Skocz do zawartości

The Elder Scrolls (seria)


Polecane posty

Jeżeli te dane są pewne to upgrade jak się patrzy. Praktycznie nic mi nie pasuje. I tak mam zamiar za jakiś czas wymienić cały piecyk i myślę, że na premierę Obliviona zdążę. A jeżeli nie to odczekam swoje i za jakiś czas kupię tę grę i będę się napawał. Tak czułęm, że 10 giga to sporo przesadzone. Nawet tekst mówiony nie zajmie aż tyle miejsca. Nie martw się Mariusz- za jakiś czas pogramy obydwaj w Obliviona. Zauważyłem, że się bardzo angażujesz w tym topicu, więc wnioskuję, że jest to najbardziej wyczekiwana gra przez Ciebie. Gra nie zając- nie ucieknie. :wink:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli to są prawdziwe dane- to niech się ********. Nie będę robił takiego up'a żeby zagrać w jedną grę. A jakiś frajer z ich ekipy stwierdził: "Wymagania nie będą takie duże" :lol: Jeśli to są prawdziwe wymagania, to kolo jest takim frajerem, że... Coż, zobaczymy jak będzie, te informacje nie wydają mi się prawdziwe. Słyszałem ja bowiem, że same dźwięki będą zajmować 4,7 GB. Więc coś tu nie gra. Więc poczekajmy- sami się przekonamy jak będzie.

Aha, jeszcze jedno- czy ta gra ma nie obsługiwać GF 6600GT???? To by był skandal, bo do tej pory, jeśli gry były robione na 1 markę kart, to można też było bezstresowo grać na drugiej marce( oczywiście mowa o nVidia i ATI ). Jeśli teraz będzie można grać na niemal wszystkich radkach, a na prawie żadnym GF, to ja podziękuję panom z Bathsedy na zawsze :x Mam oczywiście nadzieję, że się mylę- rozjaśnijcie mi to, jeśli potraficie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Eagle
No, źle nie jest...powinno chodzić dobrze jak ustawie tak trochę na medium, a reszta blisko low. W sumie jeszcze trochę jest jeszcze do premiery, a już trochę kasy mam, to sobie kupię kartę graficzną (ale na mojej i tak chodzi - Radeon 9600), ew. jeszcze dla świętego spokoju dokupię 1 GB, żeby mieć 2 GB (głośniki nowe mogą poczekać :twisted:). Spodziewałem się gorszych rzeczy. 5 GB na dysku - też nie wierzyłem zbytnio w to 10 GB. Zresztą TES nigdy wiele miejsca zajmował - Morrowind był na 2 płytach z czego jedna do edytor, tylko druga była z grą - płyta CD rzecz jasna, a jak na wielkość świata tamtego to mało. :)
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ehh, jak znam życie, gra zadowalająco będzie działać na komputerach spełniających zalecane wymagania. czyli mój kompik spełniający wyłącznie minimum z zachaczeniem o niedziałanie będzie się mógł co najwyżej zakrztusić. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój niestety nawet minimalnych nie spełnia ](*,)

wszystko przez karte graficzna :( trzeba nazbierac na nowa..

zreszta nie zamierzam kupywac Obliviona po premierze..poczekam az wydadza dodatek albo wersje kolekcjonerska...

Kurcze niewidzialem jeszce na zadnym screenie Khiazzitow...czyzby zamierzali ich usunac a moze "sproscic" do takiego wygladu jak w arenie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze niewidzialem jeszce na zadnym screenie Khiazzitow...czyzby zamierzali ich usunac a moze "sproscic" do takiego wygladu jak w arenie?

http://www.elderscrolls.com/images/art/ob_xbox360/obx24B.jpg

jeden z wczesniejszych screenow ukazujacych Khajiita na pierwszym planie

Aha, jeszcze jedno- czy ta gra ma nie obsługiwać GF 6600GT????

nie boj nic ;) W chipsetach wymieniane jest 6800 series. Wg najlepszych zrodel chipsety 6600 zaliczaja sie do tychze.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

John the musican napisał:

nie boj nic Wink W chipsetach wymieniane jest 6800 series. Wg najlepszych zrodel chipsety 6600 zaliczaja sie do tychze.

