Skocz do zawartości
Smuggler

The Elder Scrolls (seria)

Polecane posty

No więc jak zapewne dobrze wiesz w Skyrim toczy się wojna pomiędzy cesarstwem a gromowładnymi. Ale czy poza misjami to jakoś mocno widać? Raczej nie. No i tutaj właśnie te bitwy. Chciałbym aby co jakiś czas się spotykały te 2 frakcje (lub jeszcze inne, może coś tam jeszcze jest, mało w to grałem) i się tłukli, takimi oddziałami większymi. Coś aby czuć tą wojnę, żeby ona też odgrywała znaczącą rolę w mojej grze.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam spróbowałem jednego moda odnośnie takich bitew. Zwał się Warzones.

I wiesz co? Jeśli nie masz przysłowiowego kombajna w domu, to odradzam bawienie się takimi modami. A dlaczego? Skyrim bardzo lubi wycieki pamięci na mniej wydajnych kombinacjach, a ten mod, poprzez dodawanie zdarzeń i poważne modyfikowanie całego świata Skyrim (tzw. Warzones), wraz z losowymi respami przez skrypty (możesz doświadczyć nawet czegoś takiego, że przed Tobą zmaterializuje się cały oddział) to, cóż. Idziesz, i nagle dostajesz wycieczkę do pulpitu, bo Skyrim nagle zażądał większej ilości RAMu (a takie strzelanie respami to nie w kaszę dmuchał, czytałem gdzieś, że użytkowanie jednej nowej broni dla Skyrim to koszt około 200 MB RAM, a co dopiero oddział). A sama deinstalacja moda może być problemowa, bo to są skrypty, które mogą nawet zaważyć na wątku wojny domowej (czyt. możesz go nie skończyć przez błędy spowodowane tym modem). Reasumując, jeśli nie jesteś daleko w grze, a chcesz go spróbować, to ściągnij (jest na Nexusie dostępne spolszczenie). Niemniej, kopia zapisu sprzed jego wgrania jest wysoce wskazana. To jest jedyny znany mi mod, który zmienia świat Skyrim w taki sposób.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo ja wiem, sam gram z DFBRandomEncounter i SkyrimMoreSpawns i bitwy z udziałem 30+ przeciwników naraz to u mnie norma. Być może problem leży w użytych skryptach, bo np. MoreSpawns kasuje dodatkowe spawny kiedy od razu jak opuszczasz lokację. Wystarczy, że skrypty nie sprzątają po sobie i save tyje po każdym wczytaniu obszaru.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A też może tak być, że mod po sobie nie sprząta, i zostawia syf w świecie. W każdym razie, mi póki co modów na więcej spawnów się odechciało po tym, co miałem zaserwowane z Warzones.

Ale, skoro zeszliśmy już na wątki o stabilności Skyrim, to kireta, możesz napisać, jaki Ty masz rozmiar swego zapisu gry? Ja, przy ~~125 modach, 15 042 KB.

I jeszcze odnośnie tego sposobu o tym, jak Skyrima przymusić z lekka do tego, by się nie wywalał za każdym razem, znalazłem trzy sposoby. Dwa spróbowałem, odnośnie trzeciego i czwartego się nie wypowiem:

- zabawa w edycję pliku .ini, o tym jak i co, tutaj. Ja póki co, zmieniłem dwie wartości: UGrids i uExterior Cell Buffer

- zmniejszenie do minimum rozdzielczości cieni. Można to zrobić zarówno przez zabawy w pliku .ini, jak i przez konfigurator gry

- uruchamianie gry w oknie

- wyłączenie synchronizacji pionowej (patrz, zabawy z .ini), co może spowodować małe fiksy fizyki gry, ale można to obejść, stosując limiter FPS z np. ENB

Mi dwa sposoby z tych czterech poprawę w stabilności przyniosły. Nie jest ona aczkolwiek duża, bo mody graficzne swoje robią (ale aż tak dużo nie mam :( ), niemniej, może Wam to coś da lepiej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DFBRandomEncounter i SkyrimMoreSpawns i

Te mody spowodują takie bitwy? Dzisiaj zacząłem się bawić modami, wgrałem sobie ładniejszą mapkę i tak się zastanawiam nad teksturami. Czy ENB da mi już naprawdę ładną grafikę, czy jednak muszę się pobawić jeszcze w wyszukanie innych modów na tekstury?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie przeszkadza ci wyłącznie język angielski i wczesny stan moda (z którego wynika podatność na bugi) to na Skyrim Nexus niedawno pojawił się mod, który wprowadza wiele zmian do wojny domowej. Znajdziesz go tutaj.

