Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Accoun

Kontrolery dla graczy - Edycja forumowa

Polecane posty

Ulubiona gra: Wiedźmin 2, CS:Source, COD4, Devil May Cry 3

Ulubione gatunki: RPG, FPS

Klawiatura: A4Tech X7 G800

Myszka: Razer Abyssus

Podkładka: Gelpad MT255K

Pad: Tracer Proton Shot

Słuchawki: Sennheiser HD201

Mikrofon: Media-Tech MT390

Opis: W sumie nie wiem co można powiedzieć o moim sprzęcie. Wcześniej miałem klawiaturę i myszkę Adaxa dołączoną do komputera. Pierwszymi słuchawkami do komputera były I-boxy. Miałem też jakąś myszkę MSI, ale nie pamiętam dokładnie jaką.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ulubiona gra: Battlefield, GTA, Need For Speed.

Ulubione gatunki: Akcja, FPP, Wyścigi

Myszka: A4Tech X748k

Pad: Logitech Chillstream

Podkładka: A4Tech X7-500M

Słuchawki: Sennheiser HD201

Myszka sprawuje się wyśmienicie za co odpowiada Avago 3080 czyli sensor znany z legendarnego Logitech MX518.

Pad jest wygodny, a chłodzenie przydaje się głównie w lato, ale kosztem tego jest brak wibracji.

Podkładka jest taka sobie, ale co można chcieć od produktu za ~20zł?

Słuchawki bardzo dobrze sprawują się w grach, ale słuchanie za ich pomocą Dubstep'u z mojej strony może podchodzić pod masochizm :P.

post-92274-1324157553_thumb.jpg

post-92274-1324157564_thumb.jpg

post-92274-1324157576_thumb.jpg

post-92274-1324157581_thumb.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ulubiona Gra: Warcraft 3 + dodatek, Mafia 1&2, Dark Colony + dodatek, seria Oddworld.

Ulubione Gatunki: Brak.

Klawiatura: Logitech Wave.

Myszka: Logitech MX518.

Pad: Microsoft Xbox 360 PC.

Podkładka: Brak.

Słuchawki: Sennheiser HD 558.

Wszystko działa dobrze i jestem zadowolony. :cool:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ulubiona gra: serie Call of Duty, Final Fantasy, Baldur's Gate

f1274322631156.jpg

Klawiatura: Genius KB-06XE. Klawiatura za 30 zł bo w zasadzie co oferują droższe? Dodatkowe przyciski wolę mieć na myszce, zastanawiam się jedynie nad nową klawką, która by miała podświetlenie.

razer-imperator-4g-gallery3.jpgrazer-naga-gallery5.jpg

Myszka: Lol mam 2 razery, Imperatora 2012 do FPSów i od niedawna Nagę do SWTOR. Z obu jestem bardzo zadowolony, dodatkową zaletą tych myszek jest bardzo estetyczny wygląd. Jestem też kolejnym zadowolonym użytkownikiem podkładki Goliathus.

sony-dualshock-3.jpgMicrosoft_XBOX360_pad_white_przewodowy.j

Pad: Dualshock 3 (używam do konsoli) i xboxowy pad z kablem do PC. Oba mają swoje zalety, inaczej układają się w dłoni ale po przyzwyczajeniu oba stały się bardzo wygodne. Jedno co szwankuje to dpad w kontrolerze xbox (ale to wada wszystkich tych padów z tego co wiem).

