Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

krystianziom007

Zasilacz Modecom Feel

Polecane posty

Z tanimi zasilaczami jest jak z tanimi prezerwatywami - mogą służyć świetnie całymi latami, aż w końcu dochodzi do tragedii. ; )

Różnica pomiędzy tanimi zasiłkami a dobrymi zasiłkami jest taka, że te tanie, poprzez niestabilne działanie, sukcesywnie niszczą podzespoły. Ponadto, gdy już się taki spali, rzadko kiedy "odchodzi sam". Zwykle do wymiany jest więcej sprzętu - płyta główna, grafika, często procesor, nawet RAM. Dobre zasilacze są dobrze zabezpieczone, więc nawet jak się "kończą", reszta podzespołów jest bezpieczna.

I wierzcie mi, przeglądam to forum od kilku lat i jakieś 70% problemów z niestabilnym działaniem komputera ustępowało po wymianie zasilacza na coś sensownego.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam taki sam zasilacz piszecie bzdury że to jest Feel I to jest następca Feela III w polepszonej wersji coś podobnego do Premium zasilacz ma zabezpieczenia itp.

Tjaaa? To może potestuj te zabezpieczenia, maksymalnie obciąż komputer przez OCCT albo inny program i zdaj relację. Bo akurat wszystkie Feele moim zdaniem to zasilaczowa najniższa półka, choć III był trochę lepszy od braci. Jest duże ryzyko, że coś spalą. Wystarczy spojrzeć do środka PSU-bieda, aż piszczy. Lepsze chłodzenie mam na pamięciach...

KLIK tutaj i 14 na liście jest zdjęcie baaardzo podobnego Modecoma. Oh noes, to czarna lista!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakładając, że Ci co piszą naprawdę mają tyle kasy, żeby palić sobie zasilacze i ryzykować uszkodzeniem sprzętu, a nie powtarzać w nieskończoność zasłyszane gdzieś mity :D Tutaj zgadzam się z Alaknarem, zasilacz powinien być zgodny z potrzebami. Do zastosowań biurowych takie "czarnolistne" zasilacz powinny się nadać, gdyż rzadko będą miały okazję być obciążone w 100%, w przypadku graczy - jest jak z tanimi prezerwatywami ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tjaaa? To może potestuj te zabezpieczenia, maksymalnie obciąż komputer przez OCCT albo inny program i zdaj relację. Bo akurat wszystkie Feele moim zdaniem to zasilaczowa najniższa półka,

Dobre! Sugeruje co by się z pisaniem takich głupot troszke powstrzymać.

A, że te zasilacze Feel III padają jak muchy, zaliczasz je do Logica, Tracera... bla bla bla, to pokaż mi tematy FEEL III spalił mi komputer. To nie powinno być trudne.

No nic ale jeżeli Ever Power Systems to czarna lista zasilaczy i Raidmax(Pomijam fakt, że jest to w Polsce tak egzotycnzy zasilacz, że pewnie żaden z was go nie miał) =D Rozumiem, że znalazly sie na liście ponieważ wypuściły dziadowskie low endy. To czemu w liście polecanych zasilaczy jest choćby Tacens!?

Dziekuje, dobranoc.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zasilacz powinien być zgodny z potrzebami.

+1 Do biurowych nada się bez problemu Seasonic SS-400ET za 120zł, albo jakaś Delta. I będzie bezpieczniej niż z Feelem. Chyba, że do komputera w swojej firmie kupiłbyś Feela-wtedy chylę czoła :).

