Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

wojtusssekk

Intel core 2 duo vs core 2 Quad

Polecane posty

Więc tak :

4 Gb ramu

Ge force 4900GT (1gb)

XP

Intel Core 2 Quad CPU Q8200 - 2.33ghz

Mam tutaj problem mam taki procek jaki wymieniłem. Kompa kupiłem pół roku temu. Moim zdaniem jest dobry, ale nie oszukujmy się komp jest pod gry kupiony :) Co sądzicie o tym procku ? A może wymienić na Core 2 Duo po podobno gry wykorzystują 2 rdzenie(?) więc lepiej podkręcić duo i mieć spokój. Ale czytałem również że Quady są drogie no to kosztem czegoś. Podobno są lepsze, ale ja nie jestem pewien. Powiem tak grałem w mw2 na tym sprzęcie i full detal AC full detal itd.. Więc nie narzekam ale wiem również że wiatraczek podobno nie wyrabia przy quadzie (prawda to ?). Po godzince / 2 z kompa wydziela się głos "ssss" tak jak by się coś chłodziło ? albo być może przegrzewało. Głos ten przypomina mi odgłos spreju ;].

1 pyt co zrobić z prockiem?

2 pyt wie ktoś co może powodować ten odgłos?

Nie jestem jakimś pro informatykiem jestem taki 2/5 , więc proszę o pisanie jasno :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc tak :

4 Gb ramu

Ge force 4900GT (1gb)

Intel Core 2 Quad CPU Q8200 - 2.33ghz

Chyba GF 9400 GT?

Kompa kupiłem pół roku temu. Moim zdaniem jest dobry, ale nie oszukujmy się komp jest pod gry kupiony

Raczej do biura, jeśli naprawdę ma grafikę G9400.

Typowy zestaw hipermarketowy, powiedz jeszcze jaki zasilacz to będzie pełna jasność.

"Do grania" jest to jedna z najgorszych konfiguracji w tej cenie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra, a teraz podaj dokładną konfigurację sprzętową (łącznie z zasilaczem), bo to co do tej pory podałeś nie wygląda mi za dobrze, a na pewno nie nadaje się do gier (zakładam błąd w modelu karty graficznej, tzn. że masz 9400GT, a nie 4900GT).

Nie opłaca się wymiana Quada na Core 2 DUO.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Typowy zestaw hipermarketowy, powiedz jeszcze jaki zasilacz to będzie pełna jasność.

To będzie raczej formalność... To na pewno jest zestaw hipermarketowy.

Moja rada - zbieraj na nowy komputer... W tym trzeba by wymienić większość podzespołów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście, procesor może i odpowiedni, ale ta karta graficzna może nie udźwignąć co niektórych gier. Nie spodziewałbym się jakiś powalających wydajności. Obecnie warto zastanawiać się nad modelami GF od 9600GT w górę. Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość michi93
procesor może i odpowiedni

autor posiada jednego z najbardziej wykastrowanych i mniej wydajnych quadów ...

Jak koledzy wyżej wspominali zbieraj na nowego kompa

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bez przesady... smok to może nie jest, ale na tym sprzęcie przy odpowiedniej konfiguracji da się grać we wszystkie gry obecne... sam zresztą pisał że w assassina czy mw2 gra na full detalach więc nie jest tragicznie.

A wy piszecie jakby gościu mógł już na tym tylko pasjansa układać...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt pomyliłem się mam 9400GT.

Jest aż tak źle? Kupiłem kompa na allegro za 2.000 zł więc jestem zadowolony.... Więc co mam wymieniać? Procka.... Karte też? A wie ktoś co może powodować to syczenie? A dokładniej jaką konfigurację? ;>

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem tak jak mówicie zasilacz to : ATX KY-450W

Nie mam zamiaru mieć full wypaśnego PC. Chodzi mi o taki który posłuży mi z 5 lat ;] Mam zamiar kupić BFBC2 a z tego co widziałem to chyba mi na wysokich detalach pójdzie :) Prawdopodobnie wymienię procka (może). Nie znam się na tych kompach za dobrze, ale wydaje mi się, że reszta jest ok :) 4 gb ramy mało jaka gra tyle potrzebuje, karta wiem są lepsze ale ta nie jest zła. Gry teraz potrzebują jakieś 512 mb...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podsumowując

Płyta główna GIGABYTE G31M, PAMIĘĆ SP2 GB, DYSK 500GB, Dvdrw LITEON, zasilacz to : ATX KY-450W

4 Gb ramu

Ge force 4900GT (1gb)

XP

Intel Core 2 Quad CPU Q8200 - 2.33ghz

Więc co radzicie robić, żeby komputer posłużył jakieś 5/7 lat? Chcę pograć w nowe gry na jakiś godziwych warunkach :) Dla mnie są to wysokie detale i średnie i full o ile gry będą wychodzić w takich wymaganiach jak mw2 :]

No to sprzęcik do wymiany. To jest wyrób zasilaczopodobny.

Tzn ? co mam wymienić ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NIE JAKIŚ ZASILACZ!! Nie z allegro... kup tego OCZ ModXStreama. To będzie b.dobry wybór. W proline czy ram.net, możesz go dostać za ~220zł. Zostanie ci jakieś 500zł.. jakby się jeszcze coś kasy znalazło z tego obecnego sprzętu :)

Procesor:

AMD Athlon II X3 425 /2.7GHz, 1.5MB, 95W, BOX, AM3/

255 zł

Płyta główna:

AsRock M3A770DE /AMD 770, DDR3 1333/

230 zł

Pamięć RAM:

GoodRam 2GB 1600MHz CL9

180 zł

665zł + 220 za zasilacz daje 900zł około. No i na razie bez karty :/ zostawiłbyś tą 9400.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie dość, że wepchałeś się w LGA775, to przepłaciłeś, typowy zestaw z allegro. No ja ci tylko tak radzę. Sprzedajesz to co masz oprócz grafiki(tzn. obudowa i napęd też zostaje) i kupujesz coś na AM3 w zależności ile masz kasy. Tego Athlona x3 mógłbyś do PIIx4 odblokować. Kartę później sprzedasz i dołożysz coś na jakąś kartę.

EDIT- ale na 9400 to wątpię by BFBC2 chodziło płynnie na medium...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem ten zasilacz na allegro za 210 zł :) Szczerze pisząc tutaj miałem nadzieje, że wydam góra 300 zł ;/ Płyta główna?! Ale przecież po co mam kupować 2 gb ram skoro mam 4 ?(podejrzewam że chodzi tutaj o mhz..) Procek hmmm . A może podkręcić mojego ? (podobno jest mało wydajny ;/ ) Ale moim zdaniem płyta główna posłuży troszkę ;]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co prawda rozbudowa kompa na s775 jest praktycznie nieopłacalna, ale te 700 zł powinno starczyć na dobry zasilacz oraz porządną kartę graficzną (np. Radeon 4850). Kompa na 5/7 lat raczej za tę kwotę nie złożysz.

Ew. 2

Sprzedaj co masz (płyta, procesor, pamięci, karta graficzna i skompletuj zestaw na AM3)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...