PX5_03.jpg

Coś ekstra: Headset Turtle Beach Ear Force PX5. Co tu dużo mówić, koszmarnie drogie słuchawki, z których jestem jednak całkiem zadowolony. Podstawą jest oczywiście jakość dźwięku, ta stoi na godnym poziomie, oczywiście zapłaciłem też za wygodę bluetootha czy włączany efekt przestrzenny, który jest jednak porządnie wykonany.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ulubiona gra: serie Battlefield, Call of Duty, King's Bounty, Assassin's Creed, Uncharted, a także Gran Turismo 5

Ulubione gatunki: głównie FPS i akcja, ale jeśli dobre, to sięgnę po wszystko

Klawiatura: Logitech Deluxe Keyboard

Niezmieniana od początku przygody z komputerem i grami, a do tej pory działa w porządku i raczej nic się nie psuje. Brakuje mi tylko podstawki pod nadgarstki, bo przy dłuższej sesji w Bad Company 2 da się to odczuć :tongue:

Myszka: Logitech RX250

Również używana od zakupu komputera aż do teraz. I nie narzekam. Jest wygodna, dobrze sprawdza się w grach... Tylko znów brakuje mi pod nią dobrej podkładki, bo i tutaj nadgarstek po pewnym czasie zaczyna boleć!

Pad: Logitech ChillStream, Sony Sixaxis (DualShock 3)

Pierwszego pada używam do grania na komputerze. Nie wyobrażałbym sobie przechodzenia serii Assassin's Creed czy Prince of Persia bez tego urządzenia. Poza tym sprawdził się w wielu innych produkcjach i jest świetny. A to chłodzenie palców... :happy: Natomiast drugi pad służy tylko do grania na PS3.

Coś ekstra: słuchawki Creative HS-390, konsola PS3

Zacznę od wyjaśnienia, że wymienione słuchawki pod żadnym pozorem nie są "ekstra". Wiem, że za podobne pieniądze da się znaleźć lepszy sprzęt, ale był to prezent na imieniny. I muszę przyznać, że nawet jeśli na dłuższą metę uszy mają dość, to dzięki nim zacząłem używać Skype oraz rozmawiać podczas gry z kumplami. Także potrafię to docenić i jestem zadowolony :smile: Z kolei o konsoli nie muszę się wypowiadać - najlepszy zakup w ciągu ostatniego półrocza i w ogóle!

Zdjęcia:

Klawiatura - KLIK

Myszka - KLIK

Pad 1 - KLIK

Pad 2 - KLIK

Słuchawki - KLIK

Konsola - KLIK

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ulubiona gra: Fable 3, Mafia 2, Tibia, TES IV: Oblivion, TES V: Skyrim,Hunted: The Demons Forge, Risen, NFS World, Shift 2 Unleashed, NFS Most Wanted, NFS Underground 2, GTA IV, GTA San Andreas, Bulletstorm

Ulubiony gatunek: RPG, MMO, MMORPG, "ścigałki"

Klawiatura: Laptopowa - Acer Aspire 1690 WLMi (aktualnie)/Acer Aspire 5920G (leży w szafie - spalona grafika)

Logitech Deluxe Keyboard - u mnie w domu od 2004, aktualnie leży w szafce (połamały się stópki), ogólnie klawiatura jest fajna, wyciągam ją z szafki gdy potrzebuję do jakiejś wymagającej gry :P

Myszka: Logitech Wireless Gaming Mouse G700 - od lipca 2011, w serwisie była w lutym 2012 (popsuł się scroll) - mysz jest bardzo przydatna dzięki możliwości programowania wielu klawiszy, możliwości ładowania poprzez USB, możliwość działania na kablu i bezprzewodzie.

Pad: Tracer Red Racer - w domu chyba od 2005. Korzystam z niego niezwykle rzadko. Ostatnio używany był jako dodatkowy pad do PS3 u kolegi :D i o dziwo działał :P

Słuchawki: Creative Fatality Gaming HS-800 - w domu od września 2010, niestety już coś w pilocie się rozleciało i coś w środku lata oraz czasami z lewej słuchawki jest przerywany dźwięk ale to rzadko. Mam nadzieję iż jakieś 1-1,5 roku wytrzymają. Kiedy się rozlecą całkowicie zakupię Creative Aurvana Live albo tak samo HS-800

Coś ekstra: mini wieża LG LX-M140 - w domu od 2004 - podpięte do lapka w 2011 - w wieży nie działa już napęd...

głośniki Tracer 2.1 - niestety nie znam modelu. Aktualnie leżą w piwnicy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mała aktualizacja w związku ze zmianą sprzętu.

