Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Rankin

League of Legends v.2

Polecane posty

Generalnie zawsze myślałem, ze hacki w League of Legends są czymś rzadszym niż pentakille na sorace, albo wręcz nie istnieją (taa, jasne...). Przed chwilą jednak zagrałem sobie co-op vs AI, gdzie trafiłem na dziwnie zachowującego się Twisted Fate'a, który stał przez część gry w miejscu na linii koło wieży i nic nie robił, ale jak tylko wrogie miniony podchodziły to natychmiast zaczynał wybór specjalnej karty jak gdyby cały czas siedział przy klawiaturze. Poza tym kupił ledwie trzy itemy przez całą grę, mimo że powinien mieć ich jednak trochę więcej jak na ilość killi/asyst, które każdy zbiera w tym trybie. Poza tym jednak nie było w nim nic podejrzanego.

Dziwne jednak było to jak po zakończonej rozgrywce sprawdziłem statystyki "Gold Earned" i Twisted Fate mając staty 13/6/12, 70 ubitych minionów, 6 neutral monsters, 11 wież, 1 (chyba) smok oraz 3 inhibitory i nexus zdobył 17151 golda w 32:03 minutowej grze...

Gdyby mi się chciało liczyć, to mógłbym oszacować możliwy do zdobycia przez niego gold, ale i bez tego wiem, że wynik ten powinien być o dobre 4k golda mniejszy, nawet gdyby zdobywał te kille i asysty w walkach 1v1/2v1, a do tego kończył co chwile jakiś streak (botom? :D). Sam zresztą miałem jakieś 100 minionów ubitych więcej oraz lepsze staty, a do tego 2 x 5gold/10 (on żadnego), a zdobyłem ledwie 15223 golda.

Także imo to musi być jakiś rodzaj hacku. A jak wy myślicie? I czy ktoś z was spotkał się kiedyś z czymś takim? (I gdzie ewentualnie można coś takiego zareportować i czy są w ogóle szanse, że ktoś zareaguje)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Boty da się napisać do większości gier, ale z LoL'em jest ten problem że wiele rzeczy jest zbyt nieprzewidywalne aby Bot mógł efektywnie pracować. Łatwo jest zrobić Bot'a do MMO gdzie postać farmi moby które zachowują się w jeden określony sposób, a co innego Bot do gry gdzie nie tylko przeciwnik zachowuję się nieprzewidywalnie, ale również zachowanie mionów nie do końca można przewidzieć. Również zniszczenia wież wprowadzają sporo zmian które Bot musiał by "przewidzieć", krótko mówiąc zmiany w grze są zbyt dynamiczne aby Boty miały jakieś sensowne zastosowanie.

Co do "haków" LoL jest jedną z tych gier gdzie wszystko jest obliczane przez serwer więc nie ma możliwości wpływania na statystyki gry/postaci, czyli takowe rzeczy jak "haki" nie istnieją.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisać bota, który rozgrywa coopy, zostawić włączonego LoLa na noc. Mecz ok. 25 minut. Licząc z kolejkami i ładowaniem - 30. Za jeden mecz chyba 35IP(intermediate). 8h snu, a w grze nabije się 560 IP. To + FWOTD + własnoręcznie normale i zarabiamy wystarczająco IP żeby kupić każdego czempiona na wyjściu oraz kupić coś ze starszych. Jedyny sens jaki widzę w bocie.

Do tego było jeszcze coś takiego jak zlikwidowanie/zmiana limitu na jaki można oddalić obraz gry. Riot za to banuje. Z drugiej strony rozdzielczość 1920x1080 daje znacznie większe pole widzenia niż 800x600. Riot faworyzuje właścicieli dużych monitorów.

@Down: Hmmm.. Też fakt. Zapomniałem o tym, bo nigdy nawet się nie zbliżyłem do tego limitu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Bethezer

TY nolife. czytasz wszystkie posty w tym dziale? Szacun. Dobrze nie będę. Chociaż może tam niekoniecznie miałem myśli wulgaryzm. ;)

No nareszcie dali mi refund. ;) Po 3 tyg walki z nimi. ;) Ale warto było, nowe runki i champ się przydadzą.

To jest smiech z tym 35 za coopa powinno być tak z 50.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z drugiej strony rozdzielczość 1920x1080 daje znacznie większe pole widzenia niż 800x600. Riot faworyzuje właścicieli dużych monitorów.

Nic nie stoi na przeszkodzie, by ustawić sobie panoramiczną rozdziałkę i dać grę na okno - nawet mając standardowy monitor można grać na panoramie.

@UP - zaryzykuj napisanie jeszcze raz do angielskiego supportu ;) Felowi się udało.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż, ja pisałem kilka razy do angielskiego supportu z prośbą o 2 zwrot, zawsze bez powodzenia. Chyba zaczekam miesiąc i napiszę później, bo chyba cały riot czytał moje maile :).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

----> http://imageshack.us/photo/my-images/600/coop1.png/ :rage: :rage: :rage:

Człowiek CZEKAŁ specjalnie, aby sobie zaliczyć premię i od razu ją przesunąć o te ~ 2 godziny wcześniej... NIEEEEEEEEEEEEEEEEEEE! No po prostu miodzio - 3 feederów ( 2 true feedery ) i TF afk'er... A lista ignore nadal nie działa... I trybunał też... Jak wrócę z kościółka, to zaraz coś napiszę na forum RIOT...

