Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Smuggler

CD-Action 02/2012 (200!)

Polecane posty

Tak, to już nasze DWUSETNE spotkanie. A dokładniej ? już 17.01.2012 w sprzedaży pojawi się CDA nr 200. A w nim ? za standardowe 15,99 zł ? 2 DVD, 132 strony pisma i dodatkowo duży, dwustronny plakat, który na pewno ucieszy fanów Star Wars. A na płycie m.in. 3 pełne wersje gier w polskich wersjach językowych ? niesamowity wizualnie Prince of Persia z 2008, świeżutka (recenzja w CDA 05/11!), wysoko oceniona, pełna humoru przygodówka The Next Big Thing oraz coś dla fanów dynamicznych RTS-ów: samodzielny dodatek do Supreme Commandera, czyli Supreme Commander: Forged Alliance. Jako bonus na płycie rocznik CDA z 1998 w formacie pdf.

A co w samym piśmie? Zaczynamy od sporego tekstu o nowej konsoli Sony ? obiektywnie analizujemy silne i słabe strony Vity oraz szanse na rynkowy sukces. A potem ? tadam! ? ponad trzy strony o najnowszym Hitmanie (Rozgrzeszenie), mającym być restartem serii. A że byliśmy u samego źródła, w siedzibie producenta, jako jedyni z polskiej branży, to mamy sporo do powiedzenia. Potem CormaC troszkę się ślini nad grą bazującą na serialu ?South Park? (czyli South Park: The Game) ? bo co jak co, ale zrobić z tego nieźle zapowiadającego się RPG-a, to jest coś! Papkin anonsuje Twisted Metal, czyli ?najbardziej rock?n?rollową grę od czasów Brutal Legend?. Dalej gem analizuje szanse Euro Track Simulatora 2 na wyrwanie się z getta budżetówek, a Siekiera pogwizduje (nad) Yesterday, gdyż jest to gra taka, jaką lubi ? mroczna i brutalna, choć przygodówka. CormaC sprawdza, czy drugie podejście do egranizacji ?Gry o tron? okaże się lepsze, a enki i cieszy się, i niepokoi nową wersją drugiej części Jagged Alliance (Back in Action), gdyż niektóre zmiany są z punktu widzenia dawnych fanów dość kontrowersyjne. Rzucamy też okiem na Alan Wake?s American Nightmare i Wargame: Zimną Wojnę.

Sporo się dzieje w beta-testach. Enki niczym duch przemyka się przez Ghost Recon Future Soldier, Gregu prezentuje zaawansowany prototyp Prototype?a 2 i choć ma lekkie wątpliwości odnośnie poziomu trudności, to jest na tak. Papkin bawi się jak dziecko, zrzucając z orbity budynki na głowy wrogów w Starhawku. Gregu odlatuje w kosmos w Mass Effect 3, gem marudzi na to, co musiał przeżyć w I Am Alive, a CormaC w ramach relaksu żongluje piłką w FIFA Street.

A dalej to już mamy recenzje. W numerze króluje Star Wars: The Old Republic ? na ponad 8 stronach Allor i Monk rozkładają grę na czynniki pierwsze i ostatecznie nie zgadzają się w ocenie. Siekiera bawi się Trine?em 2. Hut ponownie i boleśnie odbił się od APB, tym razem w wersji Reloaded. enki stara się udowodnić w Take on Helicopters, że cywilne loty śmigłowcem też potrafią budzić emocje. Gregu bawi się kulkami, a dokładniej DragonBall Z Ultimate Tenkaichi. Monk poziewuje przy online?owej grze Vindictus. Gregu najpierw ostro i z zadowoleniem naparzał w dodatek do Battlefielda 3 (Powrót do Karkand), po czym rozgrzany przemocą sięgnął po grę o obiecującym tytule Policja Symulator... i ostygł. Papkin odleciał To The Moon, głosząc tezę o wyższości scenariusza nad grafiką, a Qn?ik polował na developerów gry Hunter?s Trophy. Siekiera odpierał inwazję robali w Earth Defence Force: Insect Armageddon, acz widać, że rola insektobójcy bawiła go średnio. Natomiast fani kaszanek, plucia kwasem, rzygania żółcią i chlustania wiadrami jadu oraz lubiący, gdy gry otrzymują oceny, które nie cieszą uczniów, powinni już się szykować na tekst Huta ? a mowa o recenzji FlatOuta 3. Leje się krew i olej silnikowy, a Hut aż się rwie, by sklepać parę masek, niekoniecznie samochodom.