Ulubiona gra: Planescape Torment, Stalker, Bioshock, Fallout, Painkiller

Ulubiony gatunek: cRPG, niestandardowe FPSy, Hack'nSlashe i inne mieszanki rpg

Klawiatura: Tracer Lucid A4tech kl-126

f-a4-tech-a4-tech-slim-kl-126-usb-podswi

Tracer był świetny ale tak jak widać używam myszki a4techa w której profile zmienia się klawiszem Scroll Lock. Denerwowało mnie to że każde włączenie podświetlenia klawiatury Scroll Lock przełącza profile na myszcie. Kupiłem więc za 62zł tego a4techa i mając go od kilku miesięcy z czystym sumieniem mogę polecić każdemu kto szuka prostej klawirki z podświetleniem.

Mysz: A4tech 738k

productToCategory.jpg

Makra, wewnętrzna pamięć, 6 przycisków w tym 5 programowalnych. przełączanie DPI również z możliwością ustalania poziomów do przełączania. Oczywiście optyczna ze względu na super sensor, ten sam co siedzi w mx518. Mam już ją 1,5 roku i nie zamieniłbym ją na żadnego taniego lasera.

Gamepad:Xpad 360

productToCategory.jpg

Ponieważ w poprzednio rekomendowanym Saiteku gałki zaczeły wariować więc się w końcu wkurzyłem i kupiłem używkę Xpada 360 za 75zł. I muszę powiedzieć że żałuję że aż tyle musiałem przejść żeby się przekonać że nie warto pchać się w jakieś tanie szmelce. Trzeba było od razu kupić Xpada i mieć spokój. Innym polecam takie samo rozwiązanie. Nie łudźcie się że jakieś taniochy wam wystarczą nawet jeżeli myślicie że będziecie grać okazyjnie.

PodkładkaQck mini

productToCategory.jpg

Skusiłem się ze względu na cenę (19.90 w empiku). Niech nikt nie mówi że nie ma różnicy między dobrą podkładką a zwykłą żelówką Tracera bo ja nie wierzę. No chyba że ten ktoś już całkowicie wyszurał ślizgacze na podkładce-kalendarzu z CDA i jeździ już na samym plastiku :P

Słuchawki Philips SHP1900 Superlux HD668b + FiiO E10

t-superlux-hd-668b.jpg

e10-0-200x200.jpg

Niestety moje Filipki po kilku latach (4 czy 5) bezawaryjnej pracy w końcu dokonały żywota. Na początku miałem brać CALe ale poczytałem bardzo pochlebne opinie o tych superluxach , że świetna czysta barwa dźwięku , że bardzo analityczne i że powinny kosztować znacznie więcej niż te 150zł. Ponadto ponieważ grają zimno podradzono mi ciepły wzmacniacz słuchawkowy Fiio. Akurat trafiłem na okazję za 250zł z przesyłką (normalnie chodzą po 300 w górę) więc nie zastanawiałem się długo. Te 400zł to nie mała kwota i miałem wyrzuty sumienie ale gdy w końcu podłączyłem wsyzstko do komputera wszystkie moje wątpliwości zostały rozwiane. Sprzęt tej klasy, o tak świetnej, czystej i wyważonej barwie dźwięku po prostu musi swoje kosztować.

Ale do 40zł wciąż polecam te Filipki które miałem bo tak jak już wspominałem żadne Tracery, Emteci, Esperanzy, Hamy, Manty, i inne hipermarketówki a także słuchawki typowo komputerowe logitecha i creativa nie mają do nich startu. Wyprzedzają nawet Fatal1ty które z resztą powinny być na znacznie niższej półce cenowej żeby można mówić o jakiejkolwiek ich jakości.