@haxy do LoL'a

Sam raz na co-opie spotkałem typa, który grał Morganą : trafiał KAŻDYM Q, oraz w pewnym momencie napisał na czacie coś ala "map-hack", po czym osiągnął imponująca prędkość poruszania... Miał tylko butki na penetrację, a po meczu sprawdziłem jego profil i nie miał żadnych Quintów na move. speed, ani nawet punktów w masterki na move speed...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat map hack jest jak najbardziej możliwy - sam byłem wielokrotnym świadkiem buga, kiedy podłączasz się do trwającej gry po DC, widma creepów pozostają na mapie i robią za darmowe wardy. Tak więc, LoL przysyła do Ciebie obraz bez mgły wojny, dopiero gra ją dodaje. Więc po zabawie z plikami gry jest to możliwe ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak więc, LoL przysyła do Ciebie obraz bez mgły wojny, dopiero gra ją dodaje. Więc po zabawie z plikami gry jest to możliwe

Gra dodaje grafikę mgły - jednak to, co jest przez nią zakryte sterowane jest przez serwer, więc nawet po usunięciu z plików FoW postacie/miniony są niewidoczne.

Try harder.

po czym osiągnął imponująca prędkość poruszania...

Ghost, lol

@Down - ten 'super atak' to akurat bug, którego naprawić im się wciąż nie chce.

I też mam wrażenie, że ghost miniony dają fake wizję; jasne, że widziałeś przeciwnika - bo bił się z innymi waszymi minionami.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czemu nic? Kilka razy widziałem dzięki nim przeciwnika, choć nie powinienem. No i jeszcze decka jes, kiedy jungler bije creepy w jungli to czasem ich atak dalej w niego leci i dzięki temu widać, gdzie aktualnie jest.

@Up:

I też mam wrażenie, że ghost miniony dają fake wizję; jasne, że widziałeś przeciwnika - bo bił się z innymi waszymi minionami.

Kpisz? Przyznajesz mi rację? Bo nie wiem o co w tym zdaniu chodzi, srsly.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postanowiłem, że do końca tych wakacji gram same ranki i wychodzę z Elo Hell, narazie 4 wygrane bez porażki. Czyżby wyjście Matt3rs'a z piekła? Moim natchnieniem był bart3s, jak wszedłem na jego profil i zobaczyłem jego Elo :D Pomyślałem że się jednak da :P

EDIT: Jest 5-ty win :D Wycarrowałem grę Skarnerem :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam pytanko odnośnie TF. Zagrałem nim jednego customa i zauważyłem, że w krótkim czasie może zadać ogromny dmg. Z tym, ze nie wiem czy to dobry pick. Zbudowałem go tak: Lich Bane, Sorcerer's Shoes, Nashor's Tooth, Rabadon's Deathcap, Hextech Gunblade, Infinity Edge. Maxowanie R>W>E>Q. Dajcie jakieś porady jeśli możecie ;) byłbym wdzięczny bardzo.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://leagueoflegends.pl/poradniki/240-tfporadnik.html

Obczaj to.

Sam z tego korzystam i AP TF jest naprawdę mocny.Szkoda tylko tego globalnego ulti.Przez to teraz rzadko kto nim gra.

Aha i według mnie jego pasyw jest chyba najgorszym w grze.Dajmy na to że mamy 100cs=200golda.Fajnie mogę kupić dwa wardy :pokerglass:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym, że pamiętaj, że z tego pasywa nie korzystasz tylko Ty, a cała Twoja drużyna. Poza tym zawsze lepiej jest mieć nawet 200 golda niż go nie mieć (za wieżyczkę dostajemy w sumie nie wiele więcej). Co do ulti to fakt ciężko jest się przyzwyczaić ale mimo wszystko uważam, że był to odpowiedni krok ponieważ podobnie jak swojego czasu Eve, psuło rozgrywkę. Co do samego tf ostatnio robiłem go jednak pod AS/AD bo tego wymaga team chociaż nadal uważam, że zrobiony pod AP jest nawet lepszy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Elfhelm

Ghost, lol

Sory, ale widzę że w twoim przypadku się niedokładnie wyraziłem... Po użyciu czatu tamta Morgana biegała CAŁY CZAS, DO KOŃCA GRY mając ... No nie pamiętam dokładnie : nie mogę niestety znależć mojego postu na forum LoL'a, w którym tę sprawę opisywałem, ale tamta morgana wtedy PRZEZ CAŁĄ GRĘ utrzymywała speed na poziomie >450 bez run i nie posiadając żadnych innych przedmiotów wpływających na move speed, oprócz butków na m.pen. Jest to możliwe ? ponieważ od razu po meczu przejrzałem jego profil i miał punkty z masterek "wwalone" ( raczej podgląd pokazuje ostatnio używane ) głównie a offence i defence... Nie , to nie była tymczasowa premia za dodge... Nawet jeśłi miał te 3 % z masterek, to nie miał run, a bez nich taka STAŁA prędkość jest raczej "nienormalna".?.

