Skocz do zawartości
Smuggler

The Elder Scrolls (seria)

Polecane posty

Zmieniam nazwe watku na The Elder Scrolls (seria). Coraz mniej tu tu rozmow o Morrowindzie, a coraz wiecej o Oblivionie .

Sprytnie... Coś mi się wydaje, że za jakiś czas trzeba będzie zmienić nazwę forum Gothica na "Gothic3-jak powinien wyglądać?". Jasne jest, że jak wychodzi nowa gra i jest kontynuacją znanej i lubianej serii to automatycznie forum staje się kącikiem tematycznym o nowej grze...

Jak już wyjdą wszystkie RPG, na które czekam to chyba rzucę szkołę i zajmę się poznawaniem światów Obliviona, Gothica (Myrthana) i Wiedźmina. Lepiej niech te gierki (o przepraszam- Gry) nie wychodzą w małych odstępach czasowych bo dostanę roztrojenia jaźni...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już wyjdą wszystkie RPG, na które czekam to chyba rzucę szkołę i zajmę się poznawaniem światów Obliviona, Gothica (Myrthana) i Wiedźmina. Lepiej niech te gierki (o przepraszam- Gry) nie wychodzą w małych odstępach czasowych bo dostanę roztrojenia jaźni...

O to się nie martw. Najwcześniej będzie oczywiście Oblivion, bo już nawet można składa zamówienie przedpremierowe w sklepie Cenegi. Osobiście mam nadzieję, że do Cyrodiil będzie dane nam się wybrac już w lutym :) Gothic 3 będzie raczej pod koniec 2006 roku, lub na początku 2007, a co do Wiedźmina to jakoś nie obiła mi się nigdzie przypuszczalna data premiery.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gothic 3 będzie raczej pod koniec 2006 roku,

Za każdym razem jak ktoś mi mówi, że w Gothica3 przyjdzie mi zagrać dopiero w okolicach 2007 roku to zaczynam się zastanawiać co ja do tego czasu będę robił... Oczywiście pozostaje mi pograć w Obliviona, ale jakoś wolałbym pozwiedzać Myrtanę. Mam tylko nadzieję, że czwarta część serii TES wciągnie mnie na całego. Nie potrzeba mi w niej grafiki, modelu fizyki ani 1254 questów (nie mam nic przeciwko żadej z wymienionych rzeczy)- ja chciałbym poczuć niemoc przy próbach oderwania się od tej gry. Już dawno nie miałem okazji tego zasmakować.

Co do Wiedźmina to panowie z CDProjekt nie powinni się śpieszyć- produkt finalny, aby odnieść sukces, musi być poprostu świetny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gothic 3 będzie raczej pod koniec 2006 roku,

Za każdym razem jak ktoś mi mówi, że w Gothica3 przyjdzie mi zagrać dopiero w okolicach 2007 roku to zaczynam się zastanawiać co ja do tego czasu będę robił... Oczywiście pozostaje mi pograć w Obliviona, ale jakoś wolałbym pozwiedzać Myrtanę. Mam tylko nadzieję, że czwarta część serii TES wciągnie mnie na całego. Nie potrzeba mi w niej grafiki, modelu fizyki ani 1254 questów (nie mam nic przeciwko żadej z wymienionych rzeczy)- ja chciałbym poczuć niemoc przy próbach oderwania się od tej gry. Już dawno nie miałem okazji tego zasmakować.

Co do Wiedźmina to panowie z CDProjekt nie powinni się śpieszyć- produkt finalny, aby odnieść sukces, musi być poprostu świetny.

