedź Dynasty Warriors 6. Swoją drogą miałem nadzieje na recke Samurai Warriors 2 PC. BTW, irytuje mnie fakt że tych gier nikt w Polsce nie wydaje :(. Sam mam tylko Warriors Orochi sprowadzane z za granicy, za które w sumie zapłaciłem tyle, ile w Polsce za dwie nowe gry. Nie omieszkam również zerknąć na recke Limbo: The Lost. Chyba największy przekręt branży ostatnich lat (o ile nie wogóle). Z recenzji przeczytam na pewno jeszcze Devil May Cry 4 i Hired Guns. No i oczywiście moje ukochane "O grach inaczej" (Życie w sieci come back!!)

Ogólnie numer oceniam na bardzo dobry. Pniecie się w górę panowie. Aż strach pomyśleć co będzie za miesiąc :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DMC4, King's Bounty, Dynasty Warriors 6, Limbo ;)

I Loki na DVD, extra numer :) Nie pamiętam kiedy wgrywałem jakąś grę z waszych płytek<nie no, MX vs. ATV, ale poza tym raczej nic, kupuję głównie do poczytania>:P ale Lokiego ukończę na pewno!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Numer wydaje się fajny czekam z niecierpliwością. Na początek napisze o pełniakach: tu jest dobrze, nawet lepiej niż dobrze (na pewno zagram w jeszcze ciepłe Summer Athletics PL), potem fajny temat numeru, w za pięć 12 jest stalker (super!), no i jakaś fajna sprawa z tym Limbo of the Lost, z przyjemnością przeczytam kaszanę, recenzje nadal toche słabe , ale to nie wasza wina. Jedyne co mnie razi to okładka: no po prostu mi sie nie podoba, ale nie można mieć wszystkiego.Niestety...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe, a zauważył ktoś, że nie ma ANI JEDNEGO dema ? To chyba pierwsza taka sytuacja od kiedy do CDA jest dodawana płytka :)

A numer jak to w sezonie ogórkowym, w recenzjach nuuudyyy, ale w zapowiedziach, temaciku i innych tekstach fajnie :) No i ten Loki :) I Summer Athletics :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Numer świetny, recki i relację z E3 na pewno przeczytam, no i kaszankę, bo podobno zanim odkryto aferę gra zbierała niezłe oceny, czyli kiszką pod względem gameplayu chyba nie była.

Co do covera - jak mogliście mi to zrobić! Tu Tunguska czeka, Thiefy, a wy mi tu jeszcze Lokiego :) Coś czuję, że spędzę wakacje głównie przed PC.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze, że daliście Lokiego w wakacje, wygospodaruje się to 240 godzin :P . Wiem, że DMC4 na PC ukazało się nie dawno, jednak trochę mnie to śmieszy, że czytam recenzję gry, którą przechodzę na najtrudniejszym poziomie. No i ciekaw jestem co dacie dubbingowi Mass Effect.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie ja bym się Lokim tak nie podniecał, trochę średniawy H&S, o wiele lepszy od Titan Questa, ale dla mnie gorszy od Sacreda (mimo wszystko jednak zainstaluję i powrócę do mojego sava gdzie mam już ładnego Norda). Jednak trzeba przyznać, że patrząc na ostatnie pełniaki, tym daliście popalić :). Mnie bardzo interesują recenzje, w szczególności DMC4 i kilka innych... ahh byle do wtorku.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak... TYLKO U NAS MIRROR'S EDGE!

A w pewnym czasopiśmie (dokładniej

Play

) mamy zapowiedź Mirror's edge już od jakiegoś tygodnia...

Co do pisma - treść nie zaskakuje, ale na pewno przeczytam reckę DMC4. Wczoraj nie miałem czasu żeby zobaczyć jaka gra będzie głównym pełniakiem, ale gdy dziś rano spojrzałem na stronę CD-A szczęka mi opadła - L O K I - bardzo dobry Hack & Slash. Summer Athletic odpalę, ale z czystej ciekawości, mam nadzieję, że to nie bedzie gra na poziomie bodajże gry o nazwie bodajże Igrzyska letnie 2004 (kaszana jakiech mało).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O Jezu, bo się przewrócę zaraz. ParKour Smuggler, parKour. Kurde, gdziekolwiek wspomną o parkourze ZAWSZE coś musi nie grać. Szybko poprawiamy, bo to wstyd dla takiego dorosłego pisma :P

Ok choc dla mnie slowo francuskiego pochodzenia i stad owe "c". Courde, jaki wrazliwy :)

O shit... Dopiero zauważyłem :lol:. Ale ja się nie martwię, bo i tak z płytki nic poza bonusami nie zgrywam... No chyba, że Loki. Ale jeszcze nie wiem.

Po pierwsze bywaly juz sytaucje ze nei bylo dem.

Po drugie nie bylo dem wartych publikacji, a wrzucac cokolwiek "zeby bylo" to szkoda, szczegolnie gdy bylo duzo wartych uwagi trailerow z E3.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawartość pisma zabija. 2 gry na które czekam z otwartym portfelem - Mirrors Edge i So Blonde. Devil May Cry też bym się chętnie skusił więc warto poczytać czy dobre. Jednak coś za coś - dziś na płytkach cienko. Ale skoro za miesiąc ma być lepiej... to wszystko wybaczam :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak... TYLKO U NAS MIRROR'S EDGE!

A w pewnym czasopiśmie (dokładniej

Play

) mamy zapowiedź Mirror's edge już od jakiegoś tygodnia...

Uscislijmy zatem: TYLKO U NAS UNIKALNE INFORMACJE O M'sE, KTORYCH DO TEJ PORY NIE ZNALEZLISCIE W INNYCH PISMACH I SIECI. TYLKO MY SIEDZIELISMY W SIEDZIBIE TWORCOW I GRALISMY SOBIE W TOTO I WYCISNELISMY Z DEVELOPEROW WIECEJ, NIZ CHCIELI POWIEDZIEC.

Tylko, ze taki tekst na okladce by sie nie zmiescil i znow byscie narzekali ze "sie chwalimy". Toz u nas tez juz kiedys cos o tej grze bylo, bo nie ma zakazu pisania o niej...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze bywaly juz sytaucje ze nei bylo dem.

Po drugie nie bylo dem wartych publikacji, a wrzucac cokolwiek "zeby bylo" to szkoda, szczegolnie gdy bylo duzo wartych uwagi trailerow z E3.

po 3: są takie fajne pełniaki że po co nam dema.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...