Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Bethezer

Path of Exile

Polecane posty

Ja już betę ściągnałem, zainstalowałem i po 2 dniach wyrzuciłem. Za dużo by tu pisać w sumie jedyne nowości to system mikstur (wielki plus za to, serio fajny pomysł) i grafika nawet nawet. Dużo rzeczy tutaj jak dla mnie powinno wrócić na deskę kreślarską.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja już betę ściągnałem, zainstalowałem i po 2 dniach wyrzuciłem. Za dużo by tu pisać w sumie jedyne nowości to system mikstur (wielki plus za to, serio fajny pomysł) i grafika nawet nawet. Dużo rzeczy tutaj jak dla mnie powinno wrócić na deskę kreślarską.

Jakim cudem przegapiłeś wielgachne drzewko umiejętności pasywnych i system gemów dający umiejętności aktywne?

Trzon gry ten sam co w innych hack&slash, ale gra ma ciekawe pomysły które są dobrze wykonane. Drzewko daje dużo możliwości i wymaga trochę myślenia, gemy tak samo - przykładowo z skilla typowo do atakowania pojedynczych mobów można zrobić wersję aoe lub odwrotnie, z skilla typowo aoe coś zadające dużo obrażeń jednemu potworowi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drzewko fajne jednak zielony (ja) gubi się w tym wszystkim.

Buildy na forum są jednak odnalezienie tego właściwego (działającego) to wyzwanie -_- .

Grafa gorsza niż w Diabolo, efekty też. Dialogi są dla mnie neutralne bo klikam tylko "continue" .

Na razie się nie poddaję i mam 20 któryś tam lvl.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przegapiłem, system skilli to materię z FF7 - świetny system ale NIC innowacyjnego w nim nie ma. Po prostu takie kopiuj wklej.

Drzewko wydaje mi się dawać pozorną wolność w budowie. Niby można wszystko ale wszystkim nie da się grać. Poza tym ogromny minus za to, że to same umiejętności pasywne ale rozumiem czemu tak jest - tak się tutaj rozwija postać. Zamiast 5pkt do statystyk mamy punkcik do drzewka. Pomysł sam jest dobry ale wykonanie (same pasywy, pozorna wolność) odbiera trochę smak temu rozwiązaniu.

Poza tym akurat do tego się nie czepiałem ad mojego postu ale np chodzi mi o chat. Tak irytującego jeszcze nigdzie nie widziałem. Po 10 min musiałem go zwyczajnie zamknąć. Dalej - nisko zawieszona kamera. W lokim mnie to wkurzało i tutaj również. Poza tym trochę poziom trudności jest nierówny. Ok wiem, że to ma być łatwe ale nie o tym. Różnica między mele a ranged jest ogromna. Jako Shadow rozwijany pod łuk po prostu byłem maszynką do przerabiania mobów na xp i loot. Jako Marauder, budowany na siłacza - męczyłem się niemiłosiernie mimo niezłej broni. Za dużo dysproporcja IMO ale może w późniejszych aktach/poz trudności się wyrównuję.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aliven weź pod uwagę, że to jest w dalszym ciągu beta. Opisz swoje negatywne wrażenia na oficjalnym forum to będzie szansa, że coś z tym może zrobią.

Pogrywam w tą produkcję od ponad roku, widziałem jakie zmiany przechodziła i dalej przechodzi. Jak dla mnie nie jest źle, w dalszym ciągu czerpię przyjemność z zabijania masy mobów. System skilli jest fajnie rozwiązany, aczkolwiek próba prze kolorowania socketów w zbroi na jedyny słuszny potrafi być irytujący. No i oczywiście żeby było wszystko ze sobą połączone :)

Jak na razie jedyne co mnie drażni to albo disconnecty albo chwilowe lagi przez co postać najnormalniej w świecie nie ma prawa przeżyć. Pozostaje mieć nadzieję, że tę sprawę załatwią w jak najszybszym czasie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś wyżej pisał, że zepsuł postać i bardzo duży minus daje za brak możliwości rozdania pasywów od początku. Twórcy gry cały czas powtarzają, że ta gra ma nie być łatwa ani casualowa, zatem: jak się nie przewrócisz to się nie nauczysz. Sam musiałem wywalić dwie postaci coby zrobić tę sensowną (genialne pomysły: zrób tanka pod dodge/max hp, daj mu +hp za zabicie moba oraz zrezygnuj z kosztów many na rzecz kosztów hp. pierwszy boss i myślałem, że wyrzucę komputer).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bartpuk - systemu skilli nie zmienią na tym etapie prac, podobnie czat wymagałby kompletnego przebudowania interface (bo de facto nie ma go gdzie wcisnąć).