Ja również, a przecież w PES-a 5, FM 2006 oraz AoE 3 nie można grać przez całą wieczność. Chociaż z AoE3 jest to możliwe wystarczy się zarejestrować i pykać przez neta z jakimiś gostkami. :wink:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak wy, ale ja dopiero niedawno odkrylem jak pasjonujace sa teksty o tworzeniu Obliviona na oficjalnej stronie w dziale team update! np. "Magical Mystery Meat", ktorego autorem jest czlowiek odpowiedzialny za system magii - gosc byl wielkim fanem TES i wiedzial co kuleje w grze w zakresie magii; teraz pracuje nad najnowsza czescia serii, poprawiajac i dodajac to co trzeba, by rozgrywka byla jeszcze lepsza. co najlepsze, sam jest cholernie podniecony faktem pracowania nad gra z jego ulubionej serii :D tesktow jest wiecej i jesli ktos, tak jak ja, nie zapoznal sie jak dotad z nimi blizej to naprawde warto to zrobic.

To jak ten mag szkielet został rzucony o ścianę siłą miecza herosa... Jejku, ta fizyka z tą grafiką biją H-L2 o dwie głowy!!!

wyobraz sobie np. grupke szkieletow przed soba dysponujac poteznym fireballem :D jak to fajnie zobrazowal B.Anthony odpowiedzialny za magie "Havok physics + giant explosion + flaming skeletons = I love my job!" :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja się zastanawiam jakie będzie miał wymagania Oblivion... Bo na jakiejś stronce o Morrowindzie było pytanie do jednego z twórców (albo beta-testerów, nie pamiętam) o wymagania Obliviona. Koleś odpowiedział że nie są jeszcze pewni ale mu działa dobrze na P4 3ghz, 1GB Ramu i Radku 9800, co - jak stwierdził - jest przecież w dzisiejszych czasach średnim sprzętem. To mnie ciekawi co dla nich jest słabym sprzętem? P4 2,4ghz z 512 Ramu i GF 5600 (ja mam jeszcze słabszy) żeby grać na najniższych detalach?! Założe się że Oblivion na najniższych detalach będzie wyglądał ochydnie...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja się zastanawiam jakie będzie miał wymagania Oblivion... Bo na jakiejś stronce o Morrowindzie było pytanie do jednego z twórców (albo beta-testerów, nie pamiętam) o wymagania Obliviona. Koleś odpowiedział że nie są jeszcze pewni ale mu działa dobrze na P4 3ghz, 1GB Ramu i Radku 9800, co - jak stwierdził - jest przecież w dzisiejszych czasach średnim sprzętem

To już od dawna wiadomo, że duże będzie miał wymagania. Jeśli tamten mówił prawdę, to ja chwilowo jeszcze nie mam się czym martwić bo gorszą od tamtego sprzętu mam tylko kartę - on ma 9800, a ja 9600...no cóż dla nich w bogatszych krajach to jest pewnie średni sprzęt, tutaj w Polsce to jest dobry, nawet bardzo dobry...ale ja tam zbytnio nie wierze w ich zapewnienia i wolę poczekać do premiery...wiem, że do maksymalnych detali będzie potrzebny zapewne potwór za przynajmniej pięć cyferek...ale mi średnie wystarczają. Myślę, że nawet na minimalnych będzie wyglądał lepiej niż niektóre gry z dolnej półki, a na średnich to nawet na równym poziomie z niezłymi grami. Ale jeśli jakimś cudem mi nie pójdzie...chyba trzeba będzie sobie kupić konsolę. :twisted:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopiero co przybyłem na to forum, a już odrazu wiedziałem że będzie przynajmniej jeden post o grach z seri ElderScolls. Wszystkich poprzednich postów nie czytałem bo jest ich dużo. Samego Morrowinda przeszedłem 3 razy (za każdym razem spędziłem nad tym około 3 miesiące) i z czystym sumieniem mogę powiedzieć: Ludzie grajcie w tę grę! :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja się zastanawiam jakie będzie miał wymagania Oblivion... Bo na jakiejś stronce o Morrowindzie było pytanie do jednego z twórców (albo beta-testerów, nie pamiętam) o wymagania Obliviona. Koleś odpowiedział że nie są jeszcze pewni ale mu działa dobrze na P4 3ghz, 1GB Ramu i Radku 9800, co - jak stwierdził - jest przecież w dzisiejszych czasach średnim sprzętem

sprzet o ktorym piszesz to sprzet na ktorym robi sie (albo robiono) gre i dowiedzial sie o tym PC Gamer, ktory byl jednym z pierwszych (jesli nie pierwszym) z magazynow zachodnich ktory zamiescil jakies konkretne informacje o TES IV. Szczerze watpie, zeby Oblivion chodzil na max na tej konfiguracji, ale rzeczywisicie powinien chodzic niezle na tym komputerze.

