Skocz do zawartości
RoZy

GTA: San Andreas

Polecane posty

Gość crazy_knight

WEDŁUG MNIE GRAND THEFT AUTO: SAN ANDREAS W PEŁNI ZASŁUGUJE NA OCENĘ 10/10 + ZNACZEK JAKOŚCI W CD-ACTION!!!!!!!!!!! 10/10 DLA GRAND THEFT AUTO: SAN ANDREAS!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Fabuła najlepsza z całego cyklu. Niejaki Carl Johnson wraca do San Andreas po 5 latach nieobecności, aby pochować swą matkę. Po opuszczeniu lotniska naszego bohatera wrabiają policjanci w zabójstwo jednego z ich kolegów.

Miasto tętni życiem, trzy duże miasta, zabawy na sporo godzin, tatuaże, ubrania, fryzury, gry (koszykówka itp. itd.), system randek, radia. Moim zdaniem gra ta zasługuje na 9+, jednakże macie

P.S. Wrażenia te są oparte o zapowiedź GTA: SA w CDA 082004, napisałem je nieco chaotycznie, ale cóż, mam tylko 14 lat :).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WEDŁUG MNIE GRAND THEFT AUTO: SAN ANDREAS W PEŁNI ZASŁUGUJE NA OCENĘ 10/10 + ZNACZEK JAKOŚCI W CD-ACTION!!!!!!!!!!! 10/10 DLA GRAND THEFT AUTO: SAN ANDREAS!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

________________________________-

SAN ANDREAS - 10/10!!!!!!!!!!!

SAN ANDREAS - 10/10!!!!!!!!!!!

SAN ANDREAS - 10/10!!!!!!!!!!!

SAN ANDREAS - 10/10!!!!!!!!!!!

SAN ANDREAS - 10/10!!!!!!!!!!!

Pewnie, a to że na niektórych konfiguracjach gra wogle sie nie uruchamia to detal bez znaczenia.... Po co się tak drzesz?

Fabuła najlepsza z całego cyklu

Nie przesadzajmy - fabuła rzeczywiscie jest dosyć ciekawa, ale w Vice City i Gta3 przecież było porównywalnie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A można wiedziec na jakich na przykłąd konfiguracjach :?:

Ja ma Intel Celeron 1.1 , GeForce 2 MX/MX 400 , 256 RAM. Pójdzie mi? Jak myślicie? No i tak myślę o zmianie karty graficznej. Z tego co wiem wymaga 1 GHz i 128 RAMu, ale nie wiem jaka grafika.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A można wiedziec na jakich na przykłąd konfiguracjach :?:

Ja ma Intel Celeron 1.1 , GeForce 2 MX/MX 400 , 256 RAM. Pójdzie mi? Jak myślicie? No i tak myślę o zmianie karty graficznej. Z tego co wiem wymaga 1 GHz i 128 RAMu, ale nie wiem jaka grafika.

Pójsc to pewnie pójdzie, ale mogą być spore problemy z FPS. A bugi o których wspomiałem wcześniej pojawiają się na FX-ach Nvidii, Radeonach i zintegrowanych kartach dzwiękowych.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Supported Operating Systems are:

Windows 2000 Professional (Workstation) (plus Service Pack 1 or higher)

plus DirectX 9

Windows XP (Home and Professional) (plus Service Pack 1 or higher)

plus DirectX 9

Minimum Hardware Requirements:

1GHz Intel Pentium III or AMD Athlon Processor

256 MB of RAM

8 speed DVD-ROM Drive

3.6 GB of free Hard Disk space for a minimal install

64 MB Video Card with DirectX 9 compatible drivers ("GeForce3" or better)

DirectX 9 compatible Stereo Sound Card

Keyboard

Mouse

Recommended Hardware Requirements:

Intel Pentium 4 or AMD Athlon XP processor (or better)

384(+) MB of RAM

16 speed DVD-ROM drive

4.7 GB of free Hard Disk space for a full install

128(+) MB Video Card with DirectX 9 compatible drivers ("GeForce4" or better)

