Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Forciak

Hattrick

Polecane posty

Kilkaset tysięcy. Zależy od stałych fragmentów. Poza tym jak nie trenujesz bramkarstwa, to radzę kupować raczej grajka w wieku 28-30. Gość będzie miał większe doświadczenie, a cena może być niższa. Albo za taką samą cenę dostaniesz solida z lepszymi SF. Możesz też kupić dziadka powyżej 30 lat, zaoszczędzisz na pensji, bo starszym graczom pensja spada. TSI też, ale dopóki skill mu nie spadnie, to może pograć i kilka sezonów. Jedynie czego można się obawiać, to kontuzja. Dziadki wolno się leczą. Wprawdzie ponoć bramkarze rzadko są kontuzjowani, ale sam się przekonałem, że są wyjątki. Mnie na początku przygody z HT wycięli dwóch bramkarzy w dwóch pierwszych meczach.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witches 1 - 0 Kalafior

1 - 0 Julien Mosiman 101'

[]Tomas Frostenin 89'

[]Rafał Lisowiec 89'

[]Ronald Kasyan 89'

[]Serafín Corretja 96'

[]Marek Dynowski 98'

Kontuzja Harald Vik 53'

plasterek Fryderyk Skowroński 89'

kontuzja Boris Olonov 89'

kontuzja Marcin Kuklik 89'

Mimo niskiego wyniku arcyciekawy mecz. Pezet skupił się na defensywie (5-4-1) i grze z kontry, ja 3-5-2 z atakiem skrzydłem. W efekcie ja miałem 5 akcji "z akcji" :P wynikających z przewagi w środku pola (79% i 80%), Kalafiory zaś 3 kontry. Wszystko jednak poszło w niebo...

Szczęśliwie szósta (dogrywkowa) akcja zakończyła mecz, bo zapomniałem ustawić "wykonywaczy" karnych i mogło być smutno...a jest wesoło i w naszej grupie każdy może zając każde miejsce. :)

A wracając na ziemię- znów straciłem dwóch mocnych graczy. Nawet nie chce mi się patrzeć na jak długo...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja się zastanawiam czy grajkowie się po prosu nie pobili przed końcem normalnego czasu gry. Te trzy kontuzje i trzy kartki w '89 minucie... Cóż, pomijając przegrany mecz obeszło się bez większych strat. +2 dla obrońcy, który ostatnio i tak nie miał miejsca w podstawowym składzie. Natomiast dwóch rekonwalescentów, na powrót których do pierwszego składu liczę, nie zostało draśniętych. Żeby jeszcze im w piątek forma wzrosła.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WKSHP 1 - 4 HSV

0 - 1 Elber Vespa 6'

0 - 2 Anders Myrsten 13'

1 - 2 Benjamin Hieck 50'

1 - 3 Dennis Vangeel 58'

1 - 4 Jorge Folch 71'

Żadna niespodziewajka, ale przed ciężką walką w lidze musiałem posadzić kilku najlepszych na ławce, coby się nie połamali. Mecz był czyściutki i właściwie bez historii, a wynik dokładnie odzwierciedla wydarzenia boiskowe. Czekam na wyzwanie od Bajerzy i jednocześnie przeczesuję rynek w poszukiwaniu bramkarza, ale się straszliwie boję wydać za dużo. o_O

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm. Zaczynam lubić swoją ligę... X ligę, wypadałoby dodać. Mimo, iż ostatnio poszło w piach kombo 10xWin, spadłem na drugie miejsce (jestem równo z panem numer jeden, różnica całej JEDNEJ bramki...), poziom trudności znacznie się zwiększa(z 2 ludzi w lidze zrobiło się... 7).

Te trzy kontuzje i trzy kartki w '89 minucie

A ja myślałem że dwa gole w 88' i 89' minucie to pech albo 3 kontuzje moich "przodujących pracowników" w jednym meczu(jedna na całe 6 tygodni) to pech.

