Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość dj_ten_co_siedzi_obok

RAM

Polecane posty

Powinny, ale nie ma takiej pewności :)

Najlepiej (jeśli kupujesz w sklepie) - wziaść kompa ze sobą/wziaść RAM do domu i sprawdzić a w razie czego zamienic na inny.

Chiałbym się dowiedzieć czy do athlona XP 1,7ghz moge podczepić ramy 3200? czy to niewywoła jakiś problemów?

Mysle, ze RAM wystaruje z prędkością magistrali procka, ale nie wszystkie płyty zrobią tak i niektóre mogą nie wystartowac :)

Poszukaj instrukcji od płyty głównej - tam bedzie pisać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiedziałem gdzie to napisać więc pisze tu :) .Więc tka:

1.Czy opłaca sie jeżeli mam 2 razy po 256 ram dokupić jedną kość 512 (oczywiście do gier[a mam ddr 400])

2.Czy jeżeli mam 2 razy po 256 ram to czy nie będą sie gryzły z tą jedną 512 ??

3O co chodzi z tymi nowymi ramami ddr2 ddr3 gddr3 itp ??

Dziękuje to wszystko co chcę wiedzieć :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://users.pandora.be/educypedia/computer/memorytypes.htm

jak poczytasz to się dowiesz wszystkiego. ddr-y nie mają tak na prawdę wyższego taktowania, tylko dane sa przesyłane zarówno zboczem opadającym jak i narastającym (w sdr było zdaje się tylko opadającym). jeśli nie wiecie o czym piszę, to w skrócie chodzi o to, że jest przebieg zbliżony do prostokątnego (zbliżony, bo nie idealny), coś w stylu:

  _   _

_/ _/ _



idealny:

  _   _

_| |_| |_

i to jest sygnał taktujący. a dane, poprzez odpowiednie magistrale wchodzą na każdym zboczu / oraz . mam nadzieję, że choć trochę jasno to brzmi:).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym kupić 1024 Ram tylko zupełnie nie wiem jaki wybrać możecie mi coś polecić z góry dzięki

Pierwsza sprawa, podaj konfigurację swego kompa bo nie wiadomo co masz i nikt nie jest w stanie ci w ciemno polecić cokolwiek ;)

Druga, podaj ile chcesz wydać.

Trzecia, jedna 1024 czy może dwie 512 do duala?

Odpowiedz na te pytania to chętnie pomogę :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już podaje :D

Athlon 64 3200+

Płyta GIGABYTE nForce 4

GeForce 6600GT

ile wydać hm... najlepiej nie zbyt dużo ale tak żeby była wydajność może 300-400 zł nie wiem czy to dużo jak na ram. Najlepiej jak byś mi coś sensownego poradził co jest wydajne a nie drogie :D

A to czy to jedna 1024 czy dual 512 nie ma dla mnie większego znaczenie chodzi mi o to by dobże pracowało.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Płyta GIGABYTE nForce 4

Heh fajnie ale gdybyś podał jeszcze model płyty :)

Jak nie wiesz za dużo o swoim sprzęcie to ściągnij Everest Home Edition

http://nowe.pl/modules/mydownloads/singlef...=72&lid=409

Co do ilości kości ram to lepiej mieć dwie specjalne do dual channel niźli jedną. Czekam na odpowiedź co do modelu płyty głównej :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem w zasadzie dokładny model jest niepotrzebny. skoro jest procesor a64 oraz chipset nforce4, to logicznym jest, że obsługiwane pamięci są typu ddr (a dokładny model był podany w wątku ulepszanie komputera).

proponowałbym wziąć "zestaw" 2x512MB Geil'a lub Twinmos'a.

np: http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=10633

lub http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=10274.

osobiście skłaniałbym się do tych pierwszych.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy dużo podskoczy mi wydajność kompa jak zamiast 512 266MHz DDR RAM wsadzę te Twinmos bo myślałem że na athlonie 64 3200+ i GeForce 6600GT gry będą lepiej chodzić np. Far cry na rozdzielczości 1024 na 768 i detalach na medium nie żeby się zacinał ale co kilka sekund lekko się przytnie a jak się naraz więcej zacznie dziać to na chwilę się zatrzyma i kilka sekund nic nie da się zrobić ale po chwili wszystko wraca do normy może to być wina RAM ??

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy dużo ci podskoczy to nie powiem, ale na pewno będzie lepiej (bo dwa razy tyle ramu [2x512]) i szybciej bo twój proc działa na szynie 400mzh a kość którą posiadasz tylko na 266mzh. Pewnie procesor chodzi w pełnych 400 mzh z ramem w 266mzh co oznzcza że chodzą asynchronicznie, co nie jest wskazane :) Gdy wsadzisz 400mzh Twinnmosy to będą chodzi synchronicznie z procesorem na szynie 400mzh pod warunkiem, że mówimy tu o http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=10274

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam delikatny problem. Chciałbym zniwelować efekt "żabkowania" w pewnej grze, i nie mam do końca pewności, czy bardziej zależy to od pamięci, czy od karty graficznej. Podkreślam, iż mój komputer spełnia minimalne wymagania dla tej gry (256DDMAM, Riva TNT2 32MB), a mi nie zależy na poprawieniu jakości grafiki, tylko na jej płynności.

