Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Tomczykolacz

Dziwnie rzężący komputer

Polecane posty

Witam. Co jakiś czas mój komputer z normalnego, cichego zmienia się w rzężącą bestię. Huczy i wyje co najmniej 4 razy głośniej niż normalnie.

Zapewne winny jest temu wentylator, ale który? Restart albo wyłączenie komputera czasem pomaga ale nie zawsze. Zmniejszenie obrotów wiatraków z HI na LOW często usuwa problem. Ale czy komp nie przegrzeje się za mocno, gdy wszystkie wentylatory będą na low? Czy po ich ustawieniu na minimum mogę normalnie grać? Czy przeczyszczenie wiatraków sprzężonym powietrzem pomoże?

Proszę o pomoc, bo nie wiem co mam zrobić, a niepokoi mnie to.

Nie wiem jakie dane o moim komputerze będą wam potrzebne, więc nie podaję żadnych. Jeśli jakichś potrzebujecie, to piszcie, a podam odpowiednie info. :)

Pozdrawiam!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapewne winny jest temu wentylator, ale który?

Możesz po kolei odłączać wentylatory od zasilania i włączać komputer, aby zlokalizować który powoduje hałas. Ewentualnie spróbuj zmniejszyć obroty wentylatorów przy pomocy programu Speedfan(nie zawsze działa).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak up. Musisz podać konfiguracje.

Huczy i wyje co najmniej 4 razy głośniej niż normalnie.

Możliwe, że problem leży w wentylatorach ale też, np. w zasilaczu. Spróbuj zlokalizować co powoduje hałas jak radził kolega wyżej smile_prosty.gif.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pokazuje mi na wyświetlaczu temperaturę 42 stopnie.

Procesor AMD Athlon 64X2 6400+ Dual Core 3,21 Ghz

2 GB Ramu

Grafika AMD Radeon HD4850

Nie wiem jak to może pomóc. A przeczyszczenie wiatraków coś da? Lokalizację problemu utrudnia fakt, że wspomniane wycie pojawia się rzadko. Dzisiaj np wystąpiło pierwszy raz od paru miesięcy, niemal roku i trwało jedynie kilka minut, ucichło po zmniejszeniu prędkości wiatraków.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podaj markę i model zasilacza (np. odkręcając boczną ściankę jednostki centralnej i szukając informacji na obudowie zasilacza), zmierz temperatury tuż po uruchomieniu systemu (na pulpicie, bez żadnych aplikacji) i w stresie (pograj w grę o wysokich wymaganiach sprzętowych) za pomocą programu HWMonitor. Zrzuć screeny z obydwu pomiarów na np. imgur.com i wrzuć linki na forum. To, co widać na zasilaczu, niekoniecznie odpowiada faktycznym temperaturom procesora, karty graficznej czy dysku twardego.

Przeczyszczenie wnętrza komputera za pomocą sprężonego powietrza raczej ci nie zaszkodzi, więc możesz spróbować i tego.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...