DirectX 9 compatible Surround Sound Card

Game pad with twin axis analogue controls (USB or Joystick Port)

Keyboard

Mouse

To sa wymagania sprzetowe GTA SA. R* podalo informacje ze ich gra nie obsluguje kart graficznych z seri MX, T2 zaprzeczylo i podalo informacje, ze obsluguje. Sami gracze potwierdzili, ze gra chodzi na tych kartach, jednak jesli pojawia sie problemy z grafika na nich to przestancie mowic ze sa to bugi. To samo dotyczy dzwieku, jesli pojawia sie problem to jest to problem techniczny, a nie bug gry. DLaczego? Poniewaz nie wszyscy maja te problemy szczegolnie CI, ktorzy spelniaja wymagania.

Gra w pelni zasluguje na 10 i znaczek jakosci. Oczywiscie nie jest to gra doskonala i pewne niedociagniecia i bledy zawiera, ale przestancie juz pisac ze blad techniczny to straszliwy bug.

P.S. Wrażenia te są oparte o zapowiedź GTA: SA w CDA 082004, napisałem je nieco chaotycznie, ale cóż, mam tylko 14 lat :).

Na podstawie zapowiedzi to niemalze kazda gra jest super, hiper, ponadczasowa i genialna.

Tylko w przypadku GTA SA - te zapowiedzi sie sprawdzaja w 100%

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To sa wymagania sprzetowe GTA SA. R* podalo informacje ze ich gra nie obsluguje kart graficznych z seri MX, T2 zaprzeczylo i podalo informacje, ze obsluguje. Sami gracze potwierdzili, ze gra chodzi na tych kartach, jednak jesli pojawia sie problemy z grafika na nich to przestancie mowic ze sa to bugi. To samo dotyczy dzwieku, jesli pojawia sie problem to jest to problem techniczny, a nie bug gry. DLaczego? Poniewaz nie wszyscy maja te problemy szczegolnie CI, ktorzy spelniaja wymagania.

Ty no popatrz... To moje Geforce FX 5600 128 MB, jest słabsze od Geforce 3...? Przepraszam bardzo, ale jakos dotychczas wogle nie miałem problemów z innymi grami, a doprowadzanie SA do stanu jako takiej stabilnosci zajeło mi 3 dni wertowania przeróżnych for i kombinowania w ustawieniach... A i tak moge uwazac się za sczęsciarza, ponieważ niektórzy do dziś nie mogą rozwiazać swoich problemów z tą grą - zapraszam na gta forums. Przestań więc za przeproszeniem pieprzyć - wypuszczono produkt zabugowany i krytyka jest jak najbardziej uzasadniona.

Tylko w przypadku GTA SA - te zapowiedzi sie sprawdzaja w 100%

Kłóciłbym się - jakoś nic o bugach w zapowiedziach nie wspominali ;-)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a widziales kiedys zapowiedz w stylu:

"jak bedziesz strzelal w dom drewiany to kule beda sie od desek odbijaly" o bugach sie przecierz nie pisze w zapowiedziach, czyz nie?

Gra jest niesamowita, zapuscilem o 16 wczoraj a o 3 rano mama mnie wyrzucila do lozka. Dla mnie bomba...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a widziales kiedys zapowiedz w stylu:

"jak bedziesz strzelal w dom drewiany to kule beda sie od desek odbijaly" o bugach sie przecierz nie pisze w zapowiedziach, czyz nie?