Fightpad: Saitek Command unit

productToCategory.jpg

Na początku miałem wątpliwości czy w ogóle jest mi takie coś potrzebne ale już kilka dni użytkowania całkowicie rozwiało moje wątpliwości. Odkąd mam to urządzonko (ponad rok) w ogóle nie gram już na klawiaturze. Dzięki programowalnym przyciskom jest po prostu znacznie wygodniej. Nie muszę biegać po klawiszach klawiatury bo mam wszystko mam pod ręką. Na początku głównie męczyłem na nim WoWa i troszkę Lineage2 a teraz wykorzystuje go w każdej grze bez wyjątku. Mistrzostwo świata!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ulubiona gra: Ostatnimi czasy Guitar Hero/Rock Bandq

Ulubione gatunki: Muzyczne/FPS/RPG/Retro(?)

Klawiatura: Klawiatura Z Carrefour'a

:D

Myszka: Titanium Optical Mouse

Pad: Logitech Dual Shock

Słuchawki: Panasonic RP-DJS200 + wieża Sony (modelu nie znam

:P)

Coś ekstra: Gitara z GH:WoR (osom

:D)

Ogólnie szajs ale dużo gram na X-Klocku więc lepszych mi nie potrzeba.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mały upgrade ;D

Słuchawki: American Audio HP-700, dużo basu ponieważ są DJskie dużo lepsze od moich starych Creative Fatality HS-800 które się już całkowicie rozleciały...

Klawiatura: Modecom MC-9006 - prawie jak z mojego lapka tyle że świeci, godzinę temu przyjechał z nią kurier. Ogólnie fajnie się na niej pisze. POLECAM jeśli ktoś w nocy nie widzi literek na swojej klawiaturze. Ma ona 3 tryby: wyłączone podświetlenie, niebieskie i czerwone - w zależności od gustu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ulubiona gra & ulubione gatunki: brak jakiś preferencji. Po prostu gry dobre, czy jest to DiRT 3, najnowszy Far Cry, kolejna część Wiedźmina czy cokolwiek innego, ważne aby się sympatycznie grało. Gatunek czy tytuł nie jest ważny :)

Klawiatura: Logitech K120

Zwykła klawiatura za 20 zł ze sklepu. Bardzo wygodna do pisania i tylko w tym jest jej praca. Do pisania jest bardzo wygodna, ma wysoki skok klawiszy i bardzo ładnie wszystkie ulokowane i wyprofilowane, więc nie ma problemu z bezwzrokowym pisaniem, czy pisaniem po prostu szybko.

Klawiatura2: Zykon K2 Gamer

Tutaj już sprawa wygląda trochę inaczej. Specjalny panel po lewej stronie z najczęściej używanymi przyciskami w grach(popularny WSAD i klawisze z okolicy, lecz nie tylko) bardzo ułatwia granie i odzwyczaja od normalnej klawiatury. DO tego klawisze są tam ułożone jeden po drugim, co pomaga w grach, a przeszkadzało by w pisaniu.

Myszka: A4Tech X-755FS

Myszka ma już swoje lata, lecz cały czas dobrze działa. Dodatkowe 5 programowalnych klawiszy, przycisk 3xfire, wychylana rolka czy zmiana czułości w loci to rzeczy które bardzo łatwo spotkać w nowoczesnym sprzęcie, ale bardzo to pomaga. Do tego myszka jet po prostu bardzo wygodna.

Pad: Microsoft Xbox 360 Pad

Standardowy kontroler do Xboxa 390. Bardzo wygodny i bardzo dobrze działający. Każdy gracz słyszał o tym padzie więc nie trzeba go polecać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ulubiona gra: DMC 4, DmC Devil May Cry, Darksiders 2, Seria AC, Szachy, Twierdza, Gothic

Ulubione gatunki: Slashery, Strategiczne, Ekonomiczne, FPS, RPG

Klawiatura: Bojowa klawiatura TRACER + ART AK-43

Myszka: Omega Draugnov

Pad: 10letni Media-Tech

Coś ekstra: Słuchawki BRAINWAVZ HM3 + Tracer Macarena 2.1(stara wersja nie gorsza nowa 5.1).