W Grach Wiecznie Żywych powracamy do klasyki RPG, czyli Icewind Dale 1 & 2, zaś w Grach Kontrowersyjnych piszemy o Thrill Kill ? produkcji w swoim czasie tak szokującej, że nigdy nie została (oficjalnie) wydana. Ale czy to, co kiedyś szokowało, dziś wzbudzi emocje? Zobaczycie.

W Publicystyce dominuje megatekst o wymownym tytule: Najlepsze Gry Roku 2011. Co w nim znajdziecie? Najpierw każdy z redaktorów CDA podaje swoje typy na Hity i Rozczarowania pośród gier, uzasadniając, dlaczego właśnie te tytuły. Do tego każdy wspomina, co jego zdaniem było sukcesami i porażkami branży growo-komputerowo-prasowej w owym roku. Potem już jako redakcja typujemy najlepsze produkcje w obrębie różnych gatunków, by w finale dokonać wyboru najlepszych i najbardziej rozczarowujących tytułów AD 2011. I jak zawsze przy takich podsumowaniach ? końcowe wyniki wzbudziły silne emocje, a niekiedy wręcz konsternację w ekipie. Ale to nie koniec, bo pokazujemy jeszcze Grę Roku według czytelników CDA, a na koniec typujemy 10 najważniejszych branżowych wydarzeń minionych 12 miesięcy.

Potem Hut w kontrowersyjnym tekście ?Wszyscy pracujemy w marketingu? obnaża podejście wydawców (a dokładniej ich speców od PR) do dziennikarzy z branży ?gierkowej?. Jeśli powiem, że tekst zilustrowaliśmy marionetkami, to chyba wiecie, jaki będzie jego wydźwięk. IMO warte przeczytania i refleksji. Dalej wyżej podpisany (Smuggler) jedzie w felietonie po graczach twierdzących, że ?współczesne gry są za proste i za krótkie? udowadniając, że tak naprawdę gracze co innego mówią, a co innego robią. Też się powinno troszkę zagotować pośród hardkorów. :)

Tak, pamiętamy, że to dwusetny numer CDA i poświęcamy temu wydarzeniu całkiem sporo miejsca. Najpierw Smuggler sprawdza waszą znajomość (pre)historii pisma. Dalej znajdziecie wyniki plebiscytu na najlepszą spośród 200 (a właściwie ponad 200) okładek Actiona, plus rozmaite i ciekawe komentarze głosujących oraz redaktorów, którzy z tej okazji zdradzają swe preferencje... okładkowe. A na koniec dwie strony specjalnego komiksu (rysunki ? Otis, scenariusz ? redakcja). 200 spartańskich wojowników, którym przewodzi (THIS! IS!) Leonidas wyrusza do siedziby CDA, by pomścić znieważenie króla przez pewnego osobnika odpisującego na listy. (Radzę bardzo szczegółowo wgryzać się w kolejne kadry, gdyż można tam znaleźć sporo rozmaitych smaczków). Nie zabraknie też obszernego tekstu o tym, jak zmieniał się świat w czasie owych 200 numerów, oraz ?sprzętowego? podsumowania 2011. W samym sprzęcie też sporo się dzieje ? a to test najszybszej obecnie karty graficznej, a to tabletu Sony, a to dotykowego monitora, gamingowych kontrolerów, słuchawek itp. A na deser jak zawsze Action Redaction oraz nieco odświeżone w formule Na Luzie, które (mam nadzieję) będzie się wam podobać.

Aha. Z ciekawości ? czy wiecie, że można legalnie kupić Batmana: Arkham City za jakąś 1/4 ceny sklepowej, a CDA za 13 zł? Jeśli nie wiecie jak, zajrzycie tam, gdzie reklamujemy nowe warunki prenumeraty. Ale śpieszcie się, bo promocja nie będzie trwała długo, ponieważ egzemplarzy Batmana jest ograniczona (acz spora) liczba.

I cóż, dochodzimy do płyt DVD. Przypominam: pełne wersje gier po polsku (utrzymany w specyficznym stylu graficznym Prince of Persia z 2008 roku, zwariowana i świeżutka przygodówka The Next Big Thing oraz rozbudowany i też całkiem świeży RTS Supreme Commander: Forged Alliance). Tamże CDA rocznik 1998 jako pdf, mody, freeware?y, trailery, bonusy i wiele innych atrakcji.

Zapraszamy po raz DWUSETNY do kiosków i salonów z prasą ? 17.01.2012.

(A za dwa miesiące ? 16 urodziny CDA, na które też szykujemy coś fajnego).