-Łuuf. To mnie trochę uspokoiłeś, bo właśnie obmyślałem strategię zemsty :) Bo ja się nie zgadzam na to, żeby tracić z powodu marki mojej karty graficznej. Bo niby czego miałoby brakować GF6600GT, a miały by to mieć ATI x600 czy Radeony 9000??? Obsługi duper-pixel sheader 22,1/2.0??? :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-Łuuf. To mnie trochę uspokoiłeś, bo właśnie obmyślałem strategię zemsty :) Bo ja się nie zgadzam na to, żeby tracić z powodu marki mojej karty graficznej.

Luz, Bethesda nie nalezy cale szczescie do firm faworyzujacych jakies marki (nie to, co ID Software "zaprzyjazniona" z nVidia, czy Valve i ATI)

Tak na potwierdzenie moich slow - dzisiaj zaktualizowano FAQ Obliviona i w specyfikacji sprzetu widnieja juz chipsety GF 6600, 6200 i ATI X1900.

http://www.elderscrolls.com/games/oblivion_faq.htm

Nie będę robił takiego up'a żeby zagrać w jedną grę. A jakiś frajer z ich ekipy stwierdził: "Wymagania nie będą takie duże" Laughing

Imo Radeony 9500 i 9700 czy seria GF FX to technologie tak sprzed 3-4 lat, wiec nie nazwalbym tych wymagan bardzo duzymi. A nawet troche nowsze GF 6200 czy jeszcze swieze X1300 to zadne "potwory". Tyle, ze nie wiadomo jeszcze jak te karty sobie z Obkiem poradza.

Teraz pozostaje czekac az w FAQ zmienia date wydania z "Early 2006" na jakas konkretna date.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nooo, wieczna chwała dla ciebie, John! Jestem twoim dłużnikiem( wirtualnym :) ) Noooo, moje morale wzorsło do najwyższego stopnia!

Luz, Bethesda nie nalezy cale szczescie do firm faworyzujacych jakies marki (nie to, co ID Software "zaprzyjazniona" z nVidia, czy Valve i ATI)

-Dokładnie. Bo już miałem poważne wątpliwości co do tego. No bo przecież napisali, że na dość już starych radkach pójdzie, a na bardzo dobrych GF miałoby nie pójść??? Ale teraz jest już ok. Jutro( lub za tydzień ) będę miał nową płytę główną, więc zdążę zmienić procek przed wiosną, jak się poszczęści, to dokupię drugie 512RAM i będzie gites! :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że dobrze się zrobiło wymieniająć procek na lepszy :). Bo akurat mój komp ładnie spełnia minimalne wymagania...zresztą pewnie i na średnich deatalach będę mógł chyba sobie nawet pograć :>. No...mam nadzieje, że Gefroce 4 Ti 4200 da sobie rade :](ma te akurat 128mb). Ale co tam...w obecnej chwili dla mnie grafa najważniejsza nie jest...ważne żeby gra mogła ruszyć i działała przyzwoicie ;). Poza tym...i tak gierke w premiere mieć nie będę :], poczekam sobie na polską wersje, bo nie widzi mi się zaglądanie co chwilę do słownika :P (o ile ktoś zrobi polonizacje...bo z Morrowindem chyba było podobnie? Wpierw po ANG dali w sprzedaż a po 3 miesiącach PL można było nabyć).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nooo, wieczna chwała dla ciebie, John! Jestem twoim dłużnikiem( wirtualnym :) )

Jakby to rzekl NPC z Morrowinda (zazwyczaj Altmer, z tego co zauwazylem) "It is my duty, to help the less fortunate then myself" ;) a tak serio to (wybaczcie kolokwailizmy) "spox zią" i w ogole zaden problem.

