Skocz do zawartości

The Elder Scrolls (seria)


Polecane posty

albo jedzenie będzie się pojawiać, albo będzie dostarczane (symulacja gospodarki? :shock:)

Z tego co wiem, to NPC sami będą się troszczyć o zapasy jedzenia. Żeby się najeść pójdą po prostu do gospody, albo zjedzą w domu, jeśli w domu nie będą mieli jedzenia, najpierw pójdą je kupić.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem, to NPC sami będą się troszczyć o zapasy jedzenia. Żeby się najeść pójdą po prostu do gospody, albo zjedzą w domu, jeśli w domu nie będą mieli jedzenia, najpierw pójdą je kupić.

No ale taki model, jeśli ma być tak szczegółowy jak można odczytać z trailera, musi być albo niesamowitą symulacją, albo ludziska będą posiadali nieskończoną ilość gotówki i/lub będą gdzieś nieskończone zasoby jedzenia, bo w dokładną symulację gospodarki (rolnictwa, handlu) nie wierzę w tej grze :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak czytam i czytam te wasze posty i... NIE MOGĘ WYJŚĆ Z POD WRAŻENIA!!! Jeśli gra będzie zawierała wszystko to o czym piszecie, to będziemy mieli tytuł, który wpisze się na stałe w pamięć i umysł graczy. Szkoda, że polonizacja nie wyjdzie od razu, bo ciężko będzie grać w angielską wersję. A na pewno nie będę czekał na wersję polską. A i mam jeszcze jedna wątpliwość- czy oficjalna polonizacja zostanie zamieszczona w necie? Bo jak nie to kaszana....

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To, co piszemy, to akurat gdybania fanbojów na podstawie jednego trailera :P A w ogóle nie wiadomo, jaki będzie "feel" gry. Bo zabawa z pieskiem może być rzadką sytuacją (w Morku NPC potrafili być przeraźliwie głupi, wpadać do wody, topić się itd.) albo bezużytecznym bajerem, zabawnym raz i drugi, ale nie posiadający większego wpływu na sposób rozgrywki... ale po co się truć tym teraz 8)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, że polonizacja nie wyjdzie od razu, bo ciężko będzie grać w angielską wersję. A na pewno nie będę czekał na wersję polską.

Ja tez nie czekam na polską, tylko kupuję oryginał zaraz po premierze. Z angielskim raczej sobie poradzę, więc nie narzekam ;)

. A i mam jeszcze jedna wątpliwość- czy oficjalna polonizacja zostanie zamieszczona w necie?

W necie ma byc dostępne spolszczenie niedługo po premierze, ale nieoficjalne, choc opublikowane przez Cenegę.

Mariusz => Ty nie kracz lepiej :P Oblivion będzie grą wielką i basta!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mariusz => Ty nie kracz lepiej :P Oblivion będzie grą wielką i basta!

Wolę się mile rozczarować i spaść z krzesła zaskoczony przez nieskończone możliwości dawane przez to cudowne AI, dlatego na razie pozostanę umiarkowanym sceptykiem :)

Dla rozluźnienia: nie wiem, czy wiecie, ale można sobie posłuchać tematu przewodniego Obliviona, który trzyma klimat Morka i oczywiście jest skomponowany przez Jeremy'ego Soule'a :) Do pobrania z oficjalnej strony gry: TUTAJ.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wolę się mile rozczarować i spaść z krzesła zaskoczony przez nieskończone możliwości dawane przez to cudowne AI, dlatego na razie pozostanę umiarkowanym sceptykiem

Z moim optymizmem, nieraz niepoprawnym, tajka postawa nie byłaby możliwa :D Zresztą, nawet jak Oblivion nie bedzie aż tak bosko świetny to i tak będę weń grał przez długi czas pewnie ;)

Dla rozluźnienia: nie wiem, czy wiecie, ale można sobie posłuchać tematu przewodniego Obliviona, który trzyma klimat Morka i oczywiście jest skomponowany przez Jeremy'ego Soule'a Do pobrania z oficjalnej strony gry: TUTAJ.