#######################SPIS TREŚCI################################

##W PRODUKCJI

Hitman: Rozgrzeszenie

South Park: The Game

Twisted Metal

Wargame: Zimna Wojna

Alan Wake's American Nightmare

Euro Truck Simulator

Yesterday

Game of Thrones

Jagged Alliance ? Back in Action

Ghost Recon Future Soldier

Prototype 2

Starhawk

Mass Effect 3

I Am Alive

FIFA Street

####Recenzje

Star Wars: The Old Republic

Trine 2

APB Reloaded

Take On Helicopters

Dragon Ball Z: Ultimate Tenkaichi

Battlefield 3: Powrót do Karkand

Policja Symulator

Hunter's Trophy

Earth Defense Force: Insect Armageddon

FlatOut 3

####Publicystyka

Gry Wiecznie Żywe: Icewind Dale 1 & 2

Gry Kontrowersyjne: Thrill Kill

Gra Roku 2011

Jak trollować w grach

Wszyscy robimy w marketingu

Gry są za krótkie?

200 numerów CDA:

Quiz dla hardkora

The best of 200

200 ? komiks

###Inne

Na Luzie

Action Redaction

Prenumerata

Zawartość płyt DVD

###SPRZĘT

Info

Temat numeru

Jak zmieniał się świat

Sprzętowe podsumowanie roku 2011

AMD Radeon HD 7970

Sony Tablet S 16 GB

Asus Zenbook UX21E

Apple TV (2nd gen)

Media-Droid Engage HQ

Monitor dotykowy iiyama T2233MSC

Monitor Benq RL2240H

Monitor iiyama X2377HDS

Razer SWTOR Gaming Mouse

Razer Mamba Elite

Słuchawki Cresyn C415E Axe

Słuchawki Genius HS-400A

Słuchawki Razer SWTOR Gaming Headset

Słuchawki Thermaltake Tt eSPORTS Shock One

########################ZAWARTOŚĆ DVD###########################

####Pełne wersje

Prince of Persia PL

Supreme Commander: Forged Alliance PL

The Next Big Thing PL

####Freeware

A Magnetic Adventure

Bobby The Santa

Christmas Bound

Deity

Desktop Dungeons

King's Legacy

The You Testament

Walk with Santa

####Modulator

Skórki do Prince of Persia

####Gameplaye

Star Wars: The Old Republic

Take On Helicopters

####Galerie

Battlefield 3: Powrót do Karkand

Earth Defense Force: Insect Armageddon

Trine 2

Yesterday

####Na Luzie

Obrazki

ScreenShock

####Bonus

Action Mag

Esensja

FotoSmuggler

Machinarium ? poradnik

Tapety

************************

####PEŁNE WERSJE

Prince of Persia PL

Pegi: 12

Wymagania:

Windows XP/Vista/7

procesor 2,6 GHz

pamięć 2 GB

Karta graficzna 256 MB, SM 3.0

7,3 GB na dysku twardym

Gatunek: akcja

Producent: Ubisoft Studios

Ocena w CDA: 9+ (01/09)

Średnia ocen w sieci: 82%

Multi: brak

Podobne gry: Assassin?s Creed

[Fragment recenzji]

?To jest kozacka gra? ? tak już po 20 minutach zabawy wyraziłem w redakcji swoje zdanie na temat nowego Księcia. Przez kolejne dziesięć godzin nic nie zachwiało moim przekonaniem. Prince of Persia to produkcja wybitna. Ubi poszło z nowym Księciem w kierunku, który może na początku zrazić fanów poprzednich tytułów z serii. Ten odrodzony, ?zresetowany? Prince of Persia jest w pewien sposób... niespieszny, choć akcja toczy się wartko. Kiedy już wejdziesz we właściwy rytm pokonywania przeszkód i walki (żadnego walenia w przyciski, bo tajemnicą jest odpowiednie wyczucie momentu), rozluźnisz się i dasz wciągnąć w fascynującą przygodę i świat tak zjawiskowy, tak piękny i niezwykły, że po prostu zapiera dech w piersi. Zgodzę się z tym, że za pewne potknięcia należałoby kopnąć twórców PoP w tyłek, ale stworzyli tytuł tak magiczny w każdym aspekcie, że nie miałbym sumienia tego zrobić.