No...mam nadzieje, że Gefroce 4 Ti 4200 da sobie rade :](ma te akurat 128mb)

Wlasnie co do tego mam watpilowsci.. Powazne - bo 1. nie zostal wymienony wsrod chipsetow w oficjalnym FAQ; 2. nie obsluguje PS 2.0 - a to podobno minimum.

Tylko, ze jest jedno ALE: wsrod obsugiwanych chipsetow jest Radek 9000 (seria dokladniej) i ta karta tez obsluguje jedynie PS 1.x.

Upewnie sie jeszcze na forum Elderscrolls, ale dalbym ze 30% ze GF 4 Ti da rade. :(

poczekam sobie na polską wersje, bo nie widzi mi się zaglądanie co chwilę do słownika Razz (o ile ktoś zrobi polonizacje...bo z Morrowindem chyba było podobnie? Wpierw po ANG dali w sprzedaż a po 3 miesiącach PL można było nabyć).

Tez zyczylbym sobie (i wszystkim) zeby wyszla wersja PL, ale kraza plotki, ze Take2 nie zgodzilo sie na wydanie takiej wersji jezykowej (nie wiedziec czemu). Cenega podobno nie wyklucza zrobienia duzej latki polonizacyjnej w kilka miesiecy po premierze. Tez nie wiadomo co z edycja kolekcjonerska obliviona, ale otrzymalem nieoficjalne informacje, ze bedzie dostepna. Badzmy dobrej mysli ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez zyczylbym sobie (i wszystkim) zeby wyszla wersja PL, ale kraza plotki, ze Take2 nie zgodzilo sie na wydanie takiej wersji jezykowej (nie wiedziec czemu). Cenega podobno nie wyklucza zrobienia duzej latki polonizacyjnej w kilka miesiecy po premierze.

W sumie to jest najbardziej potwierdzona informacja ze wszystkich tyczących się ewentyalnej polonizacji. Tylko nie wiadomo czy będzie to zrobione w ten sposób iż będzie można spolszczyć grę tylko za pomocą cenegowskiej łatki, czy też może już po przetłumaczeniu na nasze wyjdzie polska wersja gry. Ja tam się nie przejmuję, bo znajomość Englisha pozwoli mi swobodnie grać już od 24 marca, kiedy to dorwę grę w swoje łapki ;)

Tez nie wiadomo co z edycja kolekcjonerska obliviona, ale otrzymalem nieoficjalne informacje, ze bedzie dostepna. Badzmy dobrej mysli

Tutaj akurat nic nie wiadomo, nie ma pewności. Jak wyjdzie to dobrze, jak nie to ktoś uparty zawsze może za granicą kupić. Mnie najbardziej jednak interesuje cena tej edycji...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam tak mocno na Oblivion nie czekam.W Morrowind grałem bez przerwy chyba przez dwa miechy. :D Tyle, że ja kupiłem tą grę rok temu w serii Extra Klasyka i na dobrą sprawę nie ukończyłem jeszcze wzystkich questów.Do tego dochodzi jeszcze mój komp na którym nie mam co marzyć by pograć w Oblivion :( Planuję upgrade.Ale to w ciągu kilku miesięcy.Najprawdopodobniej zdobędę 4 część TES w czasie gdy wszyscy o nim zapomną. :D Może poczekam aż będzie w ExKlasyce. :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może poczekam aż będzie w ExKlasyce. :D

To się nie doczekasz, bo Obliviona wydaje nie CD-Projekt, który to wydaje również eXtra Klasykę, lecz Cenega, a jakoś trudno wyobrazić sobie by nagle gra Cenegi znalazła się w CD-Projektowej eXtra Klasyce :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam się nie przejmuję, bo znajomość Englisha pozwoli mi swobodnie grać już od 24 marca, kiedy to dorwę grę w swoje łapki Wink

24 marca? Nie chwaliles sie tu jeszcze, ze masz znajomych w Bethesdzie ;) Oficjalna data premiery to wciaz wczesny 2006.. Imho 24 marca to smieszna plotka (chociaz moze sie jednak przez przypadek okazac, ze TESIV wyjdzie wlasnie tego dnia ;) )

