Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

PiEcIA_17

Deja Vu (2006) Tony Scott

Polecane posty

24417784.jpg

Znakomity amerykański aktor Denzel Washington wciela się w tym filmie w postać Douga Carlina, agenta federalnego agencji ATF. Doug prowadzi bardzo trudne śledztwo w sprawie eksplozji która wybuchła na promie w Nowym Orleanie pochłaniając setki niewinnych osób. Carlin dochodzi jednak do wniosku że to nie była zwykła eksplozja lecz bardzo dobrze przygotowany zamach terrorystyczny. Aby rozwikłać to co rzeczywiście stało się na promie Doug Carlin zostaje przydzielony do specjalnej jednostki która posiada urządzenie potrafiące przenosić ludzi i przedmioty w czasie.

Bardzo lubię filmy w których występuje Denzel. Filmy z jego udziałem trzymają w napięciu, a szczególnie Deja Vu. Bardzo dobry i trzymający w napięciu thriller o załamywaniu czasoprzestrzeni. Na pochwałę zasługują również montaż, muzyka oraz występ innych aktorów. Ale jak to w filmie fantastycznym bywa i tu także można dopatrzyć się kilku niedociągnięć. Polecam!

Reżyseria: Tony Scott

Scenariusz: Terry Rossio, Bill Marsilii

Muzyka: Paul Cameron

Obsada:

Denzel Washington

Val Kilmer

Paula Patton

James Caviezel

i inni

Produkcja: USA

Rok produkcji: 2006

Gatunek: thriller, sci-fi

Czas trwania: 120 min.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Całkiem, całkiem. Co prawda wciśnięcie takiego wynalazku w nasze czasy i w naszą technologię to czysty idiotyzm, ale da się to przeżyć. A gdy się już przełknie to założenie, to wychodzi nam całkiem sprawnie zrealizowany film akcji - z odpowiednim napięciem, akcją i tempem akcji. A na dodatek końcowe 'myki' bardzo mocno dają radę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Film dobrze mi się oglądało. Nie jest on dla wszystkich, raczej dla tych bardziej "wyrozumiałych". którzy mogą przeżyć różne dziwactwa w fabule, np. maszynę pozwalającą oglądać przeszłość i wysyłać do niej drobne przedmioty. Jeżeli komuś podobają się np. LOST'y to myślę że czasu spędzonego przy tym filmie nie będzie żałować. Dla mnie film- bomba! Szczególnie pokręcony koniec:D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Film to dobry thiler, z elementami S-F. Dobra historia, przyjemnie sie oglada, choć po obejrzeni nie miałem ochoty do filmu wrócić, jak bedzie w TV chętnie obejrzę, jednak do swojej kolekcji filmu raczej nie dodam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Film świetny pod względem montażu (!!!), efektów, filtrów i muzyki. Fabularnie ciekawe, ale z masą nielogiczności, które niestety często się pojawiają, gdy ktoś bierze się za tematykę podróżowania w czasie i ODDZIAŁYWANIA na przyszłość. W filmie nie widziałem ani razu dwóch Denzelów W. naraz, a chyba powinni być. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już we "Wrogu publicznym" Scott poszedł bardziej w fantazję(ale tylko odrobinę) i spokojnie można było uznać że taka wizja "podglądania" może mieć miejsce. Ale w tej produkcji, to "Gumisie" i "Fineasz i Ferb" razem wzięte są bardziej autentyczne od tej wizji przyszłości. Mimo wszystko oglądało się to wszystko nieźle, a Denzel jak zwykle do takich ról stworzony idealnie. Liczyłem że Kilmer będzie ważniejszą postacią, ale był zwykłym płotkiem. Dla mnie film na 6/10.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to dla mnie jeden z takich filmów, które mają to coś. Strasznie mi się podobają, a jednak zapominam o nich.smile_prosty2.gif Bardzo dobry film, bardzo dobrego reżysera z bardzo dobrym aktorem.wink_prosty2.gif No nic fajny pomysł dosyć dobrze wykorzystany i zekranizowany. Ja tam daję 8+/10. Na pewno godny polecenia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...