Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość dj_ten_co_siedzi_obok

RAM

Polecane posty

Pierwsze pytanie: jezeli bedzie 1,5GB RAM-u w kompie, wszystko bedzie OK?

Drugie: "This motherboard supports unbuffered DDR SDRAM only". To kawalek z instrukcji o plycie glownej. Tzn. ta plyta obsluguje tylko SDRAM? Plyta to NFORCE3-A. Na paragonie od kompa pisze tak: 512MB RAM PC-400. Chce dokupic jeszcze troche pamieci, doradzcie mi jaka wybrac.

Obecnie pamiec jaka mam jest firmy Blitz.

Cos mi sie wydaje ze to bedzie pamiec typu DDR DIMM, dlatego ze na allegro tylko w takim dziale sa jakies wyniki jak wpisze sie slow "Blitz".

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu masz o obsłudze pamięci przez systemy 32 bitowe: http://www.cdaction.pl/agora/viewtopic.php?t=19775 - poczytaj.

32 bity to 2^32 czyli 4GB - to jest maksimum, jakie może zaadresować system 32bitowy. Z tego odchodzi część na inne rzeczy i systemowi zostaje około 3,25GB na adresację pamięci RAM.

Jak to się mówi: od przybytku głowa nie boli :-) Pytanie zasadnicze brzmi, czy tyle potrzebujesz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chcesz miec 4GB ram, to musiałbyś zlikwidować plik wymiany, tak przynajmniej cos kiedys mi sie o ucho obilo, bo XP 32Bit obsługuj 4GB pamięci(ale RAM + PW)

Mozliwe że pomoże dodanie przełącznika /PAE do pliku systemowego boot.ini. Jeżeli nie wiesz za bardzo o co chodzi zobacz Włączanie rozszerzenia adresu fizycznego (PAE). .

PS: Jako że nie ma 4GB ram nie moge stwierdzić na 100% czy pomaga;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Zamierzam kupić pamięć RAM do komputera. Wcześniej chciałem kupić 667mhz(ponieważ taki miałem wcześniej), ale słyszałem, że moja płyta główna obsługuje 533mhz i kupowanie 667 to przepłacanie, bo RAM i tak będzie działać w 533. Więc chciałbym się zapytać czy wziąść 533 czy 667mhz? Kasa się nie liczy, bo kupuje tylko 1GB więc to 4-5zł różnicy.

Moja płyta główna: Gigabyte GA-945GZM

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ja zamierzam nie używać tych starych ramek, bo moja plyta ma problemy w dualu, wiec jedna kosc 1GB.

Przymierzam się do zakupu RAMU-u, Kingston DDR2 1GB 800MHz CL5. Czy będzie dobrze działać na moim kompie (Pentium D 3.00Ghz, GeForce7600GS, Gigabyte 945GZM-S2)? I czy nie będzie wolniejszy od mojego poprzedniego RAMU- (GoodRam 2x512mb 667mhz)?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra Panowie i ewentualnie Panie. Szukam pamiątek do kompa. Na początku chciałem 4GB w dualu, ale stwierdzam, że 2GB wystarczy mi w zupełności. Tak więc 2x1GB. Myślę nad OCZ. 800MHz, DDR2 i teraz nie wiem co konkretnie wybrać bo jak wszedłem na komputronik.pl i zobaczyłem ile jest tych wersji to poczułem się zagubiony. Mają to być dobre pamięci, z dobrymi radiatorami, kręcić nie zamierzam. Wystarczyć mają do neta, Worda itp.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ekspertem nie jestem, ale nie widzę powodów, dla których miałby chodzić gorzej z większą ilością pamięci. RAM jest szybszy od pliku wymiany na dysku, więc lepiej, żeby przetwarzane dane były właśnie w RAMie, a nie na dysku.

Czyli gdybym zdecydował się na 4GB musiałbym wyłączyć plik wymiany, tak?

A co gdy - hipotetycznie - wolnego RAM-u zabraknie? Przy np. 1 GB RAM Windows zaczyna używać właśnie pliku wymiany. A co gdy zostanie on wyłączony?

Cały czas się zastanawiam czy lepiej kupić 3 czy 4. Hm. Nie wiem, które pewniejsze i bezpieczniejsze.

Czy mi tyle potrzeba? Heh, niby 2 gb by stykły, ale znając życie za chwile to będzie za mało, wolę mieć przynajmniej ten 1 GB w zapasie.

Planuję podkręcić procka. Czy te pamięci dobrze się sprawdzą w takiej sytuacji?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...