Co do GF 4 Ti Kłapouchego - niestety twoja grafika zwyczajnie nie da rady - po prostu nie obsluzy obliviona mimo 128MB pamieci na karcie. Najtanszymi sensownymi (imho) kartami to radeony 9600/x600(w przypadku PCIEx) albo GF 6200, chociaz pewnie te karty dadza rade przy naprawde minimalnych detalach.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może poczekam aż będzie w ExKlasyce. :D

To się nie doczekasz, bo Obliviona wydaje nie CD-Projekt, który to wydaje również eXtra Klasykę, lecz Cenega, a jakoś trudno wyobrazić sobie by nagle gra Cenegi znalazła się w CD-Projektowej eXtra Klasyce :P

Nie od razu nowość trafia do eXtraklasyki. W CDP musi na to poczekać przynajmniej 2 lata.

Może Cenega Obliviona wrzuci Obliviona do swojego SuperSellera po roku od premiery.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 marca? Nie chwaliles sie tu jeszcze, ze masz znajomych w Bethesdzie Oficjalna data premiery to wciaz wczesny 2006.. Imho 24 marca to smieszna plotka (chociaz moze sie jednak przez przypadek okazac, ze TESIV wyjdzie wlasnie tego dnia )

No teoretycznie masz rację, w oficlanym FAQu wciąż widnieje "Early 2006.". Ale już na stronie Cenegi jako datę podaje się marzec 2006, czyli odrobinę konkretniej. W sumie to 24 III jest całkiem prawdopodobny i myślę że przypadek przyczyni się bardzo do premiery w tym dniu :P A tak po prawdzie to już trochę mi się wbiła w pamięć właśnie ta data i jej używam mówiąc o Obka premierze.

A edycja kolekcjonerska w USA w pre-orderze kosztuje $59.99...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do GF 4 Ti Kłapouchego - niestety twoja grafika zwyczajnie nie da rady -

No to widzę, że nie ma sensu czekania na grę, która nie ruszy mi na mojej karcie :(. Troszkę kijowo, że na gorszych kartach gra ruszy :/. Przecież Ti jest o wiele wydajniejszy i lepszy niż seria FX. Po prostu czeka mnie wymiana karty na jakąś lepszą, która mogła by starczyć z 2 lata :P. Ech...pomyśleć, że dzięki mojemu Geforce 4 Ti 4200 miałem (no i nadal mam jak zainstaluje) tą zarąbistą wodę w Morrowindzie :(. A teraz nawet nie zobacze argonianina w nowej części :cry: . Cóż...będę się cieszyć z gry jeszcze później niż przypuszczałem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co ja mam zrobić :?: . Z gfem 3Ti200 daleko nie zajdę :( . Mam kasę, ale przeznaczam ją na piękny nowy rowerek. Dlatego w Obliviona pogram sobie najwcześniej za rok.... Przynajmniej pooglądam se screeny :/. Chociaż dla jednej gry nie zrobiłbym sobie upgreda kompa, ale taki nowiutki dżiforsik by nie zaszkodził :D . Ciekawe jakie będą REALNE wymagania Obliviona... :?: :?: :?:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chociaż dla jednej gry nie zrobiłbym sobie upgreda kompa, ale taki nowiutki dżiforsik by nie zaszkodził :D . Ciekawe jakie będą REALNE wymagania Obliviona... :?: :?: :?:

Sam jestem ciekaw jakie będą te wymagania, ale muszę stwierdzić że jestem na niego przygotowany.