No własnie - i dlatego nie powinno się oceniac gry jedynie na podstawie zapowiedzi, jak to robi user crazy_knight ;-)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troszkę popsioczę, fani nie czytać! Po uno, bugów trochęjest. Szczególnie graficznych. Patrząc na takiego "wiszącego w powietrzu" i znkającego za kilka minut ludka można sę chwilę pośmiać :] Grafa górolotna nie jest... niby nie źle, ale mogło by byćsporo lepiej. Cieszy autentyczna przyjemność płynąca z rozgrywki. Nie wypowiadam się dużo więcej, bo mam uraz ,gdyż z łuchym piskiem komp się zzawiesza i musżę uruchamiać ponownie co mniej więcej misję... ręce ( i nie tylko) opadają... jak dla mnie maks 9/10. Muzyka- cud, grywalność też, ale jdziesiątkę powinno dostaćcośprzełomowego, coś, co zmieni sposób patrzenia na gier danego gatunku, a zarazem głębokiego, żeby chwytało za serce i zmuszało do refleksji. Bez wątpienia dałbym tu Planescape Torment, Syberię 2 i TLJ. Choć tylko jedna z tego zestawu dostała "dychę", to dla mnie są to ideały pod każdym względem. GTA SA to ewolucja, nie rewolucja. Ale nie rozczarowanie, bo tego należało oczekiwać...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aeutius - karty nie masz slabej, wiec problemy z gra sa dosc dziwne, jednak czasami tak jest. Osobiscie mam straszny problem z FPS'ami w ET, inne gry chodza bez problemu, poprostu mam strasznego pecha, gdyz ET nie lubi mojej karty. Ale nie o tym chcialem pisac. Co do forum, rzeczywiscie sa problemy ale sporo z nich dotyczy nieobslugiwanych kart graficznych, a duza wiekszosc pirackich wersji. Wiec nie chce mi sie tego komentowac nawet.

Co do zapowiedzi i oceniania gry, nie grajac w nia. Kazdy wydawca wychwala swoj produkt, pozniej okazuje sie cos innego, jednak z mojego punktu - nie mam narazie zadnych problemow, nie trafilem na zadne wieksze bugi - wiec dla mnie osobiscie gra zasluguje na 10/10 plus znaczek jakosci, chyba mam prawo wyrazic swoja opinie i wystawic swoja wlasna ocene? Wiec prosze tez nie pisz "Przestań więc za przeproszeniem pieprzyć ". Bo skoro nie widze bledow w grze nie mam co ja zle oceniac...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o do forum, rzeczywiscie sa problemy ale sporo z nich dotyczy nieobslugiwanych kart graficznych, a duza wiekszosc pirackich wersji. Wiec nie chce mi sie tego komentowac nawet.

To troche nie do końca tak... Z moich obserwacji wynika, że problemy z kartami graficznymi dotyczą zwłaszcza NVIDIA FX i Radenów 9000/9100/9200/9250/9300/9500 - ich raczej do nieobsługiwanych bym nie zaliczał. To czy ktos ma pirata czy orginał nie ma tu niestety zbyt dużego znaczenia... Wogle zajrzyj sobie tutaj

Co do zapowiedzi i oceniania gry, nie grajac w nia. Kazdy wydawca wychwala swoj produkt, pozniej okazuje sie cos innego, jednak z mojego punktu - nie mam narazie zadnych problemow, nie trafilem na zadne wieksze bugi - wiec dla mnie osobiscie gra zasluguje na 10/10 plus znaczek jakosci, chyba mam prawo wyrazic swoja opinie i wystawic swoja wlasna ocene? Wiec prosze tez nie pisz "Przestań więc za przeproszeniem pieprzyć ". Bo skoro nie widze bledow w grze nie mam co ja zle oceniac...

Mnie po prostu trochę zirytowało określenie czegoś na co ja i wielu innych nieszczęśliwców zmarnowało tyle czasu "pewnym problemem technicznym za który nie mam prawa nawet krytykować gry". Uważasz, że masz prawo do swojej opini - jak najbardziej masz rację, tylko czemu zabraniasz innym tego samego?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat nikomu nie zabraniam wyrazania swoich opini. Dla mnie na wyrost jest troszeczke stosowanie okreslenia "bug", ale to juz sa sprawy, ktore nie maja wiekszego znaczenia i nie ma sensu sie nad nimi tutaj rozpisywac. Co do problemow i linka, to naprawde wspolczuje wszystkim, ktorzy wydali 200zl na gierke i nie moga sie nia w pelni nacieszyc.

