Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość =EooN=

Naped DVD{i inne napędy optyczne do PC}

Polecane posty

Jednak nie kupię na razie tej nagrywarki- pojawiła się isotna przeszkoda. Czytałem na opakowaniu nagrywarki (DVD LG 4163B) że współpracuje z systemami Windows 2000, ME, XP. A ja mam Windows 98 SE, więc jeśli nie zmienię systemu nie będę mógł kupić tej nagrywarki. :(

P.S. Zdołowałem się trochę, bo ciągle tylko problemy z tą sprawą. :(

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość laos(krzychu231)

Mam problem z moją nagrywarką DVD. Nie odczytuje ona płyt CD... Tzn. odczytuje ale tylko te które są oryginalne (pełne wersje gier itp.), natomiast nie odczytuje tych z danymi, muzyką (tu nie odczytuje i orygnialnych i moich własnych) i pustych płyt. Cały czas je mieli, ale nie odczyta. Nagrywarka jest Samsunga, nie wiem dokładnie jaki model, w menadżerze urządzeń wystepuje jako TSSTcorp CD/DVDW TS-52B. Bardzo prosze o pomoc. Pytajcie jezeli czegos nie napisałem...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z moją nagrywarką DVD. Nie odczytuje ona płyt CD... Tzn. odczytuje ale tylko te które są oryginalne (pełne wersje gier itp.), natomiast nie odczytuje tych z danymi, muzyką (tu nie odczytuje i orygnialnych i moich własnych) i pustych płyt. Cały czas je mieli, ale nie odczyta.

Probowales uzyc plyty czyszczacej? Jesli sprzet ma kilka lat, to ma takie samo prawo sie zasyfic, jak naped w wiezy, discmanie czy stacjonarnym DVD.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DD - pisz ortograficznie jeśli łaska.

mam problem

przez pół nocy walczyłem z instalatorem Debiana Sarge 3.1, ściągnąłem obraz najpierw netinst a później businesscard, ale oba nie chcą się zbootować z płyty po nagraniu, obraz robi się czarny gdy komp powinien ruszyć z płyty, słychać krótkie piśnięcie z beepera a potem reset kompa i tak cały czas z CD w napędzie.

Napęd to nagrywarka DVD Nec ND-3520A {z firmwarem ND-3520AW dzieje się tak samo}, płyta to TDK CD-RW 4x-12x 700Mb

jest to o tyle dziwne że po małym teście okazało się że komp się bootoje z płyt:

Win98SE PL | winXP homePL | win 2k PL | Mandrake 10.0 DVD | Debian 3.0 woody CD1 |

a z tych nie chce, nie będę nagrywał jej na CD-R bo nie chcę marnować płyt, no i komp powinien ruszyć z -RW przecież, jak ktoś ma jakiś pomysł, lub znalazł rozwiązanie to prosiłbym o informację o tym

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Mam problem - mianowicie mam napęd dvd LG i w programie nero drive speed wykrywa mi ze prędkość odczytu dvd wynosi 6X... Pozyczylem od kumpla tez dvd LG 8163b i u niego jest dokładnie to samo - wie ktoś jak to naprawić? Przeszkadza mi to gdy przegrywam dvd w locie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !

Mam nieco inny problemik. Otóż muszę zaktualizowac firmware w swoim napędzie DvD, model : LG DvD HL-DT-ST GDR8161B.

Napęd nie rozpoznaje płytki z Battlefieldem 2 ( W tym modelu to standard - przegladałem zagraniczne fora. ). Nośnik nie jest problemem, u znajomych działa jak trzeba.

Ściągnałem potrzebne pliki i postępowałem wedle załączonych instrukcji, ale i tak nie byłem w stanie dokonac tej aktualizacji. Występują błędy takie jak np. "Download file 'gdr8161b0102.dld' not found' itd.

(Aktualizacja tylko w srodowisku ms-dos)

Nie znam się na tym i nigdy nie musiałem znac ;p dlatego właśnie proszę o pomoc w tej sprawie. Jeżeli ktoś wie co i jak zrobic i mógłby mi to wytłumaczyc jak trzeba byłbym wdzięczny.

P.S. Pisałem o tym w topicu Battlefield 2, ale jako, że problem przerodził się w typowo sprzetowy uznałem, że będzie lepiej jeśli napisze i tutaj.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie ! :)

Rozwiązałem już swój problem.