Opis: Bojowa klawiatura dlatego że:

1. Trzymała 5 lat

2. Wiele razy upadała, była zalewana itp. a działa

3. Jest wygooooodna.

4. Nawet po 5 latach ostrego użytku klawisze nie są tak wytarte żeby nie było widać liter.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ULUBIONA GRA: Half Life 1 i 2, Heroes of might & magic III/V/VI, Need for speed Underground 2/Most Wanted/Shift/Hot Pursuit 2010/Most Wanted 2012, F1 2010/2012, Batman Arkham Asylum i City.

ULUBIONY GATUNEK GIER: FPS, Wyścigowe

KLAWIATURA I MYSZ: Logitech S510

PAD: Xbox 360 przewodowy

SŁUCHAWKI: Jakieś Take Me, szrot, ale planuje zakup Creative Tactic Alpha 3D

COŚ EXTRA: Podkładka pod mysz z CDA z 2007 roku :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ulubiona gra: serie Resident Evil, Silent Hill, Final Fantasy, DMC, Alan Wake, Diablo, Guild Wars, Dota 2.

Ulubione gatunki: jak widać, survival horrory, zręcznościówki wszelakie, hack & slashe, coś z MMO.

Klawiatura: Lenovo SK-8815

P1050469.jpg

Klawiaturka którą dostałem za darmo od brata, jak ten kupił sobie Razera. Miałem ją mieć na jakiś czas, tymczasem okazała się na tyle wygodna że zostałem przy niej. Odpowiedni opór klawiszy, masa klawiszy fukcyjnych do różnych programów (można samemu konfigurować), przyciski obsługi odtwarzacza muzyki, gniazdo USB. Można znaleźć za 30 zł, a całkiem fajny sprzęt

tongue_prosty.gif

Myszka: A4tech X7 Oscar

2.jpg

Chyba najtańsza, konkretna mysza, niby dedykowana dla graczy. Nic specjalnego, dwa dodatkowe klawisze, jeden odpowiadający za potrójne kliknięcie (na początku uważałem za zbędne, ale dzięki niemu fajnie strzela się krótkimi seriami w MW i CS). Teraz pewnie znalazłoby się coś lepszego w tej cenie, ale te parę lat temu była bezkonkurencyjna.

Pad: Microsoft X360 Wired

xbox_360_wired_controller_black.jpg

Testowałem masę średnich padów po ~50zł, ale w końcu doszedłem do wniosku że to głównie z pada korzystam podczas grania, i szarpnąłem się na cacuszko od MS. I nie zamieniłbym go na nic innego. Doskonała jakość wykonania, solidna konstrukcja, wygodna ergonomia. IMO nawet Dual Shock wymiękka (mimo że jestem fanem produktów Sony). Do tego idealne zgranie z Windowsem i grami na niego, w większości gier automatycznie się konfiguruje, podpowiedzi też często odnoszą się właśnie do jego przycisków. Idealny pad moim zdaniem. Wersja przewodowa, bo tańsza

tongue_prosty.gif

Słuchawki: Modecom MC-825

MODECOM_MC_825_Sapphire_s_uchawki_z_mikrofonem-45f9a33c.png

Kupiłem je dosłownie za grosze jak potrzebowałem szybko słuchawek do grania w L4D, a nie miałem kasy. Jak się okazało to jakość dźwięku, zarówno wysyłanego jak i odbieranego jest na tyle konkretna, że nie było sensu wymieniać. Na pewno nie są to Philipsy czy inne Sony, ale za ~30 zł warto

:P

Coś ekstra: Oryginalna gitara Guitar Hero: World Tour

kopia-guitar-hero-world_4616.jpg

No co, też kontroler, a że w GH lubię pyknąć od czasu do czasu, to trzeba wymienić

tongue_prosty.gif

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ulubiona gra: Crusader Kings 2, Fallouty, Simcity 4, Borderlands, Baldur's Gate, Garry's Mod

Ulubione gatunki: RPGi, Sandboxy

Klawiatura: Labtec Ultra Flat Keyboard - bardzo prosta i płaska klawiatura, która działa i ma przyciski multimedialne, nie wiem skąd ją mam ale nie mam powodów do narzekania, że tak powiem - DZIAŁA(I nic się nie ściera, nawet WSAD jest jak nowy).

labtec_967486_0100_ultra_flat_keyboard.jpg

Myszka: Logitech M100 - Biurowiec od Logitecha, bardzo prosty, duży, oburęczny i stabilny i do tego wytrzymały, na święta od siostry dostałem, oczywiście napis Logitech już starty. Działa pysznie.