Ja już ściągałem i przesłuchiwałem. Widać muzyka w Oblivionie będzie co najmniej tak samo dobra jak w Morrowindzie. Prócz tego spodobał mi się motyw muzyczny z owego trailera w momencie gdy akcja się przeniosła do lasu. Miód dla uszu :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja już ściągałem i przesłuchiwałem. Widać muzyka w Oblivionie będzie co najmniej tak samo dobra jak w Morrowindzie. Prócz tego spodobał mi się motyw muzyczny z owego trailera w momencie gdy akcja się przeniosła do lasu. Miód dla uszu :D

Trzyma poziom morrka, bo... to jest zwyczajna wariacja na temat muzyki z morrka :P Soul sie specjalnie nie wysilil ale komu by to przeszkadzalo :) i tak jest pieknie.

O tak, muzyczka w lesie jest klimatyczna baardzo. W ogole las to najwieksze "objawienie" tego filmiku, tzn wiadomo bylo, ze bedzie super juz patrzac na screeny, ale teraz mozna bylo zobaczyc jak to wszystko zyje, rosnie, faluje na wietrze... Pierwszy raz ogladajac mialem nawet wrazenie, ze czuje zapach tych roslinek i grzybow :lol: :wink:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czy ktos z was ma sprzet by to uciagnac?

Ja :twisted: Wczoraj się mile zaskoczyłem, bo okazało sie że Battlefield 2 chodzi mi płynnie z maksymalnymi ustawieniami graficznymi. A gra to nowa i graficznie niezwykle ładna. Mam Athlona 2500+ Radeona 9600 256MB 1GB Ram. Jestem przekonany, że i Oblivionowi podoła mój sprzęt :)

EDIT

Właśnie Obliviona zamówiłem w sklepie Cenegi. 109zł, przesyłka gratis, całkiem przystępnie. Data premiery: grudzień ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I ja :twisted: Athlon64 3000+, GF 6600GT i GB ram powinny to uciągnąć. W prawdzie na to, że pogram w rozdzielczośći 1280x1024 z wszystkimi efektami na max nie mam co liczyć, ale mysle, że będzie dobrze (ww rozdzielczość i pare efektow na medium, reszta na max)

Też już zamówiłem w sklepie cenegi

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czy ktos z was ma sprzet by to uciagnac?

Mozliwe, ze i ja uciagne to gierke w przyzwoitej rozdzialce i detalach, bo planuje wymiane grafiki na X800GT. Chociaz nie wiem czy nie lepiej poswieci c pieniadze na dokupienie ramu, bo mysle, ze w rozsadnych minimalnych wymaganiach obliviona to bedzie raczej... 512-stka czyli tyle ile mam teraz.

Ale po tez cichu licze na to, ze kod gry bedzie na tyle dobry, ze nawet kilkuletnie kompy uciagna Obliviona. Ma byc sporo roznych opcji grafiki i roznych ustawien tak, zeby kazdy mogl dostosowac to wszystko do mozliwosci posiadanego kompa

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma byc sporo roznych opcji grafiki i roznych ustawien tak, zeby kazdy mogl dostosowac to wszystko do mozliwosci posiadanego kompa

A gdzie to wyczytałeś, jeżeli można się spytać? Bo mi się raczej zdaje, że Bethesdzie nie będzie chciało się tego robić, to w końcu parę dni dłubania w kodzie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gdzie to wyczytałeś, jeżeli można się spytać? Bo mi się raczej zdaje, że Bethesdzie nie będzie chciało się tego robić, to w końcu parę dni dłubania w kodzie.

Powolalem sie tutaj na informacje wyszukane przez redakcje Adamantytowej Wiezy na forum elderscrolls.com :

"At the same time, we hope to have options for the player to turn a lot of these graphics down so that it can run on a wider variety of PCs. That's something we feel we didn't do enough of with Morrowind; there just wasn't enough you could tweak down to get it running well on a nonsuper computer. We'll address that better in Oblivion." ("Jednocześnie zamierzamy dać graczowi sporo opcji do zredukowania grafiki, po to by gra działała na różnych komputerach. Czujemy, że nie było to dostatecznie dobrze zrobione w Morrowindzie; po prostu tam nie było odpowiedniej liczby opcji umożliwiających obniżenie jakości grafiki tak, żeby gra działała dobrze na zwykłym szarym PCie."