Do zastosowań biurowych takie "czarnolistne" zasilacz powinny się nadać, gdyż rzadko będą miały okazję być obciążone w 100%

A nie lepiej po prostu omijać taki szmelc?

a nie powtarzać w nieskończoność zasłyszane gdzieś mity

Mity? Dziwne, dlaczego Feel jest na każdej czarnej liście? Nawet, jeśli nie będzie mocno obciążany, to może dać za dużo na +12V "i po ptokach". Trzeba być na tyle mądrym, żeby o

pedo

Feelach czytać tylko na forach. Filtry to on może jakieś ma, pytanie tylko czy są one porządne:

- Zabezpieczenie przeciwprzepięciowe na liniach: +3.3V, +5V, +12V

- Zabezpieczenie przeciwprzeciążeniowe: 120% - 180%

- Zabezpieczenie przeciwzwarciowe

- Sygnał "power good": kompatybilny z TTL

A, że te zasilacze Feel III padają jak muchy, zaliczasz je do Logica, Tracera... bla bla bla, to pokaż mi tematy FEEL III spalił mi komputer. To nie powinno być trudne.

Może nie uwierzysz na słowo, ale Feel III spalił siebie samego, dysk i prawdopodobnie napęd po dołożeniu 1GB RAM do 7600GS i jakiegoś Athlona X2. Akurat kolega te pamięci sprzedawał-współczuję. Nie twierdzę, że Feel III (lepszy niż Colorsity i Megabajty :D)to najgorszy z najgorszych zasilacz, ale i tak u mnie jest niziutko w rankingu. Nawet jak nie spali komputera, tylko odejdzie w samotności.

//odpowiem dopiero w środę

Dziekuje, dobranoc.

Jaka strefa czasowa?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mi spalił się zasilacz Forton 400W, przy okazji paląc kartę

Nein! #1 :(

Topower SilentEZ 400W

Nein #2! :(

Rok temu spalił mi się BeQuite Straight Power 450 W

Nein #3! :(

Jak widać spalić sie może wszystko. Sam mialem przypadek z P&C Silencerem, uwalone rezystory (tylko) naprawa tanio po znajomości.

Wracajac do Feel'a, nikt tam nie podal konfiguracji a to wazne, bo Feel nie jest do wszystkiego, mozna go do Quada upchnąć i bum, ale to tak jakbym chciał na niemieckiej autostradzie ścigac sie Oplem Corsą z Audi, BMW, Volvo... Bez sensu.

Do biura, albo do slabych konfiguracji Feel III illumination jest jak najbardziej ok.

Jaka strefa czasowa?

A co to w dzień po ciężkiej nocy spac nie można : O

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do biura, albo do slabych konfiguracji Feel III illumination jest jak najbardziej ok.

A czy nie lepiej byłoby tu od razu wziąć jakiś porządny zasilacz?

Czego jak czego, ale Feela (w żadnej postaci) do configu autora tematu bym nie podpinał.

BTW. Radziłbym sprawdzić jego moc (zasilacza krystianziom007) na linii +12V. Jak na 500W jest "ogromna".

@krystianziom007:

Szczerze Ci radzę, zmień ten swój zasilacz na jakiś porządny, czyli taki, który swoje W będzie miał w rzeczywistosci, a nie tylko w nazwie (i będzie dysponował porządną linią +12V).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy nie lepiej byłoby tu od razu wziąć jakiś porządny zasilacz?

Kup do malucha alufelgi! Prosze bardzo. Tylko kupując budżetowego pc nie bede wydawał 30% kwoty na zasilacz. Na kij mi do biura coś lepszego? Żebym mógł sobie dodać 50 do lansu o jaki ja mam hiper zasilacz, tetris sie tnie ale przynajmniej moje cewki są super.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem w tym, że w cenie Feelów (w sumie to nawet taniej) są całkiem porządne zasilacze, po co więc przepłacać? Nie zgadzam się z opinią, że Feel III to dno totalne, ale nie zgadzam się również z opinią, że są to porządne zasilacze. Generalnie Feele III mają zabezpieczenia, które czasem działają i można trafić na naprawdę niezły egzemplarz. Niestety jednak jest to loteria. Można natomiast dosyć łatwo wyłapać te porządniejsze egzemplarze (można to określić po tym jak trzymają napięcia), ale nie dam rady stwierdzić do której grupy zaliczyć egzemplarz autora, jeśli nie otrzymam odpowiedzi na swój pierwszy post w tym temacie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...