25840.png

Pad: 2*X360 Wireless Controller - klasa sama w sobie, działa pysznie do każdego celu jaki jest na padzie, mimo tego, że dużo na padzie nie gram, ale jak gram, to mam z tym wygodę. Poza tym jak wszystko - proste i wytrzymałe

gm_xboxcw_liquidblk_otherviews01.jpg

Słuchawki: Superlux 668B - po prostu bardzo dobre słuchawki, których używam jak gadam z kimś przez Skype'a, mikrofon w lapku.

superlux1.jpg

Głośniki: Creative Inspire-T12, używam ich właściwie bez przerwy, bardzo fajny dźwięk dzięki dużej powierzchni basowej z tyłu, że tak powiem - doskonałe jak dla mnie.

creative-inspire-t12.jpg

Coś ekstra: Kubek NoName 0,6+Dyskietka Dysan MF 2HD z Pyrkonu pod herbatę, sprawdza się świetnie i pomaga w graniu (sory że zdjęcie nie tej dyskietki, ale moja jest czarna i ma napis modelu), prawodpobnie najlepsza rzecz ze wszystkiego bo nie zuużywa prądu, a przyjemność wielka. I do tego program Dxtory, który pozwala mi na blokowania sobie wszędzie framerate na 30, co bardzo lubię, gdyż mój laptop kocha się przegrzewać, a dla mnie 30+ to już za dużo i robi mi się niedobrze.

mqZTq8thnpSFGEaXfB9o7ww.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ulubiona gra: IL-2 Sturmovik 1946, MS Flight Simulator X, Falcon BMS, seria The Elder Scrolls, Balur's Gate I & II, Borderlands 2.

Ulubione gatunki: symulatory, RPG

Klawiatura: A4Tech KX-5MU

i-a4-tech-kx-5mu.jpg

Raczej zwykła klawiatura, bez podświetlenia. Plusami są klawisze multimedialne (kontrola muzyki, dalej/wstecz/odśwież w przeglądarce itp) chociaż sam używam tylko tych do kontroli odtwarzacza. Dodatkowo klawiatura posiada 1-portowy HUB USB oraz dodatkowe wejście dla słuchawek i mikrofonu, co przydaje się przy podłączaniu "na szybko" dodatkowej pary słuchawek. Minusem jest konieczność dosyć mocnego trzymania klawisza aby ten zaskoczył, co trochę przeszkadza np. w strzelankach czy Skyrimie.

Myszka: A4Tech Opto-Ecco 612D

235488_0_f.jpg

Ponownie nic wielkiego od A4Techa. 2 przyciski, klikalna rolka i specjalny dwu-klik z którego nawet nie korzystam. Myszka ta ma ma już swoje lata, ale działa bez większych problemów i przeżyła już inne droższe myszki.

Pad: Esperanza EG102

1364609439.526.jpg

Tragiczny pad, ale czego spodziewać się za 19zł. Niekontaktujące przyciski, słabe analogi. Nawet go nie używam i leży schowany głęboko w biurku.

Słuchawki: Creative HS-800

21Uyvw9-y7L._SL500_AA300_.jpg

Ponoć niepolecane, ale kupiłem kilka lat temu po przesiadce z noname'ów i różnica była bardzo wyraźna. Bas jest jednak zbyt mocny i przygłusza resztę zakresów Jakoś się jeszcze trzymają, chociaż trzykrotnie były w serwisie na gwarancji, a ostatnio znów jedna strona zaczyna trzeszczeć.

