Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość =EooN=

Naped DVD{i inne napędy optyczne do PC}

Polecane posty

No to teraz tak. Mam sobie nagrywarkę DVD Lite-On'a. Wpierw nagrywało dobrze, potem już niedobrze. Mianowicie jest tak, wkładam płytkę CD, cały proces sobie robię, rozpoczyna sie nagrywanie. Dojdzie do końca, wyskakuje komunikat, że nagrano poprawnie, wyłączam nero, próbuję otworzyć płytkę a ona jest pusta 8) . Ew. jakiś jeden mały pliczek, a jak wrzucę płytkę do naprędu CD to komputer zaczyna diablenie mulić, czasem sie wręcz zawiesza. I kto mi powie co to za bonus?

Dodam jeszcze, że inne płytki czyta bez zarzutu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym wgrał jej nowy bios (firmware) - może coś panowie z Lite-On skaszanili z obsłgą CD i wydali poprawkę.

Dobrze przeprowadzony proces updatu firmware nie powinien nagrywarce zaszkodzić, ba powinien nawet pomóc (wgrywa sie banalnie prosto - najczęsciej jest to pogram który automatycznie to robi)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość dj_ten_co_siedzi_obok

Mam inne pytanie. Jaki jest dobre combo z nagrywarko DVD i dobrą korekcją błędów. Najlepiej żeby było to któreś z www.balta.pl. Z góry dziękuje. Aha najlepiej białe.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma czegoś takiego jak "combo z nagrywarką DVD". Combo to nagrywarka CD-RW plus napęd DVD. Jak masz nagrywarkę DVD to masz i napęd DVD i nagrywarkę CD-RW, i napęd CD :)

Dobrze oceniene są: NEC 3520A, Pionieer 109

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość f.r.e.d.

Mam trochę inne pytanie. Wydaję mi się to absurdalne, ale czy podłączenie napędu DVD (Samsung) może jakoś wpłynąć na podłączony wcześniej napęd CD-RW stworzony przez HP?

Od czasu, kiedy dołączyłem napęd DVD nie mogę wypalić płytek CD-RW. CD-R działa normalnie, ale przy CD-RW zawsze wyskakuje błąd - czy nagrywam w Nero, czy jakimś freeware'owym programiku...

A jak odłączysz napęd DVD to wszystkio wraca do normy? Jak masz je na taśmach spięte? - RoZy

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaka nagrywarke DVD byscie polecali? :D bo zamierzam wlasnie jakas kupic ale jest dosc sporo na rynku a to jest rzecz ktora ma sie dluzszy czas i nie chce kupic jakiego bubla :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JA w twojej sytuacji bym pozbierał już na nagrywarke dvd....troche więcej kosztuje ale jest różnica jest duża w sprzęcia...zastanów się na zakupem nagrywarki LG...są zajefajne...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam wypalarkę DvD Sony DVD RW DW-D23A oprócz tego dysk SATA 160 GB i zwykły ATA 20 GB(podłączony do SATA). Zdarza się, że podczas nagrywania światełko w wypalarce miga, ale sam proces staje w miejscu. Z 10 płyt zepsułem 5. Zjawisko to zauważyłem tylko podczas nagrywania CD. Nagrywam na białych Benqach. Wypróbowane na Nero, Clonie i Alcoholu. nie wiem o co chodzi.

Oczywiście płyty są do wyrzucenia, bo wypalanie teoretycznie nadal trwa :cry:

Proszę o pomoc.

Konfig:

Barton 3200++

Abit NF7-S ver.2

Barracuda 160 GB SATA

Barracuda 20 GB ATA

DVD LG

DVD RW Sony DW-D23A.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tez jestem wlascicielem tej nagrywarki (LG) i spisuje sie na prawde niezle. Ciezko tylko dostac DVD-RAMy. Mi sie udalo w EURO RTV AGD kupic Panasonic 2-3x. W Saturnie byly TDK tylko kosztowaly o polowe wiecej. Gdyby nie byly takie powolne bylyby super jako alternatywa dla noszenia twardziela.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pewien problem z moim kombo otuż nagrywarka pracuje jak trzeba zwykłe cd czyta bezbłędnie a płyty dvd już nie.Gier w tym formacie nie czyta filmów też chociarz z gazety mi odpalił i jakoś odczytała płyte dvd gdzie było kilka diviksów jest to sprzęt LG

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dvd Toshiby, model M-1712. Problem w tym, że nie czyta obecnie niektórych płyt dvd i cd (tu na szczęście zostaje nagrywarka... cdrw Lite-On'a). Zauważyłem to zaraz po przyniesieniu CDA do domu, płyta dvd nie działała, pomyślałem, że to może problem z płytą i odłożyłem na razie na półkę, ale dzisiaj dostałem Brothers in Arms od Cenegi i ta płyta również nie działa. Od razu skojarzyłem to z Quake'iem 3 - także nie działał.

Objawia się to w ten sposób, że po włożeniu płyty dioda zaczyna świecić (na początku miga, później ciągle świeci) i praktycznie nic się nie dzieje, a przy próbie ręcznego "otworzenia" płyty pojawia się komunikat: "Dysk nie jest sformatowany/System Windows nie może czytać z tego typu dysku. Dysk może być uszkodzony lub używa formatu niezgodnego z systemem Windows."