Poza tym w morrku kod gry byl imo niezly- tzn tez mozna bylo go odpowiednio do mozliwosci swojego kompa dostosowac. Oby bylo analogicznie w przypadku Obliviona.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gry z serii Elder Scrolls słyną z ogromnej ilości buraków w kodzie :D Np. Buggerfall... Na początku prawie na pewno będzie wiele problemów, w końcu świat gry ma być ogromny. Co do dopasowania gry do sprzętu - marzy mi się coś takiego jak w Half Life 2, które prezentowało się świetnie i płynnie. Mogliby dać też jakąś funkcję, która utrzymywałaby stałą liczbę FPS (tak jak np. w Świątyni Pierwotnego Zła, PES3 lub Halo). Z kupnem jednak się wstrzymam i poczekam, może wyjdzie jakiś benchmark oblivionowy lub krótkie demo do sprawdzenia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widzialem filmik (dzieki cda)

ZBIERAM NA NOWĄ KARTE GRAFICZNA +jakiś giga ramu!

ważne tez ze muzyka ta sama :) jak ja lubie ten temat glowny z morka :)

z tego co widac poprawiono system walki, a raczej zdynamizowano...i te pulapki! to moze byc "szybki" morrowind :) a nie imitacja dynamizmu jak w bloodmonie :) tylko ta cena :/ ale zanim nazbieram na upgarde kompa to stanieje :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ważne tez ze muzyka ta sama :) jak ja lubie ten temat glowny z morka :)

No nie do końca ta sama - raczej "podrasowana" :) Temat przewodni jest bardzo podobny, ale nie taki sam. Najlepszym IMO rozwiązaniem byłoby dołożenie do starych muzyczek kilku nowych :)

tylko ta cena :/ ale zanim nazbieram na upgarde kompa to stanieje :D

Sama cena gry, w porównaniu do np. konsol, wcale taka wielka nie jest - tylko trzeba doliczyć koszty upgrade'u kompa :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm...ja także z ciekawości samej postanowiłem obejrzeć ten 20 minutowy filmik z IV części gry :). Menu główne tam rzeczywiście trzyma klimat jak z poprzedniej części i jak na moje ośle uszko to muzyczka była naprawdę bardzo podobna z trójki co mnie bardzo ucieszyło :). Grafika prezentowana tam naprawdę wyglądała imponująco (nawet chyba na ich kompie trochę gra zwalniała :] ) no i te podnoszenie przedmiotów...czyżby w końcu będzie można sobie normalnie umeblować domek? Jedyne co mi się nie podoba to ludzkie twarze :/. Wyglądają jak by opychały się często jakimiś pączkami...chyba jednak zrobią trochę chudsze te gęby bo za bardzo takie mi się nie spodobały :P. Ciekawi mnie także kwestia życia mieszkańców bo jak narazie zobaczyłem to to nadal coś łazili w kółko i mówili nam "dzień dobry"...no może tylko dodali te rozmowy między NPC ale to za mało (chyba dodadzą coś jeszcze prawda?).

Ciekawi mnie także kwestia rasowa, czy bo wyboru nadal będziemy mieć tą samą listę co w III? Bo jak może dorwę się kiedyś do gry to wolał bym grać swoją ulubioną rasą czyli Argonianem, a jak jej nie będzie to na grę nawet patrzeć nie będę chciał :}.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i te podnoszenie przedmiotów...czyżby w końcu będzie można sobie normalnie umeblować domek?

Oj tam, w Morku można było też tego dokonać, wymagało to tylko trochę wysiłku :) Ale np. można było poustawiać sobie kamienie dusz na stoliku nocnym, obok jakąś lekturę i robiło się kameralnie 8)

Jedyne co mi się nie podoba to ludzkie twarze :/. Wyglądają jak by opychały się często jakimiś pączkami...