Coś ekstra: joystick Saitek X52 Pro

3.jpg

Świetny joystick - a raczej zestaw HOTAS, czyli Hands on Throttle and Stick. Joystick posiada podwójną sprężynę centrującą, blokadę skrętnej rączki (kiedy gracz posiada oddzielne pedały steru kierunku), 3 dwu-pozycyjne przyciski w podstawie, dwustopniowy spust, 3 zwykłe przyciski, przycisk fire pod klapką zabezpieczającą, 2 8-kierunkowe grzybki, pokrętło 3 trybów, przycisk Pinkie pod małym palcem dublujący ilość funkcji oraz regulowaną wysokość podpórki pod nadgarstek. Dodatkowo osie X i Y nie są na potencjometrach, a na bezstykowych czujnikach Halla, dzięki czemu się nie zużywają.

Przepustnica za to posiada 3 standardowe przyciski, 8-kierunkowy grzybek, 2 pokrętła i suwak, emulator kursora myszki z przyciskiem i pokrętłem (także klikalnym). Dodatkowo przepustnica posiada dwie zapadki przy początku i końcu zakresu, co przydaje się do ustawienia dopalacza. Sam opór przepustnicy można regulować dodatkowym pokrętłem. Posiada ona także wyświetlacz z 2 przyciskami i 2 klikalnymi pokrętłami, wskazuje ona wybrany profil i tryb, wciśnięty w danym momencie przycisk, datę, godzinę i stoper, oraz panel radia z Flight Simulatora. Dodatkowe część przycisków na joysticku i przepustnicy świeci się (można wybrać kolor i jasność) a podstawy posiadają przeloty na śruby pozwalające przykręcić sprzęt do blatu.

Kolejnym ficzerem jest oprogramowanie profilujące. Cały zestaw może działać w 3 trybach (pokrętło na joyu) i dodatkowo każy przycisk może mieć inną funkcję, jeśli przytrzyma się przycisk pod małym palcem Daje to 6 funkcji każdemu przyciskowy, czyli łącznie ponad 250 funkcji! Minusem jest cena ~600zł.

Edit: jeszcze sobie przypomniałem o kolejnym kontrolerze. Mianowicie chodzi o FreeTrack, czyli oprogramowanie śledzące ruchy głowy gracza. Jest to darmowy (wymaga tylko własnej kamerki i godziny-dwóch na majsterkowanie) zamiennik drogiego TrackIR'a. Mój zestaw składa się z kamerki A4Tech PK-333 z włączonymi na stałe diodami na podczerwień, a więc nie widać ich światła. Kolejną częścią jest czapka z zamontowanymi odblaskami z kamizelki samochodowej. Całość wygląda tak, że przy włączonym programie ruchy głowy gracza w rzeczywistości powodują rozglądanie się po kokpicie symulatora. Pełne sześć stopni swobody (6DOF) czyli można się wychylać, obracać, zaglądać w instrumenty itp. Niesamowicie zwiększa wrażenia z lotów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ulubiona gra: ciezko wybrac, bo troche ich sie przez ponad 20 lat uzbieralo. tongue_prosty.gif Najwiecej jednak czasu spedzilem chyba przy roznych Call of Duty i Battlefieldach, World of Warcraft i Cywilizacji, chociaz cenie sobie tez Total War, Hitmana (zwlaszcza Krwawa Forse), Warcrafta, Mass Effect, X-COM, The Elder Scrolls (zwlaszcza Morrowinda), GTA (Vice City rzadzi), a ostatnio AC IV: Black Flag.

Ulubione gatunki: strzelanki, RPG i strategie

Klawiatura Logitech G19

g19top.jpg

Wiekszosc urzadzen zewnetrznych podlaczanych do komputera dostalem jako prezent na urodziny czy Gwiazdke, w tym te klawiature. Jest troche szpanerska, ale jednoczesnie bardzo komfortowa tak w czasie grania jak i pisania. Przyciski multimedialne, funkcyjne i pokretlo glosnosci przydaja sie, tak samo jak i calkiem sporo przyciskow do przypisywania makr w WoWie, w ktorego swego czasu sporo gralem. Jako bonus jest jeszcze niewielki wyswietlacz (ktorego zazwyczaj uzywam w funkcji zegara lub monitora zasobow systemowych) oraz konfigurowalna podswietlana klawiatura - to akurat jest dla mnie bardzo przydatny bajer, bo lubie grac po ciemku.