baldnerd - dokładnie ad tanka. Dlatego wywaliłem maraudera i zacząłem shadowem. Bez problemy zabijałem wszystko co się nawineło. Ta gra nie jest trudna, nie jest dla hardcorów (chyba, że przez hardcore - brak respeca). Pisałem już kiedyś, że to zwykła upierdliwość, która zabija kombinowanie z buildami bo prawie nikt nie poświęci swojej dopieszczonej postaci i nie zaryzykuję, że ją zepsuje przez zły rozdział skilli. Powstaną dziesiątki theorycrafterów, poradników jak zrobić skuteczną postać lub jak nie zepsuć sobie postaci. Będzie o wiele, o wiele gorzej niż w MMO z ich sztywnym rozdziałem skilli w drzewkach - a tam jest respec.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co mi się podoba:

- system pasywów

- gemowanie skilli

Co mi się nie podoba:

- grafika

- dynamika rozgrywki (przy Diablo 3 to ślimak)

- kamera za nisko

- mini mapa wykonana fatalnie

Ogólnie mocny średniak,w mojej opinii do Diablo 3 nie ma nawet z czym zawojować. Boss w więzieniu nawet jest podobny do butchera, skille też ma podobne

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

baldnerd - dokładnie ad tanka. Dlatego wywaliłem maraudera i zacząłem shadowem. Bez problemy zabijałem wszystko co się nawineło. Ta gra nie jest trudna, nie jest dla hardcorów (chyba, że przez hardcore - brak respeca). Pisałem już kiedyś, że to zwykła upierdliwość, która zabija kombinowanie z buildami bo prawie nikt nie poświęci swojej dopieszczonej postaci i nie zaryzykuję, że ją zepsuje przez zły rozdział skilli. Powstaną dziesiątki theorycrafterów, poradników jak zrobić skuteczną postać lub jak nie zepsuć sobie postaci. Będzie o wiele, o wiele gorzej niż w MMO z ich sztywnym rozdziałem skilli w drzewkach - a tam jest respec.

Dzięki temu ci gracze, którzy mają problem z poprawnym przedstawieniem się, szybko zrezygnują z gry. Zostaną tylko ci, którzy będą w stanie poświęcić trochę czasu na przejrzenie drzewka skilli pasywnych i ułożeniu w miarę sensownego planu rozbudowy postaci zanim zaczną wciskać ich ikonki. Ja jestem na tak, IMO gdyby dało się zwrócić wszystkie skillpointy, ludzie graliby na 2-3 buildach, a przebudowywaliby je dla zabawy. Ci, którzy przyjdą do tej gry po to, by pokombinować (a to 90% graczy tej produkcji) będą musieli grać rozważnie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

brzydka grafika? chyba nie szukasz tutaj cukierkowej grafiki z diablo 3? przecież właśnie owa "brzydka" grafika robi tutaj wszystko, ma to swój klimat, takie Diablo 2 przeniesione w 3D.

Zedydowanie się zgadzam. Na takiego Hack'n'Slasha długo czekałem. W końcu nie dostaję oczopląsu od kolorowych ferii barw na ekranie i nie muszę ganiać w błękitno- różowym pancerzu (D3). Patch of Exile ma swój klimat. Maruder z podrdzewiałym hełmem na głowie, kawałkiem żelastwa na klacie i dwuręcznym, wielkim młotem - to jest to thumbsup.gif! Czasem się czuję jak bym grał w Dark Souls, tylko, że w rzucie izometrycznym. A lokacje takie jak CIEMNE jaskinie lub cmentarzystko statków świetnie oddają ten klimat. Jedyne do czego mógłbym się przyczepić jeśli chodzi o stylistykę, to przeciwnicy; strasznie nie pasują mi tutaj te małpy w lesie w II akcie. Ale ogólnie po 300 godzinach spędzonych w produkcji Blizzarda, mogę śmiało stwierdzić: Diablo 3 ssie trollface.gif.

P.S. Liczę cichutko na to, że w przyszłości pojawi się spolszczenie, bo nawet gdy zakładam własne party ze znajomymi, są problemy z polskimi literami w oknie czatu. Mam też nadzieję, że twórcy szybko uporają się ze zwiększeniem pojemności na serwerach, bo obecnie liczba graczy oczekujących w kolejce wynosi ~2500...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 szybkie pytania:

- Czy Path Of Exile doczeka się wersji pudełkowej?

- Czy postać, którą gramy w wersji "Beta" przejdzie do pełnej wersji gry?

- Jaki jest maksymalny level, jaki możemy wbić naszemu bohaterowi?

Z góry dziękuję za odpowiedzi.