Uprzedzając możliwe pytania/odpowiedzi( ;) ): na stronie Microsoftu nic nie znalazłem; na stronie Toshiby nie ma praktycznie żadnych plików do tego napędu; napęd ma trochę ponad 1,5 roku - nie był czyszczony (xD); nie czyta tylko niektórych płyt (np. dvd z numeru 110 CDA działa dobrze); nie sprawdzałem tych płyt u nikogo więcej, ale np. cd Q3 nie czytało w ogóle, a nagrywarka bez najmniejszych problemów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam problem z moim DVD. otóż wcześniej działał bez zarzutu, ale po formatowaniu komputera zwyczajnie przestał działać. Niestety nie wiem jaki to napęd. wiem jedynie ze LG :( gdfzie to mozna sprawdzic, i dlaczego nie chodzi ??

Mam również problem z napędem CD otóż wszystko działa dobrze, tylko płyty z CD-Action otwieraja się tak że pół widać menu płyty, a pół pulpitu. MOzna kompa tylko restartowac:(

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z odtwarzaniem filmów DVD. Po włożeniu płyty film się otwiera w Windows Media Player i zaczyna odtwarzać, ale po upływie 5-10 min coś się zacina i obraz stoi w miejscu. Czasami w ogóle nie ma dźwięku. Nie wiem czy to wina softu czy mojego DVD, poradźcie jak rozwiązać ten problem.

Powiem jeszcze, że tak jest w kilku odtwarzaczach i w 3 różnych filmach (w tym z The Blair Witch Project)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moge ci ta polecic:

LG super-multi DVD+R 16x, DVD-R 16x, DVD-RW 8x, CD-RW 24x oem

Jesli chodzi o korekcje bledow, to jedna chwala (jesli plyta nie jest zmasakrowana lub za szybko nagrana (np ten LG zupelnie nie nadaje sie do DVD+R TDK - plyta powyzej 3 GB jest nieczytelna, natomiast super wypala DVD-R TDK (ja kupuje scratchproofy)) lub ma dziury w warstwie z napisami (czesty problem tanich CD-R) to wszystko ja zczyta), chyba ze zdobedziesz stare DVD Toshiby 1612 lub nawet starsze.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Otóż już od dłuższego czasu zauważyłem że mój napęd DVD (MT1316B BDV212B firmy BTC, z parametrami szybkości: 12x/40x) nie czyta żadnych przegrywanych płyt lub po prostu nowo utworzonych z danymi (np. ze zdjęciami). Za to wszystkie oryginalne, nawet zarysowane czyta bez problemu (chociaż jednak przy niektórych dioda pali się na pomarańczowo a powinna na zielono).

Co może być przyczyną? Płyty CD jestem zmuszony wkładać do nagrywarki,ale co zrobić z płytami DVD (np. San Andreas w które tak chciałbym zagrać )?

Czy ktoś potrafi mi pomóc, bo mam już ten napęd ok. 3 lata (a właśnie: wcześniej gdy nie miałem nagrywarki, wszystkie płyty wkładałem do niego i DZIAŁAŁY, ale to nie wina raczej nagrywarki bo z nią też swojego czasu działały) i gwarancja niestety odpada.

Proszę o pomoc.

P.S. Przeprosiny dla moderatorów- naprawdę nie zauważyłem tego tematu! :oops:

Nie ma sprawy nie gniewamy się :) - RoZy

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z moim DVD-Romem firmy Lite-On.Otóż nie odtwarza niektórych płyt DVD, zupełnie nie wiem czemu.Próbowałem już odtwarzać na płycie "+" i na "-".Dzieje się tak tylko z niektórymi płytami, bo naprzykład płyty z CD-Action chodzą bez zarzutu i jeszcze mam pare filmów, które także się wczytują.Dokładna nazwa urządzenia to- Lite-On DVD-Rom LTD122.Może trzeba ściągnąć nowe sterowniki?Ale tych już szukałem i nie mogę nic znaleźć.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie co do nagrywarki DVD LG 4163B:

Chciałbym kupić w.w. nagrywarkę DVD (te z najnowszych modeli), ale martwią mnie trochę wymagania sprzętowe- minimalne na pudełku wynosiły:

Procesor: 2,4 Ghz

RAM: 512 MB

Karta graficzna (?)- 128 MB

Ja mam procesor 900 Mhz, 256 MB RAM i kartę graficzną (po co im do nagrywarki?)- 64 MB.

Czy będzie u mnie działać ta nagrywarka, bo w jednym sklepie powiedzieli mi że może być problem z dwustronnymi płytami, a w drugim że z nagrywaniem w najwyższych prędkościach. Czy to prawda?

Proszę o szybką pomoc.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

karta graficzna nie ma żadnego wpływu na nagrywarkę z tego co wiem

ram - im więcej tym lepiej bo przy zbyt małej ilości mogą występować błędy w nagrywanych płytach [szczególnie dwuwarstwowych gdzie przerzuca sie sporo danych i przy dużych szybkościach] no i lepiej wyłączyć sporą część softu działającego w tray`u [przedewszystkim cpu i ram żernego]

cpu - tu tak jak wyżej przy wolniejszym procku lepiej ustawiać niskie szybkości nagrywania

a nagrywka będzie działać ale jak pisałem mogą czasem występować błędy więc niskie szybkości + symulacja = dobre działanie :D

jak ktoś ma NECa ND-3250A to polecam zarzucić ten soft: http://www.de.nec.de/software/1891_FW_ND-3520A_win304.zip bo naprawdę daje jej kopa :D [oczywiście zmiana firmware`u powinna być poprzedzona zrobieniem backupu oryginalnego i modlitwą do św.Płytolina ]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...