Po poczytaniu o problemach jakie sprawia GTA - ocene swoja bym zmienil na 9/10 znaczek jakosci pozostawil, bo jednak jak gra juz zacznie dzialac potrafi juz tylko cieszyc. Interesuje mnie bardzo jaka ocene dostanie GTA w CDA i kto bedzie ja recenzowal?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat nikomu nie zabraniam wyrazania swoich opini. Dla mnie na wyrost jest troszeczke stosowanie okreslenia "bug", ale to juz sa sprawy, ktore nie maja wiekszego znaczenia i nie ma sensu sie nad nimi tutaj rozpisywac. Co do problemow i linka, to naprawde wspolczuje wszystkim, ktorzy wydali 200zl na gierke i nie moga sie nia w pelni nacieszyc.

Ciesze się ze tak stawiasz sprawę.

Sorry, za zbyt ostry ton - chyba troche mnie poniosło i zbyt nerwowo zareagowałem, na Twój wcześniejszy post.

Po poczytaniu o problemach jakie sprawia GTA - ocene swoja bym zmienil na 9/10 znaczek jakosci pozostawil, bo jednak jak gra juz zacznie dzialac potrafi juz tylko cieszyc. Interesuje mnie bardzo jaka ocene dostanie GTA w CDA i kto bedzie ja recenzowal?

Wiesz jeśli o mnie chodzi to mogą stawiać nawet i te dyche, ale niech ostrzega potencjalnych nabywców o bugach.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cala ta otoczka jaka zrobilo T2 albo R* w przypadku wersji PC, zrobila sie mocno niesmaczna, tydzien przed premiera podano informacje, ze najpierw pojawi sie edycja kolekcjonerska, kilka tygodni pozniej trafi dopiero normalna edycja. Byla naprawde denerwujaca. Przeciez ta gra byla skazana na wysoka sprzedaz, 12mln VC i 10mln GTA3.Pewnie w pierwszym dniu sprzedazy spokojnie osiagneli by wynik 1-2mln egzemplarzy, z tego co mozna bylo uslyszec nawet w Polsce wiele osob chcialo nabyc legalna kopie. Jak sie to teraz skonczy, skoro wiadomo, ze gra ma pewne problemy na niektorych konfiguracjach, nawet nie chce mi sie myslec. Pojawia sie tez, pewna obawa, czy juz nie nadszedl czas, na zrobienie GTA4, a nie ciagle nabijanie kasy na wszelkie pochodne GTA3. Bo moze skonczyc sie to tak jak w przypadku Lary, czyli zachwyty zmienia sie w narzekania i ukochana seria stanie sie znienawidzona. Czego sobie i wam nie zycze.

Pozdro

Aeutius - spoko forum jest po to by wyrazac na nim swoje opinie, choc wiadomo, ze kazdy chce by racja byla po jego stronie. Co do oceny przypomnialo mi sie nieszczesne Black&White - ktore na samym poczatku grania zachwycalo, pozniej stalo sie nudne i monotonne, cale poczatkowe zachwyty gdzies znikly i wydawalo sie, ze gra jest taka sobie i na 10 niezaslugiwala, co np sami redaktorzy CDA stwierdzili - podobnie jest z GTA. Nie pisze, ze jest slabe. Bo pierwsze wrazenie (o ile uruchomi sie bez problemow) jest naprawde powalajace, potrafi wessac naprawde mocno i ciezko mowic o bledach i niedociagnieciach, po spedzeniu z gra naprawde duzej ilosci czasu, mozna dac jej dopiero odpowiednia ocene...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde gra niesamowita,ale rzeczywiscie chyba zasluguje na "tylko" 9+,te bugi potrafia czasem napsuc krwi :evil:.Oprawa graficzna jest swietna,choc pierwsze wrazenie nie bylo zbytnio dobre,wydawala sie jakas taka....no dziwna.Dzwieki - fenomenalne tu chyba nie ma o czym mowic?Model jazdy rowniez swietny,idealnie sie jezdzi zarowno na klawierce i na padzie.Za to na 10/10 zdecydowanie zasluguje grywalnosc,jest najwieksza z posrod wszystkich gier cyklu.