To już od dawna wiadomo, że duże będzie miał wymagania. Jeśli tamten mówił prawdę, to ja chwilowo jeszcze nie mam się czym martwić bo gorszą od tamtego sprzętu mam tylko kartę - on ma 9800, a ja 9600...

niech cie nie zmyla cyferki - niestety roznica miedzy 9800 a 9600 jest dosc znaczna, 9600 to zaledwie 4-potokowiec nie radzacy sobie za dobrze z najnowszymi efektami graficznymi i oblivion na tej karcie prawdobopodobnie dzialac bedzie na min. detalach.

Jesli kogos interesuja prawdopodobne wymagania Obliviona, zachecam sie do zapoznania sie z forum na oficjalnej stronie TES : jest tam osobny, bardzo obszerny topik poswiecony spekulacjom nt. oblivionowych wymagan. wg tamtejszych ekspertow moj X800GT powinien poradzic sobie z medium detalami, moze nawet med/high jesli do czasu premiery kupie 1GB ramu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oblivion bedzie wymagal najprawdopodobniej karty z obsluga pixel shader 3.0 wiec Ci co kupili radeony nawet w rodzaju X850 moga sobie pomarzyc o grze. Ta informacja nie jest pewna w 100%,ale bedzie tak najprawdopodobniej.

EDIT: ta informacje o Radeonie 9800 to mówił jeden z pracowników Bet. i móiwł że na takim sprzęcie pracują (teraz sie to pewnie zmienilo). O wymaganiach "na 100%" nic do dzis nie wiadomo(niektorzy bajkopisarze mowia ze minimalne wymagania to GF7800GT, ale to na 120% bujda. Karty w rodzaju GF 6600 GT powinny sobie dac rade z conajmniej med. detalami, a 6800 GS z wiekszoscia max).

Bet. zapewnia tez, ze bedzie sporo opcji dzieki ktorym mozna zredukowac wiele efektow graficznych i ze do min. detali nie bedzie potrzeba jakiegos "smoka".

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasne! Zredukować to sobie możesz, ale wtedy to będzie gorzej wyglądało od Daggerfalla... Oni tam nie umieją dobrze zoptymalizować engine'u. Morrowind wygląda teraz jak szajs, szczególnie pole widzenia jest denerwujące, a wymagania w swoim czasie były naprawdę duże. Jest mod do Morrowinda poprawiający wygląd twarzy. Nie dość że twarze wyglądają dużo lepiej to jeszcze mają mniej polygonów. Mam nadzieję że graficy 3d w Oblivionie bardziej się postarają.

http://home.wnm.net/~bgriff/MW_NordM.html - tutaj macie twarze Nordów. Zjedźcie niżej to zobaczycie sobie porównanie modeli amatorskich z modelami Bethesdy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oblivion bedzie wymagal najprawdopodobniej karty z obsluga pixel shader 3.0 wiec Ci co kupili radeony nawet w rodzaju X850 moga sobie pomarzyc o grze. Ta informacja nie jest pewna w 100%,ale bedzie tak najprawdopodobniej.

ciekawe to co piszesz.. z tego co wiem roznica miedzy PS 3.0 a PS 2.0 nie jest ogromna i watpie zeby bethesda chciala sie pozbyc wielu potencjalnych nabywcow ktorzy maja troszke starsze Radeony.. zreszta spojrz np tutaj:

http://www.elderscrolls.com/forums/index.p...220710&st=0

gorzej wyglądało od Daggerfalla...