Czas na moje pytanko z kategorii tych niby łatwych, ale trudnych, które pada wieeeele razy z tego co widzę - wasz pogląd jeśli chodzi o Akademia Juniorów vs Szkółka Juniorów? :)

A jako że zaryzykowałem i zrobiłem Akademię - czy FA ma własną ligę, bo chętnie bym dołączył.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jako że zaryzykowałem i zrobiłem Akademię - czy FA ma własną ligę, bo chętnie bym dołączył.

Jest liga w której jest kilku graczy z Fa (w tym ja) jednak w tym tygodniu była pierwsza kolejka, więc albo poczekasz sezon albo znajdź sobie jakąś inną :)

Co do mnie pierwszy mecz w wyżej wymienionej lidze nie okazał się mniejszym laniem (tylko 5-2) niż sądziłem, a 2 moich grajków zagrało nawet nieźle. A seniorom (alleluja) w końcu, po paru tygodniach spadków, podniosła się forma. No i w środowym sparingu remis 1-1, a mecz raczej mało interesujący, bo wszyscy zagrali na swoim zwykłym poziomie.

PS-wyzwanie Kalafiorów przyjęte (już wczoraj)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A moja nadzieja na wzrost formy okazała się płonna: +2/-6.

Co do tematu akademia vs szkółka - z akademii jest więcej frajdy gdyż rozgrywa się mecze. Ze szkółki po prostu losujesz co tydzień grajków do seniorskiego składu. Do tego żeby mieć szkółkę na porządnym poziomie (co przekłada się na jakość losowanych grajków) trzeba cały czas ładować w nią po 80k na tydzień. A w akademii, jak masz szczęście to i przy jednym skaucie można wylosować perełkę.

Odnośnie dołączenia do ligi: nasza kończy rozgrywki 27.04. Radzę więc na razie dołączyć do jakiejś czterozespołowej ligi, a po jej zakończeniu poczekać najwyżej te parę dni i zgłosić akces do naszej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystawienie junor bramkarza na transfery okazało się strzałem w dziesiątkę! Mimo wczorajszych problemów z serwerami znaleźli się chętni i do kasy klubowej wpłynęło prawie 536k, co jest bardzo pozytywnym zaskoczeniem. Poza tym udało mi się zakupić 30-letniego solid bramkarza i nawet odliczając 8k za promocję młodocianego, mam 168k na czysto + nowego golkipera! Dzięki temu dziura w budżecie wynosi już tylko ok. -90k, a plany finansowe są takie, że czekam na promocję kilku młodych talentów, sprzedaję ich za grubą kasiorę i potem rozważam jakieś sensowne wzmocnienia. Dobry plan to podstawa! :)

Btw, meczyk pucharowy z Bajerzami ostatecznie ustawiony.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KOLEJORZ 3 - 0 Kalafior

1 - 0  Sebastian Marciszewski 2'

2 - 0  Albert Lehmann 9'

3 - 0  Przemysław Krauze 71'

[] Sebastian Marciszewski 10'

[] Serafín Corretja 32'

[] Serafín Corretja 64'

Kolejna przegrana, choć tym razem całkowicie spodziewana. Ustawiłem się 5-4-1 i pressing, żeby zniwelować straty. Liczyłem na 0-2 i prawie się udało. Nie przewidziałem tylko czerwonej kartki, po której straciłem kolejną bramę. W zasadzie ta czerwień mnie najbardziej boli, bo dostał ją skrzydłowy, a aktualnie nie mam innego. Znaczy się mam, ale wszyscy są w takiej formie, że nawet do naszej reprezentacji by ich nie przyjęli. Odnośnie formy moich grajków - zastanawiam się czy czasem to nie są jacyś astmatycy. Może trza im leki podać, żeby szybciej biegali?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lion 0 - 2 Witches

0 - 1 Tomas Frostenin 25'

0 - 2 Giannino Tubridy 29'

[]Zdzisław Siedlecki 64'