Update Firmware przeprowadziłem w ten sposób ( Windows XP ) :

-Nagrałem z internetu dyskietke startową Windows 98. Na drugą dyskietkę wsadziłem pliki potrzebne do aktualizacji.

-Zmieniłem w BIOS urządzenie bootujące na floop ( stacja dyskietek ) i odpaliłem komputer z dyskietki Win98.

-W menu wybrałem 'brak obsługi cd-rom' - załadował się wirtualny dysk RamDrive z literą C. Następnie gdy mamy już wszytko załadowane, zmieniamy dyskietke Win98 na tą z plikami firmware.

-Po wybraniu stacji dyskietek ( A:> ) wklepujemy "copy *.* c:" , co powoduje skopiowanie wszystkich plikow na wirtualny dysk C.

-Po skopiowaniu przechodzimy na C:> i wpisujemy Flashup <nazwapliku.dld> /2 - po wciśnięciu Enter powinien rozpocząc się proces updatu firmware.

UWAGA: Nazwa pliku zgrywanego w WinXP na dyskietke może się różnic od tego co wyświetla MS-DOS. Dlatego radze sprawdzic przed ostatnim punktem jak nazywa sie plik .DLD. Wystarczy komenda A:>dir.

Plik DLD występuje zawsze w przypadku aktualizacji firmware.

"/2" oznacza, że napęd optyczny o który nam chodzi ma status :

"Secondary Master". Możemy to sprawdzic w BIOS.

Mozliwe oznaczenia : /0 - Primary Master

/1 - Primary Slave

/2 - Secondary Master

/3 - Secondary Slave

Do pobrania własciwej aktualizacji musimy znac dokładne oznaczenie modelu naszego napędu. "Menedżer Urządzeń" się kłania.

Pozdrawiam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wie ktos czy naped DVD Plextor 130A jest dobry? To chyba najdrozszy naped dvd na rynku bo kosztuje 150zl - to w porownaniu do Lite-on duzo - bo ten kosztuje 70zl

Patrząc na cenę - raczej. tak. Chociaż z drugiej strony naprawdę dobrą nagrywarkę DVD (wraz z odtwarzaniem of course) możesz kupić już za 170zł :).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tez myslalem ze lite-on jest najlepszy ale od kiedy 2 mi sie zepsuly po roku kupuje LG

Są przecierz różne modele LITE-ON. Nie które po 70 zł i duzo więcej. Ja mam za 140 zł. i chodzi świetnie. A wiem ,że tańsze modele Lite-on często szwankują, jak u mojego kumpla. Więc jak już kupować to kupować coś pożądnego. I też nie zawsze cena decyduje o jakości. Bo wiem, że są tańsze i lepsze DVD-romy od mojego.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siema mam maly problem, dysponuje napedem DVD Rom 16x 48x Samsung i nie moge uruchomic pewnych gier, na przyklad NFSU 1 i 2 i kilka innych (zaznaczam ze gry sa oryginalne i dzialaja na innym kompie). Problem polega na tym, ze nie moge ich zainstalowac, zawsze pojawia sie problem ze w trakcie instalacji (na przyklad przy 65%) pojawia sie komunikat ze nie mozna znalezc plyty, a ktora jest wlozona do napedu. Czy ktos mial taki problem i potrafi pomoc?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie dot. firmware'u nagrywarki DVD. Mam model BENQ 1640 i nie wiem jak sprawdzic jaka wersje firmware mam, nie wiem tez jak go zaktualizowac? - sciaga sie ze strony jakies pliki i instaluje jak normalne sterowniki czy jak?