P.S. Drzewko skilli dosłownie poraża swoim rozbudowaniem. Czegoś takiego jeszcze nie widziałem w żadnej grze.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@baldnerd

Zostaną fanboje tej produkcji. Ludzie za tą grę nie płacą, nie muszą przy niej siedzieć, nie mają jakiegoś imperatywu. Tak jest w każdej free to play. Ja jestem cała duszą i sercem za rozbudowywaniem swojej postaci, kombinowaniem nad nią, dopieszczaniem jej. I nic mnie tak nie wkurza jak po n czasie poświęconym tej postaci nagle się okazuje, że ona ssie i nie ma możliwości jej zmienienia bez zaczynania od początku. Ja uwielbiam grzebać w postaci, kocham przeglądać fora i czytać uwagi innych graczy, oglądać filmiki na yt. Po prostu to jest dla mnie ogromne ograniczenie i jestem pewien, że nie minie rok jak w sklepiku nie pojawi się respec stony czy coś takiego. Byłoby do przełknięcia gdyby serio dało się grać wszystkim z takim samym efektem ale różnymi drogami. Wtedy może ten brak resetu by tak mocno nie bolał ale taki urok ARPG, że są buildy, które się nadają na poradnik "Jak nie grać" i takie przy, których człowiek czuje, że prowadzi półboga.

@Wuwu

Nie ma już być wipeów wg tego co było w patch notes.

BTW czy w tej grze mogę obecnie wydać swoje pieniądze? Bo jeśli tak to beta jest tylko sprytnym chwytem marketingowym ;P Ale to się tyczy większości obecnych bet z MWO na czele niestety...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 szybkie pytania:

- Czy Path Of Exile doczeka się wersji pudełkowej?

- Czy postać, którą gramy w wersji "Beta" przejdzie do pełnej wersji gry?

- Jaki jest maksymalny level, jaki możemy wbić naszemu bohaterowi?

- nie, nie bedzie takiej wersji. Przynajmniej nie ma tego w planach;

- raczej nie, choc pewnosci nie mam. Postacie z CB zostaly usuniete i wszyscy w OB zaczynali od zera;

- maksymalny level to 100.

BTW czy w tej grze mogę obecnie wydać swoje pieniądze? Bo jeśli tak to beta jest tylko sprytnym chwytem marketingowym ;P Ale to się tyczy większości obecnych bet z MWO na czele niestety...

Co masz na mysli ? Mozesz dokupic sobie dodatkowe stashe, jakiegos peta. Wszystko i tak przechodzi najprawdopodobniej do pelnej wersji - z tego co zakupisz i nie daje to zadnej przewagi nad innymi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak na darmową gierkę to jest nieźle, choć z poziomem trudności chyba trochę przesadzili, od jakiegoś czasu próbuję ubić bossa na drugim akcie i co się zbliżę do właściwej lokacji wywala mnie z gry i muszę klepać poziomy od nowo, często są to 2, 3 lokacje i wygląda że za każdym razem potwory rosną w siłę, do d.. z taką grą

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętaj, że to wciąż jest beta, ze swej strony powiem, że wciągnęła mnie bardziej, niż nowe Diablo. Ma ten specyficzny klimat, który kojarzy mi się z D2, jak losowo generowane mapy :) Poza tym system skilli jest fajny. przypomina system materii z FF 7, aktualnie gram wiedźmą, ale chyba przerzucę się na Barbarzyńcę, znaczy Marudera, wyposażę go w wielki miecz i nazwę Cloud :) A co, mogę. Poziom trudności jest... normalny, jak do tej pory nieszczególnie miałem z kimkolwiek problem, to co mnie jednak denerwuje, jest wywalanie na pulpit, wylogowywanie z gry, itd.. Ale, jak napisałem na początku, to jest wciąż beta. Muszę przyznać, że gra jest warta śmiało polecenia każdemu, komu podobało się Diablo, to prawdziwe, drugie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po 200-tu godzinach odbiłem się od Diabła z przeświadczeniem że więcej nie zagram w hack'n'slash, no może z wyjątkiem Diablo 2:)

Ale po wcześniejszej becie PoE zmieniłem zdanie, w/g mnie to jest 'to co tygrysy lubią najbardziej'.

Owszem można się przyczepić do wielu rzeczy, ale narazie to jest beta a do tego nawet jak już tą grę ukończą to nie będzie kosztować 240 złociszy. Gdy rozważnie przydzielamy 'skille', czuć że postać jest mocniejsza itd. A ten miodny mroczny klimat to jest to, nie jakieś cukierkowo-bajkowe...

Ponownie gram dualistą i ponownie gra pochłoneła mnie bez reszty.

Tylko mam wrażenie że chyba zmniejszyli poziom trudności.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...