+1Tomas Frostenin 65'

wszystko było pięknie i bezstresowo- bramka lidera klasyfikacji strzelców, spokojne prowadzenie, potem wycofanie do obrony,aż tu nagle...ukochana kontuzja 30-letniego 4,5 gwiazdkowego napadziora, szczęśliwie +1, a mogło być znacznie gorzej, z pożegnaniem z filarem mojej drużyny włącznie...

zaczynają mnie solidnie denerwować te kontuzje. niektórzy zawodnicy już 3 razy odwiedzali szpital w tym sezonie, a tych grających regularnie, którzy nie dostąpili jeszcze tego zaszczytu policzyć można na trzech palcach jednej ręki

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WKSHP 4 - 4 Libiąż

0 - 1 Andrzej Ferra 9'

0 - 2 Czesław Sobieszczak 29'

0 - 3 Wilhelm Grabek 32'

1 - 3 Marcel Lübben 39'

1 - 4 Baltazar Makiewicz 64'

2 - 4 Marcel Lübben 67'

3 - 4 Ville Leväniemi 68'

4 - 4 Felisberto Matos 79'

Epicki remis z ekipą jeszcze niedawno liczącą się w walce o awans! Pewnie głównie dzięki MoTS-owi, ale to był właśnie ten jedyny moment w sezonie, kiedy trza było z niego skorzystać, inaczej pewnie by się nie udało w szalony sposób dogonić wyniku 1:4. Cenny jeden punkcik + lepszy bilans podrzuciły mnie na 5. lokatę, którą - patrząc na pozostałe mecze moje i bezpośredniego rywala - przy dużej dawce szczęścia uda się obronić, ale i bez tego gitara gra! :]

Jeszcze pytanko natury technicznej: kolega z miejsca ostatniego długo się nie logował i przegrywał wszystko walkowerami, bo miał tylko jednego zawodnika, a ostatnio wreszcie zbociał - więc jako bot nadal będzie rozdawał walkowery (no bo niby skąd weźmie team?)? Wolę się upewnić, wicie-rozumicie. 8)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż. Zespół nr. 1 pozostał zespołem nr. 1. Mimo starań moich grajków skończyło się na 2-2 u mnie. Tak to już jest jak drużyny podobne(dla przypomnienia - jestem za nim o jedną bramkę) grają dwumecz. Zakończony na moją niekorzyść ;/ Ale cóż jestem drugi.

I tu moje pytanko - czy boty ZAWSZE spadają, czy tylko ostatnio po zakończonych sezonach tak się działo? Bo jak spadają, to następna liga będzie... wyglądać praktycznie identycznie jak ta... A ja przejdę z drugiego miejsca(choć nadal modlę się o potknięcie przeciwnika).

A ten cały MoTS - jeśli powiedzmy użyłbym go w dwóch meczach pod rząd to spadnie morale bardzo? Bo miałem teraz 4 przypadki idealne ma MoTS, ale nie użyłem bo w Podręczniku było o spadku morale.

I prosiłbym o wycenę zawodnika -

Lat 22 TSI 4,5k

Forma - Przeciętna i idzie w górę

Kondycja - Fantastyczna

Defensywa: 2/20 nędzny

Rozgrywanie: 5/20 przeciętny

Skrzydłowy: 3/20 kiepski

Podania: 8/20 znakomity

Skuteczność: 7/20 solidny

St.fragmenty: 4/20 słaby

Kupiłem go za prawie dwa miliony(przez przypadek :D), i przez niego przez długi czas byłem na minusie - czy to w ogóle mi się opłacało?! Jak na mój nos, to nawet tak, bo teraz ma stałe 4 gwiazdki(najwięcej w zespole), a i TSI mu skacze(w miech 1k).

I tu kończe moje pytanka n00ba :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten zawodnik jest niezły na TDF-a (o ile ma specjałkę techniczny) ja bym go wystawiam jako def napastnik. Boty spadają zawsze, co do Motsa to spadają morale ale w ważnych momentach można go używać ale raczej nie podrząd i najlepiej jak potem ma się jakieś w miarę łatwe spotkania, żeby sobie morale odbić.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Polip - jak klub bocieje to dostaje nowych grajków. Gra zawsze 4-4-2 a jego staty są przeważnie na poziomie "nędzny", czasem zdarza się "kiepski".