Pomimo wszystko, już od dawna planowałem dokupienie drugiej kości pamięci. Co byście polecili, aby najwięcej z niej wyciągnąć, przy płycie ASRock K7VT4A Pro, z kością 256 DDRAM 400 (nazwa producenta mi gdzieś umknęła :/ - nie mam tego napisanego na żadnym papierku, a nie będe już teraz rozkręcał kompa. Napewno żaden Kingnston ani Kingmax). Czy mozna dołożyć kość jakiejś innej firmy, czy najlepiej drugą taką samą (tylko o większej "mocy" - 512 RAM)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam znowu taki mały problem. Otóż posiadam 1 kość 512 DDR400 CL3 Noname, a chciałbym dokupić 2x512 Twinmosa też DDR400, tylko że CL2.5. I tu moje pytanie czy to będzie ze sobą kompatybilne, czy lepiej sprzedać te 512 co teraz mam i wstawić nowe, czy dostawić nowe do tych 512?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemka. jak większość loodzi powyżej mam problemik. Chce sobie kupić ram. Moim pierwszym wyborem był Kingston , ale po przeczytaniu NDSN w nowym CDA zacząłem zastanawiać się nad PDP Patriot . Który z tych dwóch radzili byście mi wybrać, a może jakieś inne propozycje. Konfiguracje kompa macie poniżej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@pr0

>>>Czy będą działały to się nie dowiesz jak nie sprawdzisz, więc lepeij od razu w sklepie zastrzeż możliwośc wymiany. Najlepiej jednak opylić czym prędzej tą "no name" i kupić dwie identyczne, do tego znacznie lepsze (CL 2,5 do CL3 to spora różnica)

@Snejk18

Bierz te Parioty. IMO lepsze od Kigstonów. Wystarczy popatrzeć na czasy!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cześć, jestem tu nowy i mam problem z kupieniem pamięci a raczej z jej wybraniem,nie wiem co wziąść mało się znam na tym i potrzebuję waszej pomocy. Mam już 256 MB ale to nie wystarcza i trzeba w końcu dokupić. Mam DDR 256MB PC 2100. Zastanawiam się nad wybraniem 512 Mb ale w necie patrzyłem w różnych firmach i nie było takich,doradzicie mi jaką mam kupić?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

napisz jakie to pamięci (producent), napisz też jaką masz płytę główną.

generalnie twinmosy są bardzo dobre i mają przystępną cenę. troszkę lepsze w moim odczuciu geile... (+ inne, jeszcze lepsze i droższe). są jeszcze kingstony, całkiem dobre pamięci, w moim odczuciu troszkę niższej klasy niż twinmosy (ale to tylko odczucie, trzeba by się przyjrzeć dokładniej parametrom). musisz powiedzieć czego oczekujesz po tych pamięciach, czy to ma być coś dobrego, ale bez przesad, czy ma podrywać komputer, że będzie lewitował nad podłogą:) no i zależy ile możesz pieniędzy przeznaczyć.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukałem postu z takim zapytaniem, ale go nie znalazłem, więc zadaję pytanie :D.

Chciałem się dowiedzieć czegoś o mieszaniu różnych pamięci. A mianowicie czy jeśli chciałbym dokupić pamięć (niesławne RIMM) to jeśli mam pamięć firmy Infineon to mogę dokupić pamieci o innym taktowaniu, jeśli te są ECC to czy mogę do kompa włożyć pamięci NON ECC, pamięci innej firmy. Mam płytę główną Intela, bez żadnych "dopalaczy" pamięci w stylu Dual-Channel. Oraz 4 sloty na pamięć.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z pamięciami jest tak, że zwykle kości różnych producentów i o różnym taktowaniu współpracują ze sobą, ale jak napisalem zwykle, czyli nie zawsze. czasem lubią się pogryźć bez wyraźnego powodu.

z tego co pamiętam to nie można mieszać pamięci ecc i non-ecc, ale głowy nie dam.

inna sprawa, że to co wyżej napisałem wiąże się z moją wiedzą / doświadczeniem z pamięciami sdr i ddr. a jak jest z rambusami? może tak samo, może nie. przydałaby się wypowiedź kogoś, kto ma takie pamięci, a jak sam zauważyłeś - nie są one popularne...

najlepszą opcją byłby zakup pamięci z zastrzeżeniem możliwości wymiany gdyby coś nie grało.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Snejk18

Bierz te Parioty. IMO lepsze od Kigstonów. Wystarczy popatrzeć na czasy!

Dzięki. Tylko jeszcze jedno pytano czy one nie będą sie gryzły z moją płytą główną? Macie może jakieś linki do wyników testów tej płyty z różnymi pamięciami??

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Asus A7N8X-E Deluxe to dobra płyta jest. Jak chcesz wiedzieć czy nie będzie problemów z pamiątkami to sprawdź na stronie asusa w opisie polecanych kości do twojego modelu. Istnieje szansa, że może ich tam nie być. Jednakże myślę, iż nie powinny sprawić ci najmniejszego problemu. Firmówki to firmówki :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...