Myszy Razer Naga oraz Razer Naga Hex

nagahex05.jpg

Razer_Naga_2014_04-650x432.jpg

Do kompa mam podpiete dwie myszy. Naga Hex jest gryzoniem, ktorego uzywam na codzien. Co prawda niektorzy kreca nosem na jakosc wykonania Razerow, ale ja korzystam z ich produktow od kilku lat i jeszcze sie nie nacialem, wszystko dziala jak nalezy. Hexa cenie glownie za dodatkowe przyciski pod kciukiem, ktore sprawdzaja sie idealnie w grach - zazwyczaj przypisuje im takie akcje jak cios nozem, przeladowanie, rzut granatem w grach FPS, w grach typu Mass Effect czy AC to korzystanie z roznego rodzaju umiejetnosci kierowanej postaci. Zwykla Naga znajduje zastosowanie glownie w MMORPG, w WoWie, przy ktorym swego czasu spedzilem kilka lat. I chociaz wciaz mam oplacony abonament, to ostatnio brakuje mi czasu, zeby na powaznie grac w WoWa i mysz aktualnie praktycznie nie jest uzywana.

Pad Microsoft Xbox 360/PC Wireless Controller

Xbox-360-white-wireless-controller.jpg?1316452341

Do TV w salonie mam podpieta PS3, ale grajac na kompie korzystam z bezprzewodowego pada od X360. Wykorzystuje go glownie do scigalek, chociaz czasem gram na nim takze w platformowki, bijatyki i gry akcji. Solidna i wygodna w uzytkowaniu konstrukcja.

Kontrolery do konsol:

PlayStation3-Sixaxis.jpg

Guitar_Hero_World_Tour_Guitar_Controller_PS3.png

B0045FGET2.03.lg.jpg

Tu nie bede sie zbytnio rozpisywal - pod TV mam PS3 i Wii. Kiedy najdzie mnie ochota na granie na konsoli, odpalam skrzynke Sony badz Nintendo i korzystam z ktoregos z powyzszych kontrolerow.

Dzwiek - sluchawki Razer Megalodon 7.1

razer-megalodon-gallery-2.png

Niby gamingowych sluchawek nie ma sensu kupowac, ale skoro dostalem je w prezencie, to narzekac nie mam zamiaru. Zreszta korzystam z nich od jakichs 4 lat i wciaz doskonale dzialaja. Cenie je glownie za dzwiek przestrzenny, ktory wielokrotnie uratowal mi moje cztery litery podczas meczow multi w BF i COD.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ulubiona gra-gry Wiedźmin (seria) Skyrim

Ulubiony gatunek RPG (ale innymi też nie pogardzę)

Klawiaturka

00000e0550c9ca5f.jpg

Może nie jest z średniej, czy wyższej półki, ale jest bardzo dobra. Służy mi już od półtora roku i nie narzekam.

Mysz.

tracer_sniper_mouse_games_min.png

Myszka Tracer Sniper, też dobrze mi się sprawuje i dzięki niej padło wiele headshot-ów. Chociaż jest dla mnie trochę za lekka, musiałem włożyć do niej wszystkie obciążniki w sumie jest ich 9.

Gamepad

Niestety wczoraj padł i dopiero jutro kupie nowego, ale żadnego szałowego. :(

Słuchawki

406710_0_f.jpg

Są bardzo fajne i dobrze się w grach spisują, ale czasem strasznie grzeją w uszy.

Głośniki

Mam jeszcze z czasów, tych komputerów z pupą z tyłu. Ale gram wyłącznie na słuchawkach.

To tyle.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...