;)

Oni tam nie umieją dobrze zoptymalizować engine'u.

z tego co wiem to dlatego opoznili date premiery aby, miedzy innymi, wykryc wszelkie bugi i udoskonalic engine

Jest mod do Morrowinda poprawiający wygląd twarzy. Nie dość że twarze wyglądają dużo lepiej to jeszcze mają mniej polygonów. Mam nadzieję że graficy 3d w Oblivionie bardziej się postarają.

no worries, z tego co widac na trailerach twarze beda co najmniej takie jak w HL2 a moze nawet lepiej zrobione

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no worries' date=' z tego co widac na trailerach twarze beda co najmniej takie jak w HL2 a moze nawet lepiej zrobione[/quote']

Hm... Trailery widziałem i wiem że twarze będą ładne. Tylko się obawiam czy po pół roku nie wyjdzie jakiś amatorski mod który zrobi 2x lepsze?

gorzej wyglądało od Daggerfalla...

:wink:

Ty się nieśmiej! A jak tak naprawdę będzie?! :D

z tego co wiem to dlatego opoznili date premiery aby' date=' miedzy innymi, wykryc wszelkie bugi i udoskonalic engine[/quote']

No mam nadzieję że im się uda. Bo w Morrku to był on po prostu c***owy...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm... Trailery widziałem i wiem że twarze będą ładne. Tylko się obawiam czy po pół roku nie wyjdzie jakiś amatorski mod który zrobi 2x lepsze?

W sumie.. chyba wszyscy by sobie tego zyczyli, zeby byly jeszcze lepsze niz sa na obecnym etapie prac :)

Ty się nieśmiej! A jak tak naprawdę będzie?! :D

pozyjemy, zobaczymy :D jesli tak bedzie to w sumie bedzie to oznaczac bardzo, hm, elastyczny engine. ;) i zapewne to ucieszy graczy posiadajacych starsze kompy ;) a tak serio to lol

No mam nadzieję że im się uda. Bo w Morrku to był on po prostu c***owy...

true.. pozostaje niestety czekac.. mam nadzieje, ze nieduzo - dawno nie bylem tak podniecony na mysl nadejscia jakiejs gry ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cos martwy ten topik ;)

Cisza przed burzą, ja zmagam się z Morrowindem, chcąc go skończyć przed premierą O. :wink: - CRD

A Oblivion coraz blizej : jak mozna przeczytac na Adamantytowej Wiezy, udostepniony zostal nowy filmik, pokazujacy glownie jak przebiegala (i pewnie jeszcze przebiega) praca nad TESIV. Filmik b. ladnie jest zrealizowany, polecam go obejrzec.

Doszly tez wiesci na stronie bethesdy o edycji kolekcjonerskiej gry, ktora prawdopodobnie (tak mowila cenega) ukaze sie tez w polsce. Collector's Edition to przede wszystkim dodatkowy DVD z filmem dot. powstawaniu gry, a takze moneta z Cyrodiil, ksiazeczka, mapa. Polecam tez wszystkim maniakom obejrzenie nieoficjalnych screenow zebranych z roznych serwisow na AW. Sa naprawde warte obejrzenia.

Nie moge sie doczekac.. oby tylko wymagania nie byly zbyt wysokie ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ogóle Bethesda Softworks urosła w siłę na Morrowindzie... licencja na Fallout, teraz na Star Trek (u nas trekkies pokazują w zoo, natomiast w USA to licząca się siła :P) - nieźle sobie poczynają. Choć w sumie oprócz Obliviona żadnej innej nowej gry na razie nie pokazali o_O Mam nadzieję, że w Oblivionie w końcu będą bardziej zaludnione miasta i ludzie na traktach, kupcy, wędrowcy... był mod do Morka który to poprawiał, ale u mnie nie działał :(