Co do wymagań, to właśnie tego typu mody obciążają cały komputer - RAM jest używany w zasadzie przez każdego moda gameplayowego, CPU musi przetwarzać skrypty, a że generowane są nowe postaci, to karta graficzna też ma trochę roboty. A Skyrim ma taki system sejwów, że po zainstalowaniu moda jego ślady pozostaną na zawsze właśnie przez skrypty. Zbierze się ich trochę, procesor sobie nie poradzi i dojdzie do zepsucia sejwu. Widać to od razu, bo wybucha on do olbrzymich rozmiarów (mój miał jakieś 100MB), a gra zaczyna szaleć. Kopia zapasowa jest obowiązkowa, jeśli chcesz wypróbować jakiegokolwiek moda, który używa skryptów. Można założyć, że robi to każdy mod gameplayowy z wyjątkiem tych, w których opisie jest zaznaczone, że mod jest bezpieczny i w 100% wolny od tych paskudztw.

Wywalanie do pulpitu może być powodowane przekroczeniem RAMu "tradycyjnego" bądź tego karty graficznej. Przed graniem najlepiej jest użyć czegoś w stylu Gameboostera lub samodzielnie zakończyć niepotrzebne procesy. Co do tego drugiego, to antialiasing podobno mocno zwiększa nacisk na kartę, nie powinno się wychodzić poza AAx4.

ENB? To tylko post-processing, nie zastąpi tekstur HD. Jeśli nie chcesz szukać, to chętnie pokażę najlepsze moim zdaniem retekstury (i inne mody graficzne): 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8. Do ustawienia odpowiednich opcji niedostępnych w launcherze użyj tego narzędzia. Resztę godnych uwagi modów wizualnych, a także wielu tweaków i usprawnień możesz znaleźć tu. Z góry ostrzegam: to wszystko zżera vRAM jak szalone. :)

Edytowano przez zombik
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak modzi wlecą i to zobaczą, to będzie normalnie gorzej niż z Katriną :D

ENB: z podst. teksturami da jakieś korzyści wizualne, ale najlepiej będzie użyć jakiegoś texture packa i ładnego setu ENB z Nexusa.

Texture pack

ENB

Tu masz parę zrzutów mojego autorstwa, aby zobaczyć, jak to się mniej więcej prezentuje:

#1

#2

#3

Odnośne modów podanych przez Zombika (graficzne):

#1 - jeśli będziesz instalował jakiekolwiek mody z Jego listy, najpierw zainstaluj tego, a potem wrzucaj pojedyncze retekstury.

#3 - polecam sprawdzić profil autora, pełno fajnych retekstur!

#4 - ten mod jest kompatybilny z setem ENB jaki Ci podałem. Choć uważam, że gra z samym ENB wygląda również miodnie, ale gusta :)

#5 - obowiązkowy mod, zmienia wodę na dużo lepszą.

#8 - polecam się nad jego instalacją zastanowić. Modyfikowanie takich połaci terenu, jak retekstury trawy, to duże wyzwanie dla kompa.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbierze się ich trochę, procesor sobie nie poradzi i dojdzie do zepsucia sejwu. Widać to od razu, bo wybucha on do olbrzymich rozmiarów (mój miał jakieś 100MB)

A czy jeśli wgram tylko ten co Ty mi wysłałeś, a także te od Timexa i 1 na mapkę to mi coś grozi? Kompa mam dobrego.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może podaj specyfikację komputera? Wraz z zasilaczem oraz OSem.

A odnośnie zagrożenia modami: Ja mam wgrane, wg. programu BOSS, 183 rozpoznane pluginy i 9 nierozpoznanych. Z tego, jeszcze dochodzą mody loose files, więc ze spokojem modów mam wgranych grubo ponad 200 :D

A czym mi to skutkuje? Gra po prostu nie wyrabia. CPU i za mało RAMu. Ale ma ta gra momenty że da się pograć, powiedzmy, 45 minut bez CTD.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o #8 - to prawda, jest to zdecydowanie najmniej potrzebny z tych modów, a wielu elementów nie widać podczas gry. To tylko na wypadek, gdyby Twój komputer się nudził, ale ze zmodowanym Skyrimem to mało prawdopodobne ;)

#3 to zaś po prostu zbiór tych wszystkich retekstur poza tymi wydanymi po jego ostatniej aktualizacji - zdaje się, że na chwilę obecną dwie trzeba pobrać osobno.