Nie żebym się chwalił ale GF 7800GTx 512 (dwie sztuki SLi) + MSI P4N Diamond + 4x512 MB DDR II Geil + HDD 2x160 GB Samsund + SB X-Fi for game + P4 640 (3,40 GHz) + LG DVD RW + obudowa CHIEFTEC 01-B-B-B + zasilacz Be-Quiet 600 W to chyba zestaw który powinien sobie dać radę z Oblivionem co o tym sądzicie. Jeśli ktoś jest ciekaw ile cosik takiego kosztuje to informuję że 12000 zł (taniocha :D:D )

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak znam życie gierkę za 100 zł się zassa z neta lub przegra od kumpla, hmm? :D

Ot taka dygresja. A wymagań sprzętowych komentować nie będę, mówią same za siebie. No trudno, za rok, może dwa... póki co może zdołam pograć w wiedźmaka lub Fableka. Też w porzo gierki więc wiele nie strace.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie żebym się chwalił ale GF 7800GTx 512 (dwie sztuki SLi) + MSI P4N Diamond + 4x512 MB DDR II Geil + HDD 2x160 GB Samsund + SB X-Fi for game + P4 640 (3,40 GHz) + LG DVD RW + obudowa CHIEFTEC 01-B-B-B + zasilacz Be-Quiet 600 W to chyba zestaw który powinien sobie dać radę z Oblivionem co o tym sądzicie. Jeśli ktoś jest ciekaw ile cosik takiego kosztuje to informuję że 12000 zł (taniocha :D:D )

R O T F L ! wybacz, panie Rafale, ale to tak jakby ktos przyszedl do mnie i rzekl: "Wiesz, stary, nie zebym sie chwalil, ale mam najnowsze porsche i komore na miare XXII wieku za xxx,xxx,xxx zł. A tak przy okazji, to jestem prze[beeep]isty i skromny do tego."

Oczywiscie, sprzet godny podziwu i w ogole, tego negowac nie moge, ale.. zreszta patrz podpis. Zadne moje motto czy dewiza zyciowa - ot prosty, ale jakze prawdziwy cytat. Taki na jaki stac tylko wielkich ludzi.

Sam jestem ciekaw jakie będą te wymagania, ale muszę stwierdzić że jestem na niego przygotowany.

Nie rozumiem, jak mozna byc ciekaw wymagan jakiejkolwiek gry, gdy dysponuje sie niemal najlepszym sprzetem dostepnym na rynku.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

R O T F L ! wybacz, panie Rafale, ale to tak jakby ktos przyszedl do mnie i rzekl: "Wiesz, stary, nie zebym sie chwalil, ale mam najnowsze porsche i komore na miare XXII wieku za xxx,xxx,xxx zł. A tak przy okazji, to jestem prze[beeep]isty i skromny do tego."

NIe zrozumiałeś mnie nie chodziło mi o to by się chwalić ale żeby pokazać jak bardzo bezsensowne jest grać w gierki 8)

One wyyyyyyyyyysysają kasę z kieszenie lepiej niż moja dziewczyna :?:

Oczywiscie, sprzet godny podziwu i w ogole, tego negowac nie moge, ale.. zreszta patrz podpis. Zadne moje motto czy dewiza zyciowa - ot prosty, ale jakze prawdziwy cytat. Taki na jaki stac tylko wielkich ludzi.

Sam jestem ciekaw jakie będą te wymagania' date=' ale muszę stwierdzić że jestem na niego przygotowany.[/quote']

Nie rozumiem, jak mozna byc ciekaw wymagan jakiejkolwiek gry, gdy dysponuje sie niemal najlepszym sprzetem dostepnym na rynku.

Ano rozczaruję cię można być ciekawym nawet wtedy. Okazuje się że nawet 2 GB DDR II nie gwarantuje gry bez zaciachów a to oznacza że zarówno producenci sprzętu jak i twórcy gier częstokroć oszukują nas. To tak jak z GF 4 Ti niby miał być najlepszym akceleratorem do gier (optymalizowano pod niego DOOM-a III) tymczasem po ukazaniu się gierki okazało się że mało która z nowocześniejszych kart (np: GF-6800) może sobie poradzić z tą grą bez problemów w pełnych ustawieniach. A miał sobię z nią poradzić GF 4 Ti :?: :?: :?:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...