Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Spriggs

Szpital na perypetiach / Daleko od noszy (2001 - 2010)

Polecane posty

szpitalnaperypetiach1.jpg

Daleko-od-noszy-sezon-1_Krzysztof-Jaroszynski-Maciej-Kraszewski,images_big,1,5906747508708.jpg

Kolejny, jeden z kultowych sitcomów Polskich, tutaj mamy do czynienia, z typowym szpitalem ale czekaj czekaj. Czy pracownicy szpitala są aby normalni ? Cały serial zaczął się od serii "Szpital na perypetiach", w którym grali pierwsi aktorzy jak np. Aleksandra Woźniak, Krzysztof Parłat itp. serial potem zmienił nazwę na "Daleko od noszy", ale dalej to był ten sam serial, tyle że w Daleko od noszy, już nie było Parłata. Ogólnie seriale są genialne, polecam każdemu. wink_prosty.gif

Obsada Szpital na perypetiach.

Hanna Śleszyńska

Piotr Gąsowski

Krzysztof Kowalewski

Katarzyna Kurylońska

Paweł Wawrzecki

Andrzej Mastalerz

Ewa Dałkowska

Aleksandra Woźniak

Krzysztof Prałat

Sławomir Cherubiński

Magdalena Kacprzak

Elżbieta Kilarska

Violetta Kołakowska

Obsada Daleko od noszy.

Hanna Śleszyńska

Piotr Gąsowski

Krzysztof Tyniec

Krzysztof Kowalewski

Agnieszka Suchora

Paweł Wawrzecki

Anna Przybylska

Magdalena Mazur

Naprawdę polecam. biggrin_prosty.gif

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swego czasu ogladalem regularnie. Moze i nie jest to produkcja najwyzszych lotow, ale barwne postaci (zwlaszcza Kidler) rekompensuja to w zupelnosci :) Wykreowana go na taka kanalie, mala, zawistna wesz z przerostem ambicji i zbyt wysokim mniemaniem o sobie. Do tego wredny, rubaszny ordynator, ciapowaci panstwo Basenowie... kazdy potrafil wywolac usmiech na twarzy. Jedno mnie zastanawia - znak zakazu ze zlamana strzykawka na koncu napisow... koncowych. Domyslil sie ktos o co w tym chodzilo?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Boski serial ^^ wspaniała parodia polskiej służby zdrowia. Aż dziwne, że oburzeni lekarze i pielęgniarki nie zażądali przerwania emisji. ;P Hanna Śleszyńska jak nikt inny pasuje do roli siostry Basen. Jej pomyłki i przejęzyczenia są genialne. To chyba najsympatyczniejsza postać. "Wojtuś? A czego Ty znowu płaczesz?". Dr Kidler to już klasa sama w sobie, czasami aż chce się go porządnie strzelić, za te jego nieczyste zagrania, odzywki czy zachowania. Ale nie można sobie wyobrazić tego serialu bez niego. ;] warto obejrzeć ^^

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem, najlepszy jest Dr Basen, który.

Od początku emisji serialu, był lekarzem, ale w ostatnim sezonie powiesili jego dyplom a tam pisało. "Ukończenia kursu dozorcy", a wszyscy myśleli że jest lekarzem, a tu nagle że jest dozorcą naprawdę. Normalnie boska scena.

A Kidler też dobry, pamiętam jak

Kidler zrobił sobie kolczyk na uchu, za pomocą Basena, Kidlera tak bolało ucho że prawie zemdlał po operacji, albo jak mu babcia wyrwała kolczyk, to chyba kawałek ucha poszło też.

Co by nie mówić, genialne. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś się oglądało bez przesadnego entuzjazmu, ale akurat jak panowała posucha w TV to i tym serialem nie pogardziłem :P Jako parodia jest świetny a obsada z ordynatorem, Kidlerem i siostrą Basen dodaje wiele kolorytu. Poza tym to IMO nic specjalnego :-) Ot, pośmiać się przez parę odcinków i utwierdzić w sobie przekonania, że polska służba zdrowia to jedna wielka komedia. Tylko tak długo jak nie wpadnie się pod nóż chirurga :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyzwoity serial ale do 13 posterunku się nie umywa. Początkowe odcinki były naprawdę dobre lecz te kręcone jeszcze niedawno nie miały już we mnie tego przekonania. Dla mnie najjaśniejsza postać to dr. Kidler z siostrą Basen. Na długo będe pamietać jak Gąsowskiemu na ból zęba dała szpirytus :laugh:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troszeczkę mnie zadziwiły te komentarze. Szczerze mówiąc mnie ten serial w ogóle nie śmieszy. Ale być może to sprawa innego poczucia humoru. Co kto lubi. Przede wszystkim wszystko jest zbyt sztuczne, nie mogę przyjąć takiego humoru gdzie w zasadzie wszystko jest karykaturalne. Postacie z przywołanego już 13 Posterunku mogłyby istnieć realnie i w zasadzie można je sobie wyobrazić. Oprócz szalonego Cezarego "stara baba, młoda baba, ślepy i dwóch idiotów". Fantastyczne są tylko sytuacje w które się pakują, a tutaj wszystko jest nierealne i okaleczone humorem bardzo niskich lotów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, jestem po pierwszym odcinku nowej serii. "Daleko od noszy" Co rzuca się w oko ?

Przede wszystkim, zmiana w miejscu serialu, tzn. Nowy wygląd i takie tam, ale czy tylko to ? Przede wszystkim, doszło do obsady kilkoro nowych aktorów, a pan Kryszak, chyba grał gościnie w tym odcinku co wczoraj był. Fabuła odcinka chyba była trochę naciągana czemu ?

Basen, Wstrząs, Kidler i Kalinka, dostali karty w których było napisane. "Ordynator" Pod koniec się okazuje że to była przynęta by wrócili do pracy. Druga część fabuły, to pojawienie się nowego lekarza na oddziale, w którym już Basenowa się zakochała.

Mam nadzieje, że tylko pierwszy odcinek był taki średni, bo jak następne będą trzymały dalej ten poziom. To wątpię czy serial za rok wróci z nowym sezonem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten

nowy lekarz

to bodajże facet z reklamy, albo nawet kilku reklam, pewnego banku :tongue: Przynajmniej ja znam go tylko z tej "roli" i nie za bardzo rozumiem dlaczego ma być jedną z pierwszoplanowych postaci w tym serialu.

Odczucia po obejrzeniu pierwszego odcinka nowej serii mam jak najbardziej pozytywne. Twórcy oparli go na motywach znanych z poprzednich sezonów (siostra Basen+Wojtuś, chciwi Kidler i ordynator itd.) i dołożyli odświeżony wygląd szpitala, wyremontowanego za fundusze unijne. Nie był to może odcinek rewelacyjny, ale daje nadzieję, że i w tej serii takie się pojawią.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...