Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

cichy024

Wymiana karty graficznej

Polecane posty

Witam chciałem wymienić sobie swoją ati x1650 pro na jakąś nową kartę graficzną. Dane komputera:

Zasilacz: Modecom MC-530 530W

Procesor: Pentium Dual- Core E6500 2,93 GHZ

Pamięć: 3GB

Płyta główna: Asus ConRoe1333- D667

Jeśli chodzi o wymagania karty to chciałbym żeby była to też karta firmy ati a cena nie może przekraczać 400zł.

Zależy mi na tym żeby można było grać w nowe gry niekoniecznie na full detalach no i żeby miała wmiarę dobre chłodzenie. Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wloch95

jaja sobie robisz ? Ja wiem, że dziś pierwszy kwietnia ale bez przesady

cichy024

na kartę z dx 11 która w teorii powinna sobie z nim dać radę trzeba wyłożyć przynajmniej 1k

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi chodziło o to że Radeony z Dirextem 11 są bardziej przyszłościowe i bardziej wydajniejsze od tych z Dirext 10.1 , nawet jak mają mniej pamięci VRam to widać znaczną różnicę klatek w grach które wykorzystują Dirext 11.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5670>4850? Od kiedy?

Poza tym w chwili upowszechnienia DX11 wyjdą nowe karty, przy których nawet Radeony 5800 nie będą demonami szybkości. Inna sprawa, że nigdy nie należy kupować kart (ani niczego innego) "na przyszłość" (pamięta ktoś jeszcze GF3 i Doom 3? Też wtedy twierdzono, że to karty na przyszłość, pod tę grę (miało to uzasadnić ich wysoka cenę). Jak wyszło, chyba wiadomo).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz monitor z rozdzielczością większą niż 1680x1050 to bierz radeona HD 4850 i pamięcią 1 GB(to jest dopłata ok. 30-50 zł, ale np. w BC 2 jest w wysokiej rozdzielczości na równi z HD 4870 512 MB, czasem nawet wyżej, lecz niestety nie w każdej grze to 1 GB na karcie coś daje). Jeżeli twój monitor jest mniejszy to oczywiście bierz wersję z 512 MB pamięci na pokładzie. Z tą karcioszką niestety jest problem, a mianowicie jest słabo dostępna. Na pewno jeszcze gdzieś są w sklepach, ale trzeba mieć troszkę szczęścia.

Teza "5670>4850" jest zabawna i komentarz z mojej strony jest zbędny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry wszystkim! -mówi org po przerwie :).

Lepsza od Radka HD 4850 jest HD 5670 z DirexT 11 za niecałe 300 złotych.

Nie jest lepsza. I nie DirexT 11, a DirectX 11 ;).

Mi chodziło o to że Radeony z Dirextem 11 są bardziej przyszłościowe i bardziej wydajniejsze od tych z Dirext 10.1 , nawet jak mają mniej pamięci VRam to widać znaczną różnicę klatek w grach które wykorzystują Dirext 11.

Napisałeś to tak ogólnie, że aż jestem zdziwiony, ze nikt nie porównał jakiegoś budżetowego Radka z Dx11 i HD4890 :). Obecnie najtańszą dobrą do gry w Dx11 kartą jest IMHO HD5850, kosztująca "trochę" więcej niż proponowany przez Ciebie HD5670.

Sakramentalne pytanie:

Jaki masz monitor?

Mógłbyś zmierzyć napięcia miernikiem i podać wartości w tym temacie. Przydałoby się podkręcić procesor, ale masz słabą płytę główną.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...