[CormaC]

################################

Supreme Commander: Forged Alliance PL

Pegi: 12

Wymagania:

Win XP/Vista/7

Procesor 1,8 GHz

RAM 2 GB

Grafika 128 MB, SM 2.0

9,1 GB na dysku twardym

Gatunek: strategia

Producent: Gas Powered Games

Ocena w CDA: 8+ (02/08)

Średnia ocen w sieci: 81%

Multi: internet

Podobne gry: Total Annihilation, StarCraft

[fragment recenzji]

Supreme Commander to RTS dość specyficzny. Przede wszystkim dlatego, że w przeciwieństwie do wielu innych gier określanych tym mianem tutaj naprawdę bardzo ważną rolę odgrywa strategia. A dodatek zamiast zmienić tę formułę, kładzie na nią jeszcze większy nacisk. Mamy tylko sześć misji, ale każda z nich to parę godzin gry, a do tego można je przejść, grając trzema stronami, co jest pewnym urozmaiceniem, mimo że nie różnią się one między sobą za bardzo. Do tego mamy lepszą niż w podstawce fabułę. [Al]

################################

The Next Big Thing PL

Pegi: 12

Wymagania:

Win XP/Vista/7

Procesor 2 GHz

RAM 2 GB

karta graficzna 256 MB (ATI Radeon X800 lub GeForce 6800)

6,75 GB na dysku twardym

Gatunek: przygodowa

Producent: Pendulo Studios

Ocena w CDA: 7 (05/11)

Średnia ocen w sieci: 75%

Multi: brak

Podobne gry: Runaway

[fragment recenzji]

The Next Big Thing osadzony został w alternatywnej wersji lat 50. XX wieku, w czasach złotej ery amerykańskiego kina, w której monstra z ekranu żyją wśród zwykłych śmiertelników. Akcja rozpoczyna się w trakcie imprezy w rezydencji niejakiego FitzRandolpha, największego producenta horrorów w Hollywood. Wcielamy się w dwójkę nienawidzących się dziennikarzy, w tym Liz, świrniętą reporterkę. To najbardziej zwariowana bohaterka przygodówki, z jaką miałem styczność od bardzo dawna. Dodajmy do tego kryminalną intrygę... [martin]

Reklama telewizyjna:

Youtube Video ->Oryginalne wideo

post-4-1326441342_thumb.jpg

post-4-1326441354_thumb.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy tylko ja mam wrażenie, że okładka jest mocno oldskulowa - ale to jak najbardziej na :ok: Zapowiedzi ME3, Hitmana, Fify Street :tancze: Alan Wake itd. Mało recek, ale czas nie sprzyja, więc to rozumiem. Masakrycznie dobrze zapowiadająca się publicystyka i nie pozostaje nic innego jak życzyć wam kolejnych 200 numerów i za jakieś 15 lat obchodzić 30 urodziny - może wtedy w końcu dodacie tego Batmana ;) Do wtorku.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tło takie podobne ehh... koło się zatacza i łezka kręci w oku, choć 1. numeru nie pamiętam (a raczej jego czasów), ale mam go od kumpla :P

Takie pytanko jeszcze: ile stron o FIFIE Street i nowym Alanie można się spodziewać ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A za dwa miesiące ? 16 urodziny CDA, na które też szykujemy coś fajnego

Nie no Panowie, nie rozpieszczajcie nas tak.. :D

A odnośnie bieżącego numeru: zacnie, zacnie i jeszcze raz zacnie ^_^ Numer z całą pewnością zakupię, bo jest tego wart :smile: Tylko gdzie ja plakat powieszę :krecka_dostal: Ech, gdzieś się miejsce znajdzie :cheesy: Będzie co poczytać, będzie w co pograć, dziękuję :uklon:

[Recenzje]

Policja Symulator

Czego to twórcy nie wymyślą :tongue:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W recenzjach posucha, ale to nie wina redakcji. Świetna kontrowersyjna publicystyka coś czuję że dane publikacje wywołają duży odzew wśród czytelników. W standardowej cenie otrzymujemy dość dobry numer do tego z plakatem. Wolałbym trochę wyższą cenę z lepszymi pełniakami ale patrząc realistycznie nie jest źle.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat w tym miesiącu okładka mi się nie podoba. I nie chodzi o stary styl czy, że jest to kolejny facet z gnatem (bo tej gry inaczej się nie da przedstawić :)). Mi nie pasuje nowy realistyczny wygląd Hitmana. Do tej pory jego okładki w CDA były klimatyczne, ciekawe, mroczne (CDA 9/05, 8/06 CD). A teraz wygląda jak zwykły, tępy mięśniak a nie elitarny killer. No i sam pomysł restartu... Nienawidzę restartów.

