Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Drizzt_PL

Ciekawe mmorpg bez miesięcznego abonamentu.

Polecane posty

Witam,

może któryś z forumowiczów się orientuje w grach MMORPG i mi pomoże?

Ostatnio naszła mnie duża chętka na grę tego typu i nie wiem co wybrać. Zależy mi dosyć mocno na fabule, więc wybrałem gry z których uniwersum jestem zaznajomiony:

-Neverwinter

-The Elder Scrolls online

-Star Wars: The old republic

cenowo to raczej jakoś bardzo nie gra roli (chyba że naprawdę się nie opłaca). Chciałbym usłyszeć wasze opinie i co byście z tych tytułów polecali :)

Z góry dzięki za pomoc.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Neverwinter - fajna grafika, dosyć sympatyczna w pełni spolonizowana fabuła. Mój osobisty faworyt. Naprawdę przyjemnie mi się w to grało. No i to uniwersum. :-)

SW:ToR - fajny klimacik,rozbudowana fabuła i dialogi oraz miecze świetlne. Miecze świetlne zawsze są fajne. Aktualnie w to pogrywam po trochu i wciąga. Ale i tak lepsiejszy był Neverwinter.

TESo - niestety ma abonament. Nie grałem(a chciałbym,) więc tu nic nie napiszę. Ale myślę że lepiej poczekać aż przejdzie na F2P, albo na ten sam system co Guild Wars. Kupujesz i grasz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem oczarowany Drakensagiem Online. Bardzo ciekawa rozgrywka, przedmioty, grafika (choc cukierkowa, to moze sie podobac). Na serwerze Grimmag spotykam wielu Rosjan, ktorych jedna z nielicznych kwestii to "dawaj wsjo"... Rosja.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gram w Neverwinter i gra strasznie mnie wciągnęła. Mam póki co 50 lvl i nie wiem jak tam jest z instami czy raidami na max lvl, ale jak będzie to wystarczająco rozbudowane po grać będę jeszcze przez długi czas. PvP mnie mało obchodzi, bo gram nekromantą (nie pamiętam jak się ta klasa nazywa w grze) i nie zadaje praktycznie żadnych obrażeń dla ludzi, za to na instach (które są stanowczo za długie i za monotonne) mam zwykle największe lub prawie największe zadanie obrażenia, dziwna sytuacja, to chyba przez mój dobór itemów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Neverwinter bym omijał po wprowadzeniu 6 modułu, już Runescape jest lepszy smile_prosty.gif oczywiście pod warunkiem że ktoś nie liczy na jakąś mega grafike. Ogólnie jest co robić, jak chce się odpocząć od robienia questów to można nawet pizze smażyć albo zostać kowalem, górnikiem czy kim się chce :P spora część świata i questów jest za friko. Płacąc coś koło 20 złotych wykupujemy tzw. membera i mamy dostęp do całej masy questów, ogromnego świata, uzbrojenia, minigier czy paru nowych skilli jak ogrodnictwo czy budownictwo.

Można zrezygnować z tej paczki fajek czy dwóch ; )

Ja ogólnie mam tam konto jakoś od 2004 czy może troche krócej, i nigdy nie narzekałem na RS'a. Co prawda nie gram tak nałogowo jak kiedyś ale co jakiś czas wbijam np. na event wielkanocny czy coś.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam jakiegoś darmowego MMORPG do każualowego grania raz na jakiś czas. Dawno temu grałem w Lineage 2, potem trochę w Runes of Magic i w sumie na tym skończyła się moja przygoda z tym gatunkiem. Zależałoby mi na tym, aby gra nie opierała się jedynie na nieustannym grindzie, ponadto chciałbym, aby sprawiała frajdę od samego początku, a nie dopiero po zdobyciu maksymalnego levelu. Myślałem o LoTR Online lub Age of Conan, ale nie wiem czy to dobry wybór?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@k0mp0t

Polecam Ci spróbować RIFTa, bardzo ciekawy od momentu zakończenia tutoriala, mnóstwo buildów i możliwości personalizacji (olbrzymie drzewka talentu, każda z 4 klas ma kilka specjalizacji złożonych z 3 takich drzewek i możesz złożyć własną), bardzo przyjemne public questy (zamykanie szczelin międzywymiarowych, połączenie bicia trashu z minibossami, czasami większe inwazje) ze skalowanym poziomem trudności i nagrodami dla każdego, bardzo fajny system housingu (budujesz od podstaw z dostępnych materiałów, w zasadzie ogranicza cię tylko kasa na materiały i rozmiar działki), bardzo ładna na wysokich detalach grafika, nagrody za każdy dzień logowania, do tego da się kupować walutę do item shopu za uciułaną w grze. Jakiegoś specjalnego P2W nie stwierdziłem - chociaż żeby odblokować część nowych rzeczy (np. po dodatkowym drzewku na klasę), trzeba wykupić dodatek.