Pytam bo wiem, ze jesli chodzi o nagrywarki dvd to dosyc wazne jest aby miec aktualna (najnowsza) wersje firmware'u.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

info o firmware możesz wyciągnąć za pomocą np. Nero InfoTool. a gdybyś poszukał na google, lub po prostu wszedł na stronę producenta, to dowiedziałbyś się, że mają tam również narzędzie do sprawdzania firmware'u. tam też znalazłbyś odpowiedin firmware do swojego napędu i po rozpakowaniu paczki domyśliłbyś się, że nic więcej Ci nie potrzeba, skoro w środku jest *.exe

polecam: Klik me

Następnym razem wklejaj takie długie linki tak by strony nie rozwalały - RoZy

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki wies.niak za stronke. Sprawdzilem w Nero Info Tool jaka mam wersje firmaware'u (BSHB) i wszedlem na podana przez ciebie stronke. Teraz tylkko nie wiem o co biega z tymi oznaczeniami. Powinienem sciagnac najnowszy plik oznaczony jako BSLB czy ten z moim oznaczeniem (BSHB)?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli przyjrzysz się plikom, to zauważysz, że tylko trzecia literka się zmienia, a każdej zmianie (na "starszą" literę) towarzyszy nowsza data. jak dla mnie, to są to kolejne wersje firmware. poza tym wszystkie tyczą się jednego modelu, więc nie może być mowy o biosach pod inne modele. będąc na Twoim miejscu, brałbym najświerzszy, czyli BSLB.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cena idzie zwykle w parze z jakością, tak więc nie spodziewaj się cudów. polecałbym ci poczekać, dozbierać powiedzmy 40-50zł i wydać je na coś lepszego.

poleciłbym poszukać na google testów nagrywarek...

bulk - definicji ci nie podam, na moje rozeznanie, to jest to "wersja" z samym napędem - żadnych dodatkowych kabli, softu, instrukcji, dosłownie nic, w odróżnieniu od wersji box'owej, która ma wszystkie szpargały.

ps. dlaczego piszesz ten sam post w dwóch tematach?!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tez wlasnie nie wiem czemu napisales to pytanie tez w temacie "nowy komputer", skopiuje jednak to co tam ci odpowiedzialem bo tu bardziej ta odpowiedz sie moze przydac ;)

Bulk to jest rodzaj wersji jaka dostajesz - OEM, BOX i BULK. Nie jest pewien ale Bulk to chyba "goly" sprzet bez zadnych dodatkow (oprogramowania) czyli chyba podobnie jak OEM tylko podejrzewam ze nie jest ta wersja przypisana z gory do jednego zestawu komputerowego.

Co do modeli jakie wybrales...

Polecalbym ci jednak dolozyc pare groszy i kupic cos lepszego, np. BENQ 1640 - bardzo udany model (sam mam takiego)

Warto kupic lepsza nagrywarke niz te najtansze bo masz przynajmniej pewnosc ze nie bedziesz mial problemow z odczytwyaniem plyt, z porpawnym nagrywaniem itp.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż. najwyższy czas kupić nagrywarkę DVD. Noszę się z tym zamiarem i mam w związku z tym pytanie. Którą nagrywarkę wziąć ?? Jestem otwarty na wszelkie propozycje, ale... mam dwóch faworytów i raczej kupie 1 z tych 2.

LG SuperMulti DVD+/-RW GSA-4167B

BenQ DVD+/-RW DW1640

Aha jeszcze 1 model (ale podany wyżej LG to chyba nowsza wersja tej nagrywarki)

LG SuperMulti DVD+/-RW GSA-4163B

Co wybrać??

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż. najwyższy czas kupić nagrywarkę DVD. Noszę się z tym zamiarem i mam w związku z tym pytanie. Którą nagrywarkę wziąć ?? Jestem otwarty na wszelkie propozycje, ale... mam dwóch faworytów i raczej kupie 1 z tych 2.

LG SuperMulti DVD+/-RW GSA-4167B

BenQ DVD+/-RW DW1640

Aha jeszcze 1 model (ale podany wyżej LG to chyba nowsza wersja tej nagrywarki)

LG SuperMulti DVD+/-RW GSA-4163B

Co wybrać??

Z doświadczenia - BenQ najlepszy - miałem doczynienia z kilkoma sztukami każdego z tych modeli (w szkole ^^ ) i tylko BenQ nie robił żadnych problemów. LG chodziły bardzo nierównie, jedne głosno inne cicho, niektóre miały problem z czytaniem trochę gorszych płyt... Chociaż komentarze w necie dla tych modeli są bardzo pozytywne.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ma Nec'a ND-3520A. Dużo nie nagrywam jak na razie, ale nagrywarka sprawuje się dobrze. Ma jednak pewien mankament - chodzi niczym trak tartaczny jak sie jej zapoda płytę CD. Z płytami DVD chodzi cicho.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...