Szkoda, że na folię nie dostały się reprodukcje okładek. Kiedyś licznik był dopiero we wstępniaku. Ale przynajmniej plebiscyt na okładki to świetny pomysł. Ciekawe czy zmieściła się ta z predatorem (CDA 1/02) i moja ulubiona z Agentem Smithem (CDA 7/03).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z produkcji to na pewno przeczytam Hitmana, Mass Effecta 3,

Prototype 2 oraz FIFA STREET. Natomiast z recenzji to szczególnie przyjrzę się-Star Wars: The Old Republic, Battlefield 3: Powrót do Karkand i FlatOut 3. Jak zawsze przeczytam o sprzęcie, a także obejrzę tapety galerie oraz Gameplaye. Pozdrowienia dla redakcji :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prince of Persia 2008 - lepszej gry nie można było dać :) Ta gra jest tak niedoceniana, tak magiczna, że po prostu musiała trafić na cover. Mam też pytanie, czy gra jest w polskiej wersji czy w angielskiej? Bo mam oryginał w naszym rodzimym języku (kupiony premierowo a jak) i chciałbym kiedyś usłyszeć oryginalne głosy, których wyboru w menu brak.

A teraz o czasopiśmie - oldskulowa okładka, masa tesktów okołogrowych, podsumowujących (Cda HISstory 2?). Z recenzji w sumie zapamiętany po latach będzie pewnie tylko swtor. Wtedy dopiero będziemy wiedzieć jak to się potoczyły losy tego tytułu :) No i temat okładkowy czyli hitman - bo jakiś debeściak ze spluwą nadal jeszcze musi być w tych czasach dla każuali :D

Czy ja dobrze widzę? Recka gry DBZ? Zawsze myslałem, ze unikacie jak się da mangowych tematów (poprawka - przecież niedawno był tekst o eroge itepe no przecież :D ). Spore, pozytywne zaskoczenie. Jestem ciekaw jak na stronie wyeksponowaliście całą paczkę wojowników Z.

Numer wyjątkowy ze względu na masę wspominkowych danych. No i zawsze lubiłem poczytac o tym, jak zmieniały się rzeczy na przełomie lat - czy to ustrój, oczekiwania, pensja czy sprzęt, jego moc i wygląd. Czekam do wtorku... (choleera, sesja, nie będzie czasu na czytanie)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie najbardziej ciekawi publicystyka, a przede wszystkim "Jak zmieniał się świat". Widze, że zaczynacie recenzować gry MMO, bardzo się z tego cieszę (choć pewnie większość graczy będzie pisała - bee!).

Jak to mówią - Oby do wtorkU! ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żadnego z pełniaków nie mam a każdy z nich jest bardzo dobry. To dopiero gratka :) Powiem szczerze, to cieszę się, że niespełniły się te spekulacje na temat Batmana AA jako pełniaka. To solidna produkcja ale jakość nie wzruszyła mnie ta historia.

Natomiast bardzo mnie zaintrygowała produkcja pod wymownym tytułem Symulator Policji. Że niby będzie można pokierować oddziałami prewencji? :tongue: Zawsze mi się marzyła szarża konnej policji w centrum miasta ;)

O materiałach prasowych wypowiem się już po ich lekturze - zapowiada się całkiem całkiem.

A okładka jak zawsze - dobrze, że jest :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc to spodziewałem się lepszej okładki w tym numerze, już folia (której jako prenumerator nie dostane) jest ładniejsze.

Powiem ci tylko, ze okladka w realu bardzo zyskuje, ze tak powiem jest tam sporo rzeczy, ktore nie mogly wyjsc na obrazku (lakierowanie i nie tylko), ktore "dodaja jej skrzydel"

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Numerek jak najbardziej OK. I zapytam też tutaj- czy w PoP-a da się grać na klawiaturze?

Da sie grac na klawiaturze (sam czesc gry tak przeszedlem), chociaz w takie gry mimo wszystko wygodniej gra sie na padzie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lipa ten batman z prenumeraty jakby cda dochodziło w dzień premiery to bym wziął a tak czekać tydzień to już wolę kupić za pełną cenę Batmana. Potem napiszę coś więcej.

Zawsze jest cos za cos. Ale masz wybor, wybierasz, nie widze problemu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz przynajmniej mogę sobie zobaczyć w pdf, te 6 numerów których mi brakuje. Szkoda, że nie dorzuciliście bonusowo 100 numeru (jak w 150 nr CDA). Tekst "CDA (Hi)story" jest b.dobry i co jakiś czas sobie do niego wracam. Ciekawscy "Newbe" czytelnicy też mogliby sobie go przeczytać. Czy jest jeszcze szansa aby w numerze urodzinowym było archiwum/podsumowanie kolejnych 50 wydań AR??

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...