@ChosenOne - w zasadzie repta napisał wszystko. Pozostaje tylko parę pytań. Co trenujesz? Czy grajek ma od razu iść do pierwszego składu? I czy jest techniczny? Jeśli nie masz konieczności wystawiania go w pierwszym składzie, a trenujesz rozgrywanie ustawiaj go w sparach jako IM, żeby mu rozgrywanie podciągnąć. Bo ma trochę za niskie jak na defensywnego napastnika. Jeśli jest techniczny, to najlepszą pozycją będzie tdeF. Wtedy, jeśli zamierzasz go rozwijać to wrzuć trening podań - tdeF-i mają z nich duży bonus do ataku. Jak nie jest, to w zasadzie możesz go ustawiać albo defensywnie, albo jako normalnego napastnika. Chociaż raczej jako normalnego - jednak przeciętne rozgrywanie zbyt mało wniesie i nie zrównoważy spadku statsów w ataku.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wisniaspa wciąż jeszcze mnie nie zwyzywał w HT, napisalem do niego PW, ale na razie brak reakcji. Czy jeśli do wieczora mnie nie wyzwie, mogę ustalić sobie jakikolwiek inny sparing?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jest techniczny, trenuje go na atak, gram zazwyczaj 4-3-3 skrzydłami - stoi na środku. Jest już w głównym składzie(potrzebowałem bardzo szybko jakiegoś dobrego napastnika), obecnie trenuje podania, wcześniej był strzelecki. Staram się zrobić z niego jak najlepszego strzelca(mój najlepszy napastnik ma już 31 lat - ma go zastąpić), choć niestety to będzie wymagało zmiany taktyki, bo skrzydłowy to z niego zbyt lotny nie jest...

PS

Albo ja ślepy jestem albo nie da się ustawić treningu dla każdego grajka oddzielnie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe, nie da się. Trenujesz tylko jedną formację. Stąd też było moje pytanie. Skoro nie jest techniczny, a grasz 4-3-3, to ustawiaj go jako zwykłego napastnika. I zmień trening na skuteczność. Strzelecki ogólnie jest do bani, a podania tylko przy tdeF-ie. Zrób tez przegląd swoich napastników (powinieneś mieć ich sześciu). Zostaw sobie trzech na grę w lidze. Resztę, jak jest stara, wywal albo sprzedaj i kup na ich miejsce trzech młodych 17-18 lat z zad skutecznością, a jak Cię stać, to z jak najlepszymi podaniami. I trenuj młodych w sparingach. Młodzi szybko się uczą, więc za sezon, dwa będziesz miał albo pociechę ze świetnych napadziorów, albo kasę z ich sprzedaży.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety, pomocników ci u mnie dostatek, obrońców też - ale niewielu napastników ;/ 4(5 może - jeden skrzydłowy jest całkiem, całkiem) tylko. Z czego poza tym 22 latkiem, same staruchy. Chyba będę musiał znowu spaść mocno poniżej 0, żeby znaleźć następnego. Zakupiłem 3 słabawych(jak dla mnie średniawych :)) młodych za 50k, bo inaczej średnia wieku wahałaby sie koło 27 lat...

PS

Właśnie kupuje napastnika za 16k :) Lat 18, jak na mój gust jest mocny(za taką cenę...). A i podania ma przeciętne :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poraj-Kalafior 5-3

Uff.... Po zaciętym meczu udało mi się odesłać Kalafiory z kwitkiem. A łatwo nie nie było, przeciwnikowi udało się nawet doprowadzić do wyniku 3-3 z wyniku 3-1...Ciesz się że mój eksperyment z przesunięciem 2 defensorów do lini pomocy (1 na środek, drugi na szkrzydło, obaj cofnięci) w miare się udał, bo kopacze ci grali zauważalnie lepiej. Teraz czekam na mecz z Ripem (zaraz sprawdzam kto komu rzuca wyzwanie) :) W całkiem niezłym nastroju...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...