Mod na mapkę to też swego rodzaju retekstura i to z rodzaju tych nieszkodliwych :)

Tak, jak mówi TimeX, najlepiej podaj specyfikację... ale sądzę, że raczej nie ryzykujesz, biorąc pod uwagę fakt, że w zasadzie jeszcze nie grałeś. :)

A ja wspomnę o jeszcze jednym modzie, o którym wcześniej zapomniałem. Zmienia wygląd ognia z pomarańczowej papki w coś naprawdę widowiskowego, do tego dostępne różne rozdzielczości. Dostępny tutaj: http://skyrim.nexusmods.com/mods/28642

Edytowano przez zombik
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Skyrima grałem kiedyś, miałem chyba 35 lvl :).Teraz mam 2, ale mimo to jak wgrywam mody gra mi się zdecydowanie fajniej :).

Specyfikacja:

Procesor: AMD A8-3870 APU with Radeon HD Graphics

Karta graficzna: VERTEX Radeon HD 6770 1GB DDR5

RAM: 4 GB

Windows 7 64bit

Płyta główna: Asus F1A55-M

Zasilacz Modecom

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie na pewno będą problemy. O ile procesor sobie raczej poradzi z tymi modami, to na ekstrawagancję raczej sobie nie będziesz mógł pozwolić, ilość RAMu też nie powala. :/ A jak działa Ci gra na Ultra? Może po zoptymalizowaniu ustawień będziesz mógł pograć z jakimś lekkim ENB (bez DoF i SSAO) i kilkoma reteksturami Lite... Dużej liczbie modów Twój komputer nie podoła.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ile dobrze liczę to tydzień temu po raz czwarty zaczęłam na nowo pogrywać w Skyrima. Świetna gra. Gdyby Batman nie istniał to byłaby na pierwszym miejscu, na mojej liście gier. Mówią, że Watch Dogs będzie miał nieskończenie wiele questów pobocznych. Jestem ciekawa czy liczbą dorówna Skyrim'owi, ale wydaje mi się to niemożliwe.

Teraz, dzięki Legendary Edition mogę w pełni zobaczyć co oferują nam DLC. Lubię grać w Simsy, więc dzięki Heartfire czułam się jak siódmym niebie. Prawdopodobnie dzisiaj zobaczę jak to jest być Obrońcą Świtu. Już nie mogę się doczekać :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te mody spowodują takie bitwy?

Pośrednio. Pierwszy generuje losowe spotkania, tzn, wchodząc w rejon spawnu masz losową szansę na spawn, np. bandytów, thalmoru, pająków etc. W modzie jest mnóstwo opcji, m.in. dual encounter, który powoduje, że w jednym spawnpoincie może pojawić się więcej fakcji, jesli są sobie wrogie, zaczyna sie walka.

SkyrimMoreSpawns natomiast mnoży nie-unikatowe spawny, więc zamiast np. 2-ch bandytów, może pojawić się i 10-ciu (też wszystko można wyregulować).

Choć bitwa 30+ niedźwiedzi i wików z 15 warlock'ami potrafi spowodowac zaciachy, crashy jeszcze nie miałem.

O ile dobrze wiem, jest jeszcze jeden mod zwiększający ilość przeciwników (nightmare cośtam) ale nigdy nie udało mi się tak ustawić by działał jak należy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40-50 na zewnątrz? To jest w zasadzie optymalna liczba, w sam raz do wygodnego grania. Spróbuj Skyrim 2K HD (pierwszy mod z mojej listy) w wersji lite, powinieneś mieć ok. 35-40 fps. ENB może mieć zbyt duży wpływ na wydajność, ale powinieneś sobie wyguglować "performance enb" - a nuż znajdziesz coś odpowiedniego.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie kupiłem Skyrima: Legendary Edition i nareszcie mogę się na spokojnie zanurzyć w świecie i popodziwiać widoczki, mając w zapasie te trzy dodatki - wakacje zapowiadają się bardzo pracowicie. Na razie dobiegłem do Whiterun i trochę pobawiłem się craftingiem. Perełka.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam takie pytanie. Posiadam podstawową wersje Skyrima, bez żadnych dodatków. Wyszła teraz Legendarna Edycja i mysle nad jej zakupem (a mam w Kompanii 40% zniżki na gre na muve), ale nie wiem, czy nie oplaca sie po prostu kupić jednego dodatku (np Dragonbron). I mam pytanie, co się bardziej opłaca? Dużo stracę, jeżeli nie zaopatrzę się w reszte dodatków?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kod zniżkowy obowiązuje tylko na wersje pudełkowe, której cena po rabacie wynosi 60% ze 190 złotych, czyli 114 złotych. A wersji cyfrowej Edycji Legendarnej w ogóle nie ma. Nawet jakby była, to patrz pierwsze zdanie.

Edytowano przez Elano
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...