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to powiedział jeden pan z forum Adamantowej wieży na pytanie gdzie zaludnione miasta: A ty szef prezesa NASA, i takiż sprzęt masz? Pamiętajcie że grafika Morrowinda która miałaby na przykładowym Cellu Exteriora pokazać stu NPC-ów, każdy z odmiennym planem dnia, to by kompa rozsadziło, Implodowałby niczym Czarna ziury przy Czarnym Iwanie i tyle by było tego kompotu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie takie cuda w Oblivionie (Morku-Obku? :P) zapowiadali ;) Nie chodzi mi o symulację kompletnego miasta, a o jakieś imitacje karawan. Zaprogramować kilka wozów podążających z punktu A do B IMO dla takich doświadczonych twórców gier jak Bethesda Softworks nie powinno stanowić wielkiego kłopotu, a moim zdaniem bardzo by przydało grze wiarygodności.

Zresztą w M&M postawiono po miastach po kilkadziesiąt identycznych, bitmapowych "kukieł" szwendających się z miejsca na miejsce i mających tylko jedną kwestię do powiedzenia, ale nawet taki prosty efekt dał radę :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle że tam po prostu poziom grafiki/inteligencji jest zbyt zaawansowany, aby pozwolić sobie na kilka tysięcy bitmap udających ludzi mówiących jednozdaniowe kwestie.

A jeśli chodzi o podróże to NPC-e będą cały czas w ruchu, znaczy kupcy będą się przechadzać między miastami, polować, myć się czy UWAGA UWAGA: MALOWAĆ! Tak, nie przesłyszeliście się! Malować! Na jednym ze screenów widać NPC-a trzymającego paletę a na płótnie przed nim widnije namalowany pejzaż! Najpewniej jest to zasługa jakiegoś arcyskomplikowanego skryptu. Jednak jak widać, umie to to robić wrażenie życia, nieprawdaż? Miast ilości, jakość, pane chawranek.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedy słyszę takie cuda to przypominają mi się cuda, które miała oferować druga część Deus Exa - skrypty odpowiadające za rozmowy między NPC, autentyczne wymiany zdań... niee, dalej zostaję przy mojej skromnej propozycji kupców na drogach :roll: Chyba, że jakaś dobra dusza napisze mod również i do Obliviona, który ma mieć równie przystępny edytor :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedy słyszę takie cuda to przypominają mi się cuda, które miała oferować druga część Deus Exa - skrypty odpowiadające za rozmowy między NPC, autentyczne wymiany zdań... niee, dalej zostaję przy mojej skromnej propozycji kupców na drogach :roll: Chyba, że jakaś dobra dusza napisze mod również i do Obliviona, który ma mieć równie przystępny edytor :)

Nie mów źle o DeusEx Invisible War!!! Poza tymi "łyintelygentnymi" dialogami wszystko w grze wyszło, jest długa, ciekawa, zaskakująca, rozbudowana, ma ładną grafę, 4 zakonczenia i podobała mi się bardziej niż 1 DX!!! Pozatym DX był pare lat temu a w TES IV takie rozwiązania mają juz szanse, bo chyba widzisz jak technika idzie do przodu te 2(3?) lata to kamień milowy w dziedzinie!!!!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mów źle o DeusEx Invisible War!!!

Będę!

Pozatym DX był pare lat temu a w TES IV takie rozwiązania mają juz szanse, bo chyba widzisz jak technika idzie do przodu te 2(3?) lata to kamień milowy w dziedzinie!!!!

Wielki mi tam szmat czasu :roll: Technika idzie do przodu, ale komputerki, które stoją u nas w domach - już niebałdzo. Oblivion będzie też na XboX360 - tam trzeba będzie obserwować jego możliwości... Kilka miłych bajerków w Oblivionie na pewno będzie, czy rewolucja - zobaczymy, jaki uda im się zrobić skok z kukiełek w Morku.

Tomek EB - nie jesteś Elven Blade przypadkiem? ;p

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...