Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Drizzt_PL

Ciekawe mmorpg bez miesięcznego abonamentu.

Polecane posty

To i ja zapytam. Chciałbym zacząć grać w jakiegoś MMORPGa, ale sam nie wiem co wybrać. Na czym mi zależy?

1. Brak miesięcznego abonamentu - wiem, że nad takimi grami trzeba posiedzieć, ale ostatnio różnie u mnie bywa z czasem na grę więc nie mam zamiaru wywalać kasy na coś co będę odpalał na 2 - 4h tygodniowo. To samo dotyczy zasady płacenia za super stuff.

2. Dobra fabuła - pewnie będzie się opierać na walce dobra ze złem lub coś w ten deseń, ale okej. Chyba wszystkie (albo większość) gier tego typu na tym polega.

3. Polskie napisy - zapewne czeka mnie masa questów więc nie chcę robić ich mechanicznie tylko żebym wiedział o co się w nich rozchodzi.

4. Brak mangowej/cukierkowej grafiki - wielkie oczy bohaterów naprawdę mnie nie kręcą. Wolę mrok, ciemności i truposzy a nie słit drzewka i krzewy. Chociaż jeśli gra będzie tego warta mogę trochę przymknąć oko. Aaa no i jakby dało się wybrać sporo elementów wyglądu/zbroi to też bym się cieszył.

5. Połączenie magia/miecz (z naciskiem raczej na to drugie) - wolę zatłuc kogoś na śmierć toporkiem niż strzelić do niego z kilometra.

6. Brak miliona tabelek i dylematów czy lepiej wziąć topór +5.11% do siły w walce czy zbroję +3.09% do wytrzymałości - trochę pomotałem, ale chyba wiece o co mi chodzi. Sporo sprzętu, ale nie zatrzęsienie.

Byłby to mój pierwszy poważniejszy MMORPG i dlatego nie chcę od razu skakać na głęboką wodę. Doradźcie coś bo same kampanie single trochę nudzą na dłuższą metę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukałem odpowiedniego działu i wydaje mi się, że to ten ;p Tak więc: która gra lepsza, WoW, czy rift? Oczywiście odpowiedź padnie WoW, ale szukam alternatywy, bo płacenie abonamentu mnie nie cieszy. Ta gra ma mieć: staroszkolny system walki, ciekawe klasy, trzeba czuć, że nasz bohater rośnie w siłę, czy to przez zdobywany ekwipunek, czy to przez dostawanie kolejnych umiejętności , ciekawe dungeony. Jeśli nie Rift, to jaka inna gra? Chyba, że nie ma innej opcji i będę musiał się do abonamentu przekonać...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mianowicie chciałbym spytać która z gier dostępnych po polsku byłaby najbardziej przystępna dla gracza początkującego w mmo nie chce się babrać w ulepszaczach,subklasach itp. jaka z wymienionych gier dostępnych po polsku była by dobra

runes of magic(mikropłatności spore),shayia,metin 2 , 4 story, neverwinter , rappelz, allods online , lineage 2 (jednak jest troche babrania się ale co tam) co polecacie na samotny grind

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Poszukuję gry mmorpg, która będzie spełniała następujące warunki. Dotychczas grałem w Neverwinter Online, World of Warcraft, Vindictus, Requiem: Memento Mori, Path of Exile, Runes of Magic ( ten tytuł najkrócej ) i to raczej tyle < jeżeli o czymś nie zapomniałem >. Mam nadzieję, że uda się jakiś tytuł znaleźć, który spełni moje oczekiwania. Z góry dziękuje za każdą sensowną odpowiedź ninja.gif.

  • Nie zajmuje połowy dysku twardego < gry +40 gb odpadają >
  • Model wyłącznie F2P < dopuszczam oczywiście mikrotransakcje, które nie dają przewagi >
  • Grafika, która cieszy oko < japońska stylistyka jak i cukierkowe kolory odpadają >
  • Przyjemna rozgrywka mile widziana < czy to samotnie czy to z drużyną >
  • Lochy / raidy dobrze jakby były obecne.
  • Wszelkie propozycje typu Metin, lub Tibia proszę sobie darować.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie przeraża cię jednorazowa opłata, to polecam The Secret World. Oryginalne MMORPG osadzone w czasach mniej więcej współczesnych, w których jako człowiek ze specjalnymi zdolnościami musisz mierzyć się z siłami zła próbującymi opanować świat. Gra ma ciekawy system rozwoju postaci (nie ma poziomów ani określonych klas, rozwijasz wielgachne kółko przeróżnych umiejętności), bestiariusz czerpiący garściami z horrorów, zarówno pisanych (Lovecraft chyba najbardziej) jak i filmowych, chyba najlepsze questy w historii MMO (naprawdę ciekawe i wymagające) i wiele więcej. Jest item shop, ale są w nim głównie ubrania dla postaci i jakieś pierdoły pokroju zmiany imienia. Klient zajmuje 15 GB, grafika jest dość realistyczna, lochy są, areny pvp też, więc jest co robić. Tylko tak jak napisałem, to gra B2P, trzeba ją kupić (obecnie jest promocja na Origin, 50 zł.), ale później grasz za free do oporu.

Jak chcesz typowe F2P, to jedyną sensowną opcją jest chyba Tera. Są lochy, sensowne F2P, teraz doszły wojny frakcji itd. Tylko że grafika mocno zalatuje japońszczyzną (dla mnie fajnie, ale pisałeś że nie lubisz smile_prosty.gif) i początkowe questy są kosmicznie nudne. Ale nie wiem czy znajdziesz coś ciekawszego z takich czystych i uczciwych F2P.

Aha, jakbyś zdecydował się na Terę, to polecam zagrać na dystrybucji od EnMasse. Wbrew obiegowej opinii nie ma tam lagów, a w przeciwieństwie do rodzimego Gamesforge jest o wiele więcej ludzi, lepszy support i w ogóle wszystko jest lepsze :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja natomiast polecam Rift. Też dumałem między Terą, a właśnie Riftem i obszukałem niezłą ilość stron jaką zapodało mi google na zapytanie "Tera vs. Rift" i ta druga produkcja zazwyczaj wygrywała (jakoś 3:2, 2:1). Najbardziej ludzie wypominali Terze, że z początku jest średnio, później się rozkręca, a później nagle slajduje w dół przez ten innowacyjny system walki i przez szczególiki takie jak np. to, że nie można atakować w ruchu czy też chodzić do tyłu. Najwięcej narzekania jest jednak na endgame. Więc z mojej strony Rift najlepiej z zainstalowaną aplikacją Raptr - dostaje się wtedy darmowe prezenty za granie (naramienniki, hełm, mounta, peta itd.) i można znaleźć bonusowe kody.

Gra posiada możliwość multi ról tak by można było się np. zmieniać między tankiem i dps, warto na to zwrócić uwagę bo w grze jest masa DPS i jak się uruchomi LFP na dunga jako dps a nie ma własnej ekipy to się czeka i czeka i czeka... :P Natomiast supp, tank i heal wchodzą prawie od ręki :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...