Ja natomiast nowe twarze powitałem z radością - bo te np. elfów wysokiego rodu z Morka przyprawiały mnie o koszmary :D Przynajmniej do czasu zainstalowania moda "better bodies" dającego miejscami naprawdę fapne widoczki 8)

Ciekawi mnie także kwestia życia mieszkańców bo jak narazie zobaczyłem to to nadal coś łazili w kółko i mówili nam "dzień dobry"...

Twórcy naobiecywali systemu rozprzestrzeniania się informacji, zawodów, inteligencji - ale na filmiku ciężko to pokazać, zresztą nawet głosów nowych nie było (wszystko aktorzy z Morka) :) Co z tego będzie - IMO to wyniknie dopiero "z gry".

Ciekawi mnie także kwestia rasowa

Mnie też! o (joke :P)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawi mnie także kwestia rasowa, czy bo wyboru nadal będziemy mieć tą samą listę co w III? Bo jak może dorwę się kiedyś do gry to wolał bym grać swoją ulubioną rasą czyli Argonianem, a jak jej nie będzie to na grę nawet patrzeć nie będę chciał :}.

Wydaje mi sie, ze tworcy zostana przy rasach z morrka - IMO byly na tyle fajne i zroznicowane, ze nie ma sensu czegos zmieniac. Na 20-minutowym trailerze widac, ze beda oczywiscie ludzie i dunmerzy.

Co do Argonianow [chyba zle odmienilem :lol: Argonianinow?] to widzialem screena z przedstawicielem tej rasy, co prawda jeszcze nie jest udostepniony na oficjalnej stronie gry, ale byl to Argonian jak nic. Szczerze, to mimo ogolnie skopanych twarzy w morrku, bardziej mi sie podobali tamtejsi Argonianie - ten na screenie z Obliviona byl jeszcze strasznie sztuczny. Ale na pewno to nie jedyna twarz argoniana w grze :wink:

EDIT:

http://tes.ag.ru/oblivion/artwork/cs/gs_cs_5.jpg - screen z CSa Obka. W okienku races calkiem wyraznie widac wszystkie rasy. Sa to te z morrka +... ?demora? czy cos takiego. pamietam z morrka dremory :) ale nie byly to przeciez postacie grywalne. interesujace :wink:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widzialem filmik (dzieki cda)

ZBIERAM NA NOWĄ KARTE GRAFICZNA +jakiś giga ramu!

ważne tez ze muzyka ta sama :) jak ja lubie ten temat glowny z morka :)

z tego co widac poprawiono system walki, a raczej zdynamizowano...i te pulapki! to moze byc "szybki" morrowind :) a nie imitacja dynamizmu jak w bloodmonie :) tylko ta cena :/ ale zanim nazbieram na upgarde kompa to stanieje :D

a rasa to tylko khiazzici :)ciekawe czy beda mieli futerko :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety! Data premiery: Grudzień, jest już nieaktualna, więc JaqbS, nie chwal się:) Teraz jest mowa o Lutym, ale prawdopodobnie będzie jeszcze później. Ech, cieszyłem się, że to już niedługo a teraz znowu to samo...

A sama gra powinna być fajowa. Wygląd lasu mnie urzekł... Ale mam też pewne obawy. Obsuwy przeważnie psują efekt, bo autorzy mają skłonności do przedobrzenia! Jakoś niepokoi mnie fakt dania im kilku miesięcy pola do popisu...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość FixxxerDoomed
Jedyne co mi się nie podoba to ludzkie twarze :/. Wyglądają jak by opychały się często jakimiś pączkami...

-- w Morrowindzie twarze elfów były dość... charakterystyczne, ale takie miały być - po prostu; natomiast twarze w Oblivionie: kiedy pierwszy raz zobaczyłem screena na głównej stronie TESa pomyślałem sobie całkiem szczerze - są piękne! ...i jednocześnie się zdołowałem: moja karta nie poradzi sobie z generowaniem lasu w czasie rzeczywistym, ani z tak wyrąbiście zrobionymi twarzami :wink: ( no i masą innych rzeczy - myślicie, że GF 6600gt albo 6800 wystarczą?)

a co do opóźnienia Obliviona: myślę, że to wyjdzie grze na dobre - po prostu Morrowind autorów czegoś nauczył.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...