Aha i jeszcze jedno,dzisiaj rano przechodzilem misje u tych dwoch policjantow...ta gdzie trzeba najpierw podpalic dom,a pozniej uratowac panienke.No wiec tak:

Przechodzilem ta misje kilka razy,az w koncu sie udalo (jakiz bylem uradowany),ale ze moja glupota nie zna granic,jeszcze w trakcie misji zobaczylem jak pewien gangsta leje sie ze strazakiem...no i jak to bywa chcialem zostac bohaterem,ktory uratuje d*pe strazakowi,i jak pomyslalem tak zrobilem.Jednego kolesia sie pozbylem i oczywiscie nie zwazajac na swoj pasek energii rzucilem sie na nastepnych...jaki byl rezultat tej brawury mozna sie tylko domyslic :evil:.No a teraz ide jeszcze raz przejsc ta misje...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grałem i musze powiedzieć, że gra zrobila na mnie spore wrażenie.

Grafika mocno poprawiona od ostatniej części (super efekt gorąca! i do tego ten motion blur przy szybkiej jeździe a także odbicia itd..) chociaż nie ma rewolucji ani fotorealizmu, lecz ewolucja.

Drugie co mnie zaskoczyło to dzwięk - wszystko brzmi bardzo naturalnie (np. odgłos toczących się kół roweru czy odbijanie sie piłki do kosza).

Urzekły mnie drogi wiejskie i autostrady (co prawda jeździlem tylko po pierwszej częsci miasta ale co tam ^^) - jest nawet ciągnik xD

Fajnie pakuje sie na siłowni ^^

Tylko dlaczego jak np. po siłowni zacząłem pływać to mi muskulatura spadła? hee?

Ogolnie bardzo fajnie, ale na 10 jakoś nie zasługuje...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na oko patrząc jestem gdzieś w okolicach połowy gry. I co wam powiem? "Ale to już było... (i będzie dużo więcej)"

W tej grze jest wszystko to, dzięki czemu na początku grałem jak najęty. I wszystko to, co spowodowało, że ani GTA3 ani VC nigdy nie ukończyłem 8) Mam uczucie nieustannego deja vu... im więcej gram, tym zwracam więcej uwagi na bugi i drobne nieścisłości. Powoli zaczynam czuć, że do gry siadam z rozpędu, nie z prawdziwej chęci grania...

Ogromną wadą stała się powtarzalność - zdobywanie lasek to kilkunastokrotne powtarzanie kilku podobnych schematów, przejmowanie nowych obszarów w wojnach gangów znudziło mi się po 5. kawałku (najśmieszniejsze jest to, że w ogóle nie opłaca się brać ziomali - z powodu ich idiotycznego zachowania. Lepiej samemu znaleźć jakieś zacisze i usuwać wrogów jednego po drugim), tak samo jest z żarciem, siłką i podobnymi... Wszystko co mnie trzyma przy grze to nie tak sztampowe misje głównego wątku. Może dotrwam do końca ;]

W tej chwili gierce dałbym 7+/10... a jak siadałem to rozważałem pełną 10, hehehe ;]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zgodzę sie z nikim, że ocena 10/10 dla GTA: San Andreas jest za wysoka!!!!!!!!! Gra -to prawda- ma troche wad, ale podajcie mi chociaz jedną grę bez nich...:) To, że H-L2i D3 nie dostał oceny takiej jaką wy chcielibyści mu dać to nie oznacze, że musicie sie wyżywać na GTA:SA!!!