W LotRO grałem już daaaaaaaaawno temu, zdaje się jakiś czas po premierze Runes of Magic, krasnoludem, i jedyne co z niego pamiętam to dość kiepska grafika, fajny klimat i przegięte mikropłatności (questy we wszystkich strefach - poza startowymi - trzeba odblokowywać w IS, albo za punkty zasług za określone achivementy, których nie ma znowu na tyle, albo za Turbine Points).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z mojej strony polecam grę TERA Online. Ładna grafika, bardzo opcjonalne opłaty, zróżnicowane krainy... Największą zaletą jest jednak, moim zdaniem, system walki, bardzo dynamiczny i niczym wyjęty z gry akcji (nie jest to jakiś DMC, ale nie można zapominać, że mimo sklejania ataków w kombosy TERA to ciągle MMORPG. Jakbym miał do czegoś porównać to... Kingdoms of Amalur? Może trochę "mniej"). Uwaga, jeśli na mangowo-anime klimaty masz reakcję alergiczną, możesz też mieć problemy z tą gr.

Jeśli lubisz Gwiezdne Wojny to spróbuj The Old Republic. Płacący gracze mają łatwiej, ale fabularnie gra stoi na przyzwoitym poziomie i ciągle da się grać z innymi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@TERA

W TERE też zdarzyło mi się zagrać, dostałem tygodniowy trial do niej kiedy jeszcze była na abonament, i pierwsze wrażenie było świetne (grałem magiem) - w samouczku większość skilli odblokowana, efektywne naparzanie mobków z własnoręcznym celowaniem... a potem już tak różowo nie było, kiedy po tutorialu zabrali mi zabawki i trzeba było samemu wszystko odblokować. Da się przeżyć, o ile nie będzie cię drażniła umowność systemu walki - możesz samodzielnie celować i czuć się jak w grze akcji, dopóki nie spróbujesz jednocześnie się ruszać i używać skilli castowanych; w tym momencie wczówka pękła u mnie całkowicie, bo się okazało że przy używaniu skilla z tradycyjnym "paskiem ładowania" jest się przyspawanym w miejscu - albo rzucasz i zadajesz obrażenia albo kicasz wokół, robisz uniki, i płaczesz że instant casty zabierają hp na poziomie kuszy w Wiedźminie.

Pod tym względem moim zdaniem lepsze jest Guild Wars 2 (pomijając kwestię zakupu pudełka) - walka jest znacznie płynniejsza a czary mogą być rzucane w ruchu, chociaż z drugiej strony jest ich znacznie mniej do jednoczesnego użycia (5 związanych z bronią + 4 dodatkowe naraz na pasku), no i system celowania sprowadza się do zaznaczenia celu (automat robi resztę, możesz spokojnie biegać) lub do zaznaczenia miejsca gdzie ma trafić AoE.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecilibyście jakieś dobre mmo z rozbudowanym pvp? Obecnie gram w guild wars 2, ale nie moge się przekonać do klas, choć pvp jest na wysokim poziomie. Może być z abonamentem, może być też buy 2 play.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W The Old Republic bez płacenia to możesz co najwyżej pograć dla fabuły, bo za darmo to jest zwykły RPG, a nie MMO. Ograniczenia na flashpointy, warzony czy misje kosmiczne strasznie utrudniają rozgrywkę, jeśli chcesz grać w TORa jak w MMO. Co do Age of Conan to Ci nie powiem, bo nie grałem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam spore wymagania (nie wiem, czy taka gra istnieje).

Mam wiele wolnego czasu do października;

Szukam (koniecznie po polsku), Action MMORPG. Coś pokroju Metin2, TERA Online (w Tere nie gram, bo jest po angielsku).

Grałem w Neverwinter, ale denerwują mnie zamknięte lokacje.

Zależy mi na też na sporej przestrzeni świata.

Action, bo myślę, że refleks też się liczy. Nie zawsze dobre EQ musi świadczyć o graczu.

Gra może być płatna (jednorazowo), aczkolwiek wolałbym coś darmowego i co miesiąc wydać te 10 zł SMSem :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@SwitchBlade: Może Warframe ? Jedna z najbardziej zasługujących na przedrostek "action" pośród MMO. Gra jest darmowa, ale jest w niej trochę mikropłatności (ale da się grać)

PS: Metin2 i "Action"? Kiepski żart.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wszystkim polecam grę Tera Online, dynamiczne walki, duży świat, jest co robić i gra masa polaków.

A to że gra jest po angielsku? Wystarczy znać minimum podstaw... Ja gram od dwóch lat, to jedyne mmo, w którym kupiłem premium, a grałem w metiny, aiona, runes of magic, wow'a, archeage'a i pewnie coś jeszcze. Jak coś to serwer Arcadia, nie dawno wyszła nowa klasa gunnera, robi duży, zasięgowy dps i nosi ciężką zbroję :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2up odnośnie Tery: tam można grać na padzie w tą grę, czyż nie ? Bo z rok temu coś tam próbowałem, ale jakoś czasu mi brakło, potem chęci, a chętnie bym znów zagrał. Jakieś info, np. na jakim serwerze najwięcej polaków, etc ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam jakiegoś MMO, które wciągnełoby mnie i zapewniło tzw. "kupę radochy". Dziś będę sobie testował Rift- co sądzicie o tym typie?

Z innych tytułów, o których myślę to SW: TOR, LotR Online i Age of Conan. Co sądzicie o tych typach? F2P interesuje mnie głównie dlatego, że daje możliwość przetestowania gry przed zakupem konta premium czy co tam w danym tytule jest.

Poza tym, grał ktoś w betę Skyforge? Jak wrażenia?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...