Całą tą sprawę opisałem na forum LoL'a kiedyś, ale nie mogę tego znaleźć :/

...

Ja rozumiem, że nie wiedziałem o możliwości zmiany masterek kiedyś tam... Ale aż taki głupi nie jestem, sory :P

@l1on

---- > http://www.xfire.com/video/426bbc/

Coś jak to ?

@bartessss

Bleh - ja dziś miałem u boku pewnego Teemo, który w pewnym moencie miał 1/8/x i Irellę, która na topie solo miała wtedy 1/7 ... Głosowaliśmy za surrendem, ale poprosiłem ich o "NIE", i błagałem, aby Teemo przestał feedować i żeby Irelka się najadła... I poszło jak z bicza - najpierw udany team-fight, potem Baron, a na końcu WIN xD Po tej grze Wukongiem po prostu jestem onieśmielony - najprawdopodobniej go kupię.

A skoro już wspomniałeś o Rosjaninie - polecam gracza zver93rus - jest z Rosji, ale wymiata !) już któryś raz się z nim spotkałem, przy czym przedostatnio graliśmy razem, w następnej grze matchmaking ustawił nas po przeciwnej stronie - pamiętał mnie : wygrał(wygraliśmy) i wygrał ( przegrałem). Chyba na coś ok. 800 Winów...

No ale potem przyszedł jakiś burak, który pierwszy raz ( przynajmniej od 10-ciu spotkań : sprawdzałem jego profil i raport był zasłużony ) zagrał Wukongiem i wykręcił magiczne 1/12/x ...

A w następnej gość zapytany czy buduje się jako support, czy mag ( Karma) odpisał lol first time i też lamił...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Testuję nowego Tryndamera i jestem wniebowzięty! Zmiana systemu na furię robi z niego niebezpiecznego championa nie tylko dla fun-gamingu. Zastanawiam się tylko nad runkami do niego. Obecnie mam ArmPen/HP per lvl/CDR per lvl/ArmPen, a build prezentuje się następująco: Latern(potem przechodzi na PD)/Merce/IE/PD/Warmog/Atma

Przed momentem zakończyłem z bartessssem ranka, gdzie w teamie mieliśmy Lee Sina na solotop, który już w 2 minucie musiał zrobić recall na 1vs2 lane bo tulił turret z 30 hp... Jego pierwszy item to rush na Bloodthristera i Swifty...

Staty an koniec 0/8/x, ale i tak win, bo bartessss się skarmił, a enemy Veigar miał minutowe DC :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2@UP - a może jakiś... dowód? Bo widzę, że tak uwielbiasz robić screeny i filmiki.

Jedyny efekt, jaki można uzyskać w grze, to poprzez użycie net limitera, ale nie jestem pewien, czy to akurat miało miejsce.

A ten filmik, to pewnie z jednego z dni, gdy serwery miały super lag? Tak wygląda.

Przez to teraz rzadko kto nim gra.

Przynajmniej nie jest perma banned, jak to było przed zmianą ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do maphacków, to praktycznie każda strategia je posiada, w tym taki StarCraft, w którym rozgrywka toczy się poprzez serwery Battlenetu, także równie dobrze mogą i być w LoLu, przy czym coś takiego raczej ciężko wykryć.

W sytuacji podanej jednak przeze mnie nie zachodzi podejrzenie czegoś tak trywialnego jak maphack, a raczej coś w stylu "goldhacka".

Co do "haków" LoL jest jedną z tych gier gdzie wszystko jest obliczane przez serwer więc nie ma możliwości wpływania na statystyki gry/postaci, czyli takowe rzeczy jak "haki" nie istnieją.

W takim razie trochę matmy (wartości mocniej lub mniej, ale jednak zawyżone):

- 70 x 40 gold (cena siege miniona po ~30 minutach) + 70 x 2 (bonus TF) = 2940

- 7 x 60 gold (cena ancient golema) + 7 x 2 (bonus TF) = 434

- 11 x 150 gold (turrety)= 1650

- 4 x 50 gold (inhibitory i nexus) = 200

- 13 x 300 gold (wartość championa bez ujemnych bądź dodatnich streaków; w przypadku botów średnia zdecydowanie zawyżona) = 3900

- 12 x 210 gold (pełna wartość asysty z 300 golda) = 2520

- 1893 (ilość golda jaką każdy dostanie do 32:03 czasu gry)

- 190 (smok)

Razem: 13727 golda

W teorii można przy tych wszystkich wartościach mieć wyższy wynik (same zakończenia legendary streaków za 500 golda jako kille... na botach...), ale nadal ostateczna wartość nijak się ma do 17151 golda, które wspomniany przeze mnie Twisted Fate uzyskał w grze. Także o ile nie jest to jakiś nieznany mi bug z wyświetlaniem statystyk, to po prostu musi to być hack (no chyba, że coś przeoczyłem?).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...