GTA3, GTA: VC, FC dostały 10/10 mimo wad jakie posiadają!!!! Więc nie gadajciemi tu, ż San Andreas powinien dostać 7/10, 8/10, 9/10!!!! Bo te oceny sa dla niego krzywdzące!!!!! A to, że wy nie kupiliście wersji za 259,90 zł to nie oznacza, że gra jest zła, a oznacza to to, że was nie stać!!!!:)

P.S Nie chcę wywoływać kłutni!!!!

P.P.S San Andreas - 10/10!!!!!

San Andreas - 10/10!!!!!

San Andreas - 10/10!!!!!

San Andreas - 10/10!!!!!

San Andreas - 10/10!!!!!

Nie gorączkuj się tak, złotko... :) - CRD

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja grałem jakieś dwie godzinki8 , ale nie u siebie :cry:

Klimat gry mnie poprostu przygniótł i rozwalił na częsci . Ten element gry jest genialny !!

Grafika jest bardzo ładna .

Brdzo dobre dzwięki , głosy bohaterów, odgłosy ulicy - Geniusz

Misje i niebo lepsze niz w VC, no w VC nie były złe ale byłe w HA łatwie, a ty mamy nie dośc ze genialne to i trudne...

Jak sie gra to tych błędów sie nie widzi wogóle , dla mnie one nie istnieją.

Za sam klimat dał bym 11/10 ale reszta równiez jest na najwyższym poziomie 15/10 !!

Najlepsza gra jaka kiedykolwiek sie ukazała

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bezkonkurecyjna 10! Gra roku i wszystkie zaszczyty dla gta: sa. Takiej gry dawno nie bylo, co tu kryc. R* dalej ownuje. Moze jesli chodzi o plynnosc gry, to porownujac z vc chodzi nieco slabiej, a grafika pzeciez niewiele sie rozni.

Na dluzsza mete, rzeczywisice robi sie nudnawe, ale nie mozna sie od tej gry oderwac. Ma sporo bugow, najbardziej denerwujacy to ten, ze nie obsluguje 5.1, (przynajmniej dla mnie najgorszy :))

Co do fabuły, to nie ma porownania z poprzednimi czesciami. Co to byla za fabula kiedy pracowales dla wszystkich i wszystkich zabijales, nawet swoich homies ?:C Porownujac z sa, pod wzgledem fabuly, 3 i vc to cieniasy.

:lol:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zgodzę sie z nikim, że ocena 10/10 dla GTA: San Andreas jest za wysoka!!!!!!!!! Gra -to prawda- ma troche wad, ale podajcie mi chociaz jedną grę bez nich...:) To, że H-L2i D3 nie dostał oceny takiej jaką wy chcielibyści mu dać to nie oznacze, że musicie sie wyżywać na GTA:SA!!!

Nie grałem w Hl-2 ani w D3 więc nie bardzo rozumiem o co Tobie chodzi...

Ja grałem jakieś dwie godzinki8 , ale nie u siebie :cry:

No widzisz - a ja juz ukończyłem główny wątek.

Misje i niebo lepsze niz w VC, no w VC nie były złe ale byłe w HA łatwie, a ty mamy nie dośc ze genialne to i trudne...

No ja bym się nie zgodził. Jest jedno zadanie CHOLERNIE frustrujące, ale poziom trudności i sama konstrukcja innych są porównywalne do tego co widzielismy w VC i Gta3. Wydaje mi się, że SA w wersji na PC sporo straciła na usunięciu minigierek dla dwóch graczy - to była naprawde nowość, która znacznie mogła zwiekszyć przyjemność z gry...

Jak sie gra to tych błędów sie nie widzi wogóle , dla mnie one nie istnieją.

Myślę że gdyby gra Ci sie zawieszała w połowie misji to byś tak nie napisał :twisted:

Za sam klimat dał bym 11/10 ale reszta równiez jest na najwyższym poziomie 15/10 !!

A nie lepiej na przykład 50/10? Albo 1000/10? Albo co sie bedziemy rozdrabniać - 100000/10? ;-)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...